Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2019


Långa banan          
    E1 E2 E3 E4 Tot
1 Magnus Argus 94 100 96   290
2 Edvin Strandberg 94 87 89   270
3 Martin Hederskog 98   96   194
4 Hugo Unosson   94 100   194
5 Gustav Olsson 98 92     190
6 Ville Lundgren 97 Utg 91   188
7 Viktor Skobe   86 97   183
8 Jonas Persson 95 85 Utg   180
9 Simon Fogelström   81 97   178
10 Stefan Norman 94 81     175
11 Adrian Skobe 93 80     173
12 Lars-Åke Åberg 85 75     160
13 Olle Björneld 99       99
14 Liselotte Klemming 97       97
15 Nils Hammaräng Grip     97   97
16 Tobias Borger 96       96
17 Fredrik Ellin 95       95
18 Lars Elfversson 94       94
19 Lisa Olsson   94     94
20 Jesper Danielsson 93       93
21 Patrik Lundqvist   87     87
22 Magnus Olsson 0 82     82
23 Karl Nordström 80       80
24 Karin Rahm Björneld   61     61
25 Kent Lindblad   Utg Utg   0
26 Arne Lindström   Utg     0
27 Mats Söderberg   Utg     0

 

Mellanbanan           
    E1 E2 E3 E4 Tot
1 Anna Nyqvist 99 81 92   272
2 Jan Danielsson 98 77 96   271
3 Olof Glatz 93 85 91   269
4 Viktor Argus 92 81 92   265
5 Daniel Glatz 89 82 85   256
6 Ove Lernå 96 60 98   254
7 Johan Glatz 92 79 80   251
8 Mikael Palm 97 74 62   233
9 Kristina Johansson 94   98   192
10 Caroline Liljebjörn 95 Utg 96   191
11 Bo Salomonson   94 94   188
12 Maria Arvidsson 96 Utg 85   181
13 Michael Adamsson   86 93   179
14 Hanna Karlsson   80 95   175
15 Anne Lindell 97 74     171
16 Carolina Borelius 98   72   170
17 Leif Lindström   74 93   167
18 Gustav Hilmansson 92 52     144
19 Petra Lundgren 100 Utg     100
20 Linnea Skobe 100       100
21 Linn Björneld 98       98
22 Catrine Olsson   98     98
23 Annemarie Holm   97     97
24 Anders Holmqvist     96   96
25 Anna Henriksson     96   96
26 Sverker Eriksson     96   96
27 Anna Arvidsson 94       94
28 Petra Lundgren     94   94
29 Hans Gottfridsson     93   93
30 Kent Lindblad 92       92
31 Ebbe Westergren 91       91
32 Anders Buhré 90 Utg     90
33 Roy Strandberg 89   Utg   89
34 Håkan Algotsson 88       88
35 Linda Kraft Unosson   88     88
36 Sivert Axelsson   87     87
37 Magnus Lindstrand     85   85
38 Anna Hagberg   81     81
39 Heino Ots     63   63
40 Mattias Wallin     54   54
41 Lina Bladfors 46       46
42 Cecilia Ödén     25   25
43 Marie-Louise Karlsson   Utg     0

 

Korta banan             
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Kenneth Karlsson 33 83     116  
2 Tommy Olsson   99     99  
3 Tove Sonberg Forell 98       98  
4 Sven-Anders Sonberg 98       98  
5 Agnes Åsén 95       95  
6 Lukas Hagberg   92     92  
7 Eric Song-Young Strålenstam Pak   90     90  
8 Saga Axelsson   88     88  
9 Loe Vandrevik 87       87  
10 Anna Gustavsson   86     86  
11 Ulla Olsson   86     86  
12 Henrik Axelsson   83     83  
13 Emilia Hilmansson 81       81  
14 Henrik Hilmansson 81       81  
15 Marie-Louise Karlsson 78       78  
16 Åke Karlsson   Utg     0  
17 Rasmus Karlsson Ekengren         0  
18 Heidi Holmqvist          0  
19 Jenny Löhnert          0  
20 Hilda Hartwig Löhnert          0  
21 Petra Eriksson         0  
22 Lina Bladfors     Utg   0  
23 Åke Petersson     Utg   0  
24 Jonas Gustavsson         0  
25 Viktor Wallin Ödén         0  
26 Teo Wallin Ödén         0  
27 Ulla Olsson     Utg   0  
28 Anna Runemalm         0  
29 Leif Karlsson         0  
30 Ros-Mari Karlsson          0  

 

 

Resultat etapp 1.

Uppdaterad: 16 JUN 2019 16:52 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Avresetider:

Från Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo.

 

 EventorBanner178x42
 
Naturpasset i Kalmar
 
Naturpasset Öland
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info