Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2019


Långa banan              
    E1 E2 E3 E4 E5 Tot Tre bästa
1 Magnus Argus 94 100 96 95 99 484 295
2 Martin Hederskog 98   96 94 97 385 291
3 Gustav Olsson 98 92   98 Utg 288 288
4 Viktor Skobe   86 97 93 95 371 285
5 Ville Lundgren 97 Utg 91 100 85 373 282
6 Fredrik Ellin 95     91 96 282 282
7 Edvin Strandberg 94 87 89   95 365 278
8 Adrian Skobe 93 80   90   263 263
9 Stefan Norman 94 81   83   258 258
10 Hugo Unosson   94 100 Utg   194 194
11 Ulf Lundberg       95 98 193 193
12 Tobias Borger 96     95 Utg 191 191
13 Liselotte Klemming 97     92 Utg 189 189
14 Jonas Persson 95 85 Utg     180 180
15 Simon Fogelström   81 97 Utg   178 178
16 Lars-Åke Åberg 85 75       160 160
17 Olle Björneld 99       Utg 99 99
18 Lasse Åberg         99 99 99
19 Nils Hammaräng Grip     97     97 97
20 Mats Söderberg   Utg   95 Utg 95 95
21 Lars Elfversson 94         94 94
22 Lisa Olsson   94       94 94
23 Oskar Hultquist       94   94 94
24 Jesper Danielsson 93         93 93
25 Jonas Gold       92   92 92
26 Michael Adamsson       88 Utg 88 88
27 Patrik Lundqvist   87       87 87
28 Kalle Nordström       86   86 86
29 Magnus Olsson Utg 82       82 82
30 Karl Nordström 80         80 80
31 Karin Rahm Björneld   61       61 61
32 Kent Lindblad   Utg Utg Utg   0 0
33 Arne Lindström   Utg       0 0
34 Mårten Lundgren         Utg 0 0
35 Anders Mårtensson         Utg 0 0
36 Lukas Hagberg         Utg 0 0
37 Malva Jönsson         Utg 0 0

 

 

Mellanbanan              
    E1 E2 E3 E4 E5 Tot Tre bästa
1 Ove Lernå 96 60 98 99   353 293
2 Jan Danielsson 98 77 96   96 367 290
3 Caroline Liljebjörn 95 Utg 96 91 98 380 289
4 Kristina Johansson 94   98 97 Utg 289 289
5 Anna Nyqvist 99 81 92 96 Utg 368 287
6 Catrine Olsson   98   92 97 287 287
7 Bo Salomonson   94 94 95 95 378 284
8 Viktor Argus 92 81 92 95 93 453 280
9 Petra Lundgren 100 Utg   86 92 278 278
10 Leif Lindström   74 93 100   267 267
11 Olof Glatz 93 85 91   80 349 264
12 Daniel Glatz 89 82 85   Utg 256 256
13 Carolina Borelius 98   72 86   256 256
14 Johan Glatz 92 79 80   Utg 251 251
15 Mikael Palm 97 74 62   Utg 233 233
16 Sivert Axelsson   87   39 90 216 216
17 Linn Björneld 98       94 192 192
18 Anders Buhré 90 Utg   99   189 189
19 Linda Kraft Unosson   88   98   186 186
20 Roy Strandberg 89   Utg 94   183 183
21 Maria Arvidsson 96 Utg 85 Utg   181 181
22 Anna Arvidsson 94     87   181 181
23 Hans Gottfridsson     93   87 180 180
24 Michael Adamsson   86 93     179 179
25 Anna Hagberg   81     98 179 179
26 Sara Strålenstam       88 91 179 179
27 Magnus Lindstrand     85 93   178 178
28 Hanna Karlsson   80 95     175 175
29 Magnus Nilsson       78 95 173 173
30 Anne Lindell 97 74       171 171
31 Linnea Skobe 100       69 169 169
32 Gustav Hilmansson 92 52     Utg 144 144
33 Adrie van Opstal       98   98 98
34 Karin Green         98 98 98
35 Annemarie Holm   97       97 97
36 Lasse Åberg       97   97 97
37 Anders Holmqvist     96     96 96
38 Anna Henriksson     96     96 96
39 Sverker Eriksson     96     96 96
40 Jens Wicksen       95   95 95
41 Jonas Gustavsson       95   95 95
42 Kent Ekdahl       95   95 95
43 Petra Lundgren     94     94 94
44 Malin Annegård       94   94 94
45 Emma Olsson         94 94 94
46 Kent Lindblad 92         92 92
47 Ebbe Westergren 91       Utg 91 91
48 Lova Jönsson         91 91 91
49 Imke van Opstal       90   90 90
50 Håkan Algotsson 88         88 88
51 Jonathan Konradsson         87 87 87
52 Jakob Ellin         86 86 86
53 Matilda Ekengren-K         78 78 78
54 Heino Ots     63     63 63
55 Mattias Wallin     54     54 54
56 Lina Bladfors 46     Utg   46 46
57 Cecilia Ödén     25     25 25
58 Marie-Louise Karlsson   Utg       0 0
59 Naomi van Opstal       Utg   0 0
60 Dimitris Nikolaidis         Utg 0 0
61 Nils Lundgren         Utg 0 0
62 Rasmus Ejermark         Utg 0 0

 

Korta banan              
    E1 E2 E3 E4 E5 Tot Tre bästa
1 Anna Gustavsson   86   99 91 276 276
2 Tommy Olsson   99     98 197 197
3 Kenneth Karlsson 33 83   71   187 187
4 Ulla Olsson   86     91 177 177
5 Marie-Louise Karlsson 78       95 173 173
6 Filippa Muskala         100 100 100
7 Simon Waxegård         99 99 99
8 Tove Sonberg Forell 98         98 98
9 Sven-Anders Sonberg 98         98 98
10 Elvira Skobe       97   97 97
11 David Christiansson         97 97 97
12 Emmy Argus         97 97 97
13 Åke Karlsson   Utg     96 96 96
14 Anders Buhré         96 96 96
15 Agnes Åsén 95         95 95
16 Lina Bladfors     Utg   95 95 95
17 Cecilia Lundgren         95 95 95
18 Alice Ellin         94 94 94
19 Lukas Hagberg   92       92 92
20 Milo Karlsson       92   92 92
21 Vendela Stighag         92 92 92
22 Elly van Opstal       91   91 91
23 Eric Song-Young Strålenstam Pak   90       90 90
24 Åke Petersson     Utg 90 Utg 90 90
25 Saga Axelsson   88       88 88
26 Loe Vandrevik 87         87 87
27 Charlotte Lindqvist         87 87 87
28 Henrik Axelsson   83       83 83
29 Emilia Hilmansson 81         81 81
30 Henrik Hilmansson 81         81 81
31 Matilda Björneld         80 80 80
32 Gustav Johnsson         56 56 56
33 Rasmus Karlsson Ekengren           0 0
34 Heidi Holmqvist           0 0
35 Jenny Löhnert           0 0
36 Hilda Hartwig Löhnert           0 0
37 Petra Eriksson           0 0
38 Jonas Gustavsson           0 0
39 Viktor Wallin Ödén           0 0
40 Teo Wallin Ödén           0 0
41 Ulla Olsson     Utg     0 0
42 Anna Runemalm           0 0
43 Leif Karlsson           0 0
44 Ros-Mari Karlsson           0 0
45 Selmer Månsson         Utg 0 0
46 Agnes Samby         Utg 0 0

 

Resultat etapp 1.

Resultat etapp 2.

Resultat etapp 3.

Resultat etapp 4.

Resultat etapp 5.

Uppdaterad: 16 JUN 2019 16:52 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Samlingsplats för samåkning:

Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo, tid brukar avtalas via Facebook.

 

 EventorBanner178x42
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info