Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2020


Långa banan            
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Martin Hederskog 92 98 100 96 386 294
2 Viktor Skobe 88 98 98 95 379 291
3 Edvin Strandberg 95 99   97 291 291
4 Per Markus Jönsson 98   94 96 288 288
5 Adrian Skobe   95 99 93 287 287
6 Jesper Danielsson 100   91 93 284 284
7 Fredrik Ellin 91 98   90 279 279
8 Stefan Jonsson 94 83 86 96 359 276
9 Malva Jönsson 90   90 92 272 272
10 Ville Lundgren 85   80 98 263 263
11 Olle Björneld 94 94 67   255 255
12 Anders Mårtensson 99 DNF   99 198 198
13 Stefan Norman   99 98   197 197
14 Tobias Borger   92   98 190 190
15 Lukas Hagberg 95   93   188 188
16 Karin Rahm Björneld   88   95 183 183
17 Magnus Argus 95 86     181 181
18 Mikael Palm 87     88 175 175
19 Lars-Olof Lundquist     87 86 173 173
20 Oskar Hultquist       98 98 98
21 Jan Danielsson       98 98 98
22 Hugo Unosson     95   95 95
23 Jonas Gold       95 95 95
24 Michael Adamsson       92 92 92
25 Henrik Petersson   89     89 89
26 Kent Lindblad 72       72 72

 

Mellanbanan            
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Ove Lernå 95 100 96 99 390 295
1 Anna Arvidsson 95 97 99 99 390 295
1 Karin Green   98 97 100 295 295
2 Lars-Åke Åberg 88 99 95 99 381 293
3 Jakob Ellin 98 94   98 290 290
4 Bo Salomonsson 95 98 93 95 381 288
5 Caroline Liljebjörn 97 91 95 95 378 287
6 Johan Glatz 99 97 83 90 369 286
7 Gustav Hilmansson 90 96 100 75 361 286
8 Leif Lindström   90 98 98 286 286
9 Magnus Lindstrand 99 78 79 100 356 278
10 Olof Glatz   91 97 88 276 276
11 Petra Lundgren 87   91 96 274 274
12 Anne Lindell   88 89 93 270 270
13 Viktor Argus 97 90 82   269 269
14 Daniel Glatz   76 79 94 249 249
15 Kristina Runemalm     94 95 189 189
16 Lova Jönsson 95     92 187 187
17 Otto Henrixon   88   99 187 187
18 Jan Danielsson 98   88   186 186
19 Anders Buhré   89   94 183 183
20 Anna Nyqvist   85   96 181 181
21 Mikael Palm   86 76   162 162
22 Henrik Forsberg   67 DNF 90 157 157
23 Henrik Hilmansson   98     98 98
24 Sivert Axelsson       98 98 98
25 Anna Hagberg 97       97 97
26 Carl-Johan Roubert 97       97 97
27 Filippa Söderberg   96     96 96
28 Linn Björneld   95     95 95
29 Britt Axelsson       95 95 95
30 Nils Lundgren   93     93 93
31 Anna Gustavsson   92     92 92
32 Johan Lundbäck       91 91 91
33 Joakim Månsson 89       89 89
34 Maria Arvidsson DNF   89 DNF 89 89
35 Stefan Unosson     81   81 81
36 Tobias Borger 80       80 80
37 Jonas Gustavsson 76       76 76
38 Selmer Månsson 72       72 72

 

Korta banan            
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Emilia Hilmansson 97   93 99 289 289
2 Henrik Hilmansson 97   93   190 190
3 Alice Ellin 94 94     188 188
4 Alma Sandvall   84 92   176 176
5 Marie-Louice Karlsson       100 100 100
6 Kenneth Karlsson       100 100 100
7 Henrik Forsberg 98       98 98
8 Annie Gleisner 97       97 97
9 Clara Christiansson 96       96 96
10 Sivert Axelsson     96   96 96
11 Victoria Månsson 93       93 93
12 Otto Henrixon 93       93 93

 

 

Resultat etapp 1.

Resultat etapp 2.

Resultat etapp 3.

Resultat etapp 4.

 

Uppdaterad: 14 JUN 2020 20:56 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Samlingsplats för samåkning:

Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo, tid brukar avtalas via Facebook.

 

 EventorBanner178x42
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info