Hoppa till sidans innehåll

Sparbanken i Karlshamn Triathlon Tävling 2016


Sparbanken Triathlon, Sträcktidsresultatlista

2016-09-03

Klass Namn totalt  
Motion Sprint D      
1 Carina Rasmusson Bara 73:36 11:57 11:57 38:39 50:36 0:44 51:20 22:16 73:36                
2 vakant 74:04 12:40 12:40 38:26 51:06 0:48 51:54 22:10 74:04                
3 Gabrielle Flood CK Lunedi 76:29 17:54 17:54 35:38 53:32 0:42 54:14 22:15 76:29                
4 Susanne Kristensson Bara 76:32 15:32 15:32 36:59 52:31 0:40 53:11 23:21 76:32                
5 Åsa Staffansson Triathlon Syd 76:38 12:36 12:36 38:41 51:17 0:48 52:05 24:33 76:38                
6 Rebecka Sölvenäs Karlskrona Simsällskap 79:44 14:53 14:53 40:26 55:19 0:52 56:11 23:33 79:44                
7 Emma Sandin Hansson Malmö 83:20 19:46 19:46 38:42 58:28 0:39 59:07 24:13 83:20                
8 Neige Frankel Triathlon Syd 85:47 15:20 15:20 42:48 58:08 1:18 59:26 26:21 85:47                
9 Linnea Estvik Team Blekinge Löparförening 87:13 17:13 17:13 42:30 59:43 0:55 60:38 26:35 87:13                
10 Cecilia Larsson Kalmar 87:17 18:32 18:32 41:37 60:09 0:51 61:00 26:17 87:17                
11 Lotta Olsson vacant 88:45 20:41 20:41 40:56 61:37 0:52 62:29 26:16 88:45                
12 Malin Komstedt Kalmar RC Triathlon 91:42 19:08 19:08 41:34 60:42 1:31 62:13 29:29 91:42                
13 Anna Osswald vacant 92:27 21:59 21:59 44:58 66:57 0:34 67:31 24:56 92:27                
14 Anne-Cathrine Steen vacant 94:06 20:08 20:08 43:14 63:22 1:20 64:42 29:24 94:06                
15 Annie Runeman Asarum 97:02 21:04 21:04 47:03 68:07 1:26 69:33 27:29 97:02                
16 Anna Pålsson Hässleholm 104:57 20:30 20:30 51:04 71:34 0:50 72:24 32:33 104:57                
17 Sofie Ekenberg Karlshamns Simklubb 110:44 20:44 20:44 57:48 78:32 0:44 79:16 31:28 110:44                

Motion Sprint H     51  anmälda
1 Dino Pjanic SK Ran 66:30 14:08 14:08 32:06 46:14 0:36 46:50 19:40 66:30                
2 Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon 67:22 12:48 12:48 32:13 45:01 0:45 45:46 21:36 67:22                
3 Gareth Kelly Klubb SISU Multisport & Triathlon 70:44 12:51 12:51 35:58 48:49 0:29 49:18 21:26 70:44                
4 Per Johansson Kristianstad Triathlon Klubb 71:26 15:59 15:59 33:29 49:28 1:08 50:36 20:50 71:26                
5 Per Dahlgren Forza Ronneby 71:52 14:25 14:25 34:01 48:26 0:49 49:15 22:37 71:52                
6 Magnus Wallgren Kristianstad Triathlon Klubb 71:56 15:13 15:13 33:03 48:16 0:57 49:13 22:43 71:56                
7 Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon 73:20 13:41 13:41 33:58 47:39 0:44 48:23 24:57 73:20                
8 Adam Borg Lund 73:35 15:48 15:48 34:18 50:06 0:56 51:02 22:33 73:35                
9 Fredrik Nilsson Limhamn 74:46 13:48 13:48 36:41 50:29 0:49 51:18 23:28 74:46                
10 Mikael Magnusson Broakulla 75:34 15:27 15:27 36:47 52:14 1:11 53:25 22:09 75:34                
11 Björn Johansson Forza Ronneby 75:36 16:12 16:12 36:11 52:23 0:40 53:03 22:33 75:36                
12 Jacob Kristoffersson Kalmar RC 75:52 15:54 15:54 36:31 52:25 0:47 53:12 22:40 75:52                
13 Markus Sölvenäs Karlskrona Simsällskap 76:26 14:36 14:36 38:35 53:11 0:43 53:54 22:32 76:26                
14 Henrik Tillemark Elmhults Sportclub 76:42 17:46 17:46 35:16 53:02 1:29 54:31 22:11 76:42                
15 Pontus Råberg Umara Sports Club 76:50 15:46 15:46 35:51 51:37 1:01 52:38 24:12 76:50                
16 Henrik Holmgren vacant 77:33 19:38 19:38 36:37 56:15 1:21 57:36 19:57 77:33                
17 Dan Turesson Lödde Tri 77:58 16:17 16:17 37:48 54:05 0:52 54:57 23:01 77:58                
18 Peter Östlund Karlskrona 79:04 18:35 18:35 35:54 54:29 1:22 55:51 23:13 79:04                
19 Daniel Nilsson Näsum 79:27 14:40 14:40 38:08 52:48 0:48 53:36 25:51 79:27                
20 Stefan Åsman Karlskrona Simsällskap 79:46 15:06 15:06 37:14 52:20 1:09 53:29 26:17 79:46                
21 Andreas Eriksson vacant 80:16 16:58 16:58 39:19 56:17 0:27 56:44 23:32 80:16                
22 Nicklas Karlsson Hornsö Triathlon 80:56 16:03 16:03 37:54 53:57 0:52 54:49 26:07 80:56                
23 Joakim Öhlin Malmö 82:22 19:10 19:10 38:06 57:16 0:45 58:01 24:21 82:22                
24 Richard Porutis Ryssbergets IK 82:45 17:29 17:29 38:42 56:11 1:05 57:16 25:29 82:45                
25 Daag Nyman Ryssbergets IK 83:29 18:52 18:52 39:08 58:00 0:57 58:57 24:32 83:29                
26 Bartlomiej Bednarz vacant 84:06 16:39 16:39 40:27 57:06 0:51 57:57 26:09 84:06                
27 Karl-Erik Sjösten Ronneby Simsällskap 85:08 16:54 16:54 38:17 55:11 0:52 56:03 29:05 85:08                
28 Jonas Johansson OK Skogsfalken 85:10 21:50 21:50 38:38 60:28 2:03 62:31 22:39 85:10                
29 John Mikkelä 338 Småland Triathlon & MSF 85:23 19:02 19:02 39:19 58:21 1:36 59:57 25:26 85:23                
30 Mikko Mallo Räddningstjänsten västra Blekinge 85:44 19:40 19:40 40:50 60:30 1:10 61:40 24:04 85:44                
31 Mats Kullberg IFK Helsingborg 86:30 19:21 19:21 39:24 58:45 1:08 59:53 26:37 86:30                
32 Stefan Lindskog Malmö 88:49 20:04 20:04 41:07 61:11 1:32 62:43 26:06 88:49                
33 Jörgen Larsson KSOK 88:54 20:12 20:12 41:37 61:49 1:00 62:49 26:05 88:54                
34 Martin Malmgren Karlskrona 89:50 19:33 19:33 43:47 63:20 1:36 64:56 24:54 89:50                
35 Anders Karlsson vacant 91:07 21:38 21:38 38:35 60:13 1:10 61:23 29:44 91:07                
36 Pierre Ståhle Kalmar 91:19 18:09 18:09 40:50 58:59 0:45 59:44 31:35 91:19                
37 David Persson vacant 92:22 21:45 21:45 42:57 64:42 0:51 65:33 26:49 92:22                
38 Matthias Johansson vacant 92:49 21:09 21:09 44:20 65:29 0:35 66:04 26:45 92:49                
39 Martin Fridh AXA Sports Club 95:22 21:56 21:56 44:57 66:53 0:51 67:44 27:38 95:22                
40 Håkan Nystedt Rödeby 95:27 22:14 22:14 44:01 66:15 1:13 67:28 27:59 95:27                
41 David Gillanders Åhus 96:07 20:35 20:35 41:44 62:19 0:28 62:47 33:20 96:07                
42 Dennis Svensson Asarum 97:13 21:53 21:53 45:07 67:00 1:21 68:21 28:52 97:13                
43 Michael Tingström Degeberga 98:23 21:28 21:28 44:39 66:07 1:23 67:30 30:53 98:23                
44 John Holthuis Team Blekinge Löparförening 99:06 21:21 21:21 48:13 69:34 0:48 70:22 28:44 99:06                
45 Linus Råberg vacant 99:48 18:39 18:39 44:37 63:16 1:46 65:02 34:46 99:48                
46 Mattias Wernersson AXA Sports Club 101:05 22:59 22:59 45:29 68:28 1:16 69:44 31:21 101:05                
47 Mats Haglund Kristianstad 103:31 27:50 27:50 45:28 73:18 1:28 74:46 28:45 103:31                

Motion Super Sprint D     4  anmälda
1 Sofia Westberg Asarum 45:56 10:32 10:32 20:03 30:35 1:11 31:46 14:10 45:56                
2 Candy Johnson vacant 47:47 9:20 9:20 22:29 31:49 0:47 32:36 15:11 47:47                
3 Eva Bladh Karlshamns Simklubb 53:13 11:36 11:36 26:31 38:07 0:50 38:57 14:16 53:13                
4 Nellie Månsson Team Kungälv IS 59:42 11:40 11:40 25:16 36:56 0:49 37:45 21:57 59:42                

Motion Super Sprint H     6  anmälda
1 Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon 38:22 7:26 7:26 20:19 27:45 0:30 28:15 10:07 38:22                
2 Boris Persson Redbycityfogfighters 42:15 8:38 8:38 20:23 29:01 0:41 29:42 12:33 42:15                
3 Tony Johansson Gemini Team Italy 42:51 10:35 10:35 19:34 30:09 0:57 31:06 11:45 42:51                
4 Ryan Provencher 338 Småland Triathlon & MSF 47:36 6:59 6:59 23:35 30:34 0:42 31:16 16:20 47:36                
5 Alex Nilsson Svedala 49:31 9:18 9:18 23:15 32:33 0:48 33:21 16:10 49:31                
6 Rickard Andersen Emmaboda Simsällskap 52:42 8:34 8:34 27:07 35:41 0:37 36:18 16:24 52:42                

Tävl.klass Sprint D     1  anmälda
1 Inga Jasiuvian Triathlon Syd 75:19 16:10 16:10 36:19 52:29 0:37 53:06 22:13 75:19                

Tävl.klass Sprint H     17  anmälda
1 Christian Malmström Karlskrona Simsällskap 62:13 12:33 12:33 30:50 43:23 0:40 44:03 18:10 62:13                
2 Johan Tärnhuvud Team Blekinge Löparförening 65:03 14:26 14:26 30:50 45:16 0:39 45:55 19:08 65:03                
3 Johan Fredriksson Triathlon Syd 65:46 13:25 13:25 31:49 45:14 0:28 45:42 20:04 65:46                
4 John Kumlin Triathlon Syd 67:57 14:46 14:46 34:34 49:20 0:30 49:50 18:07 67:57                
5 Patrik Petersson Apladalens Löparklubb 68:46 15:00 15:00 31:18 46:18 0:26 46:44 22:02 68:46                
6 Sebastiano Immé Klubb SISU Multisport & Triathlon 69:50 11:55 11:55 34:17 46:12 0:43 46:55 22:55 69:50                
7 Jonas Ewing Kalmar RC 71:14 15:09 15:09 34:12 49:21 0:43 50:04 21:10 71:14                
8 Göran Ancker Ekängens IF 72:13 13:57 13:57 35:01 48:58 0:53 49:51 22:22 72:13                
9 Emil Karlsson Kalmar RC Triathlon 73:03 13:43 13:43 37:03 50:46 0:38 51:24 21:39 73:03                
10 Lars Pedersen Kalmar RC Triathlon 77:35 17:11 17:11 35:57 53:08 0:48 53:56 23:39 77:35                
11 Daniel Strand SK Ran 77:49 14:45 14:45 35:41 50:26 1:12 51:38 26:11 77:49                
12 Fredrik Sager 338 Småland Triathlon & MSF 80:28 16:25 16:25 36:02 52:27 1:11 53:38 26:50 80:28                
13 Mathias Ohlander 338 Småland Triathlon & MSF 82:08 15:02 15:02 39:18 54:20 1:13 55:33 26:35 82:08                
14 Sebastian Pedersen Kalmar RC Triathlon 83:17 16:42 16:42 42:09 58:51 0:51 59:42 23:35 83:17                
15 Linus Allvin Umara Sports Club 83:27 15:56 15:56 39:05 55:01 0:52 55:53 27:34 83:27                

Skapad 2016-09-03 18:04:49 med OLA version 5.4.0-9

Uppdaterad: 22 NOV 2016 22:08 Skribent: Andreas Mattisson

Postadress:
Karlshamns SK - Triathlon
Väggavägen 22
37430 Karlshamn

Kontakt:
Tel: 045439660
E-post: This is a mailto link

Se all info