Hoppa till sidans innehåll

Dragningslistor tidigare


För varje 100 kryss dras en vinst. Varje låda har sin egen dragnings-/vinstlista.

 Cyklar du till jobbet? – kryssa i ett startkort och lämna in!!

 

Korpens startkort oktober, november och december 2017. 

2721st! KRYSS

För varje 100 kryss dras en vinst. Varje låda har sin egen dragnings-/vinstlista.

 LINDEHULT/Knappsmåla

Mona Ottosson

 VISSEFJÄRDAvid golf-klubben

SvenErik Svensson V-fjärda

 KRYSSEBODA

Yvonne Jansson

Bo Gustafsson

KANSLIET

AC Håkansson

AnnaMaria Petersson

Ginger Kallenberg

IngMarie Tång

LarsGösta Carlsson

Marianne Widstrand

Petra Månsson

Siv Johansson

 SIMHALLEN

Anna Karlsson, Lindehult

Ari Turunen, Lessebo

Bernt Karlsson Opalstigen

Karin Johansson, Skruv

Majvi Henriksson

Nina Ottosson

 LINDÅS

Nanna Thelin Walter

Viking Ericsson

 LÅNGASJÖ

Ingegärd Svensson

Sven Einarsson

Åsa Bonell

Marianne Einarsson BrittMarie Fransson

Vi påminner INTE om Din Vinst!

 

Korpens startkort juli augusti o september

 För varje 100 kryss dras en vinst. Varje låda har sin egen dragnings-/vinstlista.

2731 st KRYSS           Vi påminner INTE om Vinst!

 SIMHALLEN

Anders Williamsson

Emma Karlsson

Maria Peterström

Siv Widerstedt

Tobias Johansson

 LINDÅS

LiseLott Svensson

Rune Wajkert

 LINDEHULT/Knappsmåla

Irma Söderström

Petra Månsson

Mats Dahlin

 VISSEFJÄRDA vid golf-klubben

Iris Skoog

 KRYSSEBODA

Birgitta Lindholm

Roland Klevtun

 LÅNGASJÖ

Agneta Svensson

Birgit Karlsson

Stig Hermansson

 KANSLIET

BrittMarie Fransson

Gerd Jonasson

GunBritt Fransson

Inger Gustavsson

Jörgen Håkansson

Kjell Fransson

Malin Kallenberg

Mona Fransson

Ruth Pedersen

 

 

 

Dragningslista för april - juni 2017. 

SIMHALLEN

Anja Budischewski

AnnChristin Jensen

Devy Leijon

Irene Vernersson

Josefin Andersson

MarieLouise Elisson

Marita Lindahl

LINDÅS

Jan Melin

Nanna Thelin-Walter

Ulla Eriksson

LINDEHULT/Knappsmåla

Asta Bjelkenbrand

Assar Nilsson

Siv Månsson

VISSEFJÄRDA vid golf-klubben

Anette Gustafsson

SvenErik Svensson

KRYSSEBODA

AM Johansson

Birgitta Johansson

(Järnvägsg)

Ingegärd Johnsson

KANSLIET

BrittMarie Magnusson

Harry Johansson

Jörgen Fransson

LarsIvan Johansson

Mona Jönsson

MonaLis Bengtsson

Olga Angelova

LÅNGASJÖ

Britt Sandberg

Marianne Einarsson

Rose Helmersson

Sanna Pedevilla

Zenta Tobiasson

 Friskvård kan vi ägna oss åt nästan när som helst.

JAN  -  MARS 2017 

NYTT REKORD: 3067 kryss!

vinst på Korpens startkort:

SIMHALLEN

Alma Lindekull

Bengt Johansson, Rasslebygd

Birgitta Lindholm

ElseBritt Nilsson

Ingrid Norman

Jan Tornegård

Kerstin Hammarstedt

Majvi Henriksson

Sofie Zeliath

LINDÅS:

Bengt Johansson, Västerv

Birger Nilsson

Liselott Svensson

Marianne Oldenby

Nanna Thelin-Walter

KANSLIET:

AnnChristine Håkansson

Gerd Jonasson

GunBritt Fransson

JC Johansson, Hantverkarg

Olof Andersson

Siv Johansson

LÅNGASJÖ:

BrittMarie Fransson

Sven Sandberg

Stig Hermansson

KRYSSEBODA:

Alf Fransson

Olga Angelova

Yvonne Jansson

LINDEHULT/Knappsmåla

Bo Gustafsson Nybrog

Merja Klasson

Mona Ottosson

Solveig Hultqvist

 

 

 

Följande har vunnit juli, augusti, september:

SIMHALLEN/ELLJUS

Isak Franzén

Nina Ottosson

Irene Vernersson

LINDÅS:

Ulla Ericsson

Rune Wajkert

Ingemo Bergström

Renée Johansson

KANSLIET:

MonaLis Bengtsson

Alf Augustsson

Jörgen Fransson

JC Johansson

LarsGösta Carlsson

Berit Söderberg

LÅNGASJÖ:
Ingegärd Svensson

Zenta Tobiasson

Birgit Karlsson

KRYSSEBODA:

IngMarie Tång

Erling Thelander

LINDEHULT/KRYSSEBODA:

Berne Kallenberg

Ginger Kallenberg

Siv Månsson

LarsIvan Johansson     Totalt  2643 kryss!

 

 Du får själv kolla om du vunnit! Du blir inte påmind av oss på Korpen.

 

Följande har vunnit på Korpens startkort, april - juni:

Lindehult:

Bo Gustafsson

Malin Kallenberg

Monika Håkansson

Petra Månsson

Ruth Pederssen

 Kansliet:

Birgitta Johansson

Gerd Jonasson

GunBritt Fransson

IngBritt Augustsson

Jörgen Håkansson

Kent Fritsson

Mona Fransson

Siv Johansson

 Krysseboda:

Birgitta Johansson

Ingegerd Jonsson

 Långasjö:

Britt Rudolfsson

BrittMarie Fransson

Christina Johansson

Evy Söderberg

Margareta Hermansson

Sven Sandberg

 Lindås:

AnnMargret Thuresson

Elisabeth Håkansson

Tore Eriksson

 Simhallen/Elljus:

Dagmar Bühring

IngMarie Tång

Olga Angelova

Sofie Söder

 TOTALT 2868 starter dvs 50 fler än förra dragningen!!!

Vinster avhämtas på Korpens Kansli senast 15 oktober..

Öppettider Mån-tis kl 14-18, tors–fre kl 9 – 13. Nästa dragning sker i början av oktober.

 

 

Uppdaterad: 12 APR 2018 08:35
Skribent: Kansliet

TIPS OCH BINGOPROMENAD start 30/9 från Pingstkyrkan, Kaffe

BouleEmma utomhus Måndag och Torsdag kl 13.30

Bowlingserierna är igång

Gympa Måndag kl 18, Långasjö och Tisdag kl 16, B-hallen

 

 

 

 

Postadress:
Korpförening Emmaboda - Korpen
Nygatan 16b
36130 Emmaboda

Besöksadress:
Nygatan 16b
36130 Emmaboda

Kontakt:
Tel: 0471-129 73
Fax: 0471-129 73
E-post: This is a mailto link

Se all info