Hoppa till sidans innehåll

Anmälda lag Kubb-SM 11 augusti 2018


VI KOMMER TA EMOT ANMÄLNINGAR TILL ÅRETS KUBB-SM FRÅN DEN 20 MAJ.ANMÄL DIG VIA MAIL This is a mailto link eller TELE.NR 0481-151 56.ÅRETS KUBB-SM KOSTAR 400:- OCH BETALAS VIA BANKGIRO 5922-7058 ELLER VIA SWISH  123 268 19 22.

ANMÄLDA LAG:

1.REKUBBLIKANERNA:  PETER BERGENDAHL URBAN HELANDER

2.KL-KUBB: KRISTIAN KARLSSON LENNART ENGMAN

3.KUBBMAFFIAN: LENNART JOSEFSSON

4.SMÅLANDSGATAN: LINUS BERN

5.KUNGARNA: PÄR DANIELSSON BÖRJE WENNERSTRÖM

6.STATIONSCAFE 20-ELVAN LICLOTT HÅKANSSON LILLEMOR OLSSON JONSSON

7.TRIO MED BUMBA:KJELL RYDH STEFAN GERVIDE

8.MR.DONUT;RISTO MALJANOVSKI

9.SÄVSJÖ ÄGG:TAGE JOHANSSON 

10.VEM VA DET SOM KASTA:DANIEL SAVIC STEFAN QVIST

11.HPD:BERTIL ENGMAN INGEMAR ERIKSSON

12.NYBRO SKOMAKERI:MIKAEL BUKOVEC THOMAS KARLSSON

13.LOVISA&MATILDA:MATILDA WARDMO

14.FLUFFY UNICORNS:JENNA JARLEBERG JENNIE RUNDSTRÖM

15.MALOTT :LISE-LOTTE LINDQVIST MARLENE OTTOSSON

16.CIRKLE K:MAGNUS LJUNG

17.FISKEN OCH PÅVEN:PER-ÅKE SVENSSON BILLY JONSSON

18.MISSING PEOPLE:BO HOLM PONTUS KARLSSON

19.VET EJ:JAN JOHANSSON ANGELA GERTSON

20.VILDA VÄSTEN:KIM SVENSSON JOHN LINDQVIST

21.AUH-LAUG-ETH:THOMAS OLOFSSON

22.KIM LARSEN 4 LIFE:TOMAS LINDQVIST MAGNUS ÅKESSON

23.MANDEL-KUBBARNA:LINDA ARGENIUS JOHANNA MULTING

24.TEAM KUBBMEISTERS:TOM DAHLSTRÖM SIMON PETTERSSON

25.KUBBAKUBBANA:INGELA OCH LEFFE HENRYSSON

26.TRIPPEL X:KENNETH NYBERG

27.EMZA:EMELIE HELANDER ZABINE HANSSON

28.LINKÖPINGSGRABBARNA:GUSTAV ARVIDSSON  KRISTOFFER ORREBRING

29.HAGNEBOSYSTRARNA:EMMIE JÖNSSON HANNA JÖNSSON

30.TEAM KUBBMEISTERS 2:JOHANNES NYGREN GUSTAV BUSKAS

31.PARAGRAF 4:MARKUS NILSSON FRANK NILSSON

32.TEAM KUBBOOM SWEDEN:JOHAN LUNDIN JIM LIND  DAVID       NEDOLUGIN

33.ENCORE GONE SURFING:ALEXANDER ASSERVIK ALFRED ANDERSSON

34.TEAM GRÄSÄTARE:JOHAN HADVALL JONATHAN PETTERSSON

35.TOUTCHDOWN:STEFAN HELANDER BJÖRN HELANDER

36.GLADER&TRÖGER:MICHAELA THUNBERG MARTIN KRÖGER

37.AXELSSON JR:MARIA AXELSSON SIMON AXELSSON

38.AXELSSON SR:LENA AXELSSON JÖRGEN AXELSSON

39.TEAM KARMA:EMMA SANDGREN KARL LIDEN

40.ROM&COLA:BJÖRN HANSSON JONAS EKSTRÖM

41.AXELSSON KUSINERNA:JESPER AXELSSON JOAKIM AXELSSON JOHANNES AXELSSON

42.THE BLUE TEAM:ROGER ANDERSSON TOMMY JOSEFSSON

43.IDEKUBBARNA:MATS IDESTRÖM STAFFAN ANDERSSON

44.B1&B2:BERNY JONSSON BERT RAGNARSSON

45.NYBRO BILREKOND:TOWE DANIELSSON FREDRIK IDESTRÖM

46:MELLANGÅRDEN:HENRIK JAKOBSSON KRISTOFER FUNK

47.SMF:MAGNUS JÖNSSON FREDRIK JONSSON

48.SLETNA KRIGARE:VIKTOR KARLSSON JOAKIM SALMI JÄRVI

49.MEGAN NICOLE:JOSEF BJÖRKLUND JESPER HEDERSTEDT

50.SINKING ROYAL 1:DANIEL LARSSON ELIAS PETTERSSON

51.SINKING ROYAL 2:OLLE BENZLER LUCAS ANSIN

52.SINKING ROYAL 3:JOHAN KARLSSON SIMON LINDGREN

53.TEAM JAN-HÅ:ANTON LARSSON NIKLAS SÖDERGREN

54.HERJES RALLARSVINGS RAUKER:JONATAN SNÖBOHM RICKARD THOMASSON

55.KLYS 5:ERIK LÖVGREN WILLIAM SNÖBOHM

56.MURPHYS LAG:ANTON WRIGBY ZANNA BIRGERSSON

57.RAUK`N ROLL:ANNA ALMGREN

58:ALWAYS ULTRA:JOEL JOHANSSON ELIAS WIMAN

Uppdaterad: 06 AUG 2018 20:35 Skribent: Towe Danielsson

Postadress:
Korpförening Nybro - Korpen
Korp Centrum, Kungshallsvägen 33
38243 Nybro

Kontakt:
Tel: 048115156
E-post: This is a mailto link

Se all info