Hoppa till sidans innehåll

After Work och Best Promotion vann SFC Riksfinal 24 januari

24 JAN 2015 07:00
GRATTIS! Bilder från lördagen finns på vår Facebooksida och inom kort kommer även ett album att finnas under bilder på hemsidan.
  • Skapad: 24 JAN 2015 07:00

Du hittar lite bilder från cupen här
Du kan även följa oss via vår Facebooksida o även via vår kanal på You Tube

Vi tackar våra sponsorer för alla priserna till vårt lotteri under cupen

                               P1000982

M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
1001 Grupp A 09:00 Kilaån Transport AB - Kourmakka Tigers  1-1 A-hallen 1
1013 Grupp C 09:00 Eurographic Islanders - Game of Death  2-3 B-hallen 2
1007 Grupp B 09:00 Sealift - PP  0-1 C-hallen 3
1019 Grupp D 09:00 LAN System - Janis Grabbar  1-3 Multihallen 4
1002 Grupp A 09:30 AVIS/Skavsta Bilt. - IBK Södra  6-0 A-hallen 5
1014 Grupp C 09:30 Svarta Braxen - ACG Accent  6-1 B-hallen 6
1008 Grupp B 09:30 Wasa - Blue Bulls  5-3 C-hallen 7
1020 Grupp D 09:30 Best Promotion - EKH Sprinters  4-0 Multihallen 8
3007 Grupp F 10:00 After Work - SVEA  3-0 A-hallen 9
3008 Grupp F 10:00 Team Baccardi - PK Maffian  13-1 B-hallen 10
3002 Grupp E 10:00 Golden Girls - SSAB Kvarto i Fem  4-0 C-hallen 11
3001 Grupp E 10:00 Peking Players - Team Korpen  6-0 Multihallen 12
1009 Grupp B 10:30 Sealift - Wasa  2-1 A-hallen 13
1010 Grupp B 10:30 Blue Bulls - PP  2-0 B-hallen 14
1003 Grupp A 10:30 Kilaån Transport AB - AVIS/Skavsta Bilt.  2-1 C-hallen 15
1004 Grupp A 10:30 IBK Södra - Kourmakka Tigers  0-4 Multihallen 16
3003 Grupp E 11:00 Peking Players - Golden Girls  2-4 A-hallen 17
1021 Grupp D 11:00 LAN System - Best Promotion  1-3 B-hallen 18
1015 Grupp C 11:00 Eurographic Islanders - Svarta Braxen  2-2 C-hallen 19
3009 Grupp F 11:00 After Work - Team Baccardi  1-3 Multihallen 20
3004 Grupp E 11:30 SSAB Kvarto i Fem - Team Korpen  3-1 A-hallen 21
1022 Grupp D 11:30 EKH Sprinters - Janis Grabbar  0-3 B-hallen 22
1016 Grupp C 11:30 ACG Accent - Game of Death  2-3 C-hallen 23
3010
Grupp F 11:30 PK Maffian - SVEA  0-14 Multihallen 24
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
1005 Grupp A 12:00 IBK Södra - Kilaån Transport AB  0-1 A-hallen 25
1006 Grupp A 12:00 Kourmakka Tigers - AVIS/Skavsta Bilt.  0-4 B-hallen 26
1012 Grupp B 12:00 PP - Wasa  4-0 C-hallen 27
1011 Grupp B 12:00 Blue Bulls - Sealift  1-5 Multihallen 28
1023 Grupp D 12:30 EKH Sprinters - LAN System  4-0 A-hallen 29
1024 Grupp D 12:30 Janis Grabbar - Best Promotion  0-2 B-hallen 30
1017 Grupp C 12:30 ACG Accent - Eurographic Islanders  2-4 C-hallen 31
1018 Grupp C 12:30 Game of Death - Svarta Braxen  1-3 Multihallen 32
3011 Grupp F 13:00 PK Maffian - After Work  0-15 A-hallen 33
3012 Grupp F 13:00 SVEA - Team Baccardi  0-3 B-hallen 34
3005 Grupp E 13:00 SSAB Kvarto i Fem - Peking Players  1-5 C-hallen 35
3006 Grupp E 13:00 Team Korpen - Golden Girls  1-5 Multihallen 36
                 
Slutspel              
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
2001 Kvart Herr 13:30 Kilaån Transport AB - Janis Grabbar  0-2 A-hallen 37
2002 Kvart Herr 13:30 Svarta Braxen - Sealift  3-2 B-hallen 38
2003 Kvart Herr 13:30 PP - Game of Death  10-1 C-hallen 39
2004 Kvart Herr 13:30 Best Promotion - AVIS/Skavsta Bilt.  2-1 Multihallen 40
4001 Semi Dam 14:00 Golden Girls - After Work  1-5 A-hallen 41
4002 Semi Dam 14:00 Team Baccardi - Peking Players   2-0 B-hallen 42
2006 Semi Herr 14:30 PP - Best Promotion  1-2 A-hallen 43
2005 Semi Herr 14:30 Janis Grabbar - Svarta Braxen  1-2 B-hallen 44
4003 Final Dam 15:00 After Work - Team Baccardi  1-0 A-hallen 45
2007 Final Herr 15:30 Svarta Braxen - Best Promotion  1-2 A-hallen 46
                 
Skribent: Mariana Eklund

 

 

Pickleball SM

 Loppis

 

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB