Hoppa till sidans innehåll

After Work och Best Promotion vann SFC Riksfinal 24 januari

2015-01-24 07:00
GRATTIS! Bilder från lördagen finns på vår Facebooksida och inom kort kommer även ett album att finnas under bilder på hemsidan.
  • Uppdaterad: 2016-06-08 02:06

Du hittar lite bilder från cupen här
Du kan även följa oss via vår Facebooksida o även via vår kanal på You Tube

Vi tackar våra sponsorer för alla priserna till vårt lotteri under cupen

                               P1000982

M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
1001 Grupp A 09:00 Kilaån Transport AB - Kourmakka Tigers  1-1 A-hallen 1
1013 Grupp C 09:00 Eurographic Islanders - Game of Death  2-3 B-hallen 2
1007 Grupp B 09:00 Sealift - PP  0-1 C-hallen 3
1019 Grupp D 09:00 LAN System - Janis Grabbar  1-3 Multihallen 4
1002 Grupp A 09:30 AVIS/Skavsta Bilt. - IBK Södra  6-0 A-hallen 5
1014 Grupp C 09:30 Svarta Braxen - ACG Accent  6-1 B-hallen 6
1008 Grupp B 09:30 Wasa - Blue Bulls  5-3 C-hallen 7
1020 Grupp D 09:30 Best Promotion - EKH Sprinters  4-0 Multihallen 8
3007 Grupp F 10:00 After Work - SVEA  3-0 A-hallen 9
3008 Grupp F 10:00 Team Baccardi - PK Maffian  13-1 B-hallen 10
3002 Grupp E 10:00 Golden Girls - SSAB Kvarto i Fem  4-0 C-hallen 11
3001 Grupp E 10:00 Peking Players - Team Korpen  6-0 Multihallen 12
1009 Grupp B 10:30 Sealift - Wasa  2-1 A-hallen 13
1010 Grupp B 10:30 Blue Bulls - PP  2-0 B-hallen 14
1003 Grupp A 10:30 Kilaån Transport AB - AVIS/Skavsta Bilt.  2-1 C-hallen 15
1004 Grupp A 10:30 IBK Södra - Kourmakka Tigers  0-4 Multihallen 16
3003 Grupp E 11:00 Peking Players - Golden Girls  2-4 A-hallen 17
1021 Grupp D 11:00 LAN System - Best Promotion  1-3 B-hallen 18
1015 Grupp C 11:00 Eurographic Islanders - Svarta Braxen  2-2 C-hallen 19
3009 Grupp F 11:00 After Work - Team Baccardi  1-3 Multihallen 20
3004 Grupp E 11:30 SSAB Kvarto i Fem - Team Korpen  3-1 A-hallen 21
1022 Grupp D 11:30 EKH Sprinters - Janis Grabbar  0-3 B-hallen 22
1016 Grupp C 11:30 ACG Accent - Game of Death  2-3 C-hallen 23
3010
Grupp F 11:30 PK Maffian - SVEA  0-14 Multihallen 24
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
1005 Grupp A 12:00 IBK Södra - Kilaån Transport AB  0-1 A-hallen 25
1006 Grupp A 12:00 Kourmakka Tigers - AVIS/Skavsta Bilt.  0-4 B-hallen 26
1012 Grupp B 12:00 PP - Wasa  4-0 C-hallen 27
1011 Grupp B 12:00 Blue Bulls - Sealift  1-5 Multihallen 28
1023 Grupp D 12:30 EKH Sprinters - LAN System  4-0 A-hallen 29
1024 Grupp D 12:30 Janis Grabbar - Best Promotion  0-2 B-hallen 30
1017 Grupp C 12:30 ACG Accent - Eurographic Islanders  2-4 C-hallen 31
1018 Grupp C 12:30 Game of Death - Svarta Braxen  1-3 Multihallen 32
3011 Grupp F 13:00 PK Maffian - After Work  0-15 A-hallen 33
3012 Grupp F 13:00 SVEA - Team Baccardi  0-3 B-hallen 34
3005 Grupp E 13:00 SSAB Kvarto i Fem - Peking Players  1-5 C-hallen 35
3006 Grupp E 13:00 Team Korpen - Golden Girls  1-5 Multihallen 36
                 
Slutspel              
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats  
2001 Kvart Herr 13:30 Kilaån Transport AB - Janis Grabbar  0-2 A-hallen 37
2002 Kvart Herr 13:30 Svarta Braxen - Sealift  3-2 B-hallen 38
2003 Kvart Herr 13:30 PP - Game of Death  10-1 C-hallen 39
2004 Kvart Herr 13:30 Best Promotion - AVIS/Skavsta Bilt.  2-1 Multihallen 40
4001 Semi Dam 14:00 Golden Girls - After Work  1-5 A-hallen 41
4002 Semi Dam 14:00 Team Baccardi - Peking Players   2-0 B-hallen 42
2006 Semi Herr 14:30 PP - Best Promotion  1-2 A-hallen 43
2005 Semi Herr 14:30 Janis Grabbar - Svarta Braxen  1-2 B-hallen 44
4003 Final Dam 15:00 After Work - Team Baccardi  1-0 A-hallen 45
2007 Final Herr 15:30 Svarta Braxen - Best Promotion  1-2 A-hallen 46
                 
Skribent: Mariana Eklund

Loppis o Tomtesmyg

 


   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

Riksfinalen
Sweden Floorball Cup 
22-23/1 2016

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 Östtorps vvs

 

 sörmlands sparbank