Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS AVIS Hyrbilar och FFamiljen!!!

2014-03-29 22:06
Finalen på damsidan vann FFamiljen över Peking Players och på herrsidan vann AVIS Hyrbilar över Monier Roofing! Du ser alla resultat här nedanför.
  • Uppdaterad: 2016-06-08 02:06

Spelprogram Vårcupen i Innebandy 28-30 mars
               
Sporthallen - Söndag 30 mars      
Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
4011 h Kvartsfinal 09:00 Skavsta Biltvätt - PP  4-5(str)
4012 h Kvartsfinal 09:30 Avis Hyrbilar - BK Bottennapp  3-1
4013 h Kvartsfinal 10:00 Monier Roofing - Nera Installation.se  5-0
4014 h Kvartsfinal 10:30 VASSJOBB - BrandEx  3-4
2006 d Semi 11:00 FFamiljen - Tempo  1-0
2007 d Semi 11:30 Peking Players - SSAB Kvarto i Fem  2-1
4015 h Semi 12:00 PP - Avis Hyrbilar  1-2
4016 h Semi 12:30 Monier Roofing - BrandEx  4-2
2008 d Final 13:00 FFamiljen - Peking Players  1-0
4017 h Final 13:30 Avis Hyrbilar - Monier Roofing  3-1
Multihallen - Fredag 28 mars      
Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3001 h Grupp 4 18:00 BrandEx - Marcus Naessén entr 3-0
3004 h Grupp 5 18:30 Monier Roofing - IBK Bonnläppers 1-0
3007 h Grupp 6 19:00 Stigtomta Titans - Bollers IBK 5-3
3010 h Grupp 7 19:30 MODAB - No Name 1-0
3013 h Grupp 8 20:00 SSAB Ferraristallet - Gjerdmans Rör AB 4-3
               
Sporthallen - Fredag 28 mars      
Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1002 d Grupp 1 18:00 Back in Black - SVEA 1-3
1008 d Grupp 2 18:30 Mary`s - FFamiljen 0-3
3016 h Grupp 9 19:00 BK Bottennapp - Nera Installation.se 1-3
3017 h Grupp 9 19:30 Buskhyttans Indians - SSAB Steelhard 5-1
               
Multihallen - Lördag 29 mars      
Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3019 h Grupp 9 08:30 SSAB Steelhard - Nera Installation.se 0-8
3018 h Grupp 9 09:00 BK Bottennapp - Buskhyttans Indians 1-0
1004 d Grupp 1 09:30 SVEA - SSAB Kvarto i Fem 3-3
1003 d Grupp 1 10:00 KAK:orna - Back in Black 2-3
1010 d Grupp 2 10:30 FFamiljen - AKVA 3-1
1009 d Grupp 2 11:00 Luftens Hjältar - Mary`s 0-3
1014 d Grupp 3 11:30 Tequila med Lime - Tempo 1-1
3011 h Grupp 7 12:00 No Name - VASSJOBB 0-6
3014 h Grupp 8 12:30 Gjerdmans Rör AB - PP 2-4
1013 d Grupp 3 13:00 Peking Players - Tequila med Lime 2-3
3012 h Grupp 7 13:30 VASSJOBB - MODAB 3-2
3015 h Grupp 8 14:00 PP - SSAB Ferraristallet 4-2
4001 h Sextondelsfinal 14:30 IBK Bonnläppers - Buskhyttans Indians 2-1
4002 h Sextondelsfinal 15:00 Marcus Naessén entr - Gjerdmans Rör AB 1-4
4003 h Åttondelsfinal 15:30 Skavsta Biltvätt - IBK Bonnläppers 3-1
4004 h Åttondelsfinal 16:00 PP - MODAB 4-0
4005 h Åttondelsfinal 16:30 Avis Hyrbilar - No Name 5-0
4006 h Åttondelsfinal 17:00 Vincent Vegas - BK Bottennapp 4-5
4007 h Åttondelsfinal 17:30 Monier Roofing - Gjerdmans Rör AB 2-0
4008 h Åttondelsfinal 18:00 Nera Installation.se - Stigtomta Titans 5-0
               
Sporthallen - Lördag 29 mars      
Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3009 h Grupp 6 08:30 Avis Hyrbilar - Stigtomta Titans 3-2
3005 h Grupp 5 09:00 IBK Bonnläppers - Vincent Vegas 0-1
3002 h Grupp 4 09:30 Marcus Naessén entr - Skavsta Biltvätt 0-6
3008 h Grupp 6 10:00 Bollers IBK - Avis Hyrbilar 0-1
3006 h Grupp 5 10:30 Vincent Vegas - Monier Roofing 1-4
3020 h Grupp 9 11:00 SSAB Steelhard - BK Bottennapp 2-2
3021 h Grupp 9 11:30 Nera Installation.se - Buskhyttans Indians 2-0
3003 h Grupp 4 12:00 Skavsta Biltvätt - BrandEx 5-0
1005 d Grupp 1 12:30 SVEA - KAK:orna 2-1
1006 d Grupp 1 13:00 SSAB Kvarto i Fem - Back in Black 1-0
1011 d Grupp 2 13:30 FFamiljen - Luftens Hjältar 6-0
1012 d Grupp 2 14:00 AKVA - Mary`s 2-1
1015 d Grupp 3 14:30 Tempo - Peking Players 2-0
1007 d Grupp 2 15:00 Luftens Hjältar - AKVA 2-1
1001 d Grupp 1 15:30 KAK:orna - SSAB Kvarto i Fem 0-2
2001 d Åttondelsfinal 16:00 AKVA - Peking Players 2-3
2002 d Kvartsfinal 16:30 FFamiljen - Back in Black 3-0
2003 d Kvartsfinal 17:00 Tempo - Mary`s 2-0
2005 d Kvartsfinal 17:30 SSAB Kvarto i Fem - Tequila med Lime 4-0
2004 d Kvartsfinal 18:00 SVEA - Peking Players 1-3
4010 h Åttondelsfinal 18:30 BrandEx - SSAB Ferraristallet 5-0
4009 h Åttondelsfinal 19:00 VASSJOBB - Bollers IBK 1-0
Skribent: Mariana Eklund

Loppis o Tomtesmyg

 


   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

Riksfinalen
Sweden Floorball Cup 
22-23/1 2016

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 Östtorps vvs

 

 sörmlands sparbank