Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS After Work och Skavsta Biltvätt

22 NOV 2013 16:00
After Work vann damfinalen och Skavsta Biltvätt vann herrarnas final. De reresenterar därmed Nyköping vid Riksfinalen i Linköping den 25 januari 2014. Dragna Wild Card blev IK Tun´s Damlag och PP som även får spela Riksfinal! Lottat lag nr 700 blev Stigtomta Titans som därmed vann gratis deltagande i Vårcupen i Nyköping (slutet av mars) eller kval SFC i Nyköping 2014! Grattis till alla lagen! Filmklipp från helgens cup finns på www.facebook.com/SFCiNykoping
  • Skapad: 22 NOV 2013 16:00

KLICKA HÄR för att läsa mer om SFC i Nyköping

KLICKA HÄR för att se små filmklipp

 

Multihallen - Fredag 22 nov      
M.nr Grupp   Tid Hemmalag   Bortalag Res.
5031 Grupp E 18:00 BrandEx - Buskhyttans Indians 1-1
5030 Grupp E 18:30 SSAB Valsunderhåll - Skavsta Biltvätt 0-4 
5029 Grupp E 19:00 SSAB Steelhard - BrandEx 0-2
5025 Grupp E 19:30 Buskhyttans Indians - SSAB Valsunderhåll 3-2
5026 Grupp E 20:00 Skavsta Biltvätt - SSAB Steelhard 7-2
             
Sporthallen - Fredag 22 nov      
M.nr Grupp   Tid Hemmalag   Bortalag Res.
5021 Grupp D 18:00 Team Baldrick - FC Taco 1-0
5022 Grupp D 18:30 IBK Bonnläppers - IEADAV 0-1
5015 Grupp C 19:00 BK Bottennapp - No Name 3-1
5016 Grupp C 19:30 SSAB Ferraristallet - Sabels Slavar 3-1 
5011 Grupp B 20:00 Stigtomta Titans - AVIS Hyrbilar 2-2
5012 Grupp B 20:30 Finska Veteranerna - Vincent Vegas

2-1

 

             
Multihallen - Lördag 23 nov      
M.nr Grupp   Tid Hemmalag   Bortalag Res.
5023 Grupp D 08:30 IBK Bonnläppers - Team Baldrick 2-0 
5024 Grupp D 09:00 IEADAV - FC Taco  5-1
3001 Grupp F 09:30 AKVA - Taxibrudarna 217500  2-2
5009 Grupp B 10:00 AVIS Hyrbilar - Vincent Vegas  3-1
3002 Grupp F 10:30 Taxibrudarna 217500 - After Work  1-5
5010 Grupp B 11:00 Stigtomta Titans - Finska Veteranerna  2-2
5019 Grupp D 11:30 Team Baldrick - IEADAV  0-3
3003 Grupp F 12:00 After Work - AKVA  8-0
5020 Grupp D 12:30 FC Taco - IBK Bonnläppers  0-4
5007 Grupp B 13:00 AVIS Hyrbilar - Finska Veteranerna  1-1
5008 Grupp B 13:30 Vincent Vegas - Stigtomta Titans  1-3
             
Ramdalen - Lördag 23 nov      
M.nr Grupp   Tid Hemmalag   Bortalag Res.
5003 Grupp A 08:30 Bollers IBK - Nera Installation.se 0-3 
5004 Grupp A 09:00 MODAB - PP 0-5
3004 Grupp G 09:30 SSAB Kvarto i Fem - FFamiljen 0-5
5005 Grupp A 10:00 MODAB - Bollers IBK 1-2 
5006 Grupp A 10:30 PP - Nera Installation.se 1-3
3005 Grupp G 11:00 FFamiljen - Peking Players 0-2
5013 Grupp C 11:30 BK Bottennapp - Sabels Slavar 5-0
5014 Grupp C 12:00 No Name - SSAB Ferraristallet 2-3
3006 Grupp G 12:30 Peking Players - SSAB Kvarto i Fem  4-4
5017 Grupp C 13:00 SSAB Ferraristallet - BK Bottennapp  2-4
5018 Grupp C 13:30 Sabels Slavar - No Name  4-0
             
Sporthallen - Lördag 23 nov      
M.nr Grupp   Tid Hemmalag   Bortalag Res.
5027 Grupp E 08:30 SSAB Valsunderhåll - BrandEx 0-0 
5034 Grupp E 09:00 Buskhyttans Indians - SSAB Steelhard 4-0
3007 Grupp H 09:30 IK Tuns Damlag - Tempo 2-1 
5033 Grupp E 10:00 BrandEx - Skavsta Biltvätt 0-4 
3008 Grupp H 10:30 Tempo - Tequila med Lime 5-0
5032 Grupp E 11:00 SSAB Steelhard - SSAB Valsunderhåll 2-2 
3009 Grupp H 11:30 Tequila med Lime - IK Tuns Damlag 4-1
5028 Grupp E 12:00 Skavsta Biltvätt - Buskhyttans Indians 7-0
5001 Grupp A 12:30 Bollers IBK - PP 3-2 
5002 Grupp A 13:00 Nera Installation.se - MODAB 5-1
4001 Åttondelsf. 13:30 AKVA - IK Tun´s Damlag 2-0
4005 Kvartsfinal 14:00 Taxibrudarna 217500 - Tequila med Lime 2-0
4002 Kvartsfinal 14:30 After Work - SSAB Kvarto i Fem 6-0
6001 Åttondelsf. 15:00 Stigtomta Titans - IBK Bonnläppers 2-1(str)
6002 Åttondelsf. 15:30 SSAB Ferraristallet - Bollers IBK 0-1
4004 Kvartsfinal 16:00 Peking Players - AKVA 2-1
4003 Kvartsfinal 16:30 Tempo - FFamiljen 3-0
6004 Kvartsfinal 17:00 BK Bottennapp - Skavsta Biltvätt 1-3
6006 Kvartsfinal 17:30 IEADAV - BSK Indians 3-0
6003 Kvartsfinal 18:00 Nera-installation.se - Stigtomta Titans 5-0
6005 Kvartsfinal 18:30 AVIS Hyrbilar - Bollers IBK 1-0 
4006 Semifinal 19:00 After Work - Tempo 3-0
4007 Semifinal 19:30 Peking Players - Taxibrudarna 217500 1-2
6007 Semifinal 20:00 Nera-installation.se - Skavsta Biltvätt 0-5
6008 Semifinal 20:30 AVIS Hyrbilar - IEADAV 0-1 
4008 Final 21:00 After Work - Taxibrudarna 217500 4-0
6009 Final 21:30 Skavsta Biltvätt - IEADAV 2-0 
             
    22:10 Prisutdelning      
      Herrar   Damer  
Segrare Nyköping   Skavsta Biltvätt    After Work  
WildCard  Nyköping          
Lag 700  Vårcup/SFC    Stigtomta Titans      

 


             

             
               

       







 







 






   






   






   






   
               

       







 






   






   






   






   






   






   
               

       







 






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   
               

       







 






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   
               

       







 






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   






   
               
   

       
     
 
   
 
           
 
           
 
           
Skribent: Mariana Eklund

 Semesterstängt

  

  

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155450953, 0155450950
Fax: 0155450959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB