Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS Jani´s Grabbar och SVEA

2015-03-15 14:13
Lördag den 21 mars spelades Vårcupen i innebandy. Matcherna spelades i A, B och C hallen. Här nedanför finns alla resultat
  • Uppdaterad: 2016-06-08 02:06

Mnr. Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplan
3001 h Grupp 1 09:00 SK Sanering - Landslaget  1-2 A-Plan
3004 h Grupp 2 09:00 Gripen HC - Buskhyttans Indians  1-2 B-Plan
3007 h Grupp 3 09:00 MODAB - Marcus Naesséns Entr  4-1 C-Plan
3010 h Grupp 4 09:30 SSAB Ferraristallet - Bonnläppers  0-8 A-Plan
1001 d Grupp 7 09:30 Tempo - AKVA  5-0 B-Plan
3016 h Grupp 6 09:30 Mekonomen Spelhagen - Rylles  13-0 C-Plan
3013 h Grupp 5 10:00 Imtech - Nera Installation.se  1-6 A-Plan
1004 d Grupp 8 10:00 SSAB Kvarto i 5 - Mary`s  6-1 B-Plan
1005 d Grupp 8 10:00 FFamiljen - Peking Players  2-2 C-Plan
3008 h Grupp 3 10:30 Marcus Naesséns Entr - Polsk Riksdag  1-6 A-Plan
3002 h Grupp 1 10:30 Landslaget - Jani´s Grabbar  2-1 B-Plan
3005 h Grupp 2 10:30 Buskhyttans Indians - Vassjobb.se  3-0 C-Plan
3017 h Grupp 6 11:00 Rylles - Koffes Livs  0-7 A-Plan
3011 h Grupp 4 11:00 Bonnläppers - BrandEx  1-3 B-Plan
1002 d Grupp 7 11:00 AKVA - SVEA  0-1 C-Plan
3014 h Grupp 5 11:30 Nera Installation.se - Vi Va Bättre Förr  2-1 A-Plan
1006 d Grupp 8 11:30 SSAB Kvarto i 5 - FFamiljen  0-0 B-Plan
1007 d Grupp 8 11:30 Peking Players - Mary`s  6-0 C-Plan
3006 h Grupp 2 12:00 Vassjobb.se - Gripen HC  2-2 A-Plan
3009 h Grupp 3 12:00 Polsk Riksdag - MODAB  1-4 B-Plan
3003 h Grupp 1 12:00 Jani´s Grabbar - SK Sanering  2-1 C-Plan
1003 d Grupp 7 12:30 SVEA - Tempo  1-2 A-Plan
3018 h Grupp 6 12:30 Koffes Livs - Mekonomen Spelhagen  1-4 B-Plan
3012 h Grupp 4 12:30 BrandEx - SSAB Ferraristallet  2-1 C-Plan
1008 d Grupp 8 13:00 Peking Players - SSAB Kvarto i 5  2-0 A-Plan
1009 d Grupp 8 13:00 Mary`s - FFamiljen  0-8 B-Plan
3015 h Grupp 5 13:00 Vi Va Bättre Förr - Imtech  5-1 C-Plan
4002 h 1/16 13:30 SK Sanering - Imtech  8-1 C-Plan
4001 h 1/16 13:30 Vassjobb.se - Rylles  5-0 B-Plan
4008 h 1/8 13:30 Mekonomen Spelhagen - Polsk Riksdag  7-1 A-Plan
4004 h 1/8 14:00 Nera Installation.se - Bonnläppers  2-5 A-Plan
4005 h 1/8 14:00 MODAB - SSAB Ferraristallet  4-0 B-Plan
4006 h 1/8 14:00 Gripen HC - Koffes Livs  2-5 C-Plan
4003 h 1/8 14:30 Landslaget - Vassjobb.se  2-0 A-Plan
2001 d 1/4 14:30 FFamiljen  - AKVA  3-1 B-Plan
2002 d 1/4 14:30 SVEA - SSAB Kvarto i 5  2-0 C-Plan
4007 h 1/8 15:00 Buskhyttans -indians - SK Sanering  1-2 A-Plan
4009 h 1/8 15:00 BrandEx - Marcus Naessens Entr  3-1 B-Plan
4010 h 1/8 15:00 Jani´s Grabbar - Vi va Bättre förr  13-0 C-Plan
4013 h 1/4 15:30 SK Sanering - Mekonomen Spelhagen  0-6 A-Plan
4011 h 1/4 15:30 Landslaget - Bonnläppers  4-2 str B-Plan
4012 h 1/4 15:30 MODAB - Koffes Livs 2-3  C-Plan
4014 h 1/4 16:00 BrandEx - Jani´s Grabbar  1-4 C-Plan
2003 d Semi 16:00 Tempo - FFamiljen   5-2 A-Plan
2004 d Semi 16:00 Peking Players - SVEA  2-3 B-Plan
4015 h Semi 16:30 Landslaget - Koffes Livs  2-3 A-Plan
4016 h Semi 16:30 Mekonomen Spelhagen - Jani´s Grabbar 2-3  B-Plan
2005 d Final 17:00 Tempo - SVEA  2-4 A-Plan
4017 h Final 17:30 Koffes Livs - Jani´s Grabbar  1-4 A-Plan
Skribent: Mariana Eklund

Loppis o Tomtesmyg

 


   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

Riksfinalen
Sweden Floorball Cup 
22-23/1 2016

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 Östtorps vvs

 

 sörmlands sparbank