Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS Teguila med Lime och Kungligt!!!

2013-03-22 10:11
Grattis till Tequila med Lime och Kungligt som vann Vårcupen i Innebandy!!!Resultaten ser du här nedanför. 20 herrlag och 8 damlag deltog. Pris till 1:an och 2:an + att det delades ut Matchens Lirartröjor i alla matcher! Även prisutdelning till 1:orna i varje division i seriespelet ca kl 18 på lördagen. Tack till alla lag som deltagit i seriespelet och som deltog i Cupen. Tack även till alla som hjälpte till under cupen.
  • Uppdaterad: 2016-06-08 02:05

Spelprogram Vårcupen i Innebandy 5-6 april 2013
                 
Sporthallen - Fredag 5 april        
    M-nr Gr    Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1001 h Gr 1 18:00 Marcus Naessén Entr - Cocktails & Dreams 2-3  
1002 h Gr 1 18:30 SK Sanering - lindalina.se 1-6  
1007 h Gr 2 19:00 BK Bottennapp - PP 2-3  
1008 h Gr 2 19:30 No Name - Vassjobb 0-4  
3001 d Gr 6 20:00 SVEA - Tequila med Lime 1-0  
3002 d Gr 6 20:30 Taxibrudarna 217500 - AKVA 2-0  
3007 d Gr 7 21:00 Mary´s - Tempo 0-1  
3008 d Gr 7 21:30 FFamiljen - SSAB Kvarto i Fem 1-2  
                 
Multihallen - Fredag 5 april        
   M-nr Gr    Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1013 h Gr 3 18:00 MODAB 2 - Bollers IBK 2-1  
1014 h Gr 3 18:30 Kungligt - SSAB Steelhard 6-0  
1019 h Gr 4 19:00 Oppeby SK - Bonnläppers IBK 2-1  
1020 h Gr 4 19:30 AVIS Hyrbilar - Team Baldrick 4-0  
1025 h Gr 5 20:00 Sabels Slavar - Finska Veteranerna 1-0  
1026 h Gr 5 20:30 Vincent Vegas - Buskhyttans Indians 2-0  
1010 h Gr 2 21:00 Vassjobb - PP 1-1  
1009 h Gr 2 21:30 BK Bottennapp - No Name 5-2  
                 
Ramdalen - Lördag 6 april        
   M-nr Gr    Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1021 h Gr 4 09:00 Oppeby SK - AVIS Hyrbilar  3-7  
1022 h Gr 4 09:30 Team Baldrick - Bonnläppers IBK  3-1  
3009 d Gr 7 10:00 Mary´s - FFamiljen 1-6   
3010 d Gr 7 10:30 SSAB Kvarto i Fem - Tempo  0-4  
1023 h Gr 4 11:00 Team Baldrick - Oppeby SK  1-3  
1024 h Gr 4 11:30 Bonnläppers IBK - AVIS Hyrbilar  0-5  
3011 d Gr 7 12:00 SSAB Kvarto i Fem - Mary´s  10-0  
3012 d Gr 7 12:30 Tempo - FFamiljen  0-0  
                 
Multihallen - Lördag 6 april        
  M-nr Gr    Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1003 h Gr 1 09:00 Marcus Naessén Entr - SK Sanering  2-1  
1004 h Gr 1 09:30 lindalina.se - Cocktails & Dreams  2-2  
3003 d Gr 6 10:00 SVEA - Taxibrudarna 217500  0-1  
3004 d Gr 6 10:30 AKVA - Tequila med Lime  1-2  
1005 h Gr 1 11:00 lindalina.se - Marcus Naessén Entr 4-0   
1006 h Gr 1 11:30 Cocktails & Dreams - SK Sanering  3-1  
1011 h Gr 2 12:00 Vassjobb - BK Bottennapp  1-1  
3006 d Gr 6 12:30 Tequila med Lime - Taxibrudarna 217500  4-1  
3005 d Gr 6 13:00 AKVA - SVEA  0-0  
2001 h 1/8 13:30 Cocktails&Dreams - Oppeby SK  2-0  
2003 h 1/4 14:00 Vassjobb - Cocktails&Dreams  2-3  
2006 h 1/4 14:30 AVIS Hyrbilar - BK Bottennapp  3-2(str)  
                 
Sporthallen - Lördag 6 april        
   M-nr Gr    Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1016 h Gr 3 09:00 SSAB Steelhard - Bollers IBK  1-4  
1015 h Gr 3 09:30 MODAB 2 - Kungligt  1-2  
1027 h Gr 5 10:00 Sabels Slavar - Vincent Vegas  0-0  
1028 h Gr 5 10:30 Buskhyttans Indians - Finska Veteranerna  1-1  
1017 h Gr 3 11:00 SSAB Steelhard - MODAB 2 1-8   
1018 h Gr 3 11:30 Bollers IBK - Kungligt  0-2  
1012 h Gr 2 12:00 PP - No Name  0-2  
1030 h Gr 5 12:30 Finska Veteranerna - Vincent Vegas  2-1  
1029 h Gr 5 13:00 Buskhyttans Indians - Sabels Slavar  0-0  
2002 h 1/8 13:30 MODAB 2 - Vincent Vegas  1-0  
2004 h 1/4 14:00 Kungligt - Sabels Slavar  6-0  
2005 h 1/4 14:30 linda.lina.se - MODAB 2  3-4 str  
4001 d Semifinal 15:00 Tequila med Lime - SSAB Kvarto i Fem 2-1   
4002 d Semifinal 15:30 Tempo - Taxibrudarna 217500  3-2 str  
2007 h Semifinal 16:00 Cocktails&Dreams - Kungligt  0-1  
2008 h Semifinal 16:30 MODAB 2 - AVIS Hyrbilar  0-5  
4003 d Final 17:00 Tequila med Lime - TEMPO  2-1  
2009 h Final 17:30 Kungligt - AVIS Hyrbilar  3-2 str  
                 
Skribent: Mariana Eklund

Loppis o Tomtesmyg

 


   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

Riksfinalen
Sweden Floorball Cup 
22-23/1 2016

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 Östtorps vvs

 

 sörmlands sparbank