Hoppa till sidans innehåll

Se Lottningen av Grupper till SFC Riksfinal

14 JAN 2015 18:30
Spelschema finns här nedanför
  • Skapad: 14 JAN 2015 18:30

SFC NY 2

 

M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats
1001 Grupp A 09:00 Kilaån Transport AB - Kourmakka Tigers   A-hallen
1013 Grupp C 09:00 Eurographic - Game of Death   B-hallen
1007 Grupp B 09:00 Sealift - PP   C-hallen
1019 Grupp D 09:00 LAN System - Janis Grabbar   Multihallen
1002 Grupp A 09:30 AVIS&Skavsta Biltvätt - IBK Södra   A-hallen
1014 Grupp C 09:30 Svarta Braxen - ACG Accent   B-hallen
1008 Grupp B 09:30 Wasa - Blue Bulls   C-hallen
1020 Grupp D 09:30 Best Promotion - EKH Sprinters   Multihallen
3007 Grupp F 10:00 After Work - SVEA   A-hallen
3008 Grupp F 10:00 Team Baccardi - PK Maffian   B-hallen
3002 Grupp E 10:00 Golden Girls - SSAB Kvarto i Fem   C-hallen
3001 Grupp E 10:00 Peking Players - Team Korpen   Multihallen
1009 Grupp B 10:30 Sealift - Wasa   A-hallen
1010 Grupp B 10:30 Blue Bulls - PP   B-hallen
1003 Grupp A 10:30 Kilaån Transport AB - AVIS&Skavsta Biltvätt   C-hallen
1004 Grupp A 10:30 IBK Södra - Kourmakka Tigers   Multihallen
3003 Grupp E 11:00 Peking Players - Golden Girls   A-hallen
1021 Grupp D 11:00 LAN System - Best Promotion   B-hallen
1015 Grupp C 11:00 Eurographic - Svarta Braxen   C-hallen
3009 Grupp F 11:00 After Work - Team Baccardi   Multihallen
3004 Grupp E 11:30 SSAB Kvarto i Fem - Team Korpen   A-hallen
1022 Grupp D 11:30 EKH Sprinters - Janis Grabbar   B-hallen
1016 Grupp C 11:30 ACG Accent - Game of Death   C-hallen
3010
Grupp F 11:30 PK Maffian - SVEA   Multihallen
1005 Grupp A 12:00 IBK Södra - Kilaån Transport AB   A-hallen
1006 Grupp A 12:00 Kourmakka Tigers - AVIS&Skavsta Biltvätt   B-hallen
1012 Grupp B 12:00 PP - Wasa   C-hallen
1011 Grupp B 12:00 Blue Bulls - Sealift   Multihallen
1023 Grupp D 12:30 EKH Sprinters - LAN System   A-hallen
1024 Grupp D 12:30 Janis Grabbar - Best Promotion   B-hallen
1017 Grupp C 12:30 ACG Accent - Eurographic   C-hallen
1018 Grupp C 12:30 Game of Death - Svarta Braxen   Multihallen
3011 Grupp F 13:00 PK Maffian - After Work   A-hallen
3012 Grupp F 13:00 SVEA - Team Baccardi   B-hallen
3005 Grupp E 13:00 SSAB Kvarto i Fem - Peking Players   C-hallen
3006 Grupp E 13:00 Team Korpen - Golden Girls   Multihallen
               
               
Slutspel            
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat Spelplats
2001 Kvart Herr 13:30 1:a Grupp A - 2:a Grupp D   A-hallen
2002 Kvart Herr 13:30 1:a Grupp C - 2:a Grupp B   B-hallen
2003 Kvart Herr 13:30 1:a Grupp B - 2:a Grupp C   C-hallen
2004 Kvart Herr 13:30 1:a Grupp D - 2:a Grupp A   Multihallen
4001 Semi Dam 14:00 1:a Grupp E  - 2:a Grupp F   A-hallen
4002 Semi Dam 14:00 1:a Grupp F - 2:a Grupp E    B-hallen
2006 Semi Herr 14:30 Segrare 02003 - Segrare 02004   A-hallen
2005 Semi Herr 14:30 Segrare 02001 - Segrare 02002   B-hallen
4003 Final Dam 15:00 Segrare 04001 - Segrare 04002   A-hallen
2007 Final Herr 15:30 Segrare 02005 - Segrare 02006   A-hallen
               
               
  1:an och 2:an i varje grupp till slutspel.    
  Förlorarna i semifinalerna blir delad 3:a i Cupen.  
  Övrig info i PM m.m.        
               
Välkomna till Nyköping
Skribent: Mariana Eklund

 Semesterstängt

  

  

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155450953, 0155450950
Fax: 0155450959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB