Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS After Work och NK Villan

18 NOV 2016 13:29
Vid den 23:e upplagan av Nyköpings kval i den riksomfattade innebandycupen "Sweden Floorball Cup" vann After Work och NK Villan! Nu har vi passerat 900 lag som totalt deltagit i kval och riksfinaler i Nyköping sedan starten!
  • Uppdaterad: 19 NOV 2016 23:45

 Wildcard blev Östtorps VVS (Dam) och BrandEx&INAB (Herr)

  Spelprogram Sweden Floorball Cup                         

               
Rosvalla A-Hallen - Fredag 18/11 2016    
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3008 Grupp D 18:00 Östtorps VVS - Taxibrudarna  1-3  
3004 Grupp D 18:30 Tempo - IK Tun  1-1  
1001 Grupp A 19:00 Lindhs Golv AB - MODAB  4-2  
1005 Grupp A 19:30 SSAB Ferraristallet - Buskhyttans Indians  2-3  
3006 Grupp D 20:00 Taxibrudarna - Tempo  0-2  
               
 Rosvalla A-Hallen - Lördag 19/11 2016    
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1007 Grupp A 08:00 Buskhyttans Indians - Lindhs Golv AB  1-4  
1006 Grupp A 08:30 MODAB - PP  1-5  
3005 Grupp D 09:00 Östtorps VVS - After Work  1-4  
3001 Grupp D 09:30 IK Tun - Taxibrudarna  1-0  
1015 Grupp B 10:00 J.Lindebrink Entr. AB - BrandEx & INAB  3-2  
1016 Grupp B 10:30 NK Villan - Jennies Pojkar  4-0  
3013 Grupp E 11:00 FFamiljen - HC Bil  3-0  
3014 Grupp E 11:30 Inte Alls - SVEA  1-3  
3007 Grupp D 12:00 After Work - IK Tun  5-0  
1017 Grupp C 12:30 FF Reinfeldt - Östtorps VVS  2-4  
1018 Grupp C 13:00 LAN System - Oppeby SK  2-1  
      PAUS   PAUS    
2001 8-delsfinal 14:00 Buskhyttan Indians - Oppeby SK  1-2  
2005 1/4 final 14:30 PP - LAN System  4-0  
2002 1/4 Final 15:00 Lindhs Golv AB - Jennies Pojkar  3-1  
4003 Semifinal 15:30 After Work - SVEA  2-0  
2006 Semifinal 16:00 Lindhs Golv AB - Östtorps VVS  2-3  
4005 Final 16:30 After Work - FFamiljen  3-1   str
2008 Final 17:00 Östtorps VVS - NK Villan  1-3  
               
Rosvalla B-Hallen - Lördag 19/11 2016    
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1014 Grupp B 08:00 J.Lindebrink Entr. AB - NK Villan  4-2  
1013 Grupp B 08:30 BrandEx & INAB - Jennies Pojkar  1-0  
3016 Grupp E 09:00 SVEA - HC Bil  2-0  
3015 Grupp E 09:30 Inte Alls - FFamiljen  0-6  
1021 Grupp C 10:00 Oppeby SK - FF Reinfeldt  3-2  
1022 Grupp C 10:30 Östtorps VVS - LAN System  1-0  
1002 Grupp A 11:00 PP - SSAB Ferraristallet  3-0  
1011 Grupp B 11:30 BrandEx & INAB - NK Villan  0-3  
      PAUS   PAUS    
1004 Grupp A 12:30 PP - Lindhs Golv AB  3-3  
1008 Grupp A 13:00 SSAB Ferraristallet - MODAB  3-2  
3009 Grupp D 13:30 After Work - Tempo  3-1  
      PAUS   PAUS    
4001 1/4 Final 14:30 SVEA - IK Tun  1-0  
2003 1/4 Final 15:00 Östtorps VVS - J.Lindebrink entr.  3-2  
4004 Semifinal 15:30 FFamiljen - HC Bil AB  1-0  
2007 Semifinal 16:00 NK Villan - PP  4-3  
               
Rosvalla C-Hallen - Lördag 19/11 2016    
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1019 Grupp C 08:00 FF Reinfeldt - LAN System  1-2  
1020 Grupp C 08:30 Oppeby SK - Östtorps VVS  1-5  
1010 Grupp A 09:00 Lindhs Golv AB - SSAB Ferraristallet  8-1  
1009 Grupp A 09:30 Buskhyttans Indians - PP  1-2  
3002 Grupp D 10:00 Tempo - Östtorps VVS  5-0  
3003 Grupp D 10:30 Taxibrudarna - After Work  0-7  
1003 Grupp A 11:00 MODAB - Buskhyttans Indians  2-3  
1012 Grupp B 11:30 Jennies Pojkar - J.Lindebrink Entr. AB  4-1  
      PAUS   PAUS    
3011 Grupp E 12:30 FFamiljen - SVEA  3-0  
3012 Grupp E 13:00 HC Bil - Inte Alls  2-1  
3010 Grupp D 13:30 IK Tun - Östtorps VVS  2-0  
      PAUS   PAUS    
4002 1/4 Final 14:30 Tempo - HC Bil AB  2-3 str 
2004 1/4 Final 15:00 NK Villan - Oppeby  6-0  
               
Skribent: Mariana Eklund
Epost: Adressen Gömd

 

 

Pickleball SM

 Loppis

 

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB