Hoppa till sidans innehåll

Grattis SVEA o Östtorps VVS som vann Vårcupen i Innebandy 17 mars

16 MAR 2018 17:00
11 herrlag o 6 damlag spelade Vårcupen 17/3. Värdiga vinnare blev SVEA i damklassen och Östtorp VVS herrklassen. Vi tackar alla deltagande lag, funktionärer, publik,våra domare och gästdomarna från Eskilstuna och Stockholm för en jättebra insats.
  • Uppdaterad: 19 MAR 2018 20:36

Spelprogram Vår-Cupen Innebandy 2018
               
Sporthallen - Lördag 17 mars      
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1001 d Grupp E 08:00 Mary´s - HC Bil  1-1
1007 d Grupp F 08:30 BBK - SVEA  0-2
1002 d Grupp E 09:00 HC Bil - EC  2-1
1008 d Grupp F 09:30 SVEA - Taxibrudarna 217500 2-1 
1003 d Grupp E 10:00 EC - Mary´s  1-0
1009 d Grupp F 10:30 Taxibrudarna 217500 - BBK  0-1
3005 h Grupp A 11:00 Bulldogs - Brandex & INAB  2-3
3006 h Grupp A 11:30 Buskhyttans Indians - Lindhs Golv AB  1-0
3017 h Grupp C 12:00 SSAB Stålverket - NMT/Smithville   0-4
3011 h Grupp B 12:30 SSAB Steelhard - Östtorps VVS  0-13
3018 h Grupp C 13:00 MODAB - SSAB Stålverket  6-1
3012 h Grupp B 13:30 IBK Stigis - SK Sanering  1-2
4001 h Kvartsfinal 14:00 Buskhyttan Indians - MODAB  3-0
4002 h Kvartsfinal 14:30 Bulldogs - SK Sanering  4-0
2001 d Semifinal 15:00 HC Bil - BBK 1-2     str
2002 d Semifinal 15:30 Svea - Mary´s  4-1
4003 h Semifinal 16:00 Östtorps VVS - Buskhyttan Indians  7-0
4004 h Semifinal 16:30 NMT/Smithville  - Bulldogs  5-4 str
2003 d Final 17:00 BBK - Svea  0-2
4005 h Final 17:30 Östtorps VVS - NMT/Smithville   3-2
               
Rosvalla plan B - Lördag 17 mars      
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3001 h Grupp A 08:00 Brandex & INAB - Buskhyttans Indians  1-5
3002 h Grupp A 08:30 Lindhs Golv AB - Bulldogs  0-5
3014 h Grupp C 09:00 NMT/Smithville  - SSAB Stålverket  6-1
3003 h Grupp A 09:30 Brandex & INAB - Lindhs Golv AB  1-1
3009 h Grupp B 10:00 Östtorps VVS - SK Sanering  3-1
3010 h Grupp B 10:30 SSAB Steelhard - IBK Stigis  1-11
1004 d Grupp E 11:30 HC Bil - Mary´s  0-1
1010 d Grupp F 12:00 SVEA - BBK  0-2
1005 d Grupp E 12:30 EC - HC Bil  0-2
1011 d Grupp F 13:00 Taxibrudarna 217500 - SVEA  0-2
1006 d Grupp E 13:30 Mary´s - EC  3-2
1012 d Grupp F 14:00 BBK - Taxibrudarna 217500  1-6
               
Rosvalla plan C - Lördag 17 mars      
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3015 h Grupp C 08:00 SSAB Stålverket - MODAB  4-1
3007 h Grupp B 08:30 Östtorps VVS - IBK Stigis  3-1
3008 h Grupp B 09:00 SK Sanering - SSAB Steelhard  3-0
3004 h Grupp A 09:30 Bulldogs - Buskhyttans Indians  2-0
3013 h Grupp C 10:00 MODAB - NMT/Smithville   2-3
3016 h Grupp C 10:30 NMT/Smithville  - MODAB  2-1
Skribent: Mariana Eklund
Epost: Adressen Gömd

 

  Pickleball SM

  

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155450953, 0155450950
Fax: 0155450959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB