Hoppa till sidans innehåll

Grattis Taxibrudarna 217500 och Buskhyttans Indians som vann Vårcupen 2017

07 APR 2017 15:40
Lördag den 8 april spelasi Vårcupen i Innebandy! Totalt 18 lag deltar. Första matcherna startar kl 8:30 och det spelas i både A, B och C Hallen. Resultat kommer att uppdateras här nedanför under dagen. Följ oss både här och via vår Facebooksida.
  • Uppdaterad: 09 APR 2017 08:19

Spelprogram Vår-Cupen Innebandy 2017  
                 
Rosvalla A-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1001 h Grupp A 08:30 BrandEx & Inab - Passa Johan    2-2
1002 h Grupp A 09:00 Dialect SFK - LAN-System    1-6
3001 d Grupp D 09:30 SVEA - Team Platina    2-1
3002 d Grupp D 10:00 Mary´s - Taxibrudarna 217500    0-4
1011 h Grupp B 10:30 SSAB Steelhard - Gripen HC    2-2
1012 h Grupp B 11:00 MODAB - Rörtema    3-2
1023 h Grupp C 11:30 IK Stolpskottet - Nera-Installation.se    1-9
1024 h Grupp C 12:00 Centercom - SSAB Ferraristallet    10-1
1025 h Grupp C 12:30 IK Stolpskottet - Östtorps VVS    2-13
1016 h Grupp B 13:00 Buskhyttan Indians - SSAB Steelhard    11-1
2002 h Kvartsfinal 13:30 BrandEx & INAB - MODAB    5-1
2003 h Kvartsfinal 14:00 Östtorps VVS - Gripen HC    5-1
2005 h Kvartsfinal 14:30 LAN System - Nera Installation.se    1-2
2004 h Kvartsfinal 15:00 Buskhyttans Indians - Centercom    6-2
4001 d Semifinal 15:30 Taxibrudarna 217500 - Mary´s    4-1
4002 d Semifinal 16:00 SVEA - Team Platina    2-0
2006 h Semifinal 16:30 BrandEx & INAB - Östtorps VVS    0-2
2007 h Semifinal 17:00 Buskhyttans Indians - Nera Installation.se    4-0
4003 d Final 17:30 Taxibrudarna 217500 - SVEA    3-2 str
2008 h Final 18:00 Östtorps VVS - Buskhyttans Indians    4-6 str
                 
Rosvalla B-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1007 h Grupp B 08:30 Buskhyttan Indians - MODAB    4-0
1008 h Grupp B 09:00 Rörtema - SSAB Steelhard    1-0
1019 h Grupp C 09:30 SSAB Ferraristallet - IK Stolpskottet    5-0
1020 h Grupp C 10:00 Östtorps VVS - Nera-Installation.se    2-1
1021 h Grupp C 10:30 Centercom - IK Stolpskottet    4-1
1022 h Grupp C 11:00 SSAB Ferraristallet - Östtorps VVS    0-7
1013 h Grupp B 11:30 Gripen HC - Buskhyttan Indians    2-4
1014 h Grupp B 12:00 SSAB Steelhard - MODAB    2-2
1005 h Grupp A 12:30 LAN-System - BrandEx & Inab    0-3
1006 h Grupp A 13:00 Passa Johan - Dialect SFK    4-1
3005 d Grupp D 13:30 Taxibrudarna 217500 - SVEA    2-0
3006 d Grupp D 14:00 Team Platina - Mary´s    3-1
                 
Rosvalla C-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1017 h Grupp C 08:30 Nera-Installation.se - SSAB Ferraristallet    5-1
1018 h Grupp C 09:00 Östtorps VVS - Centercom    6-1
1009 h Grupp B 09:30 MODAB - Gripen HC    2-3
1010 h Grupp B 10:00 Rörtema - Buskhyttan Indians    2-4
1003 h Grupp A 10:30 BrandEx & Inab - Dialect SFK    3-2
1004 h Grupp A 11:00 LAN-System - Passa Johan    4-3
3003 d Grupp D 11:30 SVEA - Mary´s    1-1
3004 d Grupp D 12:00 Taxibrudarna 217500 - Team Platina    2-0
1015 h Grupp B 12:30 Gripen HC - Rörtema    2-1
1026 h Grupp C 13:00 Nera-Installation.se - Centercom    5-2
2001 h Åttondelsfinal 13:30 Passa Johan - Centercom    2-5
                 
Skribent: Mariana Eklund
Epost: Adressen Gömd

 

 

Pickleball SM

 Loppis

 

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB