Hoppa till sidans innehåll

Grattis till David Green Widén & Evelina Myrne och  Alva Nilsson & Daniel Eriksson

07 JAN 2022 14:19
Här nedanför kan Du följa Spelprogram och resultat för NyårsMixen som spelas i Gumshallen den 8 januari. Tyvärr kan vi inte ta emot nån publik.
  • Uppdaterad: 07 JAN 2022 14:19

2Matchprogram Nyårsmixen 8/1 2022

Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
09:00 BollBackmans - Tomas & Martina 0-2
09:00 Griffons - Daniel & Alva 2-0
09:00 Ann-dreas - Team Lindborg 0-2
09:00 Daniel & Isabelle - Jonathan & Camilla 1-1
09:00 Mikael & Hilda - KAOS 1-1
         
         
09:40 Elin & David - Mossinger & Carlsson  2-0 WO
09:40 Green Widén & Myrne - Fredrik & Maria 2-0
09:40 Pialena & Niklas - Tomas & Camilla 2-0
09:40 Comstedt & Dahlin - Susanne & Henrik 2-0
09:40 El Mako - Monika & Andy 1-1
         
         
10:20 BollBackmans - Griffons 1-1
10:20 Daniel & Alva - Tomas & Martina 1-1
10:20 Ann-dreas - Daniel & Isabelle 0-2
10:20 Jonathan & Camilla - Team Lindborg 0-2
         
         
11:00 Green Widén & Myrne - Pialena & Niklas 2-0
11:00 Tomas & Camilla - Fredrik & Maria 2-0
11:00 Comstedt & Dahlin - El Mako 0-2
11:00 Monika & Andy - Susanne & Henrik 2-0
11:00 Mikael & Hilda - Elin & David 2-0
11:00 Mossinger & Carlsson  - KAOS 0-2 WO
         
         
11:40 Jonathan & Camilla - Ann-dreas 1-1
11:40 Team Lindborg - Daniel & Isabelle 1-1
11:40 Daniel & Alva - BollBackmans 2-0
11:40 Tomas & Martina - Griffons 2-0
         
         
12:20 Monika & Andy - Comstedt & Dahlin 2-0
12:20 Susanne & Henrik - El Mako 0-2
12:20 Mossinger & Carlsson  - Mikael & Hilda 0-2 WO
12:20 KAOS - Elin & David 1-1
12:20 Tomas & Camilla - Green Widén & Myrne 0-2
12:20 Fredrik & Maria - Pialena & Niklas 0-2

SLUTSPEL


Tid Grupp Hemmalag   Bortalag Resultat
13:10 T pl 8-12 4:a Grupp T1Mossinger&Carlsson - 4:a grupp 3 Susanne & Henrik 0-2 WO
13:10 M Kvart 2:a Grupp 5 Daniel & Isabelle - 3:a Grupp 4 Daniel & Alva 1-2
13:10 M Kvart 2:a Grupp 4 Griffons  - 3:a Grupp 5 Jonathan & Camilla 2-1
13:10 T Åttondel 3:a Grupp T1 Elin & David - 3:a Grupp 3 Comstedt & Dahlin 2-0
13:10 M pl 7 o 8 4:a Grupp 5 Ann-dreas - 4:a Grupp 5 BollBackmans 1-2
           
           
14:00 M Pl 5 o 6 Förlorare 6001 Daniel & Isabelle - Förlorare 6002Jonathan&Camilla 1-2
14:00  Tpl 8-12 4:a Grupp 2 Fredrik & Maria - Förlorare 2001 Comstedt&Dahlin 0-2
14:00 T Kvart 1:a Grupp 1 Mikael & Hilda - 3:a Grupp 2 Tomas & Camilla 2-0
14:00 T Kvart 1:a Grupp 3 El Mako - 2:a Grupp 2 Pialena & Niklas 1-2
14:00 T Kvart 1:a Grupp 2 Green Widen&Myrne - Segrare 02001 Elin & David 2-0
14:00 T Kvart 2:a Grupp 1Kaos - 2:a Grupp 3 Monika & Andy 0-2
           
           
14:50 T Pl 11 o 12 Mossinger&Carlsson - Förlorare  2010 Fredrik & Maria 0-2 WO
14:50 T Pl 9 o 10 Vinnare 2009 Susanne&Henrik - Vinnare 2010 Comstedt&Dahlin 0-2
14:50 M Semi 1:a Grupp 4 Tomas & Martina - Segrare 06001 Daniel & Alva 1-2
14:50 T Semi Segrare 02002 Mikael & Hilda - Segrare 2003 Pialena & Niklas 0-2
14:50 M Semi 1:a Grupp 5 Team Lindborg - Segrare 06002 Griffons 2-0
14:50 T Semi Segrare 02004Green Widen Myrne - Segrare 02005 Monika & Andy 2-0
           
           
15:40 Pl 5-8 Förlorare 2002 Tomas & Camilla - Förlorare 2003 El Mako 1-2
15:40 Pl 5-8 Förlorare 2004 Elin & David - Förlorare 2005 KAOS 2-0
15:40 Pl 3 o 4 Förlorare 6003 Tomas & Martina - Förlorare 6004 Griffons 2-0
15:40 Pl 3 o 4 Förlorare 2006 Mikael & Hilda - Förlorare 2007 Monica & Andy 2-0
           
           
           
16:00 T Final Segrare 2006Pialena & Niklas - Segrare 2007Green Widen Myrne 2-0
16:00 M Final Segrare 6003 Daniel & Alva - Segrare 6004 Team Lindborg 2-0
Skribent: Mariana Eklund
E-post: Adressen Gömd

imageot2gt.png

Hyr Ditt fällbara Bord i Gumshallen

Bord uthyres

Här på You-Tube finns klipp från Korpens olika verksamheter  Korpens Youtube

 

 

 swish

 

   

 

 

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

0155-450 950

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 vi_samarbetar_med

Sörmlands Sparbankslogga



Postadress:
Korpen Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155450953, 0155450950
E-post: info@korpen-nykoping...

Se all info

 

 Sörmlands Sparbankslogga

  

SSAB

HÄR KAN DU KOLLA IN KLIPP
FRÅN VÅRA 
VERKSAMHETER

imageh6x7j.png