Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Vårcupen 8 april

28 MAR 2017 11:01
Nu är Spelprogrammet till Vårcupen klart och utskickat till lagens kontaktpersoner
  • Skapad: 28 MAR 2017 11:01

Spelprogram Vår-Cupen Innebandy 2017  
                 
Rosvalla A-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1001 h Grupp A 08:30 BrandEx & Inab - Passa Johan    
1002 h Grupp A 09:00 Dialect SFK - LAN-System    
3001 d Grupp D 09:30 SVEA - Team Platina    
3002 d Grupp D 10:00 Mary´s - Taxibrudarna 217500    
1011 h Grupp B 10:30 SSAB Steelhard - Gripen HC    
1012 h Grupp B 11:00 MODAB - Rörtema    
1023 h Grupp C 11:30 IK Stolpskottet - Nera-Installation.se    
1024 h Grupp C 12:00 Centercom - SSAB Ferraristallet    
1025 h Grupp C 12:30 IK Stolpskottet - Östtorps VVS    
1016 h Grupp B 13:00 Buskhyttan Indians - SSAB Steelhard    
2002 h Kvartsfinal 13:30 1:a Grupp A - 3:a Grupp B    
2003 h Kvartsfinal 14:00 1:a Grupp C - 2:a Grupp B    
2005 h Kvartsfinal 14:30 2:a Grupp A - 2:a Grupp C    
2004 h Kvartsfinal 15:00 1:a Grupp B - Segrare 02001    
4001 d Semifinal 15:30 1:a Grupp D - 4:a Grupp D    
4002 d Semifinal 16:00 2:a Grupp D - 3:a Grupp D    
2006 h Semifinal 16:30 Segrare 02002 - Segrare 02003    
2007 h Semifinal 17:00 Segrare 02004 - Segrare 02005    
4003 d Final 17:30 Segrare 04001 - Segrare 04002    
2008 h Final 18:00 Segrare 02006 - Segrare 02007    
                 
Rosvalla B-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1007 h Grupp B 08:30 Buskhyttan Indians - MODAB    
1008 h Grupp B 09:00 Rörtema - SSAB Steelhard    
1019 h Grupp C 09:30 SSAB Ferraristallet - IK Stolpskottet    
1020 h Grupp C 10:00 Östtorps VVS - Nera-Installation.se    
1021 h Grupp C 10:30 Centercom - IK Stolpskottet    
1022 h Grupp C 11:00 SSAB Ferraristallet - Östtorps VVS    
1013 h Grupp B 11:30 Gripen HC - Buskhyttan Indians    
1014 h Grupp B 12:00 SSAB Steelhard - MODAB    
1005 h Grupp A 12:30 LAN-System - BrandEx & Inab    
1006 h Grupp A 13:00 Passa Johan - Dialect SFK    
3005 d Grupp D 13:30 Taxibrudarna 217500 - SVEA    
3006 d Grupp D 14:00 Team Platina - Mary´s    
                 
Rosvalla C-hallen - Lördag 8 april 2017    
                 
M.nr Kl Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat  
1017 h Grupp C 08:30 Nera-Installation.se - SSAB Ferraristallet    
1018 h Grupp C 09:00 Östtorps VVS - Centercom    
1009 h Grupp B 09:30 MODAB - Gripen HC    
1010 h Grupp B 10:00 Rörtema - Buskhyttan Indians    
1003 h Grupp A 10:30 BrandEx & Inab - Dialect SFK    
1004 h Grupp A 11:00 LAN-System - Passa Johan    
3003 d Grupp D 11:30 SVEA - Mary´s    
3004 d Grupp D 12:00 Taxibrudarna 217500 - Team Platina    
1015 h Grupp B 12:30 Gripen HC - Rörtema    
1026 h Grupp C 13:00 Nera-Installation.se - Centercom    
2001 h Åttondelsfinal 13:30 3:a Grupp A - 3:a Grupp C    
                 
                 

                                                           

Skribent: Mariana Eklund
Epost: Adressen Gömd

 

 

 Loppis

 

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: Korpen 0155-450 953, Gumshallen 0155-450 950
Fax: 0155-450 959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB