Hoppa till sidans innehåll

GRATTIS FFamiljen och Titanerna som vann Sweden Floorball Cup 23 november 2019

22 NOV 2019 22:43
För 25:e året i rad arrangerar Korpen Nyköping kvalspel i Sweden Floorball Cup! Grattis även till Peking Players (dam) och Modab (herr) som blev dragna Wildcard!!!
  • Uppdaterad: 22 NOV 2019 22:43

 Du kan följa dagens resultat HÄR

 

B-Hallen - Lördag
Tid M.nr   Grupp Hemmalag   Bortalag Resultat
08:00 1017 h Grupp 5 MJ Brandtätning AB - MECA  2-3
08:30 1016 h Grupp 5 Centercom - Buskhyttan Indians  2-4
09:00 1004 h Grupp 2 Kerma Kone FF - NK Villan  1-4
09:30 1012 h Grupp 4 Nått Vackert IBK - PRO  1-1
10:00 1013 h Grupp 4 Proplate - Sandbäckens Rör  0-3
10:30 1001 h Grupp 1 Titanerna - SSAB Ferraristallet  11-0
11:00 1008 h Grupp 3 Torsdagsklubben - Nått Vackert Rött & Svart  4-1
11:30 3005 d Grupp 6 HC Bil med Tempo - SVEA  1-1
12:00 3006 d Grupp 6 Ffamiljen - Mary´s  2-1
12:30 3009 d Grupp 7 Peking Players - Taxibrudarna 217500  2-2
13:15 2003 h Åttondelsfinal Buskhyttan Indians - Smithville/NMT  2-0
13:45 2005 h Åttondelsfinal Torsdagsklubben - SSAB Ferraristallet  4-1
14:15 4001 d Kvartsfinal Peking Players - HC Bil med Tempo  3-1
14:45 2010 h Kvartsfinal MJ Brandtätning - Torsdagsklubben  3-1
15:15 2011 h Kvartsfinal PRO - MECA  1-3
C-Hallen - Lördag
Tid M.nr   Grupp Hemmalag   Bortalag Resultat
08:00 3001 d Grupp 6 SVEA - Ffamiljen  0-1
08:30 3002 d Grupp 6 Mary´s - HC Bil med Tempo  0-0
09:00 3007 d Grupp 7 Taxibrudarna 217500 - En BK  0-2
09:30 1018 h Grupp 5 Centercom - MJ Brandtätning AB  1-3
10:00 1019 h Grupp 5 MECA - Buskhyttan Indians  3-4
10:30 1005 h Grupp 2 NK Villan - Smithville/NMT  1-1
11:00 1014 h Grupp 4 Proplate - Nått Vackert IBK  0-10
11:30 1015 h Grupp 4 Sandbäckens Rör - PRO  2-8
12:00 1002 h Grupp 1 SSAB Ferraristallet - MODAB  1-4
12:30 1009 h Grupp 3 Nått Vackert Rött & Svart - Glutt  0-6
13:15 2002 h Åttondelsfinal Glutt - Sandbäckens Rör  4-0
13:45 2006 h Åttondelsfinal PRO - Nått vackert Rött & Svart  4-0
14:15 4002 d Kvartsfinal SVEA - Taxibrudarna 217500  2-0
14:45 2008 h Kvartsfinal Titanerna - Nått Vackert IBK  4-3
A-Hallen - Lördag
Tid M.nr   Grupp Hemmalag   Bortalag Resultat
08:00 1010 h Grupp 4 Nått Vackert IBK - Sandbäckens Rör  6-0
08:30 1011 h Grupp 4 PRO - Proplate  10-0
09:00 1003 h Grupp 1 MODAB - Titanerna  1-2
09:30 1007 h Grupp 3 Glutt - Torsdagsklubben  4-1
10:00 3003 d Grupp 6 SVEA - Mary´s  2-0
10:30 3004 d Grupp 6 HC Bil med Tempo - Ffamiljen  0-2
11:00 3008 d Grupp 7 En BK - Peking Players  3-2
11:30 1020 h Grupp 5 MECA - Centercom  2-1
12:00 1021 h Grupp 5 Buskhyttan Indians - MJ Brandtätning AB  3-2
12:30 1006 h Grupp 2 Smithville/NMT - Kerma Kone FF  1-2
13:15 2001 h Åttondelsfinal Kerma Kone FF - Nått Vackert IBK  2-4
13:45 2004 h Åttondelsfinal NK Villan - MJ Brandtätning AB  3-4
14:15 2007 h Åttondelsfinal Modab - MECA  2-3
14:45 2009 h Kvartsfinal Glut