Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Vårcupen

30 MAR 2016 21:10
17 Herrlag och 8 Damlag är inlottade till Vårcupen i Innebandy som kommer att spelas den 9 april.
  • Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:11

Rosvalla B - Lördag 9 april      
Mnr Klass Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1019 h Grupp D 08:00 Buskhyttans Indians - Lindhs Golv  
1020 h Grupp D 08:30 Nyköpings Måleri - Oves Vänner  
1021 h Grupp D 09:00 Lindhs Golv - Bollers IBK  
1022 h Grupp D 09:30 Nyköpings Måleri - Buskhyttans Indians  
1013 h Grupp C 10:00 PP - Nera Installation.se  
1014 h Grupp C 10:30 Bonnläppers IBK - LAN System  
3009 d Grupp F 11:00 Ekerö Queens - Mary´s  
3010 d Grupp F 11:30 Östtorps VVS - SVEA  
1005 h Grupp A 12:00 Vega - Kjellbergs Golvslip.  
1006 h Grupp A 12:30 SK Sanering - BK BrandEx  
1025 h Grupp D 13:00 Bollers IBK - Buskhyttans Indians  
1026 h Grupp D 13:30 Oves Vänner - Lindhs Golv  
1027 h Grupp D 14:00 Bollers IBK - Nyköpings Måleri  
1028 h Grupp D 14:30 Buskhyttans Indians - Oves Vänner  
2001 h Kvartsf 15:15 1:a Grupp C - 2:a Grupp D  
2003 h Kvartsf 15:45 1:a Grupp D - 2:a Grupp C  
               
Rosvalla C - Lördag 9 april      
Mnr Klass Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1001 h Grupp A 08:00 Kjellbergs Golvslip. - SK Sanering  
1002 h Grupp A 08:30 BK BrandEx  - Vega  
3007 d Grupp F 09:00 Ekerö Queens - SVEA  
3008 d Grupp F 09:30 Mary´s - Östtorps VVS  
3002 d Grupp E 10:00 HC Bil - SSAB Kvarto i 5  
3001 d Grupp E 10:30 FFamiljen - HC Bil  
1009 h Grupp B 11:00 Rörtema - SSAB STEELHARD  
1010 h Grupp B 11:30 Östtorp VVS - Gripen HC  
3003 d Grupp E 12:00 SSAB Kvarto i 5 - FFamiljen  
3004 d Grupp E 12:30 HC Bil - FFamiljen  
1011 h Grupp B 13:00 Östtorp VVS - Rörtema  
1012 h Grupp B 13:30 Gripen HC - SSAB STEELHARD  
1017 h Grupp C 14:00 LAN System - PP  
1018 h Grupp C 14:30 Nera Installation.se - Bonnläppers IBK  
               
Sporthallen - Lördag 9 april      
Mnr Klass Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1007 h Grupp B 09:00 Rörtema - Gripen HC  
1008 h Grupp B 09:30 SSAB STEELHARD - Östtorp VVS  
1003 h Grupp A 10:00 Kjellbergs Golvslip. - BK BrandEx  
1004 h Grupp A 10:30 Vega - SK Sanering  
1023 h Grupp D 11:00 Oves Vänner - Bollers IBK  
1024 h Grupp D 11:30 Lindhs Golv - Nyköpings Måleri  
1015 h Grupp C 12:00 PP - Bonnläppers IBK  
1016 h Grupp C 12:30 LAN System - Nera Installation.se  
3011 d Grupp F 13:00 Östtorps VVS - Ekerö Queens  
3012 d Grupp F 13:30 SVEA - Mary´s  
3005 d Grupp E 14:00 SSAB Kvarto i 5 - HC Bil  
3006 d Grupp E 14:30 FFamiljen - SSAB Kvarto i 5  
2002 h Kvartsf 15:00 1:a Grupp B - 2:a Grupp A  
2004 h Kvartsf 15:30 1:a Grupp A - 2:a Grupp B  
4002 d Semi 16:00 1:a Grupp F - 2:a Grupp E  
4001 d Semi 16:30 1:a Grupp E - 2:a Grupp F  
2005 h Semi 17:00 Segrare 02001 - Segrare 02002  
2006 h Semi 17:30 Segrare 02003 - Segrare 02004  
4003 d Final 18:00 Segrare 04001 - Segrare 04002  
2007 h Final 18:30 Segrare 02005 - Segrare 02006  

 

Rosvalla B - Lördag 9 april      
Mnr Klass Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1019 h Grupp D 08:00 Buskhyttans Indians - Lindhs Golv  
1020 h Grupp D 08:30 Nyköpings Måleri - Oves Vänner  
1021 h Grupp D 09:00 Lindhs Golv - Bollers IBK  
1022 h Grupp D 09:30 Nyköpings Måleri - Buskhyttans Indians  
1013 h Grupp C 10:00 PP - Nera Installation.se  
1014 h Grupp C 10:30 Bonnläppers IBK - LAN System  
3009 d Grupp F 11:00 Ekerö Queens - Mary´s  
3010 d Grupp F 11:30 Östtorps VVS - SVEA  
1005 h Grupp A 12:00 Vega - Kjellbergs Golvslip.  
1006 h Grupp A 12:30 SK Sanering - BK BrandEx  
1025 h Grupp D 13:00 Bollers IBK - Buskhyttans Indians  
1026 h Grupp D 13:30 Oves Vänner - Lindhs Golv  
1027 h Grupp D 14:00 Bollers IBK - Nyköpings Måleri  
1028 h Grupp D 14:30 Buskhyttans Indians - Oves Vänner  
2001 h Kvartsf 15:15 1:a Grupp C - 2:a Grupp D  
2003 h Kvartsf 15:45 1:a Grupp D - 2:a Grupp C  
               
Rosvalla C - Lördag 9 april      
Mnr Klass Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
1001 h Grupp A 08:00 Kjellbergs Golvslip. - SK Sanering  
1002 h Grupp A 08:30 BK BrandEx  - Vega  
3007 d Grupp F 09:00 Ekerö Queens - SVEA  
3008 d Grupp F 09:30 Mary´s - Östtorps VVS  
3002 d Grupp E 10:00 HC Bil - SSAB Kvarto i 5  
3001 d Grupp E 10:30 FFamiljen - HC Bil  
1009 h Grupp B 11:00 Rörtema - SSAB STEELHARD  
1010 h Grupp B 11:30 Östtorp VVS - Gripen HC  
3003 d Grupp E 12:00 SSAB Kvarto i 5 - FFamiljen  
3004 d Grupp E 12:30 HC Bil - FFamiljen  
1011 h Grupp B 13:00 Östtorp VVS - Rörtema  
1012 h Grupp B 13:30 Gripen HC - SSAB STEELHARD  
1017 h Grupp C 14:00 LAN System - PP  
1018 h Grupp C 14:30 Nera Installation.se - Bonnläppers IBK