Hoppa till sidans innehåll

Grattis Pumorna och Glädje & Harmoni som vann Vårcupen i Innebandy 23 mars 2019

23 MAR 2019 07:30
Idag spelas Vårcupen i Innebandy i Rosvalla A, B och C hall. 14 herrlag och 6 damlag är inlottade till spel. Följ spelschemat och resultaten här nedanför
  • Uppdaterad: 22 MAR 2019 10:31

SPELPROGRAM VÅRCUPEN 23 mars

A-hallen - Lördag      
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3010  A 09:00 Buskhyttan Indians - Wallins Måleri 0-2
3009  B 09:30 MECA - PRO 0-3
1004  F 10:00 BBK - EC 3-2
3001  D 10:30 Centercom - Mekonomen Spelhagen 3-7
3004  C 11:00 Glädje & Harmoni - MODAB 8-3
3015  A 11:30 Wallins Måleri - Eagles 2-0
1002  E 12:00 Pumorna - Taxibrudarna 217500 4-0
3006  C 12:30 Team Baldrick - Glädje & Harmoni 4-10
4002 1/8 13:00 MODAB - SSAB Ferraristallet 4-2
4001 1/8 13:30 MECA - Team Baldrick 7-1
4008 1/4 14:00 Glädje & Harmoni - Eagles 5-4
4007 1/4 14:30 PRO - Buskhyttan Indians 0-1
2003 Semi 15:00 Pumorna - HC Bil med Tempo 1-0
2004 Semi 15:30 SVEA - Taxibrudarna 217500 2-4
4010 Semi 16:00 Buskhyttan Indians - Glädje & Harmoni 3-4
4009 Semi 16:30 Wallins Måleri - Mekonomen Spelhagen 1-5
2005 Final 17:00 Pumorna - Taxibrudarna 217500 1-0
4011 Final 17:30 Mekonomen Spelhagen - Glädje & Harmoni 3-4
             
             
B-hallen - Lördag      
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3011  A 09:00 Eagles - SSAB Hockey 3-3
3005  C 09:30 MODAB - Team Baldrick 3-2
3012  A 10:00 Buskhyttan Indians - Eagles 3-0
3007  B 10:30 MECA - Proplate 13-0
1001  E 11:00 HC Bil med Tempo - Pumorna 0-0
3003  D 11:30 Sandbäckens Rör - Centercom 2-2
3017  B 12:00 SSAB Ferraristallet - MECA 0-4
1006  F 12:30 SVEA - BBK 4-2
1003  E 13:00 Taxibrudarna 217500 - HC Bil med Tempo 3-2
2001 1/4 13:30 BBK - HC Bil med Tempo 1-2
2002 1/4 14:00 Taxibrudarna 217500 - EC 4-2 str
4006 1/4 14:30 Mekonomen Spelhagen - MODAB 6-0
4005 1/4 15:00 Wallins Måleri - MECA 3-1 str
             
             
C-hallen - Lördag      
M.nr Grupp Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
3016  B 09:00 SSAB Ferraristallet - Proplate 5-1
3002  D 09:30 Mekonomen Spelhagen - Sandbäckens Rör 7-1
3013  A 10:00 SSAB Hockey - Wallins Måleri 1-5
3008  B 10:30 PRO - SSAB Ferraristallet 10-1
1005  F 11:00 EC - SVEA 1-1
3014  A 11:30 SSAB Hockey - Buskhyttan Indians 0-3
3018  B 12:00 Proplate - PRO 0-11
4004 1/8 12:30 Centercom - Eagles 1-2
4003 1/8 13:00 Buskhyttan Indians - Sandbäckens Rör 5-1
Skribent: Mariana Eklund
Epost: Adressen Gömd