Hoppa till sidans innehåll

Squash


Squashserien VT -15

Grundserien
 

Så här läser du  tabellerna:
   
                                    

Hemma lag - Bortalag           3-1     Resultat     

Tabell            M V O F      Game        P
1. Hemmalag       1 1 0 0      3-1 +2      3
2. Bortalag  

M=Matcher spelade
V= Vunna matcher
O=Oavgjorda matcher
F=Förlorade Matcher
P=Antalet poäng
Game visar både antalet vunna respektive förlorade game samt plus/minus statistik

 

Omgång 3.2 - Finalspel

Grupp 1

Mikale Sundvall - Instrumentcenter 4-0
JM              - Team Pumba       3-1

JM               2 2 0 0 7-1 +6 6p
Team Pumba       2 1 0 1 4-4 +0 3p
Mikael Sundvall  2 1 0 1 4-4 -4 3p 
Instrumentcenter 2 0 0 2 1-7 -6 0p


Grupp 2

Team JoRo   - Johan Hesse 1-3
Csaba Súdar - Engströms   X-X


Johan Hesse 2 2 0 0 7-1 +6 6p
Team JoRo   2 1 0 1 4-4 +2 3p
Csaba Súdar 1 0 0 1 1-3 -2 0p
Engströms   1 0 0 1 0-4 -4 0p

 

Omgång 3.1 - Finalspel

Grupp 1

Mikale Sundvall - JM               0-4
Team Pumba      - Instrumentcenter 3-1

JM               1 1 0 0 4-0 +4 3p
Team Pumba       1 1 0 0 3-1 +2 3p
Instrumentcenter 1 0 0 1 1-3 -2 0p
Mikael Sundvall  1 0 0 1 0-4 -4 0p 


Grupp 2

Team JoRo   - Csaba Súdar 3-1
Johan Hesse - Engströms   4-0


Team JoRo   1 1 0 0 3-1 +2 3p
Johan Hesse 1 1 0 0 4-0 +4 3p 
Csaba Súdar 1 0 0 1 1-3 -2 0p
Engströms   1 0 0 1 0-4 -4 0p

 


Omgång 2.6

Grupp 1

JM         - Instrumentcenter 3-2
Team Pumba - Team JoRo        4-0 W.O.              


JM               6 5 1(1) 0 21-3  +18 17p
Team Pumba       6 3 1    2 15-9  +6  10p
Instrumentcenter 6 1 2(1) 2 12-12 +0   9p
Team JoRo        6 0 0    6  0-24 -24  0p

 

Grupp 2

Mikael Sundvall - Enströms    4-0
Johan Hesse     - Csaba Sudár 3-2
 

Mikael Sundvall 6 6 0    0 23-1  +22 18p
Johan Hesse     6 2 2(2) 2 12-12 +0  10p 
Engströms       6 1 2(1) 3  8-16 -8   6p
Csaba Sudár     6 0 2    4  5-19 -14  2p



Omgång 2.5

Grupp 1

Team JoRo  - Instrumentcenter 0-4 W.O.
Team Pumba - JM               1-3


JM               5 5 0    0 19-1  +18 15p
Instrumentcenter 5 1 1(1) 2 10-10 +0   8p
Team Pumba       5 2 1    2 11-9  +2   7p

Team JoRo        5 0 0    5  0-20 -20  0p

 

Grupp 2

Csaba Sudár - Mikael Sundvall 0-4
Enströms    - Johan Hesse     0-4 W.O.
 

Mikael Sundvall 5 5 0    0 19-1  +18 15p
Johan Hesse     5 2 1(1) 2  10-10 +0  8p 
Engströms       5 1 2(1) 2  8-12 -4   6p
Csaba Sudár     5 0 1    4  3-17 -14  1p


 

Omgång 2.4

Grupp 1

Instrumentcenter - Team Pumba 3-2
Team JoRo        - JM         0-4

JM               4 4 0    0 16-0  +16 12p
Team Pumba       4 2 1    1 10-6  +4   7p

Instrumentcenter 4 1 1(1) 2  6-10 -4   5p
Team JoRo        4 0 0    4  0-16 -8   0p


Grupp 2

Johan Hesse - Mikael Sundvall 0-4
Enströms    - Csaba Sudár     4-0

Mikael Sundvall 4 4 0    0 15-1  +14 12p
Johan Hesse     4 1 1(1) 2  6-10 -4   5p 
Engströms       4 1 2(1) 1  8-8  +0   6p

Csaba Sudár     4 0 1    3  3-13 -10  1p


Omgång 2.3


Grupp 1

Team Pumba       - TeamJoRo 4-0 (w.o.)
Instrumentcenter - JM       0-4

JM               3 3 0 0 12-0  +12 9p
Team Pumba       3 2 0 1  8-4  +4  6p

Instrumentcenter 3 1 0 2  4-8  -4  3p
Team JoRo        3 0 0 3  0-12 -8  0p

Grupp 2

Csaba Sudár - Johan Hesse   0-4
Mikael Sundvall - Engströms 4-0

 

Mikael Sundvall 3 3 0    0 11-1 +10 9p
Johan Hesse     3 1 1(1) 1  6-6 -0  5p 
Engströms       2 0 2(1) 0  4-4 +0  3p

Csaba Sudár     3 0 1    2  3-9 -6  1p

Omgång 2.2

 

Grupp 1

Team JoRo - Instrumentcenter 0-4
JM        - Team Pumba       4-0

 

JM               2 2 0 0 8-0 +8 6p
Team Pumba       2 1 0 1 4-4 +0 3p

Instrumentcenter 2 1 0 1 4-4 -0 3p
Team JoRo        2 0 0 2 0-8 -8 0p
 

Grupp 2

Johan Hesse     - Engströms   3-2
Mikael Sundvall - Csaba Sudár 3-1 

 

Mikael Sundvall 2 2 0    0 7-1 +6 6p
Engströms       2 0 2(1) 0 4-4 +0 3p
Johan Hesse     2 0 1(1) 1 2-6 -4 2p 
Csaba Sudár     2 0 1    1 3-5 -2 1p


 


Omgång 2.1

Grupp 1
JM         - Team JoRo        4-0
Team Pumba - Instrumentcenter 4-0

 

Team Pumba       1 1 0 0 4-0 +4 3p
JM               1 1 0 0 4-0 +4 3p
Team JoRo        1 0 0 1 0-4 -4 0p
Instrumentcenter 1 0 0 1 0-4 -4 0p 



Grupp 2
Mikael Sundvall - Johan Hesse 4-0 (W.O.)
Csaba Sudár     - Engströms   2-3

 

Mikael Sundvall 1 1 0    0 4-0 +4 3p
Engströms       1 0 1(1) 0 2-2 +0 2p
Csaba Sudár     1 0 1    0 2-2 +0 1p
Johan Hesse     1 0 0    1 0-4 -4 0p 

 

 


 

Omgång 1.3

Grupp 1
Team Pumba - JM               2-3
JM         - Mikael Sundvall  3-2
JM               4 2 2(2)0 12-4  +8 10p 
Team Pumba       4 1 1   1  7-9  -2 5
p
Mikael Sundvall  4 0 2(1)2  5-11 -6 3p 

 

Grupp 2
     
Instrumentcenter - Csaba Súdar 4-0
Csaba Sudar - Team JoRo X-X

 

Instrumentcenter 4 3 1 (0) 0 14-2  +12 10p 
Team JoRo        3 1 1 (1) 1  5-7  -2   5p 
Csaba Súdar      3 0 0     3  1-11 -10  0p

Grupp 3 
Johan Hesse - Engströms x - x

 

 

Omgång 1.2

Grupp 1
Mikael Sundvall  - JM         0-4
Mikael Sundvall  - Team Pumba 3-2
JM               2 2 0     0 8-0 +8 6p 
Team Pumba       3 1 1     1 5-7 -2 4p
Mikael Sundvall  3 0 1(1)  2 3-9 -6 2p 

Grupp 2
Team JoRo - Csaba Súdar      3-1
Team JoRo - Instrumentcenter 0-4 
Instrumentcenter 3 2 1 (0) 0 10-2 +6 7p 
Team JoRo        3 1 1 (1) 1  5-7 -2 5p 
Csaba Súdar      2 0 0     2  1-7 -6 0p
Grupp 3 
Johan Hesse - Engströms x - x
 
Engströms        1 1 0     0 4-0 +4 3p
Anders Wisting   1 0 0     1 0-4 -4 0p 
Omgång 1.1
Team Pumba       - Mikael Sundvall  3-1
JM               - Team Pumba       4-0
Instrumentcenter - Team JoRo        2-3
Csaba Súdar      - Instrumentcenter 0-4
Anders Wisting   - Engströms        0-4 WO

Grupp 1
JM               1 1 0     0 4-0 +4 3p 
Team Pumba       2 1 0     1 3-5 -3 3p
Mikael Sundvall  1 0 0     1 1-3 -2 0p 


Grupp 2 
Instrumentcenter 2 1 1 (0) 0 6-2 +4 4p 
Team JoRo        1 0 1 (1) 0 2-2 +0 2p 
Csaba Súdar      1 0 0     1 0-4 -4 0p

Grupp 3 
Engströms        1 1 0     0 4-0 +4 3p
Anders Wisting   1 0 0     1 0-4 -4 0p 

 

 


 

Squashserien HT -14

Grundserien
 

Så här läser du  tabellerna:
   
                                    

Hemma lag - Bortalag           3-1     Resultat     

Tabell            M V O F      Game        P
1. Hemmalag       1 1 0 0      3-1 +2      3
2. Bortalag  

M=Matcher spelade
V= Vunna matcher
O=Oavgjorda matcher
F=Förlorade Matcher
P=Antalet poäng
Game visar både antalet vunna respektive förlorade game samt plus/minus statistik

 

Squash vecka 50 - 
 

Johan Hesse      - Team Pumba     0-4 (W.O.)
Mikaels Sundvall - Engströms      
Instrumentcenter - Anders Wisting 4-0
Team JoRo        - JM             0-4 (W.O.)

 

JM               8 8 0    0 32-0  +32 24
Mattias Bähr     8 6 1(0) 1 21-11 +10 19
Team Pumba       8 4 1(1) 3 19-13 +6  14
Instrumentcenter 8 4 1    3 20-12 +8  13

Team JoRo        8 3 2(1) 3 15-17 -2  12
Mikael Sundvall  7 2 3(2) 2 13-15 -2  11
Anders Wisting   8 1 1(1) 6  8-24 -16  5
Johan Hesse      8 1 1    6  7-25 -18  4
Engströms        7 1 0    6  5-23 -18  3

 


Squash vecka 49

 

JM           - Johan Hesse      0-4
Mattias Bähr - Team JoRo        3-1
Team Pumba   - Mikael Sundvall  3-2 
Engströms    - Instrumentcenter 0-4


JM               7 7 0    0 28-0  +28 21
Mattias Bähr     8 6 1(0) 1 21-11 +10 19
Team JoRo        7 3 2(1) 2 15-13 +2  12
Mikael Sundvall  7 2 3(2) 2 13-15 -2  11
Team Pumba       7 3 1(1) 3 15-13 +2  11
Instrumentcenter 7 3 1    3 16-12 +4  10
Anders Wisting   7 1 1(1) 5  8-20 -12  5
Johan Hesse      7 1 1    5  7-21 -14  4
Engströms        7 1 0    6  5-23 -18  3


Squash vecka 48

Johan Hesse      - Engströms      0-4 (w.o.)
Team Pumba       - Anders Wisting 4-0
Mikael Sundvall  - Mattias Bähr   1-3
Instrumentcenter - JM             0-4
 

 

JM               6 6 0    0 24-0  +24 18
Mattias Bähr     7 5 1(0) 1 18-10 +8  16
Team JoRo        6 3 2(1) 1 14-10 +4  12

Mikael Sundvall  6 2 2(2) 2 11-13 -2  10
Team Pumba       6 3 0    3 13-11 +2   9
Instrumentcenter 6 2 1    3 12-12 +0   7

Anders Wisting   7 1 1(1) 5  8-20 -12  5
Johan Hesse      6 1 1    4  7-17 
-10  4
Engströms        6 1 0    5  5-19 -14  3

 


Squash vecka 47

Redigerad tabell efter att Johan Milton utgått. Alla hans matcher stryks och efter omräkning av tabellen gäller följande:

 

JM               5 5 0    0 20-0  +20 15
Mattias Bähr     6 4 1(0) 1 15-9  +6  13
Team JoRo        6 3 2(1) 1 14-10 +4  12

Mikael Sundvall  5 2 2(2) 1 10-10 +0  10
Instrumentcenter 5 2 1    2 12-8  +4   7
Team Pumba       5 2 0    3  9-11 -2   6

Anders Wisting   6 1 1(1) 4  8-16 -8   5
Johan Hesse      5 1 1    3  7-13 -6   4

Engströms        5 0 0    5  1-19 -18  0


Squash vecka 47

Team JoRo      - Johan Hesse      3-2
Mattias Bähr   - Instrumentcenter 3-1
Anders Wisting - Mikael Sundvall  1-3
Engströms      - Team Pumba       0-4


JM               5 5 0    0 20-0  +20 15
Instrumentcenter 6 3 1    2 16-8  +8  10
Team JoRo        6 3 2(1) 1 14-10 +4  12
Mattias Bähr     6 4 1(0) 1 15-9  +6  13
Mikael Sundvall  6 3 2(2) 1 14-10 +4  13
Johan Hesse      6 2 1    3 11-13 -2   7
Anders Wisting   6 1 1(1) 4  8-16 -8   5
Engströms        6 1 0    5  5-19 -14  3
Team Pumba       6 2 0    4  9-15 -6   6
Johan Milton     -utgår

 

Squash vecka 46

Johan Hesse      - Anders Wisting 3-1
Engströms        - Mattias Bähr   0-4
Team Pumba       - JM             0-4
Mikael Sundvall  - Team JoRo      3-2
Instrumentcenter - Johan Milton   4-0 (w.o.) 


JM               5 5 0    0 20-0  +20 15
Instrumentcenter 5 3 1    1 15-5  +10 10
Team JoRo        5 3 1    1 12-8  +4  10
Mattias Bähr     5 3 1(0) 1 12-8  +4  10
Mikael Sundvall  5 2 2(2) 1 11-9  +2  10
Johan Hesse      5 2 0    3  9-11 -2   6
Anders Wisting   5 1 1(1) 3  7-13 -6   5
Engströms        5 1 0    4  5-15 -10  3
Team Pumba       5 1 0    4  5-15 -10  3
Johan Milton     5 1 0    4  4-16 -12  3


Squash vecka 45 (44 uppehåll)

Johan Milton   - Johan Hesse      0-4 (W.O.)
Team JoRo      - Instrumentcenter 0-4 
JM             - Mikael Sundvall  4-0
Mattias Bähr   - Team Pumba       3-1
Anders Wisting - Engströms        3-1

 

JM               4 4 0    0 16-0  +16 12
Team JoRo        4 3 0    1 10-6  +4   9
Mikael Sundvall  4 2 1(1) 1  9-7  +2   8
Instrumentcenter 4 2 1    1 11-5  +6   7
Mattias Bähr     4 2 1(0) 1  8-8   0   7
Anders Wisting   4 1 1(1) 2  6-10 -4   5
Johan Hesse      4 1 0    3  6-10 -4   3
Engströms        4 1 0    3  5-11 -6   3
Team Pumba       4 1 0    3  5-11 -6   3
Johan Milton     4 1 0    3  4-12 -8   3


Squash vecka 43
Johan Hesse      - Mikael Sundvall 1-3
Instrumentcenter - Team Pumba      1-3
Johan Milton     - Engströms       0-4 (W.O.)
Team JoRo        - Anders Wisting  3-1
JM               - Mattias Bähr    4-0

 

JM               3 3 0    0 12-0 +12 9
Team JoRo        3 3 0    0 10-2  +8 9
Mikael Sundvall  3 3 1(1) 0 9-3   +6 8
Instrumentcenter 3 1 1    1 7-5   +2 4
Mattias Bähr     3 1 1(0) 1 5-7   -2 4
Johan Milton     3 1 0    2 4-8   -4 3
Team Pumba       3 1 0    2 4-8   -4 3
Engströms        3 1 0    2 4-8   -4 3
Anders Wisting   3 0 1(1) 2 3-9   -6 2
Johan Hesse      3 0 0    3 2-10  -8 0


Squash vecka 42

Mattias Bähr    - Johan Hesse      3-1
Engströms       - Team JoRo        0-4
Anders Wisting  - JM               0-4
Team Pumba      - Johan Milton     0-4 (w.o)
Mikael Sundvall - Instrumentcenter 3-2
 

JM               2 2 0    0 8-0  +8 6
Team JoRo        2 2 0    0 7-1  +6 6
Mikael Sundvall  2 1 1(1) 0 6-2  +4 5
Instrumentcenter 2 1 1    0 6-2  +4 4
Mattias Bähr     2 1 1(0) 0 5-3  +2 4
Johan Milton     2 1 0    1 4-4   0 3
Anders Wisting   2 0 1(1) 1 2-6  -4 2
Team Pumba       2 0 0    2 1-7  -6 0
Johan Hesse      2 0 0    2 1-7  -6 0
Engströms        2 0 0    2 0-8  -8 0

 

Squash vecka 41

 

Instrumentcenter - Johan Hesse     4-0
Johan Milton     - Mikael Sundvall 0-4
Team JoRo        - Team Pumba      3-1
JM               - Engströms       4-0
Mattias Bähr     - Anders Wisting  2-3

 

Instrumentcenter 1 1 0    0 4-0  +4 3
JM               1 1 0    0 4-0  +4 3
Mikael Sundvall  1 1 0    0 4-0  +4 3
Team JoRo        1 1 0    0 3-1  +2 3
Anders Wisting   1 0 1(1) 0 2-2  +0 2
Mattias Bähr     1 0 1(0) 0 2-2  +0 1
Team Pumba       1 0 0    1 1-3  -2 0
Engströms        1 0 0    1 0-4  -4 0
Johan Hesse      1 0 0    1 0-4  -4 0
Johan Milton     1 0 0    1 0-4  -4 0





 

 

Squash vecka 15

 

Grupp 1 - Squash
Anders Wisting  - Mattias Bähr 0-4
JM              - Geek´s Corp. 1-3
Mikael sundvall - Instrumentcenter Spelas 15/4 -14


1.JM                  9 7 1(1) 1 30-6  +24 23
2.Mattias Bähr        9 6 1(1) 2 26-10 +16 20
3.Geek´s Corp.        9 5 1(1) 2 19-13 +6  17
4.Instrumentcenter AB 8 1 2    5  9-23 -14  5
5.Mikael Sundvall     8 0 3(2) 4  7-21 -14  5
6.Anders Wisting      9 0 2    5  5-23 -14  2


Johan Hesse  - Anders Rundström 4-0
Team Engström - Axel Seger      2-3


1.Johan Hesse      7 7 0    0 25-3  +22 21
2.Team JoRo        7 6 0    1 23-5  +18 18
3.Axel Seger       8 1 2(2) 5 10-22 -12  7
4.Team Engström    7 1 2    4  8-20 -12  5
5.Anders Rundström 7 1 0    6  6-22 -16  3

 


Squash vecka 14

 

Grupp 1 - Squash
Geek´s Corp.        - Mattias Bähr   0-4 (W.O.) 
Instrumentcenter AB - JM             0-4 
Mikael Sundvall     - Anders Wisting W.O.


1.JM                  8 7 1(1) 0 29-3  +26  23
2.Mattias Bähr        8 5 1(1) 2 22-10 +12  17
3.Geek´s Corp.        7 4 1(1) 2 16-12  ±4  14
4.Instrumentcenter AB 8 1 2    5  9-23 -14  5
5.Mikael Sundvall     8 0 3(2) 4  7-21 -14  5
6.Anders Wisting      7 0 2    4  5-19 -14  2



Grupp 2 - Serie 2
Anders Rundström - Team JoRo   0-4
Axel Seger       - Johan Hesse 1-3


1.Team JoRo        7 6 0    1 23-5  +18 18
2.Johan Hesse      6 6 0    0 21-3  +18 18
3.Axel Seger       7 1 1(1) 5  8-20 -12  5
4.Team Engström    5 1 1    3  6-14 -8   4
5.Anders Rundström 6 1 0    5  6-18 -12  3


Squash vecka 13

 

Grupp 1 - Squash
Anders Wisting - Geek´s Corp.
Mattias Bähr   - Instrumentcenter AB 4-0
JM             - Mikael Sundvall     3-2

 
1.JM 7 6 1(1) 0 25-3 +22 20
2.Geek´s Corp. 6 4 1(1) 1 16-8 ±8  14
3.Mattias Bähr 7 4 1(1) 2 18-10 +8  14
4.Instrumentcenter AB 7 1 2 4  9-19 -10  5
5.Mikael Sundvall 7 0 3(2) 4  7-21 -14  5
6.Anders Wisting 6 0 2 4  5-19 -14  2




Grupp 2 - Serie 2
Team JoRo - Axel Seger    3-1
Johan Hesse - Team Engström 4-0

 
1.Johan Hesse 5 5 0    0 18-2 +16 15
2.Team JoRo 6 5 0 1 19-5 +14 15
3.Axel Seger 6 1 1(1) 4  7-17 -10 5
4.Team Engström 5 1 1 3  6-14 -8 4
5.Anders Rundström 5 1 0 3  6-14 -10 3

 


Grupp 1 - Squash

 
Mattias Bähr   - Mikael Sundvall     4-0  
Geek´s Corp.   - Instrumentcenter AB 4-0
Anders Wisting - JM                  0-4

 

1.JM                  6 6 0    0 23-1  +22 18
2.Geek´s Corp.        6 4 1(1) 1 16-8  ±8  13
3.Mattias Bähr        6 3 1(1) 2 14-10 +2  11
4.Instrumentcenter AB 6 1 2    3  9-15 -6   5
5.Mikael Sundvall     6 0 2(2) 4  5-19 -14  4
6.Anders Wisting      6 0 2    4  5-19 -14  2




Grupp 2 - Squash

Team Engström - Team JoRo        0-4
Axel Seger    - Anders Rundström 3-1


1.Team JoRo        5 4 0    1 16-4  +12 12
2.Johan Hesse      4 4 0    0 14-2  +12 12
3.Axel Seger       5 1 1(1) 3  6-14 -8   5
4.Team Engström    4 1 1    2  6-10 -4   4
5.Anders Rundström 5 1 0    4  6-14 -8   3

 


Grupp 1 - Squash
JM             - Mattias Bähr        4-0
Geek´s Corp.   - Mikael Sundvall     4-0
Anders Wisting - Instrumentcenter AB 0-4


1.JM                  5 5 0    0 19-1  +18 15
2.Geek´s Corp.        5 3 1(1) 1 12-8  ±4  11
3.Mattias Bähr        5 2 1(1) 2 11-9  +2   8
4.Instrumentcenter AB 5 1 2    2  9-11 -2   5
5.Mikael Sundvall     5 0 2(2) 3  4-16 -12  4
6.Anders Wisting      5 0 2    3  5-15 -10  2




Grupp 2 - Squash
Team Engström - Anders Rundström 3-1
Johan Hesse   - Team JoRo        4-0 


1.Johan Hesse      4 4 0    0 14-2  +12 12
2.Team JoRo        4 3 0    1 12-4  +8   9
3.Team Engström    4 1 1    2  6-10 -4   4
4.Anders Rundström 4 1 0    3  5-11 -6   3
5.Axel Seger       4 0 1(1) 3  3-13 -10  2



Vecka 10

Grupp 1 - Squash
Mattias Bähr        - Anders Wisting  4-0
Geek´s Corp.        - JM              0-4 W.O.
Instrumentcenter AB - Mikael Sundvall 2-2


1.JM                  4 4 0    0 15-1  +14 12
2.Mattias Bähr        4 2 1(1) 1 11-5  +6   8
3.Geek´s Corp.        4 2 1(1) 1  8-8  ±0   8
4.Mikael Sundvall     4 0 2(2) 2  4-12 -8   4
5.Anders Wisting      4 0 2    2  5-11 -6   2
5.Instrumentcenter AB 4 0 2    2  5-11 -6   

Grupp 2 - Serie 2

Anders Rundström - Johan Hesse   1-3
Axel Seger       - Team Engström 2-2 


1.Team JoRo        3 3 0    0 12-0  +12 9
2.Johan Hesse      3 3 0    0 10-2  +8  9
3.Anders Rundström 3 1 0    2  4-8  -4  3
4.Axel Seger       4 0 1(1) 3  3-13 -10 2
5.Team Engström    3 0 1    2  3-9  -6  1


Vecka 9
Grupp 1 

Anders Wisting - Mikael Sundvall     2-2 (2-3)
JM             - Instrumentcenter AB 4-0
Mattias Bähr   - Geek´s Corp.        1-3

JM                  3 3 0    0 11- 1 +10  9
Geek´s Corp.        3 2 1(1) 0  9- 4 + 5  8
Mattias Bähr        3 1 1(1) 1  7- 5 + 2  5
Mikael Sundvall     3 0 1(1) 2  3-10 - 7  2
Instrumentcenter AB 3 0 1(1) 2  3- 9 - 6  1
Anders Wisting      3 0 0    3  5- 9 - 4  0

Grupp 2 
Johan Hesse - Axel Seger       4-0
Team JoRo   - Anders Rundström 4-0

Team JoRo        3 3 0 0 12- 0 +12 6
Johan Hesse      2 2 0 0  7- 1 + 6 4
Anders Rundström 2 1 0 1  3- 5 - 2 2
Team Engström    2 0 0 2  1- 7 - 6 0
Axel Seger       3 0 0 3  1-11 -10 0

 

 

 

 

 

 


 

Omgång 11
Vecka 1

Michael Langley  - Mattias Bähr        0-4
Team Engström    - Instrumentcenter AB 0-4
JM               - Axel Seger          4-0
Anders Rundström - Team JoRo           Resultat ej fastställt
Mikael Sundvall  - Geek´s Corp.        Resultat ej fastställt

 

*Resultat ej fastställt avser i första hand medlemskontroll Är du osäker på ditt medlemskap så ring Korpens kansli på 0155-450 953
 

JM                  10 9 1    0 36- 4 +32 28
Mattias Bähr        10 8 1(1) 1 32- 8 +24 26
Geeks Corp.          9 8 0    1 32- 4 +28 24
Instrumentcenter AB 10 6 1(1) 3 29-15 +10 20
Mikael Sundvall
      9 6 1    2 26-10 +16 19
Johan Hesse         10 5 0    5 20-20  ±0 15
Team JoRo            9 2 1    6 17-23  -6  7
Anders Rundström     9 3 0    6 11-29 -18  9
Axel Seger          10 1 1    8  8-32 -24  4
Team Engström       10 1 1(1) 8  7-33 -26  5
Michael Langley     10 0 1(1) 9  2-38 -36  2

 

Omgång 9
Vecka 50


Johan Hesse      - Instrumentcenter AB 0-4
Michael Langley  - Axel Seger          2-2
Team Engström    - Team JoRo           2-2
JM               - Geeks Corp.         3-1
Anders Rundström - Mikael Sundvall     0-4

 

Mattias Bähr         9 7 1(1)1 28- 8 +20 23
JM                   8 7 1   0 29- 3 +26 22
Geeks Corp.          8 7 0   1 28- 4 +24 21
Mikael Sundvall      9 6 1   2 26-10 +16 19
Johan Hesse         10 5 0   5 20-20  ±0 15
Instrumentcenter AB  8 4 1
(1)3 17-15  +2 14
Anders Rundström     8 3 0   5 11-21 -10  9
Team JoRo            8 2 1   5 12-20  -8  7
Team Engström        9 1 1(1)7  7-29 -22  5 
Axel Seger           9 1 1   7  8-28 -20  4
Michael Langley      8 0 1(1)7  2-30 -28  2


Omgång 8
Vecka 49

 
Mikael Sundvall     - JM              0-4
Geeks Corp.         - Team Engström   4-0
Team JoRo           - Michael Langley 4-0
Axel Seger          - Johan Hesse     1-3
Instrumentcenter AB - Mattias Bähr    0-4

 

Geeks Corp.         7 7 0   0 27- 1 +26 21
Mattias Bähr        8 6 1(1)1 24- 8 +16 20

JM                  7 6 1   0 26- 2 +24 19
Mikael Sundvall     8 5 1   2 22-10 +12 16
Johan Hesse         8 5 0   3 20-12  +8 15
Instrumentcenter AB 7 3 1(1)3 13-15  -2 11
Anders Rundström    7 3 0   4 11-17  -6  9
Team JoRo           7 2 0   5 10-18  -8  6
Team Engström       7 1 0   6  4-24 -20  3
Axel Seger          7 0 0   7  3-25 -22  0
Michael Langley     7 0 0   7  0-28 -28  0

 

Omgång 7
Vecka 48

 
Mattias Bähr    - Axel Seger       3-1
Johan Hesse     - Team JoRo        4-0
Michael Langley - Geeks Corp.      0-4
Team Engström   - Mikael Sundvall  0-4
JM              - Anders Rundström 4-0

 

Geeks Corp.         6 6 0   0 23- 1 +22 18
Mattias Bähr        7 5 1(1)1 20- 8 +12 17
JM                  6 5 1   0 22- 2 +20 16
Mikael Sundvall     7 5 1   1 22- 6 +16 16
Johan Hesse         7 4 0   3 17-11  +6 12
Instrumentcenter AB 6 3 1(1)2 13-11  +2 11
Anders Rundström    7 3 0   4 11-17  -6  9
Team JoRo           6 1 0   5  6-18 -12  3
Team Engström       6 1 0   5  4-20 -16  3
Axel Seger          6 0 0   6  2-22 -20  0
Michael Langley     6 0 0   6  0-24 -24  0

 

 

Omgång 6
Vecka 47

 

Anders Rundström - Team Engström       4-0
Mikael Sundvall  - Michael Langley     4-0
Geeks Corp.      - Johan Hesse         3-1
Team JoRo        - Mattias Bähr        0-4
Axel Seger       - Instrumentcenter AB 0-4

 

Geeks Corp.         5 5 0   0 19- 1 +18 15
Mattias Bähr        6 4 1(1)1 17- 7 +10 14
JM                  5 4 1   0 18- 2 +16 13
Mikael Sundvall     6 4 1   1 18- 6 +12 13
Instrumentcenter AB 6 3 1(1)2 13-11  +2 11
Johan Hesse         6 3 0   3 13-11  +2  9
Anders Rundström    6 3 0   3 11-13  -2  9
Team JoRo           5 1 0   4  6-14  -8  3
Team Engström       5 1 0   4  4-16 -12  3
Axel Seger          5 0 0   5  1-19 -18  0
Michael Langley     5 0 0   5  0-20 -20  0

 


Instrumentcenter AB - Team JoRo        3-1
Mattias Bähr        - Geeks Corp.      0-4
Johan Hesse         - Mikael Sundvall  0-4
Michael Langley     - Anders Rundström 0-4
Team Engström       - JM               0-4

 

JM                  5 4 1   0 18- 2 +16 13
Geeks Corp.         4 4 0   0 16- 0 +16 12
Mikael Sundvall     5 3 1   1 14- 6  +8 10
Mattias Bähr        5 3 1(1)1 13- 7  +6 11
Johan Hesse         5 3 0   2 12- 8  +4  9
Instrumentcenter AB 5 2 1(1)2  9-11  -2  8
Anders Rundström    5 2 0   3  7-13  -6  6
Team JoRo           4 1 0   3  6-10  -4  3
Team Engström       4 1 0   3  4-12  -8  3
Axel Seger          4 0 0   4  1-15 -14  0
Michael Langley     4 0 0   4  0-16 -16  0

 

Omgång 4
Vecka 45

Squash HT-13 - Serie 1


JM               - Michael Langley     4-0
Anders Rundström - Johan Hesse         0-4
Mikael Sundvall  - Mattias Bähr        1-3
Geeks Corp.      - Instrumentcenter AB 4-0
Team JoRo        - Axel Seger          4-0


Mattias Bähr        4 3 1(1)0 13- 3 +10 11
JM                  4 3 1   0 14- 2 +12 10
Geeks Corp.         3 3 0   0 12- 0 +12  9
Johan Hesse         4 3 0   1 12- 4  +8  9
Mikael Sundvall     4 2 1   1 10- 6  +4  7
Instrumentcenter AB 4 1 1(1)2  6-10  -4  5
Team JoRo           3 1 0   2  5- 7  -2  3
Team Engström       3 1 0   2  4- 8  -4  3
Anders Rundström    4 1 0   3  3-13 -10  3
Michael Langley     3 0 0   3  0-12 -12  0
Axel Seger          4 0 0   4  1-15 -14  0


 

Omgång 3
Vecka 44

Squash HT-13 - Serie 1


Axel Seger          - Geeks Corp.      0-4
Instrumentcenter AB - Mikael Sundvall  2-2 (3-2)
Mattias Bähr        - Anders Rundström 4-0
Johan Hesse         - JM               0-4
Michael Langley     - Team Engström    0-4


Tabell              M V O    F   Game    P
Mattias Bähr        3 2 1(1) 0 10- 2 +8  8
JM                  3 2 1    0 10- 2 +8  7
Mikael Sundvall     3 2 1    0  9- 3 +6  7
Geeks Corp.         2 2 0    0  8- 0 +8  6
Johan Hesse         3 2 0    1  8- 4 +4  6
Instrumentcenter AB 3 1 1(1) 1  6- 6 ±0  5
Team Engström       3 1 0    2  4- 8 -4  3
Anders Rundström    3 1 0    2  3- 9 -6  3
Team JoRo           2 0 0    2  1- 7 -6  0
Michael Langley     2 0 0    2  0- 8 -8  0
Axel Seger          3 0 0    3  1-11 -10 0

 

 

Omgång 2
Vecka 43

 Squash HT-13 - Serie 1


Team Engström    - Johan Hesse         0-4
JM               - Mattias Bähr        2-2 (2-3) 
Anders Rundström - Instrumentcenter AB 0-4
Mikael Sundvall  - Axel Seger          4-0
Geeks Corp.      - Team JoRo           4-0

Johan Hesse         2 2 0   0 8-0 +8 6
Mikael Sundvall     2 2 0   0 7-1 +6 6
Mattias Bähr        2 1 1(1)0 6-2 +4 5
JM                  2 1 1   0 6-2 +4 4
Geeks Corp.         1 1 0   0 4-0 +4 3
Instrumentcenter AB 2 1 0   1 4-4 ±0 3
Anders Rundström    2 1 0   1 3-5 -2 3
Michael Langley     1 0 0   1 0-4 -4 0
Axel Seger          2 0 0   2 1-7 -6 0
Team JoRo           2 0 0   2 1-7 -6 0
Team Engström       2 0 0   2 0-8 -8 0

 


Omgång 1
Vecka 42


Team JoRo           - Mikael Sundvall  1-3
Axel Seger          - Anders Rundström 1-3
Instrumentcenter AB - JM               0-4
Mattias Bähr        - Team Engström    4-0
Johan Hesse         - Michael Langley  4-0

 


Tabell              M V O F  Game  P
Johan Hesse         1 1 0 0 4-0 +4 3

JM                  1 1 0 0 4-0 +4 3 
Mattias Bähr        1 1 0 0 4-0 +4 3
Mikael Sundvall     1 1 0 0 3-1 +2 3

Anders Rundström    1 1 0 0 3-1 +2 3
Geeks Corp.         0 0 0 0 0-0 ±0 0 
Axel Seger          1 0 0 1 1-3 -2 0

Team JoRo           1 0 0 1 1-3 -2 0
Team Engström       1 0 0 1 0-4 -4 0

Instrumentcenter AB 1 0 0 1 0-4 -4 0 
Michael Langley     1 0 0 1 0-4 -4 0

 


 

Squashserien VT -13
 

Så här läser du ha tabellerna:

                                       Resultat

Hemma lag - Bortalag       3-1

 

Tabell            M V O F      Game       P
1. Hemmalag 1 1 0 0      3-1 +2      2
2. Bortalag 

 

M=Matcher spelade
V= Vunna matcher
O=Oavgjorda matcher
F=Förlorade Matcher
P =Antalet poäng
Game visar både antalet vunna respektive förlorade set samt plus/minus statistik 


Våren 2013

SLUTTABELLER

 

Grupp A
Kristian Söderström - Bengtsson/Wisting 3-1
Mattias Bähr        - Team Pumba        0-4

 

1.Team Pumba          8 6 1 1 24- 8 +16 13
2.Kristian Söderström 8 5 2 1 21-11 +10 12
3.
Instrumentcenter    8 2 3 3 13-19 - 6  7
4.
Mattias Bähr        8 1 3 4 11-21 -10  5
5.
Bengtsson/Wisting   8 1 1 6 11-21 -10  3


Våren 2013 Grupp B

Johan Hesse     - Skalleberg & co 3-1
Robert Berglund - Axel Seger      4-0

1.Robert Berglund  8 6 1 1 25- 7 +18 13
2.
Johan Hesse      8 6 1 1 22- 6 +16 13
3.
Skalleberg & co  8 4 2 2 20- 8 +12 10
4.
Anders Rundström 8 1 0 7  6-26 -20  2
5.
Axel Seger       8 1 0 7  3-29 -26  2

 

 


 

 

 

Grupp A  - Grupp A

Kristian Söderström - Bengtsson/Wisting        3-1
Mattias Bähr        - Team Pumba               0-4
 
1. Team Pumba          8 6 1 1 24 -  8 +16 13
2. Kristian Söderström 8 5 2 1 21 - 11 +10 12
3. Instrumentcenter    8 2 3 3 13 - 19 - 6  7 
4. Mattias Bähr        8 1 3 4 11 - 21 -10  5
5. Bengtsson/Wisting   8 1 1 6 11 - 21 -10  3

 

 

 

 

Våren 2013, vecka 13

 

Grupp A 
Team Pumba        - Kristian Söderström 2-2
Bengtsson/Wisting - Instrumentcenter    1-3

 

1.Team Pumba          7 5 1 1 20- 8 +12 11
2.Kristian Söderström 7 4 2 1 18-10  +8 10
3.Instrumentcenter    8 2 3 3 13-19  -6  7
4.Mattias Bähr        7 1 3 3 11-17  -6  5
5.Bengtsson/Wisting   7 1 1 5 10-18  -8  3

 

Grupp B


Axel Seger      - Johan Hesse      0-4
Skalleberg & co - Anders Rundström 4-0

 

1.Robert Berglund  7 5 1 1 21- 7 +14 11
2.Johan Hesse      6 5 0 1 19- 5 +14 10
3.Skalleberg & co  6 4 1 1 19- 5 +14  9
4.Anders Rundström 8 1 0 7  6-26 -20  2
5.Axel Seger       7 1 0 6  3-25 -22  2

 


Vecka 12 Våren 2013 Grupp A 


Instrumentcenter    - Team Pumba   0-4
Kristian Söderström - Mattias Bähr 2-2 

 

1. Team Pumba          6 5 0 1 18 -  6 +12 10
2. Kristian Söderström 6 4 1 1 16 -  8 + 8  9
3. Mattias Bähr        7 1 3 3 11 - 17 - 6  5
4. Instrumentcenter    7 1 3 3 10 - 18 - 8  5
5. Bengtsson/Wisting   6 1 1 4  9 - 15 - 6  3

 

Våren 2013 Grupp B


Johan Hesse - Robert Berglund 3-1

 

1. Robert Berglund  7 5 1 1 21 -  7 +14 11
2. Johan Hesse      5 4 0 1 15 -  5 +10  8
3. Skalleberg & co  5 3 1 1 15 -  5 +10  7
4. Axel Seger       5 1 0 4  3 - 17 -14  2
5. Anders Rundström 6 0 0 6  2 - 22 -20  0
 

Vecka 11 Våren 2013 Grupp A 



Mattias Bähr - Instrumentcenter  2-2
Team Pumba   - Bengtsson/Wisting 3-1

 

1.Kristian Söderström 5 4 0 1 14- 6 +8 8
1.Team Pumba          5 4 0 1 14- 6 +8 8
3.Instrumentcenter    6 1 3 2 10-14 -4 5
4.Mattias Bähr        6 1 2 3  9-15 -6 4
5.Bengtsson/Wisting   6 1 1 4  9-15 -6 3


Våren 2013 Grupp B 
Robert Berglund - Anders Rundström 4-0
Axel Seger      - Skalleberg & co  0-4

 

1.Robert Berglund  6 5 1 0 20- 4 +16 11
2.Skalleberg & co  5 3 1 1 15- 5 +10  7
3.Johan Hesse      4 3 0 1 12- 4 + 8  6
4.Axel Seger       5 1 0 4  3-17 -14  2
5.Anders Rundström 6 0 0 6  2-22 -20  0

 


Vecka 10

Grupp A 

Bengtsson/Wisting - Mattias Bähr        1-3
Instrumentcenter  - Kristian Söderström 4-0

1.Kristian Söderström 5 4 0 1 14- 6 +8 8
1.Team Pumba          5 4 0 1 14- 6 +8 8
3.Instrumentcenter    5 1 2 2  8-12 -4 4
4.Bengtsson/Wisting   6 1 1 4  9-15 -6 3
5.Mattias Bähr        5 1 1 3  7-13 -6 3


Grupp B
Skalleberg & co  - Robert Berglund 1-3
Anders Rundström - Johan Hesse     1-3


1.Robert Berglund  5 4 1 0 16 - 4 +12 9
2.Skalleberg & co  5 3 1 1 15 - 5 +10 7
3.Johan Hesse      4 3 0 1 12 - 4 +8 6
4.Axel Seger       5 1 0 4 3 - 17 -14 2
5.Anders Rundström 5 0 0 5 2 - 18 -16 0

 

Vecka 7

 

Våren 2013 Grupp A 

 

Kristian Söderström - Team Pumba        3-1
Instrumentcenter    - Bengtsson/Wisting 2-2

 

1.Kristian Söderström 3 3 0 0 11- 1 +10 6
2.Team Pumba          4 3 0 1 11- 5 + 6 6
3.Bengtsson/Wisting   3 1 1 1 6 - 6 ± 0 3
4.Instrumentcenter    4 0 2 2 4 -12 - 8 2
5.Mattias Bähr        4 0 1 3 4 -12 - 8 1


Våren 2013  Grupp B

Johan Hesse      - Axel Seger      4-0 (lottat resultat enligt PM)
Anders Rundström - Skalleberg & co 0-4


1.Skalleberg & co  3 2 1 0 10- 2 + 8 5
2.Robert Berglund  3 2 1 0 9 - 3 + 6 5
3.Johan Hesse      3 2 0 1 9 - 3 + 6 4
4.Axel Seger       3 1 0 2 3 - 9 - 6 2
5.Anders Rundström 4 0 0 4 1 -15 -14 0

Vecka 6

 

Våren 2013 Grupp A 

Team Pumba   - Instrumentcenter    4-0
Mattias Bähr - Kristian Söderström 0-4

1.Kristian Söderström 2 2 0 0 8- 0 +8 4
2.Team Pumba          2 2 0 0 7- 1 +6 4
3.Bengtsson/Wisting   2 1 0 1 4- 4 ±0 2
4.Mattias Bähr        3 0 1 2 3- 9 -6 1
5.Instrumentcenter    3 0 1 2 2-10 -8 1

 
Våren 2013  Grupp B

Axel Seger      - Anders Rundström 3-1
Robert Berglund - Johan Hesse      3-1

1.Robert Berglund  3 2 1 0 9- 3 + 6 5
2.Skalleberg & co  2 1 1 0 6- 2 + 4 3
3.Johan Hesse      2 1 0 1 5- 3 + 2 2
4.Axel Seger       2 1 0 1 3- 5 - 2 2
5.Anders Rundström 3 0 0 3 1-11 -10 0


Vecka  4-5

 

Våren 2013 Grupp A 

Mattias Bähr        - Bengtsson/Wisting 1-3
Kristian Söderström - Instrumentcenter  4-0 Instrumentcenter    - Mattias Bähr      2-2
Bengtsson/Wisting   - Team Pumba        1-3

1. Kristian Söderström 1 1 0 0 4-0 +4 2
2. Team Pumba          1 1 0 0 3-1 +2 2
3. Bengtsson/Wisting   2 1 0 1 4-4 ±0 2
4. Mattias Bähr        2 0 1 1 3-5 -2 1
5. Instrumentcenter    2 0 1 1 2-6 -4 1

 
Våren 2013 Grupp B

 
Robert Berglund - Skalleberg & co  2-2
Johan Hesse - Anders Rundström     4-0
Anders Rundström - Robert Berglund 0-4 
Skalleberg & co - Axel Seger       4-0  

1. Robert Berglund  2 1 1 0 6-2 +4 3
1. Skalleberg & co  2 1 1 0 6-2 +4 3
3. Johan Hesse      1 1 0 0 4-0 +4 2
4. Axel Seger       1 0 0 1 0-4 -4 0
5. Anders Rundström 2 0 0 2 0-8 -8 0


 

 

 

Squashserien HT -12

Vecka  49


Mattias Bähr        - Kristian Söderström 1-3
Instrumentcenter AB - Team Pumba          1-3

1.Kristian Söderström 7 7 0 0 25- 3 +22 14
2.Team Pumba          7 3 1 3 13-15 - 2  7
3.Mattias Bähr        7 2 1 4 11-17 - 6  5
4.Instrumentcenter AB 7 1 0 6  7-21 -14  2


 

Johan Hesse     - Robert Berglund 0-4
Joakim Thalén   - Skalleberg      4-0
Robert Berglund - Joakim Thalén   1-3

1.Joakim Thalén   7 6 1 0 23- 5 +18 13
2.Robert Berglund 7 4 0 3 17-11 + 6  8
3.Johan Hesse     6 3 1 2 14-10 + 4  7
4.Skalleberg      5 1 0 4  6-14 - 8  2
5.Axel Seger      5 0 0 5  0-20 -20  0 


Vecka  48


Kristian Söderström - Instrumentcenter AB 4-0
Mattias Bähr        - Team Pumba          3-1

 

1.Kristian Söderström 6 6 0 0 22- 2 +20 12
2.Mattias Bähr        6 2 1 3 10-14 - 4  5
2.Team Pumba          6 2 1 3 10-14 - 4  5
4.Instrumentcenter AB 6 1 0 5  6-18 -12  
2
 

Robert Berglund - Axel Seger    4-0
Johan Hesse     - Joakim Thalén 2-2

 

1.Joakim Thalén   6 5 1 0 20- 4 +16 11
2.Johan Hesse     5 3 1 1 14- 6 + 8  7
3.Robert Berglund 5 3 0 2 12- 8 + 4  6
4.Skalleberg      5 1 0 4  6-14 - 8  2
5.Axel Seger      5 0 0 5  0-20 -20  0

 

Vecka  47

 

Team Pumba          - Kristian Söderström 0-4 (w.o)
Instrumentcenter AB - Mattias Bähr        4-0
 

1.Kristian Söderström 5 5 0 0 18- 2 +16 10
2.Team Pumba          5 2 1 2  9-11 - 2  5
3.Mattias Bähr        5 1 1 3  7-13 - 6  3
4.Instrumentcenter AB 5 1 0 4  6-14 - 8  2

 


Skalleberg    - Axel Seger  4-0
Joakim Thalén - Johan Hesse 3-1

 

1.Joakim Thalén   5 5 0 0 18- 2 +16 10
2.Johan Hesse     4 3 0 1 12- 4 + 8  6
3.Robert Berglund 4 2 0 2  8- 8 ± 0  4
4.Skalleberg      5 1 0 4  6-14 - 8  2
5.Axel Seger      4 0 0 4  0-16 -16  0


Vecka  45

 

Kristian Söderström - Mattias Bähr        3-1
Team Pumba          - Instrumentcenter AB 3-1

1.Kristian Söderström 4 4 0 0 14- 2 +12 8
2.Team Pumba          4 2 1 1  9- 7 + 2 5
3.Mattias Bähr        4 1 1 2  7- 9 - 2 3
4.Instrumentcenter AB 4 0 0 4  2-14 -12 0

 

Axel Seger      - Joakim Thalén 0-4
Robert Berglund - Skalleberg    3-1
Skalleberg      - Axel Seger    4-0


1.Joakim Thalén   4 4 0 0 15- 1 +14 8
2.Johan Hesse     3 3 0 0 11- 1 +10 6
3.Robert Berglund 4 2 0 2  8- 8 ± 0 4
4.Skalleberg      5 1 0 4  6-14 - 8 2
5.Axel Seger      4 0 0 4  0-16 -16 0


Vecka  45

 

Grupp 1

Instrumentcenter AB - Kristian Söderström 0-4
Team Pumba          - Mattias Bähr        2-2

1.Kristian Söderström 3 3 0 0 11- 1 +10 6

2.Mattias Bähr        3 1 1 1  6- 6 ± 0 3
2.Team Pumba          3 1 1 1  6- 6 ± 0 3
4.Instrumentcenter AB 3 0 0 3  1-11 -10 0


Grupp 2

Joakim Thalén - Robert Berglund 4 - 0
Johan Hesse   - Axel Seger      4 - 0

1.Joakim Thalén   3 3 0 0 11- 1 +10 6
1.Johan Hesse     3 3 0 0 11- 1 +10 6
3.Robert Berglund 3 1 0 2  5- 7 - 2 2
4.Skalleberg      4 1 0 3  5-11 - 6 2
5.Axel Seger      3 0 0 3  0-12 -12 0


Vecka  43

Grupp 1
Kristian Söderström - Team Pumba          3-1
Mattias Bähr        - Instrumentcenter AB 4-0

1.Kristian Söderström 2 2 0 0 7-1 +6 4
2.Mattias Bähr        2 1 0 1 4-4 ±0 2
2.Team Pumba          2 1 0 1 4-4 ±0 2
4.Instrumentcenter AB 2 0 0 2 1-7 -6 0

 

Grupp 2
Robert Berglund - Johan Hesse   1-3
Skalleberg      - Joakim Thalén 1-3 


1.Johan Hesse     2 2 0 0 7-1 +6 4
2.Robert Berglund 2 1 0 1 5-3 +2 2
3.Joakim Thalén   1 1 0 0 3-1 +2 2
4.Axel Seger      1 0 0 1 0-4 -4 0
5.Skalleberg      2 0 0 2 1-7 -6 0

 


Vecka  42

Mattias Bähr        - Kristian Söderström 0-4
Instrumentcenter AB - Team Pumba          1-3  

 

1.Kristian Söderström 1 1 0 0 4-0 +4 2
2.Team Pumba          1 1 0 0 3-1 +2 2
3.Instrumentcenter AB 1 0 0 1 1-3 -2 0
4.Mattias Bähr        1 0 0 1 0-4 -4 0

 

Johan Hesse - Skalleberg       0-4
Axel Seger   - Robert Berglund 0-4 
Skalleberg - Joakim Thalén     1-3 (spelad i förtid, ord matchvecka 43)

 

1.Johan Hesse     1 1 0 0 4-0 +4 2
1.Robert Berglund 1 1 0 0 4-0 +4 2
3.Joakim Thalén   1 1 0 0 3-1 +2 2
4.Axel Seger      1 0 0 1 0-4 -4 0
5.Skalleberg      2 0 0 2 1-7 -6 0




 


Squashserien VT -2012

 

Slutspel VT -12

Grupp A


Instrumentcenter    - Mattias Bähr   1-3
Kristian Söderström - Anders Wisting 4-0

 

 

 

 

Kristian Söderström 3 3 0 0 12-0  +12 6
Mattias Bähr        3 2 0 1  6-6    0 4
Instrumentcenter    3 1 0 2  4-8  - 4 2 
Anders Wisting      3 0 0 3  2-10 - 8 0

 

 

 

Grupp B - Resultat saknas

Johan Hesse      - Skalleberg & c/o 3-1 

Robert Berglund  - Joacim Thalén     -

 

Slutspel VT -12

Grupp A

 

Kristian Söderström - Mattias Bähr      4-0

Anders Wisting      - Instrumentcenter 1-3

 

Kristian Söderström 2 2 0 0 8-0 +8 4
Instrumentcenter    2 1 0 1 3-5 -2 2 
Mattias Bähr        2 1 0 1 3-5 -2 2
Anders Wisting      2 0 0 2 2-6 -4 0

 

Grupp B - Resultat saknas

Johan Hesse   - Robert Berglund  3-1
Joacim Thalén - Skalleberg & c/o  -

 

 

 

 

 

Slutspel VT -12

Grupp A

Mattias Bähr     - Anders Wisting      3-1
Instrumentcenter - Kristian Söderström 0-4

 

Kristian Söderström 1 1 0 0 4-0 +4 2
Mattias Bähr        1 1 0 0 3-1 +2 2
Anders Wisting      1 0 0 1 1-3 -2 0
Instrumentcenter    1 0 0 1 0-4 -4 0

 

Grupp B - Resultat saknas

Robert Berglund - Skalleberg & CO   -
Joakim Thalén   - Johan Hesse      1-3

 


 

 

 

Squashserien slutresultat 16 april - 22 april, 2012

Joakim Thalén   - Kristian Söderström 1-3   
Robert Berglund - Johan Hesse         2-2   
Skalleberg & co - Instrumentcenter    0-4   
Mattias Bähr    - Anders Wisting      4-0

   
1.Mattias Bähr        7 6 1 0 23- 5 +18 13
2.Instrumentcenter    7 5 1 1 21- 7 +14 11
3.Kristian Söderström 7 5 1 1 20- 8 +12 11
4.Anders Wisting      7 3 0 4 13-15  -2  6
5.Robert Berglund     7 1 2 4  9-19 -10  4
6.Joakim Thalén       6 1 1 4  8-16  -8  3
6.Johan Hesse         6 1 1 4  8-16  -8  3
8.Skalleberg & co     7 1 1 5  6-22 -16  3

 

Squashserien resultat 2 april - 8 april, 2012

Seriespel - Serie 1

Rättad tabell, felaktigt resultat från 12-18 mars.

Redovisat resultat då Mattias Bähr - Johan Hesse 1-3

Rättat resultat till  Mattias Bähr - Johan Hesse 3-1

 

Johan Hesse     - Kristian Söderström 0-4   
Joakim Thalén   - Instrumentcenter    0-4   
Robert Berglund - Anders Wisting      3-1   
Skalleberg & co - Mattias Bähr        0-4

   
1.Kristian Söderström 5 4 1 0 16- 4 +12 9
1.Mattias Bähr        5 4 1 0 16- 4 +12 9
3.Instrumentcenter    5 3 1 1 14- 6 + 8 7
4.Anders Wisting      5 2 0 3 10-10 ± 0 4
5.Joakim Thalén       5 1 1 3  7-13 - 6 3
6.Robert Berglund     5 1 1 3  6-14 - 8 3
7.Skalleberg & co     5 1 1 3  5-15 -10 3
8.Johan Hesse         5 1 0 4  6-14 - 8 2

 

 

Seriespel - Serie 1

Squashserien resultat 26 mars - 1 april, 2012

Kristian Söderström - Skalleberg & co 4-0   
Mattias Bähr        - Robert Berglund 4-0   
Anders Wisting      - Joakim Thalén   4-0   
Instrumentcenter    - Johan Hesse     4-0

   
1.
Kristian Söderström 4 3 1 0 12- 4  +8 7
2.Mattias Bähr        4 2 1 1 10- 6  +4 5
3.Instrumentcenter    4 2 1 1 10- 6  +4 5
4.Anders Wisting      4 2 0 2  9- 7  +2 4
5.Johan Hesse         4 2 0 2  8- 8  ±0 4
6.Joakim Thalén       4 1 1 2  7- 9  -2 3
7.Skalleberg & co     4 1 1 2  5-11  -6 3
8.Robert Berglund     4 0 1 3  3-13 -10 1

 

Squashserien resultat 19 - 25 mars, 2012

 

Instrumentcenter - Kristian Söderström 2-2   
Johan Hesse      - Anders Wisting      1-3   
Joakim Thalén    - Mattias Bähr        2-2   
Robert Berglund  - Skalleberg & co     2-2   


1.Kristian Söderström 3 2 1 0 8-4 +4 5
2.Johan Hesse         3 2 0 1 8-4 +4 4
3.Joakim Thalén       3 1 1 1 7-5 +2 3
4.Mattias Bähr        3 1 1 1 6-6 ±0 3
5.Instrumentcenter    3 1 1 1 6-6 ±0 3
6.Skalleberg & co     3 1 1 1 5-7 -2 3
7.Anders Wisting      3 1 0 2 5-7 -2 2
8.Robert Berglund     3 0 1 2 3-9 -6 1

 

Squashserien resultat 12 - 18 mars, 2012

 

Kristian Söderström - Robert Berglund  3-1   
Skalleberg & co     - Joakim Thalén    3-1   
Mattias Bähr        - Johan Hesse      1-3   
Anders Wisting      - Instrumentcenter 1-3  

 

1.Johan Hesse         2 2 0 0 7-1 +6 4
2.Kristian Söderström 2 2 0 0 6-2 +4 4
3.Joakim Thalén       2 1 0 1 5-3 +2 2
4.Mattias Bähr        2 1 0 1 4-4 ±0 2
5.Instrumentcenter    2 1 0 1 4-4 ±0 2
6.Skalleberg & co     2 1 0 1 3-5 -2 2
7.Anders Wisting      2 0 0 2 2-6 -4 0
8.Robert Berglund     2 0 0 2 1-7 -6 0

 

 

Squashserien resultat 5 - 11 mars, 2012

 

Anders Wisting   - Kristian Söderström 1-3   
Instrumentcenter - Mattias Bähr        1-3   
Johan Hesse      - Skalleberg & co     4-0   
Joakim Thalén    - Robert Berglund     4-0   
 

1.Joakim Thalén       1 1 0 0 4-0 +4 2
2.Johan Hesse         1 1 0 0 4-0 +4 2
3.Kristian Söderström 1 1 0 0 3-1 +2 2
4.Mattias Bähr        1 1 0 0 3-1 +2 2
5.Anders Wisting      1 0 0 1 1-3 -2 0
6.Instrumentcenter    1 0 0 1 1-3 -2 0
7.Robert Berglund     1 0 0 1 0-4 -4 0 
8.Skalleberg & co     1 0 0 1 0-4 -4 0

 

 

 

 

 

 

 

Squashserien resultat 13 - 19 februari, 2012

 

Squash - Division 1

Instrumentcenter - Skalleberg & co 4-0
Johan Hesse      - Anders Wisting  1-3
Robert Berglund  - Joakim Thalén   0-4 

1.Instrumentcenter 9 9 0 0 32- 4 +28 18
2.Anders Wisting   9 8 0 1 29- 7 +22 16
3.Johan Hesse      9 4 0 5 16-20 - 4  8
4.Joakim Thalén    9 2 2 5 15-21 - 6  6
5.Robert Berglund  9 1 1 7  9-27 -18  3
6.Skalleberg & co  9 0 3 6  7-29 -22  3

 

Squashserien resultat 6 - 12 februari, 2012

 

Squash - Division 1

1.Instrumentcenter 8 8 0 0 28- 4 +24 16
2.Anders Wisting   8 7 0 1 26- 6 +20 14
3.Johan Hesse      8 4 0 4 15-17 - 2  8
4.Joakim Thalén    8 1 2 5 11-21 -10  4
5.Robert Berglund  8 1 1 6  9-23 -14  3
6.Skalleberg & co  8 0 3 5  7-25 -18  3

 

 

 

 

Squashserien resultat 30 januari - 5 februari, 2012

 

Squash - Division 1

Instrumentcenter - Joakim Thalén  3 - 1   
Skalleberg & co  - Anders Wisting 0 - 4   
Robert Berglund  - Johan Hesse    1 - 3   


1.Instrumentcenter 7 7 0 0 25- 3 +22 14
2.Anders Wisting   7 6 0 1 23- 5 +18 12
3.Johan Hesse      7 4 0 3 14-14 ± 0  8
4.Joakim Thalén    7 1 1 5  9-19 -10  3
5.Robert Berglund  7 1 1 5  8-20 -12  3
6.Skalleberg & co  7 0 2 5  5-23 -18  2

 

Squashserien resultat 23-29 januari, 2012

 

Squash - Division 1

Instrumentcenter - Robert Berglund 4-0   
Johan Hesse      - Skalleberg & co 3-1   
Anders Wisting   - Joakim Thalén   3-1  

 
1.Instrumentcenter 6 6 0 0 22- 2 +20 12
2.Anders Wisting   6 5 0 1 19- 5 +14 10
3.Johan Hesse      6 3 0 3 11-13 - 2  6
4.Joakim Thalén    6 1 1 4  8-16 - 8  3
5.Robert Berglund  6 1 1 4  7-17 -10  3
6.Skalleberg & co  6 0 2 4  5-19 -14  2

 

 

Squashserien resultat 16-22 januari, 2012

Squash - Division 1

Instrumentcenter - Anders Wisting  3-1   
Johan Hesse      - Joakim Thalén   3-1   
Robert Berglund  - Skalleberg & co 2-2

   
1.Instrumentcenter 5 5 0 0 18- 2 +16 10
2.Anders Wisting   5 4 0 1 16- 4 +12  8
3.Johan Hesse      5 2 0 3  8-12 - 4  4
4.Joakim Thalén    5 1 1 3  7-13 - 6  3
5.Robert Berglund  5 1 1 3  7-13 - 6  3
6.Skalleberg & co  5 0 2 3  4-16 -12  2

 

 

 

 

Squashserien resultat 9-15 januari, 2012

 

Squash - Division 1

Skalleberg & co - Instrumentcenter 0-4   
Joakim Thalén   - Robert Berglund  3-1

Anders Wisting  - Johan Hesse       -

 

   
1.Instrumentcenter 4 4 0 0 15- 1 +14 8
2.Anders Wisting   3 3 0 0 11- 1 +10 6
3.Joakim Thalén    4 1 1 2  6-10 - 4 3
4.Johan Hesse      3 1 0 2  5- 7 - 2 2
5.Robert Berglund  4 1 0 3  5-11 - 6 2
6.Skalleberg & co  4 0 1 3  2-14 -12 1

 

Squashserien resultat 12 dec-23 dec, 2011

Squash - Division 1

Skalleberg & co  - Johan Hesse    0-4
Robertg Berglund - Anders Wisting 0-4
Instrumentcenter - Johan Hesse    3-1
Skalleberg & co  - Joakim Thalén  2-2


   
1.Anders Wisting   3 3 0 0 11- 1 +10 6
1.Instrumentcenter 3 3 0 0 11- 1 +10 6
3.Johan Hesse      3 1 0 2  5- 7 - 2 2
4.Robert Berglund  3 1 0 2  4- 8 - 4 2
5.Jaokim Thalén    3 0 1 2  3- 9 - 6 1
6.Skalleberg & co  3 0 1 2  2-10 - 8 1

 

 

Squashserien resultat 5 dec-11 dec, v49, 2011

Division 1

 

Squash - Division 1

 

Joakim Thalén  - Instrumentcenter 0-4

Anders Wisting - Skalleberg & co  4-0

Johan Hesse    - Robert Berglund  0-4 (W.O.)


1.Instrumentcenter 2 2 0 0 8-0 +8 4
2.Anders Wisting   2 2 0 0 7-1 +6 4
3.Robert Berglund  2 1 0 1 4-4 ±0 2
4.Johan Hesse      1 0 0 1 0-4 -4 0
4.Skalleberg & co  1 0 0 1 0-4 -4 0
6.Joakim Thalén    2 0 0 2 1-7 -6 0

 

 

 

 

 

 

 

Sluttabell

 

1 Jonny Bengtsson     4 4 0 0 8-0 8

2 Gustav Söderström   4 3 0 1 6-2 6

3 Joakim Thalén       4 2 0 2 5-5 4

4 Robert Berglund     4 1 0 3 3-7 2

5 Christer Skalleberg 4 0 0 4 1-8 0

 

 

Squashserien resultat 28 nov-4 dec, v48, 2011

Division 1

 

Robert Berglund - Instrumentcenter 0-4

Joakim Thalén   - Anders Wisting   1-3

1.Instrumentcenter 1 1 0 0 4-0 +4 2
2.Anders Wisting   1 1 0 0 3-1 +2 2
3.Johan Hesse      0 0 0 0 0-0 ±0 0
3.Skalleberg & co  0 0 0 0 0-0 ±0 0
5.Jaokim Thalén    1 0 0 1 1-3 -2 0
6.Robert Berglund  1 0 0 1 0-4 -4 0

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Squashserien resultat 16 maj-22 maj, v20, 2011


Squashserien - Div 1 Sluttabell

Markus Ekegren  - Team Pumba 3-1   
Jonny Bengtsson - Elkedjan   3-1
   
1.Jonny Bengtsson 8 5 2 1 20-12 + 8 12
2.Markus Ekegren  8 3 4 1 19-13 + 6 10
3.Team Pumba      8 4 1 3 19-13 + 6  9
4.Elkedjan        8 0 6 2 13-19 - 6  6
5.Mattias Bähr    8 0 3 5  9-23 -14  3

 

Squashserien - Div 2 Sluttabell

 

Instrumentcenter - Anders Wisting 3-1   
Frukostklubben   - Skalleberg     0-4 (W.O.)

 
1.Gustav Söderström 8 6 0 2 22-10 +12 12 +83 i bollskillnad
2.Instrumentcenter  8 5 2 1 22-10 +12 12 +75 i bollskillnad
3.Anders Wisting    8 4 1 3 20-12 + 8  9
4.Skalleberg        8 3 0 5 13-19 - 6  6
5.Frukostklubben    8 0 1 7  3-29 -26  1

 

Squashserien - Div 3 Sluttabell

Joakim Thalén  - Robert Berglund 2-2   
Hendrik Edlund - Smash!          4-0 (W.O.)

  
1.Hendrik Edlund  8 5 2 1 22-10 +12 12
2.Smash!          8 4 1 3 16-16 ± 0  9
3.Joakim Thalén   8 2 3 3 16-16 ± 0  7
4.Robert Berglund 8 2 3 3 14-18 - 4  7
5.Johan Hesse     8 2 1 5 12-20 - 8  5

 

 

 

 

 

 

 

Squashserien resultat 9 maj-15 maj, v19, 2011

Squashserien - Div 1

Elkedjan   - Markus Ekegren 2-2   
Team Pumba - Mattias Bähr   3-1 

  
1.Jonny Bengtsson 7 4 2 1 17-11 + 6 10
2.Team Pumba      7 4 1 2 18-10 + 8  9
3.Markus Ekegren  7 2 4 1 16-12 + 4  8
4.Elkedjan        7 0 6 1 12-16 - 4  6
5.Mattias Bähr    8 0 3 5  9-23 -14  3

 

Squashserien - Div 2

Skalleberg - Instrumentcenter 0-4 
 
1.Instrumentcenter  7 4 2 1 19- 9 +10 10
2.Gustav Söderström 7 5 0 2 18-10 + 8 10
3.Anders Wisting    6 4 1 1 19- 5 +14  9
4.Skalleberg        7 2 0 5  9-19 -10  4
5.Frukostklubben    7 0 1 6  3-25 -22  1


Squashserien - Div 3

Smash!          - Joakim Thalén 0-4   
Robert Berglund - Johan Hesse   3-1

   
1.Hendrik Edlund  7 4 2 1 18-10 +8 10
2.Smash!          7 4 1 2 16-12 +4  9
3.Joakim Thalén   7 2 2 3 14-14 ±0  6
4.Robert Berglund 7 2 2 3 12-16 -4  6
5.Johan Hesse     8 2 1 5 12-20 -8  5

 

 

 

 

 

Squashserien resultat 2 maj-8 maj, v18, 2011

Squashserien - Div 1

Mattias Bähr   - Elkedjan        2-2   
Markus Ekegren - Jonny Bengtsson 2-2 
                  M V O F Game       P
1.Jonny Bengtsson 7 4 2 1 17 -11 + 6 10
2.Team Pumba      6 3 1 2 15 - 9 + 6  7
3.Markus Ekegren  6 2 3 1 14 -10 + 4  7
4.Elkedjan        6 0 5 1 10 -14 - 4  5
5.Mattias Bähr    7 0 3 4  8 -20 -12  3

Squashserien - Div 2

Instrumentcenter  - Frukostklubben 2-2
Gustav Söderström - Skalleberg     0-4 (W.O.)
                    M V O F Game      P
1.Gustav Söderström 7 5 0 2 18-10 + 8 10
2.Anders Wisting    6 4 1 1 19- 5 +14  9
3.Instrumentcenter  6 3 2 1 15- 9 + 6  8
4.Skalleberg        6 2 0 4  9-15 - 6  4
5.Frukostklubben    7 0 1 6  3-25 -22  1

Squashserien - Div 3

Johan Hesse   - Smash!         0-4   
Joakim Thalén - Hendrik Edlund 2-2

                  M V O F Game     P
1.Hendrik Edlund  7 4 2 1 18-10 +8 10
2.Smash!          6 4 1 1 16- 8 +8  9
3.Johan Hesse     7 2 1 4 11-17 -6  5
4.Joakim Thalén   6 1 2 3 10-14 -4  4
5.Robert Berglund 6 1 2 3  9-15 -6  4

 

 

 

 

 

Squashserien resultat 25 apr-1 maj, V17, 2011

 

Squashserien - Div 1

Jonny Bengtsson - Mattias Bähr 3 - 1   
Elkedjan        - Team Pumba   0 - 4

                  M V O F Game      P
1.Jonny Bengtsson 6 4 1 1 15- 9 + 6 9
2.Team Pumba      6 3 1 2 15- 9 + 6 7
3.Markus Ekegren  5 2 2 1 12- 8 + 4 6
4.Elkedjan        5 0 4 1  8-12 - 4 4
5.Mattias Bähr    6 0 2 4  6-18 -12 2

 

Squashserien - Div 2

Frukostklubben - Gustav Söderström 0 - 4   
Skalleberg     - Anders Wisting    0 - 4 (W.O)

                    M V O F Game      P 
1.Gustav Söderström 6 5 0 1 18- 6 +12 10
2.Anders Wisting    6 4 1 1 19- 5 +14  9
3.Instrumentcenter  5 3 1 1 13- 7 + 6  7
4.Skalleberg        5 1 0 4  5-15 -10  2
5.Frukostklubben    6 0 0 6  1-23 -22  0

 

Squashserien - Div 3

Hendrik Edlund - Johan Hesse     3 - 1   
Smash!         - Robert Berglund 2 - 2 

                  M V O F Game     P
1.Hendrik Edlund  6 4 1 1 16- 8 +8 9
2.Smash!          5 3 1 1 12- 8 +4 7
3.Johan Hesse     6 2 1 3 11-13 -2 5
4.Robert Berglund 6 1 2 3  9-15 -6 4
5.Joakim Thalén   5 1 1 3  8-12 -4 3

 

 


 

 


Squashserien resultat 18-24 apr, V16, 2011

Squashserien - Div 1

Team Pumba   - Jonny Bengtsson 3-1   
Mattias Bähr - Markus Ekegren  2-2 
 
1.Jonny Bengtsson 5 3 1 1 12- 8 + 4 7
2.Markus Ekegren  5 2 2 1 12- 8 + 4 6
3.Team Pumba      5 2 1 2 11- 9 + 2 5
4.Elkedjan        4 0 4 0  8- 8 ± 0 4
5.Mattias Bähr    5 0 2 3  5-15 -10 2

Squashserien - Div 2

Anders Wisting    - Frukostklubben   4-0 (W.O.)   
Gustav Söderström - Instrumentcenter 4-0 
 
1.Gustav Söderström 5 4 0 1 14- 6 + 8 8
2.Anders Wisting    5 3 1 1 15- 5 +10 7
3.Instrumentcenter  5 3 1 1 13- 7 + 6 7
4.Skalleberg        4 1 0 3  5-11 - 6 2
5.Frukostklubben    5 0 0 5  1-19 -18 0

 

Squashserien - Div 3

Robert Berglund - Hendrik Edlund 1-3   
Johan Hesse     - Joakim Thalén  0-4 (W.O)
   
1.Hendrik Edlund  5 3 1 1 13 - 7 +6 7
2.Smash!          4 3 0 1 10 - 6 +4 6
3.Johan Hesse     5 2 1 2 10 -10 ±0 5
4.Joakim Thalén   5 1 1 3  8 -12 -4 3
5.Robert Berglund 5 1 1 3  7 -13 -6 3

 

 

 

 

Squashserien resultat 11-17 apr, V15, 2011

Squashserien - Div 1

Team Pumba - Markus Ekegren  1-3   
Elkedjan   - Jonny Bengtsson 2-2 
                  M V O F Game      P
1.Jonny Bengtsson 4 3 1 0 11- 5 + 6 7
2.Markus Ekegren  4 2 1 1 10- 6 + 4 5
3.Elkedjan        4 0 4 0  8- 8 ± 0 4
4.Team Pumba      4 1 1 2  8- 8 ± 0 3
5.Mattias Bähr    4 0 1 3  3-13 -10 1

Squashserien - Div 2

Anders Wisting - Instrumentcenter 2 - 2   
Skalleberg     - Frukostklubben   3 - 1  
                    M V O F Game      P
1.Instrumentcenter  4 3 1 0 13- 3 +10 7
2.Gustav Söderström 4 3 0 1 10- 6 + 4 6
3.Anders Wisting    4 2 1 1 11- 5 + 6 5
4.Skalleberg        4 1 0 3  5-11 - 6 2
5.Frukostklubben    4 0 0 4  1-15 -14 0

Squashserien - Div 3

Robert Berglund - Joakim Thalén  3-1   
Smash!          - Hendrik Edlund 3-1  
                  M V O F Game     P
1.Smash!          4 3 0 1 10- 6 +4 6
2.Hendrik Edlund  4 2 1 1 10- 6 +4 5
3.Johan Hesse     4 2 1 1 10- 6 +4 5
4.Robert Berglund 4 1 1 2  6-10 -4 3
5.Joakim Thalén   4 0 1 3  4-12 -8 1

 

Squashserien resultat 4-10 apr, V14, 2011

Squashserien - Div 1

Markus Ekegren -Elkedjan   2-2   
Mattias Bähr   -Team Pumba 0-4

   
1.Jonny Bengtsson 3 3 0 0 9-3  +6  6
2.Markus Ekegren  3 1 1 1 7-5  +2  3
2.Team Pumba      3 1 1 1 7-5  +2  3
4.Elkedjan        3 0 3 0 6-6  ±0  3
5.Mattias Bähr    4 0 1 3 3-13 -10 1

 

Squashserien - Div 2

Instrumentcenter  -Skalleberg     3-1   
Gustav Söderström -Anders Wisting 3-1

   
1.Instrumentcenter  3 3 0 0 11-1  +10 6
2.Gustav Söderström 4 3 0 1 10-6  +4  6
3.Anders Wisting    3 2 0 1  9-3  +6  4
4.Skalleberg        4 1 0 3  5-11 -6  2
5.Frukostklubben    4 0 0 4  1-15 -14 0

 

Squashserien - Div 3

Johan Hesse  - Robert Berglund 3-1

   
1.Hendrik Edlund    3 2 1 0  9-3  +6 5
2.Johan Hesse       4 2 1 1 10-6  +4 5
3.Robert Berglund   4 1 1 2  6-10 -4 3
4.Alexander Flygare 2 1 0 1  4-4  ±0 2
5.Joakim Thalén     3 0 1 2  3-9  -6 1

 

Squashserien Div resultat t.om v 12 o 13

Div 1

Mattias Bähr    -Jonny Bengtsson 1-3   
Team Pumba      -Elkedjan        2-2   
Elkedjan        -Mattias Bähr    2-2   
Jonny Bengtsson -Markus Ekegren  3-1

   
1.Jonny Bengtsson 3 3 0 0 9 - 3 +6 6
2.Markus Ekegren  2 1 0 1 5 - 3 +2 2
3.Elkedjan        2 0 2 0 4 - 4 ±0 2
4.Team Pumba      2 0 1 1 3 - 5 -2 1
5.Mattias Bähr    3 0 1 2 3 - 9 -6 1

 

Squashserien - Div 2

Gustav Söderström -Frukostklubben    4-0   
Anders Wisting    -Skalleberg        4-0   
Skalleberg        -Gustav Söderström 1-3   
Frukostklubben    -Instrumentcenter  0-4

   
1.Anders Wisting    2 2 0 0 8-0  +8  4
1.Instrumentcenter  2 2 0 0 8-0  +8  4
3.Gustav Söderström 3 2 0 1 7-5  +2  4
4.Skalleberg        2 0 0 2 1-7  -6  0
5.Frukostklubben    3 0 0 3 0-12 -12 0

 

Squashserien - Div 3

Johan Hesse       -Hendrik Edlund    1-3   
Robert Berglund   -Alexander Flygare 0-4   
Alexander Flygare -Johan Hesse       0-4   
Hendrik Edlund    -Joakim Thalén     4-0

   
1.Hendrik Edlund    3 2 1 0 9-3 +6 5
2.Johan Hesse       3 1 1 1 7-5 +2 3
3.Alexander Flygare 2 1 0 1 4-4 ±0 2
4.Joakim Thalén     2 0 1 1 2-6 -4 1
4.Robert Berglund   2 0 1 1 2-6 -4 1

 

Squashserien - Div 1

Jonny Bengtsson - Team Pumba   3 - 1   
Markus Ekegren  - Mattias Bähr 4 - 0
                  M V O F Game    B P
1.Markus Ekegren  1 1 0 0 4-0 +4 +9 2
2.Jonny Bengtsson 1 1 0 0 3-1 +2 +2 2
3.Elkedjan        0 0 0 0 0-0 ±0 ±0 0
4.Team Pumba      1 0 0 1 1-3 -2 -2 0
5.Mattias Bähr    1 0 0 1 0-4 -4 -9 0


Squashserien - Div 2

Frukostklubben   - Anders Wisting    0 - 4   
Instrumentcenter - Gustav Söderström 4 - 0 

                    M V O F Game    B  P 
1.Anders Wisting    1 1 0 0 4-0 +4 +18 2
2.Instrumentcenter  1 1 0 0 4-0 +4 +12 2
3.Skalleberg        0 0 0 0 0-0 ±0 ± 0 0
4.Gustav Söderström 1 0 0 1 0-4 -4 -12 0
5.Frukostklubben    1 0 0 1 0-4 -4 -18 0

Squashserien - Div 3

Henrik Edlund  - Robert Berglund 2 - 2   
Joakim Thalén  - Johan Hesse     2 - 2 
                    M V O F Game    B P 
1.Henrik Edlund     1 0 1 0 2-2 ±0 +4 1
2.Joakim Thalén     1 0 1 0 2-2 ±0 +2 1
3.Johan Hesse       1 0 1 0 2-2 ±0 -2 1
4.Robert Berglund   1 0 1 0 2-2 ±0 -4 1
5.Alexander Flygare 0 0 0 0 0-0 ±0 ±0 0

 

 

 

 

 

Sluttabell i grundserien VT-11

 

Singel - Grupp 1

Elkedjan        - Anders Wisting    4-0 (W.O.)  
Mattias Bähr    - Markus Ekegren    0-4   
Peter Lind      - Gustav Söderström 3-1
Jonny Bengtsson - Markus Ekegren 
   4-0 (W.O.)

1.Jonny Bengtsson   6 4 2 0 20-4  +16 10
2.Elkedjan          6 3 3 0 16-8  +8  9
3.Mattias Bähr      6 3 1 2 13-11 +2  7
4.Markus Ekegren    6 3 0 3 12-12 ±0  6
5.Peter Lind        6 2 1 3  9-15 -6  5
6.Gustav Söderström 6 1 1 4  8-16 -8  3
7.Anders Wisting    6 0 2 4  6-18 -12 2 
 

 

Singel - Grupp 2

Pathric Larsson - Skalleberg 0-4 (W.O.)
 

1.Gumshallen SC     5 4 1 0 18 - 2 +16 9
2.Pathric Larsson   5 3 1 1 13 - 7 +6  7
3.Skalleberg        5 3 0 2 11 - 9 +2  6
4.Instrumentcenter  5 2 0 3 9 - 11 -2  4
5.Johan Hesse       5 1 1 3 7 - 13 -6  3
6.Alexander Flygare 5 0 1 4 2 - 18 -16 1

 

 

 


 

 

 

21 feb-27 feb (uppdateras spelvecka för spelvecka)

 

Singel - Grupp 1

Gustav Söderström - Mattias Bähr    1 - 3   
Anders Wisting    - Jonny Bengtsson 2 - 2   


                    M V O F Game      Bollar      P

1.Jonny Bengtsson   5 3 2 0 16-4  +12 207-150 +57 8
2.Mattias Bähr      5 3 1 1 13-7  +6  195-177 +18 7
4.Elkedjan          4 1 3 0  9-7  +2  145-143 +2  5
3.Markus Ekegren    3 2 0 1  7-5  +2  121-88  +33 4
6.Gustav Söderström 5 1 1 3  7-13 -6  164-188 -24 3
5.Peter Lind        5 1 1 3  6-14 -8  151-203 -52 3
7.Anders Wisting    5 0 2 3  6-14 -8  164-198 -34 2
 

Singel - Grupp 2

Skalleberg       - Johan Hesse       0 - 4   
Gumshallen SC    - Pathric Larsson   2 - 2   
Instrumentcenter - Alexander Flygare 4 - 0 

  
                    M V O F Game      Bollar       P

1.Gumshallen SC     5 4 1 0 18-2  +16 212-125 +87  9
2.Pathric Larsson   4 3 1 0 13-3  +10 157-96  +61  7
3.Skalleberg        4 2 0 2  7-9  -2  140-122 +18  4
4.Instrumentcenter  5 2 0 3  9-11 -2  175-186 -11  4
5.Johan Hesse       5 1 1 3  7-13 -6  156-195 -39  3
6.Alexander Flygare 5 0 1 4  2-18 -16  91-207 -116 1

 

 

14 feb-20 feb (uppdateras spelvecka för spelvecka)

 

 

Singel - Grupp 1

Elkedjan     - Gustav Söderström 2 - 2   
Mattias Bähr - Peter Lind        4 - 0 

  

                    M V O F Game      Bollar      P
1.Jonny Bengtsson   4 3 1 0 14-2  +12 171-109 +62 7
2.Mattias Bähr      4 2 1 1 10-6  +4  160-143 +17 5
3.Elkedjan          4 1 3 0  9-7  +2  145-143 +2  5
4.Markus Ekegren    3 2 0 1  7-5  +2  121-88  +33 4
5.Gustav Söderström 4 1 1 2  6-10 -4  130-153 -23 3
6.Peter Lind        5 1 1 3  6-14 -8  151-203 -52 3
7.Anders Wisting    4 0 1 3  4-12 -8  123-162 -39 1

 

Singel - Grupp 2

Alexander Flygare - Skalleberg       0 - 4 (W.O.)  
Pathric Larsson   - Instrumentcenter 3 - 1   
Johan Hesse       - Gumshallen SC    0 - 4 

  

                    M V O F Game      Bollar       P
1.Gumshallen SC     4 4 0 0 16-0  +16 176-96  +80  8
2.Pathric Larsson   3 3 0 0 11-1  +10 128-60  +68  6
3.Skalleberg        3 2 0 1  7-5  +2  107-78  +29  4
4.Instrumentcenter  4 1 0 3  5-11 -6  131-152 -21  2
5.Johan Hesse       4 0 1 3  3-13 -10 112-162 -50  1
6.Alexander Flygare 4 0 1 3  2-14 -12  57-163 -106 1

 

 

 


 

 

 

 

7 feb-13 feb (uppdateras spelvecka för spelvecka)


Singel - Grupp 1

Anders Wisting    - Gustav Söderström 1 - 3  
Jonny Bengtsson   - Peter Lind        4 - 0  
Elkedjan          - Mattias Bähr      2 - 2  
Peter Lind        - Elkedjan          1 - 3  
Gustav Söderström - Jonny Bengtsson   0 - 4  
Markus Ekegren    - Anders Wisting    3 - 1 

                  

                    M V O F Game      Bollar      P
1.Jonny Bengtsson   4 3 1 0 14-2  +12 171-109 +62 7
2.Markus Ekegren    3 2 0 1 7 -5  +2  121-88  +33 4
3.Elkedjan          3 1 2 0 7 -5  +2  110-106 +4  4
4.Mattias Bähr      3 1 1 1 6 -6  ±0  116-114 +13 3
5.Peter Lind        4 1 1 2 6 -10 -4  122-159 -27 3
6.Gustav Söderström 3 1 0 2 4 -8  -4  93-118  -25 2
7.Anders Wisting    4 0 1 3 4 -12 -8  123-162 -39 1

 

Singel - Grupp 2

Skalleberg        - Gumshallen SC   0 - 4  
Instrumentcenter  - Johan Hesse     3 - 1  
Alexander Flygare - Pathric Larsson 0 - 4 (W.O.) 

 

                    M V O F Game      Bollar     P
1.Gumshallen SC     3 3 0 0 12-0  +12 132-74 +58 6
2.Pathric Larsson   2 2 0 0 8 -0  +8  88-28  +60 4
3.Skalleberg        2 1 0 1 3 -5  -2  63-78  -15 2
4.Instrumentcenter  3 1 0 2 4 -8  -4  99-112 -13 2
5.Johan Hesse       3 0 1 2 3 -9  -6  90-118 -28 1
6.Alexander Flygare 3 0 1 2 2 -10 -8  57-119 -62 1

 

 

 

 

 

 

31 jan-6 feb 2011 (uppdateras spelvecka för spelvecka)

 

Singel - Grupp 1

Peter Lind        - Anders Wisting 2-2  
Gustav Söderström - Markus Ekegren 1-3

1.Peter Lind         2 1 1 0 5-3 +2 77-77 ±0  3
2.Mattias Bähr       1 1 0 0 4-0 +4 44-28 +16 2
3.Markus Ekegren     2 1 0 1 4-4 ±0 80-64 +16 2
4.Jonny Bengtsson    1 0 1 0 2-2 ±0 39-30 +9  1
5.Elkedjan           1 0 1 0 2-2 ±0 30-39 -9  1
6.Anders Wisting     2 0 1 1 2-6 -4 67-79 -18 1
7.Gustav Söderström  1 0 0 1 1-3 -2 22-42 -20 0

 

 

Singel - Grupp 2

Johan Hesse   - Alexander Flygare 2-2  
Gumshallen SC - Instrumentcenter  4-0
  
                     M V O F Game   Bollar    P
1.Gumshallen SC      2 2 0 0 8-0 +8 88-48 +40 4
2.Pathric Larsson    1 1 0 0 4-0 +4 44-28 +16 2
3.Skalleberg         1 1 0 0 3-1 +2 37-34 +3  2
4.Johan Hesse        2 0 1 1 2-6 -4 59-76 -17 1
5.Alexander Flygare  2 0 1 1 2-6 -4 57-75 -18 1
6.Instrumentcenter   2 0 0 2 1-7 -6 57-81 -24 0


 

 


 

 


 

 

 

 

 

23 jan-30 jan 2011 (uppdateras spelvecka för spelvecka)

 

Singel - Grupp 1

Markus Ekegren  - Peter Lind   1-3  
Anders Wisting  - Mattias Bähr 0-4  
Jonny Bengtsson - Elkedjan     2-2 

 

                     M V O F Game   Bollar    P
1.Mattias Bähr       1 1 0 0 4-0 +4 44-28 +16 2
2.Peter Lind         1 1 0 0 3-1 +2 42-38 +4  2
3.Jonny Bengtsson    1 0 1 0 2-2 ±0 39-30 +9  1
4.Elkedjan           1 0 1 0 2-2 ±0 30-39 -9  1
5.Gustav Söderström  0 0 0 0 0-0 ±0           0
6.Markus Ekegren     1 0 0 1 1-3 -2 38-42 -4  0
7.Anders Wisting     1 0 0 1 0-4 -4 28-44 -16 0

 

Singel - Grupp 2

Instrumentcenter  - Skalleberg    1 - 3  
Alexander Flygare - Gumshallen SC 0 - 4  
Pathric Larsson   - Johan Hesse   4 - 0

 

                     M V O F Game   Bollar    P
1.Gumshallen SC      1 1 0 0 4-0 +4 44-25 +19 2
2.Pathric Larsson    1 1 0 0 4-0 +4 44-28 +16 2
3.Skalleberg         1 1 0 0 3-1 +2 37-34 +3  2
4.Instrumentcenter   1 0 0 1 1-3 -2 34-37 -3  0
5.Johan Hesse        1 0 0 1 0-4 -4 28-44 -16 0
6.Alexander Flygare  1 0 0 1 0-4 -4 25-44 -19 0

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 




 

11 Resultat och tabell

 

 


 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 


Birka Invitation 2011

 


 

 


 

 



Squashserien 2011/2012

 


Uppdaterad: 27 APR 2015 12:32 Skribent: Emil Eklund

  Pickleball SM

 

 

   Här finns klipp från Korpen Nyköpings aktiviteterKorpens Youtube

 swish

 

  Östtorps logga 

 

gilla korpen  

Gilla gums

   PRODIS

Korpens egna hall

 Korpens egna hall

där du bl.a kan spela badminton, 
squash,
innebandy, bordtennis, 
handboll,
volleyboll, träna på gym
och sola i våra fräscha solarier.
        Välkommen!

 

 

   

Korpen TV

 vi_samarbetar_med
sormlandssparbank_neg

Postadress:
Korpförening Nyköping - Korpen
Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Besöksadress:
GUMSHALLEN, Gumsbackevägen 2
61138 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155450953, 0155450950
Fax: 0155450959
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 Östtorps vvs

 

  sörmlands sparbank

 

SSAB