Hoppa till sidans innehåll

Spelschema Cup 2021 Resultat


      Fotbollscup 13 nov Anders Diös Hallen 2021  
      1x 12 min spel  
Match Tid Grp Gruppspel 13 november Resultat
1 07.30 A CSKA Uppsala - Klippans Centrum 0-2
2 07.45 A Bernadotte Brothers - FC Hagen 4-0
3 08.00 A Academia - CSKA Uppsala 1-0
4 08.15 A Klippans Centrum - Berndotte Brothers 1-0
5 08.30 A FC Hagen - Academia 2-0
6 08.45 A CSKA Uppsala - Bernadotte Brothers 0-1
7 09.00 A Klippans Centrum - FC Hagen 4-1
8 09.15 A Academia -  Bernadotte Brothers 1-2
9 09.30 A CSKA Uppsala - FC Hagen 1-0
10 09.45 A Klippans Centrum - Academia 1-0
         
11 10.00 B Fluffers - FC Gameplan 3-0
12 10.15 B Team Performance - Barbafarsorna 1-0
13 10.30 B FC Luthagen - Fluffers 1-1
14 10.45 B FC Gameplan - Team Performance 0-3
15 11.00 B Barbafarsorna - FC Luthagen 0-2
16 11.15 B Fluffers - Team Performance 1-1
17 11.30 B FC Gameplan - Barbafarsorna 0-1
18 11.45 B FC Luthagen - Team Performance 1-0
19 12.00 B Fluffers - Barbafarsorna 3-0
20 12.15 B FC Gameplan - FC Luthagen 0-6
         
21 12.30 C RFBK - Aviation iSolutions FC 1-3
22 12.45 C Pitchers FC - FC Criancas da favela 0-1
23 13.00 C Tiki Taka FF - RFBK 1-0
24 13.15 C Aviation iSolutions FC - Pitchers FC 0-1
25 13.30 C FC Criancas da favela - Tiki Taka FF 3-0
26 13.45 C RFBK - Pitchers FC 1-1
27 14.00 C Aviations iSolutions FC - FC Criancas da favela 1-2
28 14.15 C Tiki Taka FF - Pitchers FC 0-2
29 14.30 C RFBK - FC Criancas da favela 0-4
30 14.45 C Aviations iSolutions FC - Tiki Taka FF 0-1
         
31 15.00 D Torpedo FC - Döner&Co 1-0
32 15.15 D Guggas Goa - U-a Dal 0-0
33 15.30 D Knivsta Motor - Torpedo FC 0-1
34 15.45 D Döner&Co - Guggas Goa 2-2
35 16.00 D Uppsala Dal - Knivsta Motor 3-3
36 16.15 D Torpedo FC - Guggas Goa 0-1
37 16.30 D Döner&Co - Uppsala Dal 1-0
38 16.45 D Knivsta Motor - Guggas Goa 3-0
39 17.00 D Torpedo FC - Uppsala Dal 1-1
40 17.15 D Döner&Co -  Knivsta Motor 0-1

Slutspel

KV1 Bernadotte Brothers - FC Luthagen  3-2

KV2 Klippans Censtrum - Fluffers 0-2

KV3 FC Criancas de Favela - Torpedo FC 3-2

KV4 Pitchers FC - Knivsta Motor 2-3

Semi 1  Bernadotte Brothers - FC Criancas de Favela 1-0

Semi 2 Fluffers - Knivsta Motor 3-1

FINAL:  Bernadotte Brothers - Fluffers 0-2

Uppdaterad: 01 NOV 2021 13:49 Skribent: Marie Myhrberg
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Uppsala - Korpen
Linnégatan 5B
75332 Uppsala

Besöksadress:
Linnégatan 5B
75332 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018155445
E-post: info@korpen-uppsala....

Se all info