Hoppa till sidans innehåll

Annandagsenduron


Detta gemytliga familjearrangemang, med korvgrillning för både förare och gäster, körs som en tidsträningstävling. Ta med familjen och kom och njut av enduro när den är som bäst.

2016

Resultat >>

Pl Nr Namn Klubb Antal varv Total Körtid Starttid Varv 1 Varv 2 Varv 3
1 2 Henrik Appelqvist KMK 3 00:39:15 10:48:30 00:12:24 00:13:09 00:13:42
2 22 Max Erlandsson Gäst 3 00:41:42 10:48:17 00:13:17 00:13:59 00:14:26
3 3 Hannes Appelqvist KMK 3 00:42:59 10:48:48 00:13:21 00:15:41 00:13:57
4 229 Niclas Johansson KMK 3 00:46:56 10:49:21 00:15:13 00:15:47 00:15:56
5 5 Thomas Sällström STMS 3 00:47:11 10:55:21 00:14:52 00:15:40 00:16:39
6 55 Marcus Holst KMK 3 00:48:25 10:51:38 00:15:32 00:16:40 00:16:13
7 13 Mattias Tärnehäll STMS 3 00:50:23 10:55:10 00:16:05 00:16:20 00:17:58
8 93 Rasmus Axelsson SMS 3 00:53:32 10:59:23 00:17:14 00:17:55 00:18:23
9 51 Magnus Forsberg MKP 3 00:53:48 10:57:21 00:17:34 00:17:19 00:18:55
10 3642 Anton Bernhardsson KMK 3 00:53:55 10:57:52 00:17:37 00:17:31 00:18:47
11 77 Andreas Bergfeldt MKP 3 00:58:27 10:50:18 00:18:17 00:19:14 00:20:56
12 511 Johan Arvidsson FMCK B 3 00:59:36 10:58:07 00:19:35 00:19:43 00:20:18
13 111 Linus Svensson MKP 3 01:00:19 10:58:33 00:16:26 00:18:04 00:25:49
14 21 Mattias Andersson Gäst 3 01:00:46 11:03:56 00:16:37 00:20:04 00:24:05
15 11 Thomas Andergrund KMK 3 01:00:56 10:58:55 00:20:16 00:20:35 00:20:05
16 766 Willy Arnesen MKP 3 01:01:32 10:58:45 00:18:16 00:23:44 00:19:32
17 29 Martin Karlsson Gäst 3 01:04:54 10:56:38 00:19:29 00:21:37 00:23:48
18 2119 Sven Muchardt KMK 3 01:04:56 10:57:10 00:17:32 00:22:07 00:25:17
19 49 Robert Holst KMK 3 01:07:53 10:56:13 00:22:18 00:24:35 00:21:00
20 44 Åke Balkevärn MKP 3 01:12:22 10:59:56 00:19:51 00:24:21 00:28:10
21 50 Tobias Björkman STMS 2 00:40:18 10:55:35 00:18:13 00:22:05  
22 6 Peter Appelqvist KMK 2 00:46:59 10:50:02 00:15:50 00:31:09  
23 40 Mattias Eriksson KMK 2 00:47:49 11:02:14 00:21:12 00:26:37  
24 991 Simon Ivarsson STMS 1 00:26:16 11:01:00 00:26:16    
25 1 Krister Nilsen KMK 0 00:00:00        
26 7 Mikael Hukka KMK 0 00:00:00        
27 100 Magnus Larsson SMS 0 00:00:00        
28 908 Peter Holm MKP 0 00:00:00        

2015

Placering Nr Namn Klubb Antal varv Total Körtid Starttid Varv 1 Varv 2 Varv 3
1 169 Mattias Holmgren KMK 3 00:46:17 10:31:25 00:15:19 00:14:49 00:16:09
2 147 Ricco KMK 3 00:46:39 10:31:35 00:15:05 00:15:14 00:16:20
3 177 Marcus Holst KMK 3 00:47:11 10:30:15 00:15:43 00:14:58 00:16:30
4 90 Thomas Sällström STMS 3 00:47:13 10:30:45 00:15:17 00:15:21 00:16:35
5 13 Emil Johansson MKP 3 00:48:05 10:32:15 00:15:26 00:16:08 00:16:31
6 293 Krister Nilsen KMK 3 00:50:20 10:31:55 00:16:28 00:16:55 00:16:57
7 160 David Pettersson Draganis STMS 3 00:50:27 10:34:25 00:16:56 00:16:32 00:16:59
8 7 Rasmus Axelsson Skene MS 3 00:50:37 10:30:57 00:16:38 00:16:57 00:17:02
9 37 Mattias Ternehäll STMS 3 00:54:28 10:29:56 00:16:21 00:18:44 00:19:23
10 5 Sven Muchardt KMK 3 00:54:38 10:31:46 00:17:03 00:17:18 00:20:17
11 16 Magnus Larsson Skene MS 3 00:55:51 10:30:35 00:17:39 00:18:59 00:19:13
12 716 Timmy Kjellberg STMS 3 00:55:52 10:31:05 00:17:54 00:18:21 00:19:37
13 9 Carl Engelbrektsson KMK 3 00:56:25 10:32:25 00:17:48 00:17:55 00:20:42
14 14 Gixxer Le Finnen KMK 3 00:58:01 10:32:45 00:17:09 00:19:46 00:21:06
15 24 Niclas johansson KMK 3 00:58:30 10:32:05 00:17:20 00:18:12 00:22:58
16 11 Linus MKP 3 00:59:31 10:32:35 00:20:08 00:19:53 00:19:30
17 3 Alex Möller KMK 3 01:03:07 10:30:25 00:18:21 00:24:22 00:20:24
18 22 Christian Bilger KMK 3 01:03:31 10:32:55 00:19:44 00:21:09 00:22:38
19 2 Andreas MKP 3 01:06:04 10:33:15 00:21:01 00:21:37 00:23:26
20 10 Thomas Andergrund KMK 3 01:06:28 10:33:55 00:19:22 00:25:44 00:21:22
21 78 John MKP 3 01:07:02 10:31:15 00:20:02 00:21:03 00:25:57
22 117 Robert Holst KMK 3 01:08:07 10:30:06 00:21:07 00:22:14 00:24:46
23 6 Willy MKP 3 01:09:22 10:33:05 00:20:59 00:22:41 00:25:42
24 67 Åke Balkevärn MKP 3 01:18:04 10:33:46 00:23:10 00:26:33 00:28:21
25 625 Jonas Winther BMK Uddevalla 3 01:20:41 10:34:53 00:24:01 00:24:44 00:31:56
26 17 Patrick bengtsson KMK 3 01:49:52 10:34:05 00:23:11 00:36:07 00:50:34
27 27 A.bergaeus KMK 2 00:46:30 10:35:00 00:20:46 00:25:44  
28 1 Björn Nilsen KMK 2 00:56:19 10:35:10 00:28:33 00:27:46  
29 8 Fredrik Schmidt KMK 2 01:25:27 10:33:25 00:29:15 00:56:12  
30 6513 Martin Pavlovic MKP 2 01:28:22 10:35:20 00:34:14 00:54:08  
31 111 Sören Karlsson KMK 1 00:37:00 10:34:15 00:37:00    
32 66 John JInstrand KMK 1 00:41:37 10:33:35 00:41:37    
33 12 Peo Jonsson KMK 0 Brutit        

2014

Inställt pga för blöt bana.

2013

Inställt pga vädret inte var med oss.

 

2012

Inbjudan >>

Uppdaterade resultat nedan (2012-12-28)

Placering Namn Varv 1 Varv 2 Varv 3 Varv 4 Totalt
1 Kalle Olsson 00:16:50 00:15:50 00:16:40 00:17:10 01:06:30
2 Mattias Holmgren 00:17:05 00:16:00 00:16:35 00:17:10 01:06:50
3 Erik Appelqvist 00:17:25 00:18:15 00:17:10 00:18:10 01:11:00
4 Patrik Erlandsson 00:17:55 00:17:15 00:17:30 00:19:00 01:11:40
5 Niclas Johansson 00:19:40 00:18:55 00:20:00 00:20:00 01:18:35
6 Robert Hansson 00:20:40 00:19:55 00:19:20 00:18:55 01:18:50
7 Jörgen Andersson 00:22:50 00:18:25 00:18:45 00:19:20 01:19:20
8 Christoffer Brochs 00:19:55 00:25:00 00:20:00 00:19:10 01:24:05
9 Mattias Karlsson 00:21:50 00:18:00 00:23:30 00:20:46 01:24:06
10 Magnus Hedin 00:22:20 00:20:20 00:20:50 00:21:40 01:25:10
11 Ove Carlsson 00:22:30 00:20:45 00:21:55 00:22:45 01:27:55
12 Tompa Andegrund 00:22:40 00:21:00 00:21:30 00:23:25 01:28:35
13 Martin Axelsson 00:22:20 00:21:35 00:22:50   01:06:45
14 Henkan Appelqvist 00:27:25 00:22:30 00:22:00   01:11:55
15 Mikael Andersson 00:24:50 00:22:40 00:27:25   01:14:55
16 Henrik Milles 00:25:25 00:25:35 00:29:50   01:20:50
17 Christian Bilger 00:24:55 00:24:00 00:33:50   01:22:45
18 Oliver Hedberg 00:51:30 00:32:00     01:23:30
19 Henrik Magnusson 00:19:55 00:23:10 Bröt   00:43:05
20 Mats Olsson 00:24:50 Bröt     00:24:50
21 Kricken Andersson 00:26:40 Bröt     00:26:40

 

2011

Tyvärr blev tillställningen inställd detta år. Vädrets makter var emot oss och banan blev okörbar.

 

2010

läs mer >>>

Placering Namn Klubb Totaltid Snabbaste varv
1 Sebastian Adielsson MKP 01:32:30 00:15:00
2 Patrik Erlandsson Kungsbacka 01:37:17 00:15:50
3 Ove Carlsson STMS 01:39:29 00:12:10
4 Erik Appelqvist KMK 01:41:02 00:16:35
5 Kalle Olsson Älvängen 01:24:45 00:15:47
6 Niclas Johansson FMCK Borås 01:31:49 00:17:52
7 Robert Hansson KMK 01:31:57 00:17:36
8 Peter Liljeström FMCK Borås 01:36:45 00:18:36
9 Nils Norling KMK 01:37:29 00:18:45
10 Carl Engelbrektsson KMK 01:46:15 00:20:21
11 Krister Nilsen KMK 01:50:15 00:20:16
12 Sören Fransson FMCK Borås 01:03:04 00:17:53
13 Jonas Wall KMK 01:11:08 00:21:08
14 Peter Appelqvist KMK 01:20:05 00:18:38
15 Stellan Apell KMK 00:36:15 00:17:59
16 Rasmus D Cartney Falköping 00:44:56 00:18:21
17 Johan Arvidsson FMCK Borås 00:45:17 00:15:30
18 Peter Andersson FMCK Borås 00:23:24 00:23:24
19 Bengt Arvidsson FMCK Borås 00:29:30 00:29:30
  Ken de Dyker, Bengtsson Halmstad Brutit  
  Ulf Bernadsson STMS Brutit

 

2009

Resultat >>>

Placering Namn Klubb Antal varv Tid
1 Erlandsson KMA  5 01:31:55
2 Ove Carlsson STM  5 01:32:28
3 Bert Andersson KMA  5 01:40:50
4 Peter Svensson KMP  5 01:41:50
5 Nils Norling KMK  5 01:42:40
6 Erik Appelqvist KMK  5 01:43:30
7 Robert Hansson KMK  5 01:45:35
8 Jörgen Andersson MKP  5 01:50:00
9 Peter Appelqvist KMK  4 01:31:50
10 Magnus Hedin KMK  4 01:36:35
11 Thomas Andergrund KMK  4 01:36:50
12 Pauli Appelqvist KMK  4 01:49:40
13 Rolf Carlander FMCK  3 01:30:10
14 Andreas Andersson KMA  3 01:45:30
15 Lars Freidlitz FMCK  2 01:30:10
16 Jonas Wall KMK  2 01:41:40
17 Brasse Sjögren KMK  2 01:44:40
18 Christian Söd. FMCK    Brutit

 

2008

Resultat >>>

Placering Namn Klubb Varv Tid
1 Mattias Holmgren KMK  9 01:21:20
2 Magnus Forsberg MKP  9 01:25:50
3 Robert Hansson KMK  9 01:28:00
4 Nils Norling KMK  8 01:19:30
5 Rolf Carlander FMCK  7 01:28:10
6 Johan Österberg KMK  6  01:25:20
7 Magnus Hedin KMK  6 01:29:15
8 Dennis Högberg FMCK  5 01:19:30
9 Kristian ANdersson KMK  5 01:20:20
10 Magnus Sjögren KMK  3 01:18:40
11 Lars Freilitz FMCK  0  

 

Uppdaterad: 29 DEC 2016 20:34
Skribent: Endurosektionen

Samarbetspartners

klicka på bilderna för att

komma till deras hemsida.

Bergmans Motor

 

CrossEnduroKompaniet

 

 

svedea2

 

 

 

 

 

ströms

Postadress:
Kortedala MK - Motorcykel och Snöskoter
Marieholmsgatan 128 D
41502 Göteborg

Kontakt:
Tel: 031-585838
E-post: This is a mailto link

Se all info