Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskapet (hösten)


 

 

2019 - 2020
Beijer Curling Open
Klubbmästerskapet hösten

 

Viktig info klubbmästerskapet

Kvalmatch spelas mellan 3:e laget i Div.2 och 3:e laget från slutet i Div.1.

Vid lika poäng avgörs placeringarna genom inbördes möte. Kan inte inbördes möte avgöras, gäller Tee-dragning enligt SCF regler 6.1 -poängmetoden. Tee-dragning skall göras senast i samband med lagets sista seriematch. Minst 3 ordinarie lagmedlemmar och 1 utomstående ”poängräknare” skall delta. Saknas Tee-dragning för de aktuella lagen tillämpas lottning.

Eftersom vi har flyttade matcher på reservtider torsdag kväll, precis innan kvalmatchen skulle spelas, ser jag ingen annan lösning än att flytta kvalmatchen till fredag 20/12 kl.18 för att berörda lag ska hinna få reda på att de ska spela.

De lag som spelar torsdag kväll blir ansvariga för att direkt rapportera in resultaten till tävlingsledningen.

Lag som ligger i riskzonen för kvalspel får alltså vara beredda på att spela en match även på fredagen.

Vårserien:

Nya lag eller lag som avser att inte spela vårserien skall meddelas till tävlingsledningen senast 20/12.

 

Resultat t.o.m. Va 51 (Slutspelad)

Lag Curlkul och Karlskoga Salut flyttar ner till div 2.
Lag Ä-ligan och Team 70/30 flyttar upp till div 1.

Lag Rogers Boys kvalar mot Lag Malmberg (On Tee kunde inte spela och erbjöd sin plats till Malmberg.

Lag Rogers Boys vannn över Lag Malmberg med 5 - 2.
Vilket medför att ingen upp/ner -flyttning sker.

Division 1

Plac

Lag

Sp

V

O

F

P

BP

1

Tågab

10

8

0

2

16

3

2

Give & Take

10

8

0

2

16

3

3

Glidarna

10

7

1

2

15

2

4

Team Ken Brown

10

7

1

2

15

2

5

Sandfallets CL

10

5

0

5

10

1

6

Team Bo

10

5

0

5

10

1

7

Rocks On The Ice

10

5

0

5

10

1

8

Labbero

10

3

0

7

6

 

9

Rogers Boys

10

3

0

7

6

 

10

Karlskoga Salut

10

2

0

8

4

 

11

Curlkul

10

1

0

9

2

 

 

Division 2

Plac

Lag

Sp

V

O

F

Po

1

Ä-ligan

10

7

0

3

14

2

Team 70/30

10

7

0

3

14

3

On Tee

10

6

0

4

12

4

Lag Malmberg

10

5

1

4

11

5

Culis

10

5

1

4

11

6

Medley

10

5

0

5

10

7

Gubbarna

10

3

2

5

8

8

Rolling Stones

10

4

0

6

8

9

Full Sop

10

4

0

6

8

10

WT

10

3

1

6

7

11

Sparven

10

3

1

6

7

 

V:a 44

 

 

 

Resultat

31/10 To

16.30

1

(16) Team 70/30 - (12) Medley 

10 - 4

 

 18.15

1

(13) On Tee  – (21) Sparven 

5 - 3

 

 

2

(10) Team Ken Brown - (8) Sandfallets CL

5 - 4

 

20.00

1

(5) Team Bo – (6) Labbero

8 - 0

 

 

2

(1) Rogers Boys – (11) Rocks On The Ice

6 - 5



V:a 45

 

 

 

 

4/11 Må

16.30

1

(19) Gubbarna – (21) Sparven 

2 - 8

 

 

2

(12) Medley – (15) Lag Malmberg

4 - 3

 

 18.15

1

(14) Culis – (17) Ä-ligan

2 - 5

 

 

2

(2) Glidarna – (7) Tågab

7 - 2

 

20.00

1

(13) On Tee – (20) Rolling Stones

6 - 5

 

 

5/11 Ti

16.30

1

(2) Glidarna - (3) Curlkul

7 - 5

 

 

2

(14) Culis - (21) Sparven

6 - 3

 

 18.15

1

(4) Karlskoga Salut – (5) Team Bo

3 - 5

 

 

2

(22) WT  – (18) Full Sop

4 - 2

 

20.00

1

(1) Rogers Boys– (8) Sandfallets CL

2 - 6

 

 

 

 

 

    7/11 To

16.30

1

(15) Lag Malmberg – (16) Team 70/30

4 - 3

 

 18.15

1

(10) Team Ken Brown - (6) Labbero

5 - 2

 

 

2

(7) Tågab – (5) Team Bo 

10 - 1

 

20.00

1

(11) Rocks On The Ice– (9) Give & Take 

4 - 10

 

 

2

(17) Ä-ligan – (20) Rolling Stones 

7 - 5

 

 

 

 

 

V:a 46

 

 

 

 

11/11 Må

16.30

1

(14) Culis – (15) Lag Malmberg

6 - 7

 

 18.15

1

(8) Sandfallets CL  – (4) Karlskoga Salut

4 - 5

 

 

2

(20) Rolling Stones  – (18) Full Sop

9 - 6

 

20.00

1

(6) Labbero - (3) Curlkul

9 - 4

 

 

2

(2) Glidarna – (11) Rocks On The Ice

9 - 1

 

 

12/11 Ti

16.30

1

(19) Gubbarna – (15) Lag Malmberg

3 - 10

 

 

2

(3) Curlkul - (8) Sandfallets CL 

3 - 7

 

 18.15

1

(13) On Tee  – (18) Full Sop  

1 - 8

 

 

2

(2) Glidarna– (5) Team Bo

6 - 3

 

20.00

1

(10) Team Ken Brown - (4) Karlskoga Salut

11 - 7

 

 

2

(21) Sparven – (17) Ä-ligan

4 - 3

 

 

14/11 To

 18.15

1

(22) WT – (16) Team 70/30

2 - 9

 

 

2

(1) Rogers Boys – (6) Labbero

2 - 9

 

20.00

1

(9) Give & Take  – (7) Tågab

1 - 7

 

 

2

(17) Ä-ligan – (12) Medley

6 - 2

V:a 47

 

 

 

 

  18/11 Må

16.30

1

(18) Full Sop – (12) Medley

5 - 8

 

 18.15

1

(8) Sandfallets CL  – (11) Rocks On The Ice

7 - 2

 

 

2

(20) Rolling Stones  – (14) Culis 

1 - 6

 

20.00

1

(3) Curlkul - (7) Tågab

2 - 6

 

 

2

(16) Team 70/30  – (17) Ä-ligan  

3 - 4

 

 

 

 

 

 

 

  19/11 Ti

16.30

1

(18) Full Sop  – (19) Gubbarna

4 - 6

 

 

2

(21) Sparven – (15) Lag Malmberg

5 - 5

 

 18.15

1

(22) WT – (14) Culis 

4 - 9

 

 

2

(13) On Tee – (16) Team 70/30

6 - 5

 

20.00

1

(9) Give & Take - (3) Curlkul

12 - 1

 

 

2

(10) Team Ken Brown - (2) Glidarna  

6 - 6

 

21/11 To

 18.15

1

(1) Rogers Boys– (5) Team Bo

2 - 12

 

 

2

(6) Labbero– (4) Karlskoga Salut

7 - 5

 

20.00

1

(13) On Tee – (17) Ä-ligan

4 - 5

V:a 48

 

 

 

 

25/11 Må

16.30

1

(18) Full Sop  – (14) Culis

7 - 1

 

 

2

(8) Sandfallets CL  – (2) Glidarna

8 - 1

 

 18.15

1

(4) Karlskoga Salut - (3) Curlkul

3 - 6

 

 

2

(22) WT  – (19) Gubbarna

5 - 5

 

20.00

1

(10) Team Ken Brown - (11) Rocks On The Ice

5 - 6

 

 

2

(20) Rolling Stones – (12) Medley

3 - 6

 

 

 

 

 

26/11 Ti

 18.15

1

(13) On Tee  – (14) Culis 

3 - 7

 

 

2

(1) Rogers Boys– (4) Karlskoga Salut

4 - 11

 

20.00

1

(9) Give & Take  – (5) Team Bo

5 - 4

 

 

2

(8) Sandfallets CL – (6) Labbero

10 - 0

 

 

 

 

 

 

 

27/11 On

 18.15

1

(6) Labbero– (2) Glidarna    

1 - 9

 

 

2

(20) Rolling Stones  - (16) Team 70/30

1 - 11

28/11 To

 18.15

1

(10) Team Ken Brown - (3) Curlkul

7 - 6

 

 

2

(21) Sparven – (22) WT  

4 - 5

 

20.00

1

(17) Ä-ligan – (15) Lag Malmberg

3 - 5

 

 

2

(1) Rogers Boys– (7) Tågab

4 - 2

 

 

 

V:a 49

 

 

 

 

2/12 Må

16.30

1

(18) Full Sop  – (16) Team 70/30 

0 - 6 wo

 

 

2

(21) Sparven – (12) Medley 

9 - 6

 

 18.15

1

(5) Team Bo - (10) Team Ken Brown 

0 - 11

 

 

2

(4) Karlskoga Salut – (2) Glidarna  

4 - 7

 

20.00

1

(3) Curkul - (11) Rocks On The Ice

1 - 10

 

 

2

(17) Ä-ligan – (19) Gubbarna

10 - 1

 

 

 

 

 

    3/12 Ti

16.30

1

(16) Team 70/30  – (14) Culis 

9 - 0

 

 18.15

1

(20) Rolling Stones  – (21) Sparven 

11 - 2

 

 

2

(12) Medley – (22) WT

8 - 4

 

20.00

1

(8) Sandfallets CL – (9) Give & Take  

1 - 9

 

 

2

(13) On Tee - (19) Gubbarna

6 - 5

 

 

 

 

 

5/12 To

 18.15

1

(13) On Tee  – (15) Lag Malmberg

7 - 4

 

 

 

2

(6) Labbero – (11) Rocks On The Ice

2 - 7

 

 

20.00

1

(1) Rogers Boys– (9) Give & Take 

2 - 9

 

 

 

2

(7) Tågab- (10) Team Ken Brown

7 - 3

 

               

 

V:a 50

 

 

 

 

9/12 Må

16.30

1

(15) Lag Malmberg – (18) Full Sop

5 - 4

 

 

2

(12) Medley – (14) Culis

2 - 4

 

 18.15

1

(6) Labbero – (7) Tågab

2 - 4

 

 

2

(4) Karlskoga Salut  – (11) Rocks On The Ice

4 - 5

 

20.00

1

(17) Ä-ligan – (22) WT 

6 - 4

 

 

2

(1) Rogers Boys - (3) Curlkul

7 - 6

 

 

 

10/12 Ti

16.30

1

(18) Full Sop  – (21) Sparven 

10 - 2

 

 

 18.15

1

(20) Rolling Stones  – (19) Gubbarna

2 - 7

 

 

 

2

(7) Tågab – (8) Sandfallets CL

9 - 5

 

 

20.00

1

(4) Karlskoga Salut  – (9) Give & Take 

0 - 9

 

 

 

2

(1) Rogers Boys – (2) Glidarna  

3 - 6

 

 

 

 

 

 

12/12 To

16.30

1

(16) Team 70/30  – (19) Gubbarna

7 - 4

 

 18.15

1

(15) Lag Malmberg – (22) WT

5 - 7

 

 

2

(5) Team Bo - (11) Rocks On The Ice

3 - 5

 

20.00

1

(9) Give & Take  - (10) Team Ken Brown

4 - 6

 

 

2

(12) Medley – (13) On Tee

8 - 3

 

 

 

V:a 51

 

 

 

 

16/12  Må

16.30

1

(19) Gubbarna  – (12) Medley

8 - 7

 

 18.15

1

(11) Rocks On The Ice– (7) Tågab

0 - 7

 

 

2

(5) Team Bo – (8) Sandfallets CL

5 - 3

 

20.00

1

(13) On Tee  - (22) WT

8 - 2

 

 

 

 

17/12  Ti

16.30

1

(14) Culis – (19) Gubbarna

5 - 5

 

 

2

(16) Team 70/30  – (21) Sparven   

7 - 5

 

 18.15

1

(17) Ä-ligan – (18) Full Sop

4 - 8

 

 

2

(22) WT  – (20) Rolling Stones

1 - 7

 

20.00

1

(2) Glidarna- (9) Give & Take

3 - 5

 

 

2

(4) Karlskoga Salut – (7) Tågab

2 - 5

 

 

 

18/12  On

 18.15

1

(3) Curlkul - (5) Team Bo

3 - 6

 

 

2

(15) Lag Malmberg– (20) Rolling Stones

2 - 6

 

20.00

1

(6) Labbero – (9) Give & Take  

4 - 10

 

 

2

(1) Rogers Boys– (10) Team Ken Brown

2 - 7

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________

2018 - 2019

 

Team Sportia Open

Klubbmästerskapet hösten
Slutspelad

 

Lag Malmberg och Lag Rolling Stones går ner till division 2.

Lag Team 70/30 och lag Labbero går upp till division 1.

De 6 första lagen får bonuspoäng (BP) med sig till våromgången, då en klubbmästare ska koras.

Division 1

Plac

Lag

Sp

V

O

F

P

BP

1

Tågab

11

7

1

3

15

6

2

Sandfallets CL

11

6

2

3

14

5

3

Team Swingers

11

6

1

4

13

4

4

Team Ken Brown

11

6

1

4

13

3

5

Team Bo

11

5

2

4

12

2

6

Karlskoga Salut

11

6

0

5

12

1

7

Give & Take

11

5

1

5

11

-

8

Rocks On The Ice

11

5

1

5

11

-

9

Glidarna

11

5

0

6

10

-

10

Medley

11

3

2

6

8

-

11

Lag Malmberg

11

3

1

7

7

-

12

Rolling Stones

11

3

0

8

6

-

Division 2

Plac

Lag

Sp

V

O

F

Po

1

Team 70/30

11

9

1

1

19

2

Labbero

11

7

1

3

15

3

Team KaMeWa

11

7

1

3

15

4

Curlkul

11

5

3

3

13

5

On Tee

11

6

0

5

12

6

Full Sop

11

4

3

4

11

7

WT

11

5

1

5

11

8

Rogers Boys

11

5

0

6

10

9

Ä-ligan

11

4

0

7

8

10

Sparven

11

3

1

7

7

11

Culis

11

3

1

7

7

12

Gubbarna

11

2

0

9

4

 

 

 

 

22/10  Må

18.15

1

(13) On Tee  – (23) Gubbarna

6 - 7

 

 

 

2

(15) Team 70/30– (20) Labbero

7 - 1

 

 

20.00

1

(12)Team Swingers  – (4) Karlskoga Salut

8 - 3

 

 

 

2

(11) Rocks On The Ice– (7) Tågab

4 - 5

 

 

 

 

 

 

 

23/10  Ti

16.30

1

(14) Culis – (21) Sparven 

1 - 10

 

 

 18.15

1

(16) Rogers Boys  - (24) Curlkul

7 - 4

 

 

 

2

(17) Ä-ligan – (18) Full Sop

4 - 5

 

 

20.00

1

(13) On Tee  - (22) WT

7 - 5

 

 

 

2

(2) Glidarna- (9) Give & Take

2 - 7

 

 

 

 

 

 

 

24/10 On

16.30

1

(23) Gubbarna – (21) Sparven 

1 - 9

 

 

 18.15

1

(17) Ä-ligan – (20) Labbero 

5 - 4

 

 

 

2

(12) Team Swingers  – (6) Rolling Stones

4 - 7

 

 

 

 

 

 

 

25/10 To

 18.15

1

(16) Rogers Boys  – (19) Team KaMeWa

0 - 9

 

 

 

2

(5) Team Bo – (8) Sandfallets CL

6 - 6

 

 

20.00

1

(3) Medley – (10) Team Ken Brown

3 - 6

 

 

 

2

(1) Lag Malmberg– (9) Give & Take 

8 - 1

           

 

29/10  Må

16.30

1

(14) Culis – (19) Team KaMeWa 

3 - 5

 

 

 18.15

1

(16) Rogers Boys  – (17) Ä-ligan  

4 - 5

 

 

 

2

(2) Glidarna – (7) Tågab

5 - 3

 

 

20.00

1

(1) Lag Malmberg – (11) Rocks On The Ice

1 - 9

 

 

 

 

 

 

 

30/10  Ti

16.30

1

(15) Team 70/30– (18) Full Sop

9 - 1

 

 

 

2

(23) Gubbarna – (19) Team KaMeWa  

3 - 6

 

 

 18.15

1

(17) Ä-ligan - (24) Curlkul

3 - 8

 

 

 

2

(22) WT  – (20) Labbero

5 - 5

 

 

20.00

1

(4) Karlskoga Salut – (7) Tågab

2 - 10

 

 

 

2

(3) Medley – (6) Rolling Stones

4 - 8

 

 

 

 

 

 

 

31/10 On

 18.15

1

(10) Team Ken Brown - (8) Sandfallets CL

2 - 5

 

 

 

2

(24) Curlkul - (14) Culis

11 - 2

 

 

 

 

 

 

 

1/11 To

 18.15

1

(9) Give & Take  – (5) Team Bo

7 - 10

 

 

 

2

(13) On Tee  – (21) Sparven 

8 - 3

 

 

20.00

1

(1) Lag Malmberg – (10) Team Ken Brown

1 - 7

 

V:a 45

 

 

 

 

 

5/11 Må

 18.15

1

(14) Culis – (17) Ä-ligan

12 - 1

 

 

 

2

(7) Tågab– (12) Team Swingers  

5 - 3

 

 

20.00

1

(13) On Tee – (20) Labbero

6 - 8

 

 

 

2

(3) Medley – (4) Karlskoga Salut

7 - 6

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 

6/11 Ti

16.30

1

(14) Culis – (23) Gubbarna

6 - 3

 

 

2

(2) Glidarna- (3) Medley

9 - 1

 

 18.15

1

(4) Karlskoga Salut – (5) Team Bo

3 - 4

 

 

2

(22) WT  – (18) Full Sop

2 - 5

 

20.00

1

(12) Team Swingers   – (8) Sandfallets CL    

2 - 9

 

 

2

(24) Curkul - (13) On Tee

7 - 4

 

 

 

 

 

7/11 On

 18.15

1

(1) Lag Malmberg – (8) Sandfallets CL

3 - 5

 

 

2

(11) Rocks On The Ice– (9) Give & Take

1 - 6

 

 

 

 

 

    8/11 To

16.30

1

(21) Sparven – (19) Team KaMeWa

4 - 5

 

 18.15

1

(10) Team Ken Brown - (6) Rolling Stones

8 - 3

 

 

2

(15) Team 70/30 – (16) Rogers Boys

8 - 1

 

20.00

1

(7) Tågab – (5) Team Bo 

8 - 2

V:a 46

 

 

 

 

12/11 Må

16.30

1

(14) Culis – (15) Team 70/30

5 - 6

 

 18.15

1

(8) Sandfallets CL  – (4) Karlskoga Salut

2 - 6

 

 

2

(20) Labbero  – (18) Full Sop

6 - 4

 

20.00

1

(1) Lag Malmberg – (6) Rolling Stones

5 - 9

 

 

2

(12) Team Swingers  – (2) Glidarna  

3 - 6

 

 

 

13/11 Ti

16.30

1

(23) Gubbarna – (15) Team 70/30

3 - 7

 

 18.15

1

(2) Glidarna– (5) Team Bo  

7 - 2

 

 

2

(21) Sparven – (17) Ä-ligan

3 - 5

 

20.00

1

(10) Team Ken Brown - (4) Karlskoga Salut

5 - 1

 

 

 

14/11 On

16.30

1

(21) Sparven - (24) Curlkul

4 - 5

 

 18.15

1

(11) Rocks On The Ice– (3) Medley

6 - 6

 

 

2

(13) On Tee  – (18) Full Sop

9 - 0

 

 

 

 

 

15/11 To

 18.15

1

(22) WT – (16) Rogers Boys

3 - 4

 

 

2

(19) Team KaMeWa  – (17) Ä-ligan

10 - 5

 

20.00

1

(9) Give & Take  – (7) Tågab

5 - 3

V:a 47

 

 

 

 

  19/11 Må

16.30

1

(24) Curlkul - (18) Full Sop

8 - 8

 

 18.15

1

(8) Sandfallets CL – (6) Rolling Stones

5 - 3

 

 

2

(13) On Tee – (17) Ä-ligan

7 - 1

 

20.00

1

(10) Team Ken Brown - (2) Glidarna  

5 - 4

 

 

 

 

 

  20/11 Ti

16.30

1

(18) Full Sop  – (23) Gubbarna

4 - 6

 

 

2

(21) Sparven – (15) Team 70/30

6 - 5

 

 18.15

1

(9) Give & Take  – (12) Team Swingers    

3 - 7

 

 

2

(6) Rolling Stones– (4) Karlskoga Salut

3 - 4

 

20.00

1

(20) Labbero  – (14) Culis 

8 - 0

 

 

2

(7) Tågab – (3) Medley

6 - 0

 

 

 

 

 


    22/11To

16.30

1

(19) Team KaMeWa  – (15) Team 70/30

5 - 7

 

 18.15

1

(1) Lag Malmberg – (5) Team Bo

6 - 6

 

 

2

(11) Rocks On The Ice– (12) Team Swingers  

3 - 6

 

20.00

1

(13) On Tee – (16) Rogers Boys

5 - 4

 

 

2

(22) WT – (14) Culis 

6 - 2

V:a 48

 

 

 

 

26/11 Må

 18.15

1

(6) Rolling Stones– (2) Glidarna    

3 - 5

 

 

2

(1) Lag Malmberg – (4) Karlskoga Salut

2 - 10

 

20.00

1

(10) Team Ken Brown - (11) Rocks On The Ice

6 - 3

 

 

2

(20) Labbero  - (16) Rogers Boys

6 - 10

 

 

 

 

 

27/11 Ti

16.30

1

(18) Full Sop  – (14) Culis

5 - 5

 

 18.15

1

(24) Curlkul - (20) Labbero

4 - 8

 

 

2

(5) Team Bo – (3) Medley

10 - 2

 

20.00

1

(8) Sandfallets CL  – (2) Glidarna

6 - 5

 

 

2

(22) WT  – (23) Gubbarna

5 - 3

 

 

 

 

 

28/11 On

 18.15

1

(8) Sandfallets CL  – (11) Rocks On The Ice

4 - 5

 

 

2

(9) Give & Take  – (3) Medley

6 - 3

 

 

 

 

 

29/11 To

 18.15

1

 (17) Ä-ligan – (15) Team 70/30

5 - 10

 

 

2

(21) Sparven – (22) WT  

1 - 13

 

20.00

1

(13) On Tee – (19) Team KaMeWa   

3 - 8

 

 

2

(1) Lag Malmberg – (7) Tågab

6 - 5


V:a 49

 

 

 

 

 

 18.15

1

(24) Curlkul - (22) WT

4 - 5

 

 

2

(20) Labbero  – (21) Sparven 

5 - 4

 

20.00

1

(8) Sandfallets CL – (9) Give & Take  

9 - 1

 

 

2

(1) Lag Malmberg– (12) Team Swingers  

3 - 8

 

 

 

 

 

    4/12 Ti

16.30

1

(1) Lag Malmberg– (3) Medley

3 - 8

 

 18.15

1

(4) Karlskoga Salut – (2) Glidarna  

7 - 6

 

 

2

(17) Ä-ligan – (23) Gubbarna

9 - 3

 

20.00

1

(16) Rogers Boys  – (14) Culis 

2 - 9

 

 

2

(7) Tågab- (10) Team Ken Brown

8 - 2

 

 

 

 

 

5/12 On

16.30

1

(18) Full Sop  – (19) Team KaMeWa  

7 - 4

 

 18.15

1

(2) Glidarna – (11) Rocks On The Ice

4 - 5

 

 

2

(3) Medley – (8) Sandfallets CL

5 - 3

 

 

 

 

 

6/12 To

 18.15

1

(13) On Tee  – (15) Team 70/30

2 - 7

 

 

2

(6) Rolling Stones– (11) Rocks On The Ice

4 - 9

 

20.00

1

(19) Team KaMeWa – (22) WT  

14 - 2

 

 

2

(5) Team Bo – (12) Team Swingers 

1 - 9

V:a 50

 

 

 

 

10/12 Må

16.30

1

(23) Gubbarna - (24) Curlkul

1 - 5

 

 18.15

1

(6) Rolling Stones– (7) Tågab

2 - 12

 

 

2

(18) Full Sop  – (16) Rogers Boys

5 - 2

 

20.00

1

(5) Team Bo - (10) Team Ken Brown

7 - 3

 

 

2

(4) Karlskoga Salut  – (11) Rocks On The Ice

5 - 4

 

 

 

11/12 Ti

16.30

1

(1) Lag Malmberg– (2) Glidarna  

6 - 1

 

 18.15

1

(3) Medley – (12) Team Swingers  

6 - 6

 

 

2

(4) Karlskoga Salut  – (9) Give & Take 

7 - 5

 

20.00

1

(13) On Tee  – (14) Culis 

9 - 5

 

 

2

(16) Rogers Boys  – (23) Gubbarna

8 - 5

 

 

 

 

 

12/12 On

16.30

1

(18) Full Sop  – (21) Sparven 

4 - 4

 

 18.15

1

(19) Team KaMeWa  – (20) Labbero

7 - 9

 

 

2

(7) Tågab – (8) Sandfallets CL

7 - 7

 

 

 

 

 

13/12 To

16.30

1

(24) Curlkul - (15) Team 70/30

5 - 5

 

 18.15

1

(9) Give & Take  - (10) Team Ken Brown

5 - 5

 

 

2

(5) Team Bo - (11) Rocks On The Ice

4 - 5

 

20.00

1

(17) Ä-ligan – (22) WT 

4 - 5

V:a 51

 

 

 

 

17/12  Må

16.30

1

(19) Team KaMeWa  - (24) Curlkul

5 - 5

 

 18.15

1

(20) Labbero  – (23) Gubbarna

9 - 5

 

 

2

(6) Rolling Stones – (9) Give & Take  

0 - 6 wo

 

 

 

 

 

18/12  Ti

 18.15

1

(15) Team 70/30 – (22) WT

8 - 3

 

 

2

(12) Team Swingers  – (10) Team Ken Brown

12 - 1

 

20.00

1

(5) Team Bo – (6) Rolling Stones

5 - 1

 

 

2

(16) Rogers Boys  – (21) Sparven   

7 - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 



 

 

  

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 16 DEC 2017 19:08 Skribent: Lars-Erik Green

logo

 Team Sportia

Facebook

Postadress:
Kristinehamns CC - Curling
Bo Hassel, Romelvägen 46
68152 Kristinehamn

Kontakt:
Tel: +46705132609
E-post: This is a mailto link

Se all info