Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Skytteliga - Svenska Cupen omg. 1-3, damer

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Mathilda Nilsson Asarums IF FK 10 0
Jennifer Sjösten Älvsjö AIK FF 6 1
Anna Anvegård Växjö DFF 5 2
Sabina Ravnell Mariebo IK 5 0
Allison Murphy Gustafs GoIF 4 1
Elizabeth Addo Kvarnsvedens IK 4 2
Ida Andersson Qviding FIF 4 0
Lova Hansson Asarums IF FK 4 0
Amanda Samuelsson Tranås FF 3 0
Ariam-Berhane Gebreyohannes IK Uppsala Fotboll 3 0
Cassandra Korhonen Västerås BK 30 3 0
Emelie Brodin Älvsjö AIK FF 3 0
Ida Österberg IFK Västerås FK 3 0
Madelaine Edlund Tyresö FF 3 0
Marielle Karlsson Stattena IF 3 0
Mimmi Larsson Eskilstuna United DFF 3 0
Sigrid Verngren IK Gauthiod 3 0
Tuva Stattin Kramfors Alliansen 3 0
Adelina Engman Kopparbergs/Göteborg FC 2 0
Alma Sjödahl IFK Nyköping 2 0
Amna Lihovic Mossens BK 2 0
Armisa Kuc Kvarnsvedens IK 2 0
Axelia Hansson Qviding FIF 2 0
Caroline Berling Lidköpings FK 2 0
Cecilia Edlund Piteå IF DFF 2 0
Elin Åslund IF Team Hudik 2 0
Ellen Toivio Mariebo IK 2 0
Emilia Larsson IFK Nyköping 2 0
Emma Nordahl Asarums IF FK 2 0
Freja Schött Dösjöbro IF 2 0
Gina Toresten Asarums IF FK 2 0
Jennifer Holmström Västerås BK 30 2 0
Johanna Byström Kramfors Alliansen 2 0
Julia Nilsson Forsby FF 2 0
Katrin Schmidt Djurgårdens IF FF 2 0
Klara Sandquist Mossens BK 2 0
Maja Hansson IK Friscopojkarna 2 0
Malin Elsilä Engdahl Bollstanäs SK 2 0
Michaela Larsson IF Brommapojkarna 2 0
Nathalie Madsen Dösjöbro IF 2 0
Orji Ebere Umeå IK FF 2 0
Pauline Hammarlund Kopparbergs/Göteborg FC 2 0
Rahwa Mehari Solomun Mariebo IK 2 0
Rita Chikwelu Kristianstads DFF 2 1
Sabina Lundström Bollstanäs SK 2 2
Sabrina Henriksson Umeå IK FF 2 0
Sanne Troelsgaard FC Rosengård 2 0
Simone Edefall Kramfors Alliansen 2 0
Sofia From Västerås BK 30 2 1
Sophie Sörqvist Västerås BK 30 2 0
Alana Anne Smith Västerås BK 30 1 0
Alma Sand Gustafs GoIF 1 0
Amalia Arvidsson Jitex Mölndal BK 1 0
Amanda Arnautovic IFK Kalmar 1 0
Amanda Califf Qviding FIF 1 0
Amanda Frank Älvsjö AIK FF 1 0
Amanda Johnsson Haahr IS Halmia 1 0
Amelia Barklid Borgeby FK 1 0
Andrea Hansson Sätra SK 1 0
Andrea Thorisson FC Rosengård 1 0
Anja Mittag FC Rosengård 1 0
Anna Ahlstrand IK Gauthiod 1 0
Anna Latomanski Stattena IF 1 0
Anna Petersson Guldhedens IK 1 0
Annelie Nilsson Trelleborgs FF 1 0
Antonia Ferm Sandberg Holmalunds IF Akademi 1 0
Cajsa Hedlund Infjärdens SK 1 0
Cajsa Åkerberg Eskilstuna United DFF 1 0
Camilla Näslund IFK Kalmar 1 0
Caroline Olsson Lidköpings FK 1 0
Caroline Williamsdotter Trelleborgs FF 1 0
Courtney Strode Växjö DFF 1 0
Dafina Bajraktari Stattena IF 1 0
Ebba Ronquist P18 IK 1 0
Ebba Wieder FC Rosengård 1 0
Edina Begovic Sätra SK 1 0
Elin Ramberg Tyresö FF 1 0
Elin Rubensson Kopparbergs/Göteborg FC 1 1
Elin Sjölander AIK 1 0
Elin Zöllner Wohlfart Avesta AIK 1 0
Ella Masar FC Rosengård 1 0
Ellen Pellosniemi Uppåkra IF 1 0
Ema Paljevic Jitex Mölndal BK 1 0
Emelie Eriksson IFK Östersund 1 0
Emilia Berg IF Team Hudik 1 0
Emilia Olsson Trelleborgs FF 1 0
Emma Danielsson IFK Kalmar 1 0
Emma Jansson KIF Örebro DFF 1 0
Emma Kullberg Umeå IK FF 1 0
Emma Lillbäck Bollstanäs SK 1 0
Emma Lindgren IFK Västerås FK 1 0
Emma Sahlström Mallbackens IF Sunne 1 0
Esther Anthony IFK Östersund 1 0
Frida Leonhardsen Maanum Linköpings FC 1 0
Frida Thörnqvist Tyresö FF 1 0
Gliddel Zapanta Mossens BK 1 0
Hanna Jensen Stattena IF 1 0
Hanna Jönsson Hittarps IK 1 0
Hanna Slogén Qviding FIF 1 0
Hanna Sparv Tranås FF 1 0
Hannah Claesson Västerås BK 30 1 0
Heather Williams Lidköpings FK 1 0
Helén Eke Hammarby IF FF 1 0
Hoda Hadir Abdelamir Khalaf Sätra SK 1 0
Ida Åslund IF Team Hudik 1 0
Ida Önnervik Dösjöbro IF 1 0
Iina Salmi IF Limhamn Bunkeflo 1 0
Ilona Thörner Qviding FIF 1 0
Ingrid Schjelderup Eskilstuna United DFF 1 0
Isabell Esser Hovås Billdal IF 1 0
Johanna Johansson Qwarforth Kramfors Alliansen 1 0
Jonna Appelgren P18 IK 1 0
Josefin Andersson IK Gauthiod 1 0
Josefin Lindström Gamla Upsala SK 1 0
Josefine Jakobson Qviding FIF 1 0
Josefine Nilsén IFK Kalmar 1 0
Julia Lennartsson Dösjöbro IF 1 0
Julia Strahl Jitex Mölndal BK 1 0
Julia Welin IF Limhamn Bunkeflo 1 0
Julia Zigiotti Olme Hammarby IF FF 1 0
June Pedersen Piteå IF DFF 1 1
Kajsa Flyckt Mossens BK 1 0
Karin Forsberg IFK Östersund 1 0
Klara Lindberg Nittorps IK 1 0
Layet Valerie Carlson IFK Kalmar 1 0
Lilja Björk Sätra SK 1 0
Lina Eriksson IS Halmia 1 0
Lina Johansson IF Team Hudik 1 0
Linda Johansson Mossens BK 1 0
Linnea Hahne Gustafs GoIF 1 0
Lisa Bjelkholm Mossens BK 1 0
Lisa Dahlkvist KIF Örebro DFF 1 0
Lisa Karlsson Växjö DFF 1 0
Lisa Palm Qviding FIF 1 0
Lisa Persson Asarums IF FK 1 0
Louise Josefsson Nittorps IK 1 0
Madeleine Hejde Dösjöbro IF 1 0
Madeleine Norberg Umeå IK FF 1 0
Madeleine Stegius Djurgårdens IF FF 1 0
Madicken Stigberg IF Brommapojkarna 1 0
Maja Edlund IF Brommapojkarna 1 0
Maja Träff Williams IFK Kalmar 1 0
Maja Viström Domsjö IF 1 0
Malin Fors Växjö DFF 1 0
Malin Holm Infjärdens SK 1 1
Malin Kabbenäs Växjö BK 1 0
Malin Skoglund IK Rössö Uddevalla 1 0
Marie Höglund Gustafs GoIF 1 0
Marie Sandberg Lidköpings FK 1 1
Marija Banusic Linköpings FC 1 0
Mary Angela Kärreberg Dösjöbro IF 1 0
Mathilda Holmberg Borgeby FK 1 0
Matilda Johansson IF Böljan 1 0
Matilda Plan Eskilstuna United DFF 1 0
Mia Jalkerud Djurgårdens IF FF 1 0
Milla Fagerström P18 IK 1 0
Molly Ämtvall Färjestadens GOIF 1 0
Murielle Tiernan Hammarby IF FF 1 0
Nanna Jansson IF Böljan 1 0
Nathalie Perswalld Sätra SK 1 0
Nellie Lilja IF Limhamn Bunkeflo 1 0
Nkemjika Ezurike Mallbackens IF Sunne 1 0
Nora Jacobsson Avesta AIK 1 0
Nora Rönnfors Hovås Billdal IF 1 0
Olga Ekblom Hammarby IF FF 1 0
Olivia Lindgren IFK Norrköping DFK 1 0
Pernilla Friman Guldhedens IK 1 1
Petra Lundgren Infjärdens SK 1 0
Rachel Mercik Vittsjö GIK 1 0
Rebecca Edwards Kristianstads DFF 1 0
Rebecka Sprimont Uppåkra IF 1 0
Ronja Rimsler Gustafs GoIF 1 0
Sandra Holm IF Centern 1 0
Sandra Lundgren Uppåkra IF 1 0
Sandra Örtendahl Mossens BK 1 0
Sara Lilja Vidlund Rävåsens IK Karlskoga 1 0
Shannen Wacker P18 IK 1 0
Simone Vernersson Färjestadens GOIF 1 0
Sofie Thörnqvist Tyresö FF 1 0
Stina Nilsson Dösjöbro IF 1 0
Stina Stadig Dösjöbro IF 1 0
Therése Dahlberg IF Brommapojkarna 1 0
Therese Simonsson IK Uppsala Fotboll 1 0
Vanessa Karagöl IFK Norrköping DFK 1 0
Vilma Lindström Tranås FF 1 0
Wilma Persson Gullqvist IF Böljan 1 0
Vilma Wålemark Mossens BK 1 0
Violah Nambi Växjö BK 1 0
Ylva Rodriguez Tidevall Älvsjö AIK FF 1 0
Zabibu Nduwimana Umeå IK FF 1 0
276 15

Postadress:
Krokom Dvärsätts IF - Fotboll
Hissmon 2296
83592 Krokom

Kontakt:
Tel: 064061306
Fax: 064061306
E-post: This is a mailto link

Se all info