Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Södra Vbt

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alviks IK Alviks IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Assi IF (1D) Assi IF(Föreningen) Vit, Grön, Vit
Betsele IF 2 (3D) Betsele IF(Föreningen) Röd, Röd, röd
Bodens BK FF Bodens BK FF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Bollsta IK (3D) Anja Norrby 061224300 0705620443 Röd/Herrar Röd/Damer Vit/Röda
Burträsk IK (5H) Lars-Martin Berglund 0706571066 Grön, Vit
Enskede IK (1H) Enskede IK(Föreningen) Svarta, svarta, röda
Ersboda SK Hussein Thamir 0738031773 röd/svart/röd
Ersboda SK (3D) Michael Pettersson 0730731465 röd, svart, röd
Ersboda SK/EIK (D2DJ) Maria Näsström 0702233301 röd/svart/röd
Ersmark IK (4D) Ersmarks IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Ersmarks IK /Ersboda SK (D1DJ) Patric Eriksson Junes 0706792950 Röd/Svart/Svart/Svart
FBIK/Sävar/Täfteå (5H) Henrik Bergdahl 090197899 0703538085 Röd/Röd/röda/vit
FK Obbola (5H) FK Obbola(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Flarkens IK (6H) Flarkens IK(Föreningen)
Flurkmarks IK (2D) Nina Roukus 0720686646 Blå, Blå, Blå
GIF Sundsvall GIF Sundsvall(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Gimonäs UIF (3D) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs UIF (3H) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs UIF 2 (5H) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IF (D1DJ) Per Westergren 0705571022 Vit/Svart/Svart
Gimonäs Umeå IF (D2HJ) Mikael Zakrisson 0722114783 Vit/Svart/Svart
Gimonäs Umeå IF (Div 2 Dam Jun) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gottne IF (3H) Gottne IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Hjoggböle IF (6H) Torbjörn Karlsson 091080235 0730596040 Gula/Blå/Blå
Hägglunds IoFK (2D) Hägglunds IoFK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Höjdens BK (5H) Höjdens BK(Föreningen) Orange, Orange, Orange
Hörnefors IF (5H) Johan Bergström 0702095554 Röd, Röd, Röd
Hörnsjö IF (2D) Hörnsjö IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Hörnsjö IF (5H) Hörnsjö IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
IFK Holmsund (4H) IFK Holmsund(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Luleå (1H) IFK Luleå(Föreningen) vit, blå, vit
IFK Luleå (P 17) IFK Luleå(Föreningen) vit, blå, vit
IFK Umeå (3D) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Umeå (3H) IFK Umeå(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Umeå (D2HJ) Gabriella Johansson 0908200365 0703622292 Vit/Blå/Vit
IFK Umeå (U17) Mats Forsman 0706004818 Vit, Blå, Vit
IFK Umeå 2 (4H) Mats Forsman 0706004818 Vit/blå/vit
IFK Vasa (DJ, Finland) Sandåkerns SK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
IFK Vasa (Finland) Gimonäs Umeå IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IFK Åkullsjön (1D) IFK Åkullsjön(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Åkullsjön 2/ Sävar IK (D4) IFK Åkullsjön(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Åkullsjön/Bygdsiljums SK (6H) Krister Nygren 0706362244 Blå/Blå/Blå
Krokom/Dvärsätts IF (1D) Torsten Olofsson +46706742838 Grön, Vit, Grön
Krokom/Dvärsätts IF (F19) Torsten Olofsson +46706742838 Grön, Vit, Grön
Kubikenborgs IF Kubikenborgs IF(Föreningen) gul/svart randig, svarta, gul/svart randig
LUAIK (6H) Lövånger-Uttersjöbäcken AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Lycksele IF (4H) Lycksele IF(Föreningen) Blå/Vit, Vit, vit
Mariehem SK (1D) Peter Andersson 0702168739 Grön, Svart, Vit
Mariehem SK (4H) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Mariehem SK (Div 2 Dam Jun) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Mariehem SK (P16) Mariehem SK(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Mariehem SK 2 (3D) Martin Hårdstedt 093520004 0701716935 Grön, Svart, Vit
Morön BK (1D) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Morön BK (2H) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Morön BK 2 (4H) Morön BK(Föreningen) Vit, Gröna, Vit
Norrvalla FF F01 (Finland) Tegsödra Umeå IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Norrvalla FF F17 (Finland) Tegsödra Umeå IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Piteå IF (1H) Piteå IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Piteå IF (DAllsv.) Piteå IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Piteå IF (F19) Piteå IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Robertsfors IK (3H) Johan Larsson 0730479864 Rödsvartrandigt (röd rygg), Svart, Svart
Robertsfors IK (P16) Jonas Eriksson 093410374 0702422319 Rödsvartrandigt (röd rygg)/Svart/Röd
Robertsfors IK 2 (5H) Fredrik Lundström 0706765293 Rödsvartrandigt (röd rygg), Svart, Svart
Röbäcks IF (3H) Pär Ericson 090147464 0702545764 Röd/Blå, Blå, Röd
Röbäcks IF 2 (5H) Jimmy Näslund 0706939174 Röd/Blå/Blå/Röd
Rödå/HÅS/VIF (5H) Rödåbygdens IK(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Sandviks IK (2D) Magnus Henrysson 0706460884 Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK (3H) Anders Hägglund 0706078798 Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK 2 (4H) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK Obbola IK(Div 2 Jun) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sandviks IK P00 (D2HJ) Monica Boström 0703379010 Svart/Gul/Svart/Svart
Sandåkernkamraternas IF (6H) Hugo Persson 045525957 0709326475 Vit/Vit
Sandåkerns SK Sandåkerns SK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Sandåkerns SK (4H) Sandåkerns SK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Sandåkerns SK F17 (D1DJ) Erland Andersson 0705891678 Röd/Röd/Röd
Spöland/Vännäs IF (4H) Björn Persson 0706808361 Vit/Svart/Vit
Spölands Vännäs IF (2D) Spöland Vännäs IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Spölands Vännäs IF (3D) Hans-Erik Strandberg Vit/Svart/Vit
Stöcke IF (4H) Stöcke IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sunderby SK Sunderby SK(Föreningen) Gul, Blå
Sundom IF (Finland) Sandviks IK(Föreningen) Svart/Gul, Svart, Svart
Sunnanå SK (Elitettan) Sunnanå SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sunnanå SK (F19) Sunnanå SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sörfors IF (4H) Sörfors IF(Föreningen) Blå, Blå, blå
Sörfors IF (D2DJ) Mattias Lundberg 0703364313 Blå/Blå
Team TG FF (1D) Team TG FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Team TG FF (1H) Team TG FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Team TG FF 2 (4H) Joakim Sandström +46735259984 Vit/Vit/Vit
Team TGUFF Team TGUngdom FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Tegs SK (3H) Tegs SK(Föreningen) Vinröd
Tegs SK Fotboll Tegs SK Fotboll(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Tegs SK Fotboll (5H) Tegs SK Fotboll(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
TSK/RIF (D2HJ) Erika Stenmark 0725026222 Vinröd/Svart/Svart
Täfteå IK Täfteå IK(Föreningen) Röd, Vit, röd
Täfteå IK (3H) Täfteå IK(Föreningen) Röd, Vit, röd
Täfteå IK /Sävar (D2HJ) Jonas Eliasson 0706370014 Röd/Röd/röda/vit
Umedalens IF (4H) Thomas Bodén 090135551 0706994396 Svart, Svart, Svart
Umedalens IF (D1DJ) Jan Karlsson 0706779348 Svart/Svart/Gul
Umedalens IF (U17) Umedalens IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Umeå FC (1H) Umeå FC(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC (PAllsv.) Umeå FC(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC Akademi (4H) Umeå FC Akademi(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Umeå FC Akademi (U17) Markus Wikström 0730694402 Blå, Vit, Vit
Umeå IK FF (D Allsv) Umeå IK FF(Föreningen)
Umeå IK FF (F19) Umeå IK FF(Föreningen)
Umeå Södra FF (D1DJ) Tegsödra Umeå IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Umeå Södra FF F-01 (D2DJ) Tegsödra Umeå IF(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
Umeå Södra IF (1D) Umeå Södra IF(Föreningen)
Västerås SK FK (1H) Västerås SK FK(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Young Boys FC (5H) Hussein Thamir 0738031773 Svart/vita randiga, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-03-05 14:00 199002050 Team TG FF (1H) - Bodens BK FF 1 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-06 14:00 199002051 Umeå FC (1H) - Bodens BK FF 3 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-06 16:00 199002052 Gimonäs UIF (3H) - IFK Holmsund (4H) 6 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-12 10:00 199002001 IFK Umeå (3H) - Sandviks IK (3H) 3 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-12 12:00 199002002 Umeå FC (1H) - Team TG FF (1H) 1 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-12 14:00 199002003 Umeå IK FF (D Allsv) - Sunnanå SK (Elitettan) 15 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-12 16:00 199002004 Umeå IK FF (F19) - Sunnanå SK (F19) 3 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-13 10:00 199002005 IFK Holmsund (4H) - Robertsfors IK (3H) 0 - 5 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-13 12:00 199002006 Mariehem SK (1D) - Morön BK (1D) 4 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-13 14:00 199002007 VFF F-99 - Umeå IK FF (F19) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-13 16:00 199002008 Gimonäs UIF (3H) - Täfteå IK (3H) 3 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-18 19:00 199002009 Umeå FC Akademi (4H) - Gimonäs UIF 2 (5H) 4 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-19 10:00 199002010 Gimonäs UIF (3D) - IFK Umeå (3D) 7 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-19 12:00 199002011 Mariehem SK (4H) - IFK Holmsund (4H) 1 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-19 14:00 199002012 Team TG FF (1H) - Morön BK (2H) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-19 14:00 199002064 Robertsfors IK (3H) - Sandviks IK (3H) 1 - 1 Stantorsvallen
2016-03-20 16:00 199002014 Umeå Södra IF (1D) - Gimonäs UIF (3D) 3 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-20 18:30 199002015 Team TG FF (1H) - Gimonäs UIF (3H) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-22 17:30 199002063 Umeå FC (1H) - IFK Umeå (3H) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-28 10:00 199002049 Täfteå IK (3H) - Röbäcks IF (3H) 2 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-28 12:00 199002017 Team TG FF (1H) - Piteå IF (1H) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-28 14:00 199002018 Umeå FC (1H) - IFK Luleå (1H) 2 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-03-28 15:00 199002016 IFK Umeå (3H) - Morön BK (2H) 2 - 2 Vännäs IP
2016-04-01 19:00 199002019 Gimonäs UIF 2 (5H) - Sandviks IK 2 (4H) 1 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-02 10:00 199002020 Sandviks IK (3H) - IFK Umeå (3H) 2 - 3 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-02 12:00 199002021 Mariehem SK (1D) - Gimonäs UIF (3D) 1 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-02 13:00 199002060 Sandviks IK (2D) - Ersboda SK (3D) 5 - 1 Storsjö Arena
2016-04-02 14:00 199002022 Umeå IK FF (D Allsv) - Piteå IF (DAllsv.) 1 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-02 16:00 199002023 Umeå IK FF (F19) - Piteå IF (F19) 9 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-03 12:00 199002024 IFK Holmsund (4H) - Rödå/HÅS/VIF (5H) 1 - 1 Storsjö Arena
2016-04-03 12:00 199002080 Mariehem SK (4H) - Stöcke IF (4H) 3 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-03 13:00 199002029 Täfteå IK (3H) - Umedalens IF (4H) 5 - 2 Täfteborg
2016-04-03 16:00 199002027 Gimonäs UIF (3D) - Hägglunds IoFK (2D) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-03 16:00 199002061 Sandviks IK (2D) - IFK Umeå (3D) 2 - 3 Storsjö Arena
2016-04-03 18:00 199002028 Gimonäs UIF (3H) - Umeå FC Akademi (4H) 2 - 5 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-08 19:00 199002085 Gimonäs UIF (3D) - IFK Vasa (Finland) 0 - 7 Umedalens IP
2016-04-09 10:00 199002030 Gimonäs UIF (3D) - IFK Åkullsjön (1D) Inst. Umeå Energi Arena SOL
2016-04-09 12:00 199002031 Mariehem SK (1D) - Assi IF (1D) 1 - 4 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-09 12:00 199002087 Robertsfors IK (3H) - Gottne IF (3H) 0 - 3 Stantorsvallen
2016-04-09 13:00 199002066 Sandviks IK 2 (4H) - FK Obbola (5H) 4 - 1 Storsjö Arena
2016-04-09 13:15 199002090 Mariehem SK (Div 2 Dam Jun) - Gimonäs Umeå IF (Div 2 Dam Jun) 2 - 1 MSK Arena
2016-04-09 14:00 199002032 Umeå FC (1H) - Team TG FF (1H) 4 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-09 15:15 199002088 Mariehem SK (P16) - Sandviks IK P00 (D2HJ) 5 - 2 MSK Arena
2016-04-09 16:00 199002033 Umeå IK FF (F19) - Krokom/Dvärsätts IF (F19) Inst. Umeå Energi Arena SOL
2016-04-09 16:00 199002086 IFK Åkullsjön (1D) - IFK Vasa (Finland) 0 - 0 Stantorsvallen
2016-04-09 16:20 199002092 Sandåkerns SK F17 (D1DJ) - IFK Vasa (DJ, Finland) 1 - 18 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-10 10:00 199002034 Gimonäs UIF 2 (5H) - Höjdens BK (5H) 1 - 6 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-10 12:00 199002035 Umeå FC Akademi (4H) - Röbäcks IF (3H) 5 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-10 13:00 199002058 Sandviks IK P00 (D2HJ) - TSK/RIF (D2HJ) 0 - 4 Storsjö Arena
2016-04-10 14:00 199002084 IFK Umeå 2 (4H) - Ersboda SK 0 - 0 Vildmannavallen IP
2016-04-10 16:00 199002037 Flurkmarks IK (2D) - IFK Umeå (3D) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-13 16:30 199002047 Umeå FC Akademi (4H) - Mariehem SK (4H) 2 - 1 Nolia 1
2016-04-15 17:30 199002072 Sandviks IK 2 (4H) - Sundom IF (Finland) 0 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-15 19:00 199002070 Västerbottens Fotbollförbund P01 - Umeå FC Akademi (U17) 0 - 1 Nolia 1
2016-04-15 19:00 199002093 Röbäcks IF 2 (5H) - Tegs SK (3H) 4 - 1 Röbäcks Arena
2016-04-16 10:00 199002055 Gimonäs UIF 2 (5H) - IFK Umeå 2 (4H) 1 - 4 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-16 12:00 199002041 Höjdens BK (5H) - Rödå/HÅS/VIF (5H) 4 - 2 Nolia IP 1
2016-04-16 14:00 199002042 Västerbottens Fotbollförbund P01 - IFK Umeå (U17) 0 - 3 Nolia IP 1
2016-04-16 14:00 199002057 IFK Holmsund (4H) - Lycksele IF (4H) 0 - 3 Storsjö Arena
2016-04-16 14:00 199002103 FBIK/Sävar/Täfteå (5H) - Sandåkernkamraternas IF (6H) 0 - 8 Skogsvallen
2016-04-16 16:20 199002081 Sandåkerns SK F17 (D1DJ) - Umedalens IF (D1DJ) 3 - 3 Nolia 1
2016-04-17 12:00 199002073 Robertsfors IK (P16) - Mariehem SK (P16) Inst. Stantorsvallen
2016-04-17 13:00 199002067 Sandviks IK 2 (4H) - Stöcke IF (4H) 1 - 3 Storsjö Arena
2016-04-17 16:00 199002082 Ersmark IK (4D) - Sandåkerns SK F17 (D1DJ) 6 - 2 Nolia 1
2016-04-17 16:00 199002098 Spölands Vännäs IF (3D) - Betsele IF 2 (3D) 4 - 0 Vännäs IP Konstgräs
2016-04-17 17:00 199002074 Robertsfors IK 2 (5H) - IFK Åkullsjön/Bygdsiljums SK (6H) 2 - 1 Stantorsvallen
2016-04-17 18:30 199002069 Sandviks IK P00 (D2HJ) - Täfteå IK /Sävar (D2HJ) 2 - 0 Storsjö Arena
2016-04-23 12:00 199002089 IFK Åkullsjön/Bygdsiljums SK (6H) - Burträsk IK (5H) 2 - 1 Stantorsvallen
2016-04-23 13:00 199002045 Höjdens BK (5H) - FK Obbola (5H) 3 - 2 Nolia IP 1
2016-04-23 14:00 199002096 Rödå/HÅS/VIF (5H) - Hörnsjö IF (5H) Inst. FC Vindeln
2016-04-23 15:00 199002076 Umeå Södra FF F-01 (D2DJ) - Norrvalla FF F01 (Finland) 0 - 1 Nolia 1
2016-04-23 16:00 199002043 Gimonäs UIF 2 (5H) - Tegs SK (3H) Inst. Ålidhem Arena
2016-04-23 16:30 199002077 Umeå Södra FF (D1DJ) - Norrvalla FF F17 (Finland) 3 - 1 Nolia 1
2016-04-23 16:30 199002095 Sandviks IK Obbola IK(Div 2 Jun) - Sörfors IF (D2DJ) 5 - 0 Storsjö Arena
2016-04-24 09:00 199002078 Umeå Södra FF F-01 (D2DJ) - Norrvalla FF F01 (Finland) 0 - 3 Nolia 1
2016-04-24 10:00 199002079 Umeå Södra FF (D1DJ) - Norrvalla FF F17 (Finland) 3 - 0 Nolia 1
2016-04-24 11:00 199002083 Ersboda SK (3D) - Bollsta IK (3D) 4 - 2 Nolia 1
2016-04-24 12:15 199002105 Gimonäs Umeå IF (D1DJ) - Sandåkerns SK F17 (D1DJ) 3 - 3 Campus Arena
2016-04-24 13:00 199002059 Sandviks IK P00 (D2HJ) - IFK Umeå (D2HJ) 1 - 5 Storsjö Arena
2016-04-24 13:15 199002091 Mariehem SK (Div 2 Dam Jun) - Sandviks IK Obbola IK(Div 2 Jun) 1 - 3 MSK Arena
2016-04-24 16:00 199002046 Gimonäs UIF (3D) - Flurkmarks IK (2D) 2 - 0 Ålidhem Arena
2016-04-24 16:00 199002056 IFK Umeå 2 (4H) - Sandviks IK 2 (4H) 3 - 0 Vildmannavallen IP
2016-04-24 16:00 199002062 Sandviks IK (2D) - Mariehem SK 2 (3D) 1 - 3 Storsjö Arena
2016-04-24 16:00 199002094 Röbäcks IF 2 (5H) - Stöcke IF (4H) 0 - 3 Röbäcks IP
2016-04-24 16:15 199002101 Sandåkernkamraternas IF (6H) - Young Boys FC (5H) 5 - 2 Nolia 1
2016-04-24 17:00 199002075 Robertsfors IK 2 (5H) - FBIK/Sävar/Täfteå (5H) 4 - 1 Stantorsvallen
2016-04-27 19:00 199002099 Spöland/Vännäs IF (4H) - Lycksele IF (4H) 2 - 2 Vännäs IP Konstgräs
2016-04-28 20:30 199002108 Mariehem SK (4H) - Team TG FF 2 (4H) 3 - 1 MSK Arena
2016-04-29 18:30 199002109 Umedalens IF (D1DJ) - Ersmarks IK /Ersboda SK (D1DJ) 2 - 0 Umedalens IP
2016-04-29 18:30 199002110 TSK/RIF (D2HJ) - Gimonäs Umeå IF (D2HJ) 5 - 3 Röbäcks IP
2016-04-30 11:15 199002107 Gimonäs Umeå IF (Div 2 Dam Jun) - Umedalens IF (D1DJ) 1 - 3 Campus Arena
2016-04-30 11:45 199002102 Sandåkernkamraternas IF (6H) - Tegs SK Fotboll (5H) 6 - 3 Nolia IP 1
2016-04-30 12:00 199002100 Hörnefors IF (5H) - Hörnsjö IF (5H) 4 - 2 Nordahlsvallen
2016-04-30 13:00 199002048 Gimonäs UIF (3D) - Hörnsjö IF (2D) 4 - 0 Umedalens IP
2016-05-01 15:00 199002068 Sandviks IK 2 (4H) - Sörfors IF (4H) 2 - 1 Storsjö Arena
2016-05-01 16:00 199002097 IFK Umeå 2 (4H) - Umedalens IF (4H) 2 - 2 Vildmannavallen IP
2016-05-01 16:00 199002104 Umeå Södra FF F-01 (D2DJ) - Sörfors IF (D2DJ) 4 - 1 Nolia 1
2016-05-01 18:00 199002106 Täfteå IK /Sävar (D2HJ) - Gimonäs Umeå IF (D2HJ) 3 - 2 Täfteborg
2016-05-01 18:00 199002111 Flarkens IK (6H) - LUAIK (6H) 1 - 3 Stantorsvallen
2016-05-05 11:00 199002053 Västerbottens Fotbollförbund P01 - Ångermanlands Fotbollförbund 7 - 0 Stantorsvallen
2016-05-05 16:00 199002054 Västerbottens Fotbollförbund P01 - Ångermanlands Fotbollförbund 2 - 1 Stantorsvallen
2016-05-07 11:30 199002112 Flurkmarks IK (2D) - Hjoggböle IF (6H) 0 - 6 Stantorsvallen
2016-07-21 18:00 199002123 Täfteå IK (3H) - Gottne IF (3H) 0 - 3 Täfteborg
2016-07-27 19:00 199002124 Spöland/Vännäs IF (4H) - Young Boys FC (5H) 0 - 0 Vännäs IP
2016-08-11 17:30 199002125 Umeå FC (1H) - IFK Umeå (3H) 6 - 0 Umeå Energi Arena SOL
2016-08-19 19:30 199002113 Sandåkerns SK - Kubikenborgs IF 2 - 4 Nolia IP 1
2016-08-19 19:30 199002114 Tegs SK Fotboll - GIF Sundsvall 5 - 2 Nolia 2
2016-08-20 10:00 199002115 Tegs SK Fotboll - Alviks IK 1 - 3 Nolia IP 1
2016-08-20 10:00 199002116 Sunderby SK - Sandåkerns SK 2 - 1 Nolia 2
2016-08-20 16:00 199002118 Tegs SK Fotboll - Kubikenborgs IF 2 - 4 Nolia 2
2016-08-20 16:30 199002117 Sandåkerns SK - GIF Sundsvall 0 - 4 Nolia IP 1
2016-08-20 18:00 199002119 Alviks IK - Sunderby SK 4 - 1 Nolia 2
2016-08-21 09:30 199002121 Sunderby SK - GIF Sundsvall 1 - 2 Nolia 2
2016-08-21 10:00 199002120 Kubikenborgs IF - Alviks IK 1 - 7 Nolia IP 1
2016-08-21 12:00 199002122 Tegs SK Fotboll - Sandåkerns SK Nolia IP 1
2016-10-02 10:00 199002126 VFF Pojkar 02 - VFF Pojkar 02 1 - 6 Nolia IP 1
2016-10-02 14:30 199002127 VFF Pojkar 02 - VFF Pojkar 02 4 - 1 Nolia IP 1
2016-10-08 14:00 199002128 VFF flickor 02 - VFF flickor 02 1 - 1 Stantorsvallen
2016-10-22 10:00 199002130 VFF flickor 00 - Gimonäs UIF (3D) 0 - 6 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-23 12:15 199002129 VFF pojkar 00 - VFF pojkar 00 3 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-30 16:30 199002131 Täfteå IK - Team TGUFF 5 - 6 Elofssonhallen
2016-11-23 19:30 199002132 Täfteå IK - Team TGUFF 5 - 7 Umeå Energi Arena VATTEN

Postadress:
Krokom Dvärsätts IF - Fotboll
Hissmon 2296
83592 Krokom

Kontakt:
Tel: 064061306
Fax: 064061306
E-post: This is a mailto link

Se all info