Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


RESULTAT LILLA KANNAN 2015

 

                    HÖGBO GIF            38.00

                    VALBO AIF            30.00

                    JÄRBO IF             14.00

                    STORVIKS IF          14.00

                    ÅRSUNDA IF            9.00

                    KUNGSGÅRDENS SK       4.00

                    ÖVRIGA KLUBBAR        0,00 poäng

              

                      RESULTAT KANNAN 2015

 

                    HÖGBO GIF            65.00

                    ÅRSUNDA IF           25.00

                    VALBO AIF            20.00

                    JÄRBO IF             13.00

                    STORVIKS IF          11.00

                    KUNGSGÅRDENS SK       7.00

                    HEDESUNDA IF          5.00

                    GÄVLE SK              5.00

                    HOFORS AIF            3.00

                    SÄTRA IF              2.00

                    OCKELBO SK            1.00

                    ÖVRIGA KLUBBAR        0,00 poäng

 

                        Arrangörsklubb KUNGSGÅRDENS SK  15.02.15 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 0-8     0.8 km 

                                                                       LILLA

          NAMN                   KLUBB              SLUTTID            KANNAN

          ÖSTBLOM Lisa           VALBO AIF         DELTAGIT             1.00

          NYSTRÖM Hanna          HÖGBO GIF         DELTAGIT             1.00

          DOTZAUER Astrid        HÖGBO GIF         DELTAGIT             1.00

          SVENSSON Irma          ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

          HAGA Klara             KUNGSGÅRDENS SK   DELTAGIT             1.00

 

          ZETTERBERG Signe       ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

          WESTELIUS Sonja        KUNGSGÅRDENS SK   DELTAGIT             1.00

          ÖSTBLOM Stina          VALBO AIF         DELTAGIT             1.00

          NILSEN Milou           KUNGSGÅRDENS SK   DELTAGIT             1.00

          ZETTERBERG Stina       ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

 

          ANTTILA Tove           JÄRBO IF          DELTAGIT             1.00

          JONASSON Alice         VALBO AIF         DELTAGIT             1.00

          FOLKESSON Sonia        ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

          WESTELIUS Alice        KUNGSGÅRDENS SK   EJ START       

          VESTIN Wilma           KUNGSGÅRDENS SK   EJ START       

 

          LIW Elly               KUNGSGÅRDENS SK   EJ START       

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 0-8     0.8 km 

                                                                       LILLA

          NAMN                   KLUBB              SLUTTID            KANNAN

          SUNDSTRÖM Casper       HÖGBO GIF         DELTAGIT             1.00

          KJELLMAN Arvid         STORVIKS IF       DELTAGIT             1.00

          BERNHARDSSON Dennis    ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

          HANSSON Manfred        JÄRBO IF          DELTAGIT             1.00

          MATTSSON Gustav        VALBO AIF         DELTAGIT             1.00

 

          WALL Oliver            KUNGSGÅRDENS SK   DELTAGIT             1.00

          SVENSSON Albin         ÅRSUNDA IF        DELTAGIT             1.00

          ANDERSSON Nisse        JÄRBO IF          DELTAGIT             1.00

          MATTSSON Melker        VALBO AIF         DELTAGIT             1.00

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 9       1,5 km 

                                                                       LILLA

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 JONSSON Hanna          VALBO AIF             7:34             5.00

        2 PARTANEN Selma         HÖGBO GIF             8:10       0.36  3.50

        2 JOHANSEN Hanna         HÖGBO GIF             8:10       0.36  3.50

        4 LANDSTRÖM Lina         VALBO AIF             8:35       1.01  2.00

        5 SUNDIN Elin            HÖGBO GIF             9:11       1.37  1.00

 

          HEDBLOM Tyra           VALBO AIF         EJ START

          STÅHLBERG Felicia      HÖGBO GIF         EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 9       1,5 km 

                                                                       LILLA

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 PALMBERG Jonathan      HÖGBO GIF             7:08             9.00

        2 MÖLLERBERG Albin       VALBO AIF             7:54       0.46  8.00

        3 ANTTILA Rasmus         JÄRBO IF              8:33       1.25  7.00

        4 WALLWVIST Alfred       STORVIKS IF           8:35       1.27  6.00

        5 JOHANSEN Emil          HÖGBO GIF             8:54       1.46  5.00

 

        6 BJÖRK Isak             HÖGBO GIF             8:57       1.49  4.00

        7 STRANDELL Max          STORVIKS IF           9:48       2.40  3.00

        8 EKMAN Gustav           STORVIKS IF          10:18       3.10  2.00

        9 HEDIN Elias            VALBO AIF            10:32       3.24  1.00

          STRANDBERG Malte       KUNGSGÅRDENS SK   EJ START

 

          SANDEGÅRD Tore         VALBO AIF         EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 10      1,5 km 

                                                                       LILLA

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 PALMBERG Elsa          HÖGBO GIF             6:40             6.00

        2 JONASSON Lova          VALBO AIF             8:38       1.58  5.00

        3 BOSTRÖM Nora           JÄRBO IF              8:47       2.07  4.00

        4 ÖSTBLOM Emma           VALBO AIF            11:38       4.58  3.00

        5 FOLKESSON Greta        ÅRSUNDA IF           12:30       5.50  2.00

 

        6 HEDIN Moa              ÅRSUNDA IF           12:36       5.56  1.00

          BACKLUND Anna          HÖGBO GIF         EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 10      1,5 km 

                                                                       LILLA

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 PARTANEN Sixten        HÖGBO GIF             6:24             3.00

        2 KJELLMAN Vigor         STORVIKS IF           8:14       1.50  2.00

        3 JÄMTELID Ivar          VALBO AIF             9:39       3.15  1.00

          WILLMAN Nils           STORVIKS IF       EJ START

          GOTTFRIDSSON Per       KUNGSGÅRDENS SK   EJ START

 

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 11-12   3 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 PALMBERG Linn          HÖGBO GIF            11:05             9.00

        2 HODIN Hanna            ÅRSUNDA IF           12:07       1.02  8.00

        3 HANSSON Moa            HÖGBO GIF            13:41       2.36  7.00

        4 HEDMAN Moa             VALBO AIF            14:25       3.20  6.00

        5 IVARSSON Selma         HÖGBO GIF            14:48       3.43  5.00

 

        6 KARLSSON Mathilda      VALBO AIF            14:52       3.47  4.00

        7 ANDERSSON Evelina      JÄRBO IF             15:30       4.25  3.00

        8 ANDERSSON Anna         JÄRBO IF             18:57       7.52  2.00

        9 MOHLÉN Moa             KUNGSGÅRDENS SK      20:39       9.34  1.00

          LÖFSTRAND Matilda      OCKELBO SK        EJ START

 

          HILLMAN Ronja          KUNGSGÅRDENS SK   EJ START

          SANDEGÅRD Stina        VALBO AIF         EJ START

          LIW Elina              KUNGSGÅRDENS SK   EJ START

          JONSSON Frida          VALBO AIF         EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 11-12   3 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 JOHANSSON Malte        HÖGBO GIF            11:32            10.00

        2 BJÖRK Albin            HÖGBO GIF            11:52       0.20  9.00

        3 VIDEBACKE Alexander    JÄRBO IF             12:13       0.41  8.00

        4 NORDSTRÖM Emil         ÅRSUNDA IF           12:39       1.07  7.00

        5 BJÖRKLIN William       HÖGBO GIF            12:52       1.20  6.00

 

        6 SÖRLING Kalle          HEDESUNDA IF         12:54       1.22  5.00

        7 MÄKINEN Axel           HÖGBO GIF            13:34       2.02  4.00

        8 KARLSSON Viktor        STORVIKS IF          13:45       2.13  3.00

        9 HEDBLOM Rune           VALBO AIF            14:02       2.30  2.00

       10 MÖLLERBERG Gustav      VALBO AIF            14:12       2.40  1.00

 

          SUND Fabian            HÖGBO GIF         EJ START

          STRANDBERG Melvin      KUNGSGÅRDENS SK   EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 13-14   3 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 SUNDIN Hannah          HÖGBO GIF            13:49             6.00

        2 SKOGH Lina             ÅRSUNDA IF           14:02       0.13  5.00

        3 PERSSON Linnea         VALBO AIF            14:48       0.59  4.00

        4 BIEBEL Ellen           KUNGSGÅRDENS SK      16:39       2.50  3.00

        5 WALL Wilma             KUNGSGÅRDENS SK      20:42       6.53  2.00

 

        6 MÅHLEN Louvain         KUNGSGÅRDENS SK      25:53      12.04  1.00

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 13-14   3 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 JENNISCHE Oskar        STORVIKS IF          12:20             4.00

        2 BJÖRK David            VALBO AIF            12:28       0.08  3.00

        3 WALLQVIST Anton        STORVIKS IF          12:32       0.12  2.00

        4 NORDSTRÖM Felix        ÅRSUNDA IF           14:09       1.49  1.00

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 15-16   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 PALMBERG Ida           HÖGBO GIF            18:47             4.00

        2 WILKENSSON Emma        GÄVLE SK             22:03       3.16  3.00

        3 LANDSTRÖM Maja         GÄVLE SK             23:03       4.16  2.00

        4 CAVALLIN Frida         HÖGBO GIF            23:07       4.20  1.00

          PERSSON Ida            HÖGBO GIF         EJ START

 

          LINDSTRÖM Louise       HÖGBO GIF         EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 15-16   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 KYRÖ Filip             HÖGBO GIF            17:28             4.00

        2 PERSSON Oskar          ÅRSUNDA IF           18:39       1.11  3.00

        3 JOHANSSON Albin        SÄTRA IF             19:09       1.41  2.00

        4 AL-TAMEEMI Ghaith      OCKELBO SK           23:51       6.23  1.00

          BARKEGREN Viktor       DOMNARVETS GOIF   EJ START

 

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 17-20   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 17-20   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 17-20   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 17-20   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 17-20   6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 17-20   12 km  

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF KANNAN

        1 SANDGREN Andreas       HOFORS AIF           35:06             3.00

        2 JONSSON Simon          STORVIKS IF          37:13       2.07  2.00

        3 PERSSON Martin         ÅRSUNDA IF           39:20       4.14  1.00

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    D 21-     6 km   

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF

        1 IVARSSON Emma          ÅRSUNDA IF           18:20

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 21-     12 km  

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF

        1 EDVARDSSON Mattias     ÅRSUNDA IF           31:08

        2 SUOMI OLSSON Oskar     IFK MORA SK          31:11       0.03

        3 JOHANSSON Viktor       SUNDBYBERGS IK       37:41       6.33

          RÖNNLUND Mikael        OCKELBO SK        EJ START

 

 

                 RESULTAT UNGDOMSKANNAN    H 99      90 km  

 

     PLAC NAMN                   KLUBB              SLUTTID       DIFF

Uppdaterad: 28 SEP 2016 22:36 Skribent: Jonas Liw

Postadress:
Kungsgårdens SK - Skidor
Hillstavägen 10
81293 Kungsgården

Kontakt:
Tel: 0721739687
E-post: This is a mailto link

Se all info