Hoppa till sidans innehåll

Träningstider


Träningstiderna presenteras i åldersordning med YNGST överst. Scrolla nedåt för äldre lag.

Träningstiderna nedan senast justerade – 1 oktober

 

F = flickor

P = pojkar

F10 = flickor FÖDDA 2010 (siffror födelseår, inte ålder)

P12 = pojkar FÖDDA 2012 (siffror födelseår, inte ålder)

 

Eira = upptagningsområde Eiraskolan och Kungsholmens friskola

Essingen = upptagningsområde Stora och Lilla Essingen

Konradsberg = upptagningsområde ”centrala Kungsholmen”, skolor STIMS, Kungsholmens grundskola

Kristineberg = upptagningsområde Kristinebergsskolan

 

Lek- och Bollskolan ”Haj Fajv”

Söndag 1030-1130 Thorildshallen

 

Födda 2013 - spelare förväntas ta med sig egen basketboll.

--

F13 Eira

Fredag 1600-1700 Eiraskolan

 

F13 Essingen

Måndag 1615-1715 Essingeskolan

 

F13 Konradsberg

Tisdag 1730-1830 Konradsbergshallen 1

 

F13 Kristineberg

Fredag 1600-1700 Kristinebergsskolan

 

P13 Eira

Tisdag 1630-1700 Eiraskolan

 

P13 Essingen

Torsdag 1615-1715 Essingeskolan

 

P13 Konradsberg

Tisdag 1630-1730 Konradsbergshallen 1

 

P13 Kristineberg

Tisdag 1630-1730 Kristinebergsskolan

---

 

F12 Eira

Onsdag 1700-1800 Kungsholmens grundskola övre

 

F12 Essingen

Måndag 1615-1715 Essingeskolan

 

F12 Konradsberg

Fredag 1600-1700 Konradsbergshallen

 

F12 Kristineberg

Fredag 1700-1800 Kristinebergsskolan

 

P12 Eira

Fredag 1700-1800 Eiraskolan

 

P12 Essingen

Torsdag 1615-1715 Essingeskolan

 

P12 Konradsberg

Måndag 1600-1700 Konradsbergshallen

 

P12 Kristineberg

Tisdag 1630-1730 Kristinebergsskolan

---

 

F11 Eira

Tisdag 1800-1900 Eiraskolan

 

F11 Essingen

Måndag 1715-1815 Essingeskolan

 

F11 Konradsberg

Fredag 1700-1800 Konradsbergshallen 2

 

F11 Kristineberg

Fredag 1700-1730 Kungsholmens grundskola övre

 

P11 Eira (OBS - kontaka This is a mailto link innan besök)

Torsdag 1710-1800 Eiraskolan

Lördag 1000-1100 Klastorpsskolan

 

P11 Konradsberg

Måndag 1700-1800 Konradsbergshallen

 

P11 Kristineberg

Fredag 1800-1900 Kristinebergsskolan

--- 

 

F10 Eira

Tisdag 1900-2000 Eiraskolan

Torsdag 1630-1730 Eiraskolan

   

F10 Kristineberg

Tisdag 1730-1830 Kristinebergsskolan

 

P10 Eira

Tisdag 1700-1800 Eiraskolan

Fredag 1600-1700 med P10 Konradsberg gemensamt med P10 Konradsberg

 

P10 Konradsberg

Måndag 1700-1800 Konradsbergshallen

Fredag  1600-1700 Rålambshovsskolan

 

P10 Kristineberg

Tisdag 1700-1800 Konradsbergshallen 3

Torsdag 1730-1830 Rålambshovsskolan

Onsdag 1830-1930 Kungsholmens grundskola NYA gemensamt med alla P09:or

--- 

 

F09 Eira

Torsdag 1800-1900 Eiraskolan

Fredag 1800-1900 Eiraskolan

Onsdag 1700-1800 Konradsbergshallen gemensamt med alla F09:or

 

F09 Konradsberg

Måndag 1700-1800 Konradsbergshallen

Onsdag 1700-1800 Konradsbergshallen gemensamt med alla F09:or

ev. Fredag 1730-1900 Kungsholmens grundskola övre (med F09 Kristineberg)

 

F09 Kristineberg

Tisdag 1730-1830 Essingeskolan

Onsdag 1700-1800 Konradsbergshallen gemensamt med alla F09:or

Fredag 1730-1900 Kungsholmens grundskola övre (ev. med F09 Konradsberg)

 

P09 Eira

Onsdag 1830-1930 Kungsholmens grundskola NYA gemensamt med alla P09:or

Fredag 1700-1800 Rålambshovsskolan

 

P09 Essingen

Tisdag 1800-1900 Konradsbergshallen 3

Onsdag 1830-1930 Kungsholmens grundskola NYA gemensamt med alla P09:or

Torsdag 1830-1930 Rålambshovsskolan

 

P09 Kristineberg

Tisdag 1700-1800 Konradsbergshallen 3

Torsdag 1730-1830 Rålambshovsskolan

Onsdag 1830-1930 Kungsholmens grundskola NYA gemensamt med alla P09:or

---

 

F08 Eira

Tisdag 1900-2000 Konradsbergshallen gemensamt med F08 Kristineberg

Onsdag 1900-2000 Konradsbergshallen gemensamt med F08 Kristineberg

Torsdag 1900-2000 Eiraskolan

 

F08 Essingen

Tisdag 1930-2100 Rålambshovsskolan

Onsdag 1900-2000 Rålambshovskolan

Torsdag 1900-2030 Essingeskolan

 

F08 Kristineberg

Tisdag 1900-2000 Konradsbergshallen med F08 Eira

Onsdag 1900-2000 Konradsbergshallen med F08 Eira

Torsdag 1900-2030 Kristinebergsskolan

 

P08 Eira

Tisdag 1600-1730 Konradsbergshallen 2

Onsdag 1930-2030 Kungsholmens grundskola NYA med P08 Konradsberg

Torsdag 1600-1730 Rålambshovsskolan

 

P08 Konradsberg

Måndag 1830-2000 Rålambshovsskolan

Onsdag 1930-2030 Kungsholmens grundskola NYA med P08 Eira

---

 

F07 Eira

Måndag 1900-2100 Klastorpsskolan

Onsdag 1930-2030 St Eriks gymnasium

Fredag 1800-2000 Rålambshovsskolan med F07 Konradsberg

 

F07 Konradsberg

Måndag 2000-2100 Rålambshovsskolan

Onsdag 1800-1900 Kungsholmens gymnasium

Fredag 1800-2000 Rålambshovsskolan gemensamt med F07 Eira

 

P07

Måndag 2000-2100 Kungsholmens grundskola NYA

Onsdag 2030-2145 St Eriks gymnasium

Fresdag 1830-2000 Kungsholmens grundskola NYA

--- 

 

F06 Eira

Måndag 1900-2100 Kristinebergsskolan med F06 Konradsberg

Tisdag 1730-1900 Konradsbergshallen 2

Torsdag 1930-2100 Rålambshovsskolan

 

F06 Konradsberg

Måndag 1900-2100 Kristinebergsskolan med F06 Eira

Tisdag 1830-2000 Kungsholmens grundskola NYA

Torsdag 1830-2000 Kungsholmens grundskola NYA

 

P06

Tisdag 1900-2100 Kristinebergsskolan

Onsdag 1800-1900 Konradsbergshallen

Fredag 1830-1930 Konradsbergshallen

--- 

 

F05

Måndag 1900-2100 Kristinebergsskolan med F06

Tisdag 1830-2000 Kungsholmens grundskola NYA

Torsdag 1830-2000 Kungsholmens grundskola NYA

 

P05

Måndag 1915-2030 Konradsbergshallen

Tisdag 2000-2130 Konradsbergshallen Ambitionsträning med P04

Onsdag 2030-2200 Kungsholmens grundskola NYA Ambitionsträning med P04

Fredag 1930-2045 Konradsbergshallen

--- 

 

HU17

Måndag 2030-2145 Konradsbergshallen

Tisdag 2000-2130 Konradsbergshallen Ambitionsträning med P05

Onsdag 2030-2200 Kungsholmens grundskola NYA Ambitionsträning med P05

Fredag 2045-2200 Konradsbergshallen 

 

DU19 (födda 2001-2004)

Tisdag 2000-2100 Kungsholmens grundskola NYA

Torsdag 2000-2100 Kungsholmens grundskola NYA

 

HU19 (födda 2001-2003)

Tisdag 2100-2200 Kungsholmens grundskola NYA

Onsdag 1900-2100 Kristinebergsskolan

 

HALLHÄNG ungdom

Fredag 2200-2300 Konradsbergshallen

  

FRIIDROTT OCH PARKOUR

Information på www.kungsholmenfriidrott.se

 

 

Dam Div 2

Onsdag 1930-2100 Konradsbergshallen

 

Dam Div 3

Måndag 2100-2200 Thorildshallen

Torsdag 2100-2200 Kungsholmens grundskola NYA

 

 

Herr Div 3

Onsdag 2100-2230 Eriksdalshallen lilla

 

Herr Div 4

Torsdag 2100-2230 Konradsbergshallen

 

Herr Div 6

Måndag 2145-2300 Konradsbergshallen

 

 

PICK UP SENIOR

Facebookgrupp "Pick Up Basket Kungsholmen" för mer info.

 

FÖRÄLDRABASKET

Måndagar 2100-2200 Eiraskolan

 

Grundprinciper vid tilldelning av träningstider:

Geografisk närhet

Yngsta lagen tränar tidigast

Behålla träningsdag från förra säsongen

 

För frågor om träningstider kontakta gärna This is a mailto link där vi svarar omgående på era frågor.

 

 

Uppdaterad: 08 OKT 2019 14:47 Skribent: Oskar Kotsalainen
Epost: Adressen Gömd

 

 

2013-KLUBBEN

2013

Postadress:
Kungsholmen BBK - Basket
Oskar Kotsalainen, Hornsbergs strand 93
11215 Stockholm

Kontakt:
Tel: +46735330343
E-post: info@kungsholmenbask...

Se all info