Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2008-01-27 18:15 120890050 Latorps IF (D4H) - IFK Örebro (D3H) Karlslund Arena
Omgång 2
2008-02-02 10:30 120890034 Rynninge IK (D2H) - Örebro Syrianska BK (D3H) 3 - 2 Behrn Arena
2008-02-02 12:15 120890001 Karlslunds IF HFK (D2H) - Huddinge IF (D3H) 4 - 2 Karlslund Arena
2008-02-02 15:00 120890026 BK Forward (D1H) - KB Karlskoga (D2H) 5 - 2 Behrn Arena
2008-02-08 19:45 120890073 IFK Örebro (D3H) - Hova IF (D4H) 3 - 2 Behrn Arena
2008-02-09 08:20 120890081 Örebro SK Söder (D4H) - Adolfsbergs IK (D3H) Behrn Arena
2008-02-09 12:15 120890002 Karlslunds IF HFK (D2H) - Köping FF (D3H) 0 - 2 Karlslund Arena
2008-02-09 13:45 120890015 Örebro SK Ungdom (D3H) - Värmbols FC (D2H) Behrn Arena
2008-02-09 15:30 120890035 Rynninge IK (D2H) - Degerfors IF (SE) 0 - 1 Behrn Arena
2008-02-10 00:00 120890027 BK Forward (D1H) - Enköping (SE) Inst.
2008-02-10 13:45 120890080 BK Forward/Eyra (D6H) - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Felaktig arena
2008-02-13 17:30 120890003 Karlslunds IF HFK (D2H) - Örebro SK 1 - 5 Karlslund Arena
2008-02-16 10:15 120890084 IF Eker Örebro B - Vivalla Star IF (D7H) Vivalla IP Konstgräs
2008-02-16 10:45 120890016 Örebro SK Ungdom (D3H) - Lidköpings IF Behrn Arena
2008-02-16 12:30 120890028 BK Forward (D1H) - Degerfors IF (SE) 1 - 1 Behrn Arena
2008-02-16 17:00 120890083 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Kumla (D3H) Behrn Arena
2008-02-20 18:00 120890004 Karlslunds IF HFK (D2H) - Örebro SK Ungdom (D3H) 1 - 5 Karlslund Arena
2008-02-23 10:30 120890017 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Eskilstuna D2H) Behrn Arena
2008-02-23 12:30 120890044 KIF Örebro DFF (DA) - Jitex BK (D1D) Behrn Arena
2008-02-23 14:00 120890105 Karlslunds IF HFK (JUN) - KB Karlskoga FF (JUN) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-02-23 16:00 120890085 Örebro Syrianska BK (D3H) - FC Syrianska Linköping (D5H) 4 - 1 Karlslund Arena
2008-02-23 17:00 120890029 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) 2 - 3 Behrn Arena
2008-02-24 00:00 120890005 Karlslunds IF HFK (D2H) - Degerfors IF (SE) WO (3 - 0) Karlslund Arena
2008-02-24 09:30 120890068 BK Forward/Eyra (D6H) - Latorps IF (D4H) Felaktig arena
2008-02-24 10:00 120890086 IF Eker Örebro (D3D) - Lillån FK (P15) Karlslund Arena
2008-02-24 11:30 120890036 Rynninge IK (D2H) - Dalkurd FF (D3H) 1 - 0 Behrn Arena
2008-02-24 16:15 120890074 IFK Örebro (D3H) - Vretstorps IF (D4H) 1 - 0 Karlslund Arena
2008-02-24 18:15 120890082 Latorps IF (D4D) - Frövi IK (D3D) Karlslund Arena
2008-02-27 19:00 120890072 Örebro SK FK - Eskilstuna City FK johan bergfeldt (D2H) Felaktig arena
2008-02-28 19:00 120890071 Örebro SK FK - Västerås SK FK Felaktig arena
2008-02-28 19:00 120890128 Frövi IK (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 4 Fröviskolan Grus
2008-02-29 20:00 120890127 Örebro SK Söder Dam (D2D) - IF Eker Örebro (D3D) 3 - 1 Karlslund Arena
Omgång 3
2008-03-01 00:00 120890038 KIF Örebro DUFF (D2D) - Gustafs GoIF (D2D) Inst.
2008-03-01 08:20 120890148 Adolfsbergs IK (P16) - Degerfors IF (PAL) Felaktig arena
2008-03-01 10:00 120890095 Örebro Syrianska BK (D3H) - Sköllersta IF (D4H) 2 - 0 Karlslund Arena
2008-03-01 10:00 120890124 Närkes Kils SK (D6H) - Glanshammars IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-01 10:45 120890018 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Örebro (D3H) Behrn Arena
2008-03-01 11:00 120890118 Yxhults IK (D6H) - IFK Hallsberg (D5H) Kumlaby Grus
2008-03-01 12:15 120890006 Karlslunds IF HFK (D2H) - Eskilstuna City FK johan bergfeldt (D2H) 2 - 2 Karlslund Arena
2008-03-01 12:15 120890134 Latorps IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-01 13:00 120890058 IF Eker Örebro (D3H) - Enhörna IF D4H) Felaktig arena
2008-03-01 13:00 120890100 Laxå IF (D4H) - Mariestads BK (D4H) Västervallen Grus
2008-03-01 13:00 120890152 Frövi IK (D4H) - Skyllbergs IK (D5H) 4 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-01 14:00 120890069 BK Forward/Eyra (D6H) - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-03-01 15:30 120890030 BK Forward (D1H) - Husqvarna FF 1 - 1 Behrn Arena
2008-03-01 16:00 120890049 FK Bosna 92 (D4H) - Glanshammars IF (D5H) 4 - 3 Pettersbergs IP B
2008-03-01 16:00 120890087 IF Eker Örebro (D3D) - HOIF (D4D) Karlslund Arena
2008-03-01 16:00 120890120 IK Sturehov (D4H) - FK Örebro (D5H) 5 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-02 10:00 120890051 FK Bosna B - Mullhyttans IF (D6H) 4 - 1 Pettersbergs IP B
2008-03-02 10:00 120890126 Latorps IF (D4D) - Villastadens IF (D3D) Karlslund Arena
2008-03-02 12:00 120890121 IFK Örebro B - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Pettersbergs IP B
2008-03-02 13:00 120890045 KIF Örebro DFF (DA) - Älvsjö AIK FF (D1D) Behrn Arena
2008-03-02 14:00 120890147 IK Sturehov (D4H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) 2 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-02 14:20 120890153 Karlslunds IF HFK (PAL) - Arboga Södra IF J1 10 - 2 Karlslund Arena
2008-03-02 16:00 120890113 Rynninge IK (D3D) - Lillån FK (D4D) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 00:00 120890019 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Ölme (D3H) Inst. Behrn Arena
2008-03-08 00:00 120890138 IFK Lindesberg (D7H) - Wedevågs IF (D7H) Inst. Stadsskogsskolan Grus
2008-03-08 00:00 120890165 Järnboås IF D7H) - Nora-Pershyttan BK B Inst. Karlsängs IP Grus
2008-03-08 10:00 120890129 Örebro SK Söder Dam (D2D) - BK Tinnis B (D3D) 0 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 10:00 120890166 Glanshammars IF (D5H) - Stora Tuna IK A (D5H) 11 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 11:00 120890119 Yxhults IK (D6H) - Frövi IK (D4H) Kumlaby Grus
2008-03-08 11:00 120890163 Lekebergs IF (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 3 Vretalund
2008-03-08 12:00 120890136 Närkes Kils SK (D6H) - Ervalla SK (D4H) Fröviskolan Grus
2008-03-08 12:15 120890007 Karlslunds IF HFK (D2H) - Skiljebo SK (D2H) 0 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 12:15 120890135 Latorps IF (D4H) - Fjugesta IF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 13:00 120890046 KIF Örebro DFF (DA) - Västerås BK 30, U (D3D) Behrn Arena
2008-03-08 13:00 120890123 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Hasslö-Torsö GoIF (D6H) Kumlaby
2008-03-08 13:00 120890154 IFK Askersund (D6H) - Åmmebergs IF (D6H) 3 - 0 Solberga IP Grus
2008-03-08 14:00 120890160 IK Sturehov (D4H) - Örebro SK Söder (D4H) 3 - 6 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 14:15 120890158 Karlslunds FF (D6H) - Lillån FK (D6H) 11 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 15:00 120890031 BK Forward (D1H) - Motala AIF FK (D1H) 2 - 1 Behrn Arena
2008-03-08 16:00 120890052 FK Bosna 92 (D4H) - IFK Kumla (D3H) 4 - 2 Pettersbergs IP B
2008-03-08 16:00 120890162 BK Forward (PAL) - Västerås SK FK (PAL) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 16:15 120890075 IFK Örebro (D3H) - Katrineholms SK FK (D3H) 2 - 2 Karlslund Arena
2008-03-08 17:00 120890059 IF Eker Örebro (D3H) - IFK Kristinehamn (D4H) Felaktig arena
2008-03-09 10:00 120890122 IFK Örebro B - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) 0 - 5 Pettersbergs IP B
2008-03-09 10:00 120890164 Adolfsbergs IK B - Hidingsta IK (D5H) 1 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-09 12:00 120890107 Grönbo IF (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-09 12:00 120890125 HOIF (D4D) - Sköllersta IF (D4D) 1 - 0 Odenvallen B
2008-03-09 12:00 120890161 IK Sturehov B - ÖSK Söder B 8 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-09 13:00 120890101 Laxå IF B - IFK Askersund (D6H) Västervallen Grus
2008-03-09 13:00 120890149 Fellingsbro GOIF B - Nyckelby IF (D6H) 4 - 6 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-09 13:30 120890039 KIF Örebro DUFF (D2D) - IF Brommapojkarna (D2D) Felaktig arena
2008-03-09 15:45 120890064 IK Sturehov (D3D) - Bråtens IK (D3D) Felaktig arena
2008-03-09 16:00 120890178 IF Eker Örebro (D3D) - Adolfsbergs IK (D4D) Karlslund Arena
2008-03-09 17:30 120890070 BK Forward/Eyra (D6H) - FK Örebro (D5H) 0 - 1 Felaktig arena
2008-03-09 18:00 120890096 Örebro Syrianska BK (D3H) - IK Sturehov (D4H) Inst. Karlslund Arena
2008-03-11 17:15 120890184 Örebro SK Söder (D4H) - Sköllersta IF (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-13 18:45 120890186 Lillån FK (D6H) - Vivalla Star IF (D7H) 0 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2008-03-13 19:00 120890159 Frövi IK (D4H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) 6 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-13 20:00 120890142 Glanshammars IF (D2D) - Lillån FK (D4D) 7 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 08:15 120890213 BK Forward/Eyra (D6H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-15 08:20 120890167 Adolfsbergs IK B - Sköllersta IF (D4H) Behrn Arena
2008-03-15 10:00 120890091 IF Eker Örebro B - Lillkyrka IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 10:00 120890114 Rynninge IK (D3D) - Ämterviks FF (D3D) 2 - 4 Karlslund Arena
2008-03-15 10:45 120890020 Örebro SK Ungdom (D3H) - Karlstad BK (D3H) Behrn Arena
2008-03-15 11:00 120890176 Yxhults IK (D6H) - Närkes Kils SK (D6H) Kumlaby Grus
2008-03-15 11:00 120890187 IFK Kumla F15-18 - Frövi IK F15-18 Kumla IP Grus
2008-03-15 12:00 120890157 Kilsmo IK (D7H) - Bobby BK (D6H) 0 - 0 Odenvallen B
2008-03-15 12:15 120890009 Karlslunds IF HFK (D2H) - Linköpings FF (D2H) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 12:15 120890194 Glanshammars IF (D5H) - Värhulta/IFK Arboga (D6H) 1 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 12:30 120890168 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Sunne (D4H) Felaktig arena
2008-03-15 13:00 120890155 FK Örebro (D5H) - Ervalla SK (D4H) 4 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-15 14:00 120890013 Karlslunds IF HFK (JUN) - Degerfors IF (JUN) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 14:00 120890014 Real Örebro (D5H) - FK Bosna 92 (D4H) 0 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 14:00 120890200 Hampetorp-Odensbackens IF - IFK Hallsberg (D5H) 0 - 1 Odenvallen B
2008-03-15 15:00 120890040 KIF Örebro DUFF (D2D) - IK Tun (D2D) Felaktig arena
2008-03-15 15:00 120890204 Öfvre Adolfsberg FC (D5H) - Frövi IK (D4H) 0 - 2 Fröviskolan Grus
2008-03-15 15:15 120890190 Garphyttans IF (D5H) - Kumla BK (D6H) Kumlaby Grus
2008-03-15 16:00 120890097 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Ölme (D3H) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-16 00:00 120890206 IK Sturehov (D4H) - IFK Kumla U OW (0 - 3) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-16 10:00 120890053 FK Bosna B - Vivalla Star IF (D7H) 3 - 0 Pettersbergs IP B
2008-03-16 10:00 120890088 IF Eker Örebro (D3D) - Lillån FK (D4D) Karlslund Arena
2008-03-16 10:45 120890065 IK Sturehov (D3D) - Torshälla-Nyby IS (D3D) Felaktig arena
2008-03-16 13:00 120890170 Nora-Pershyttan BK (D3D) - Adolfsbergs IK (D4D) Karlsängs IP Grus
2008-03-16 14:00 120890185 FK Heden (D7H) - Axbergs IF B 2 - 1 Pettersbergs IP B
2008-03-16 14:15 120890207 Karlslunds IF HFK (PAL) - Degerfors IF (PAL) 6 - 0 Karlslund Arena
2008-03-16 14:30 120890139 IFK Lindesberg (D7H) - Åmmebergs IF (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-16 15:00 120890060 IF Eker Örebro (D3H) - Kungsör BK (D4H) Felaktig arena
2008-03-16 15:00 120890205 Laxå IF (P16) - KB Karlskoga (P16) 3 - 0 Hasselvallen
2008-03-16 16:00 120890130 Örebro SK Ungdomsklubb - Frövi IK (D3D) Inst. Karlslund Arena
2008-03-16 17:10 120890193 BK Forward (PAL) - Hampetorp-Odensbackens IF U-lag Felaktig arena
2008-03-16 18:15 120890076 IFK Örebro (D3H) - Laxå IF (D4H) 10 - 1 Karlslund Arena
2008-03-17 19:00 120890143 Glanshammars IF (D2D) - IF Eker Örebro (D3D) 12 - 1 Karlslund Arena
2008-03-17 20:00 120890209 Örebro SK Söder (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 0 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-20 00:00 120890047 KIF Örebro DFF (DA) - Falköpings KIK (D1D) Inst. Behrn Arena
2008-03-20 17:00 120890220 Lekebergs IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vretalund Grus
2008-03-20 18:15 120890032 BK Forward (D1H) - IK Brage (D1H) 1 - 1 Behrn Arena
2008-03-20 20:15 120890218 Latorps IF (D4H) - Immetorps BK (D5H) Karlslund Arena
2008-03-21 00:00 120890150 Fellingsbro GoIF (D4H) - Real Örebro (D5H) 0 - 1 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-21 00:00 120890227 Hampetorp-Odensbackens IF - Julita GoIF (D6H) 0 - 0 Odenvallen B
2008-03-21 10:00 120890231 Glanshammars IF (D5H) - Rynninge IK U 3 - 1 Trängens IP Grus
2008-03-21 10:15 120890078 IFK Örebro (D3H) - IFK Mariestad (D3H) 5 - 0 Karlslund Arena
2008-03-21 10:30 120890021 Örebro SK Ungdom (D3H) - Sköllersta IF (D4H) Behrn Arena
2008-03-21 11:00 120890171 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Ervalla SK (D4H) 4 - 1 Karlsängs IP Grus
2008-03-21 11:00 120890177 Yxhults IK (D6H) - FK Örebro (D5H) 3 - 1 Kumlaby Grus
2008-03-21 11:00 120890225 Hovsta IF (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-21 12:00 120890108 Grönbo IF (D6H) - Wedevågs IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-21 12:15 120890008 Karlslunds IF HFK (D2H) - Adolfsbergs IK (D3H) 2 - 1 Karlslund Arena
2008-03-21 12:15 120890093 Garphyttans IF (D5H) - Mullhyttans IF (D6H) Trängens IP Grus
2008-03-21 13:00 120890223 Nyckelby IF (D6H) - Medåkers IF (D7H) 4 - 0 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-03-21 14:00 120890216 Lillån FK (D6H) - Kilsmo IK (D7H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-21 14:30 120890140 IFK Lindesberg (D7H) - Hidinge IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-21 15:00 120890061 IF Eker Örebro (D3H) - Frövi IK (D4H) Felaktig arena
2008-03-21 15:00 120890183 IFK Askersund (D6H) - Östansjö IF (D5H) Solberga IP Grus
2008-03-22 10:00 120890219 ÖSK Ungdom (P15) - BK Kenty (P15) Karlslund Arena
2008-03-24 09:00 120890137 Sköllersta IF (D4H) - Ervalla SK (D4H) Felaktig arena
2008-03-24 10:15 120890180 Lillkyrka IF (D5H) - Närkes Kils SK (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-24 11:00 120890211 Lekebergs IF (D4D) - Latorps IF (D4D) Vretalund Grus
2008-03-24 11:30 120890229 IFK Kumla (D3H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-24 12:00 120890195 Vretstorps IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Fredriksberg Grus
2008-03-24 13:00 120890048 KIF Örebro DFF (DA) - Eskilstuna United DF (D1D) Behrn Arena
2008-03-24 13:00 120890102 Laxå IF B - IFK Hallsberg (D5H) Hasselvallen
2008-03-24 14:00 120890217 Lillån FK (D6H) - Östansjö IF (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-24 14:00 120890221 Lekebergs IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vretalund Grus
2008-03-24 15:00 120890222 Fellingsbro GoIF (D4H) - Real Örebro (D5H) 0 - 1 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-03-24 15:30 120890228 Mariebergs IK (D7H) - IK Sturehov P-91 1 - 4 Sörbyvallen Örebro Grus
2008-03-25 17:15 120890202 Fjugesta IF (D6H) - Örebro SK Söder (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-26 19:00 120890010 Karlslunds IF HFK (D2H) - BK Forward (D1H) 4 - 1 Karlslund Arena
2008-03-26 20:00 120890236 Hidingsta IK (D5H) - Yxhults IK (D6H) 1 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-26 20:45 120890062 IF Eker Örebro (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Felaktig arena
2008-03-27 20:00 120890245 Assyriska FF i Ö-O (D6H) - Vivalla Star IF (D7H) Trängens IP Grus
2008-03-28 19:45 120890079 IFK Örebro (D3H) - Vetlanda FF 4 - 0 Behrn Arena
2008-03-29 00:00 120890063 IF Eker Örebro (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Inst.
2008-03-29 00:00 120890092 IF Eker Örebro B - Närkes Kils SK (D6H) Inst. Vivalla IP Konstgräs
2008-03-29 00:00 120890172 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Inst. Karlsängs IP Grus
2008-03-29 10:00 120890115 Rynninge IK (D3D) - HOIF (D4D) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-03-29 10:00 120890210 IFK Lindesberg (D3D) - IF Eker Örebro (D3D) 2 - 3 Stadsskogsskolan Grus
2008-03-29 11:00 120890179 Axbergs IF (D6H) - Hovsta IF (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-29 11:00 120890203 Fjugesta IF (D6H) - Lekebergs IF (D4H) Bergavallen Grus
2008-03-29 11:00 120890233 Laxå IF U - Yxhults IK U 0 - 3 Hasselvallen
2008-03-29 12:00 120890141 IFK Lindesberg (D7H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-29 12:00 120890196 Vretstorps IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) 2 - 1 Fredriksberg Grus
2008-03-29 12:15 120890011 Karlslunds IF HFK (D2H) - IFK Mariestad (D3H) 5 - 0 Karlslund Arena
2008-03-29 12:15 120890246 IF Eker Örebro (P16) - Adolfsbergs IK (P16) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-29 13:00 120890208 Laxå IF (D4H) - IFK Kristinehamn (D4H) Hasselvallen
2008-03-29 14:00 120890106 Karlslunds IF HFK (JUN) - Vetlanda FF B 5 - 2 Karlslund Arena
2008-03-29 14:00 120890244 Hampetorp-Odensbackens IF U-lag - Hidingsta IK (D5H) 4 - 0 Odenvallen B
2008-03-29 14:15 120890022 Örebro SK Ungdom (D3H) - Hammarby TFF (D2H) Behrn Arena
2008-03-29 14:30 120890239 Garphyttans IF (D5H) - IK Sturehov B Sörbyvallen Örebro Grus
2008-03-29 16:00 120890098 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Eskilstuna D2H) 0 - 0 Karlslund Arena
2008-03-30 10:15 120890234 Latorps IF (D4H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-30 11:00 120890188 Yxhults IK (D6H) - Mariebergs IK (D7H) Kumlaby Grus
2008-03-30 11:00 120890237 Sköllersta IF (D4D) - Skyllbergs IK (D4D) 2 - 1 Solberga IP Grus
2008-03-30 12:00 120890041 KIF Örebro DUFF (D2D) - Mjölby Södra IF (D2D) Felaktig arena
2008-03-30 12:00 120890089 IF Eker Örebro (D3D) - BK Tinnis B (D3D) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-30 12:00 120890169 Adolfsbergs IK B - Lillån FK (D6H) Trängens IP Grus
2008-03-30 13:00 120890226 Wedevågs IF (D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Sjöängen Grus
2008-03-30 13:00 120890232 IFK Askersund B - Finnerödja IF (D7H) Solberga IP
2008-03-30 14:00 120890212 Lekebergs IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) 0 - 2 Vretalund Grus
2008-03-30 14:15 120890238 Karlslunds IF HFK (PAL) - KB Karlskoga (P16) WO (3 - 0) Karlslund Arena
2008-03-30 14:15 120890240 BK Forward/Eyra (D6H) - Sköllersta IF (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-30 14:30 120890109 Grönbo IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D6H) 8 - 0 Stadsskogsskolan Grus
2008-03-30 16:00 120890132 Örebro SK Ungdomsklubb - Bråtens IK (D3D) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-30 16:00 120890230 IFK Kumla (D2D) - BK Tinnis (D2D) Kumlaby Grus
2008-03-30 17:00 120890151 Fellingsbro GoIF (D4H) - Glanshammars IF (D5H) 0 - 0 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-30 18:00 120890144 Glanshammars IF (D2D) - Hallsbergs BK (D3D) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-04-02 18:30 120890241 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Björkvallen Grus
2008-04-07 19:15 120890131 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Glanshammars IF (D2D) 1 - 3 Karlslund Arena
Omgång 4
2008-04-02 20:45 120890257 IF Eker Örebro (D3H) - Sköllersta IF (D4H) Felaktig arena
2008-04-04 19:00 120890260 Nora-Pershyttan BK B - Lindesbergs FK (D7H) Karlsängs IP Grus
2008-04-05 00:00 120890023 Örebro SK Ungdom (D3H) - Linköpings FF (D2H) Inst.
2008-04-05 00:00 120890037 Rynninge IK (D2H) - Kvarnsvedens IK (D3H) Inst. Behrn Arena
2008-04-05 00:00 120890054 FK Bosna B - FK Örebro (D5H) Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-05 00:00 120890224 Nyckelby IF (D6H) - Real Örebro (D5H) Inst. Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-04-05 10:00 120890145 Glanshammars IF (D2D) - Frövi IK (D3D) 3 - 2 Karlslund Arena
2008-04-05 10:00 120890250 Mariebergs IK (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) 0 - 0 Trängens IP Grus
2008-04-05 11:00 120890156 IF Eker Örebro (D3H) - Ervalla SK (D4H) Lyckevallen
2008-04-05 11:00 120890259 Åmmebergs IF (D6H) - Närkesberg/Mariedamm (D6H) 1 - 2 Björkvallen Grus
2008-04-05 12:00 120890197 Vretstorps IF (D4H) - IFK Kumla (D3H) 1 - 3 Fredriksberg Grus
2008-04-05 12:00 120890265 Rynninge IK U - Glanshammars IF B Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-05 12:15 120890255 Glanshammars IF (D5H) - Immetorps BK (D5H) 0 - 7 Trängens IP Grus
2008-04-05 13:00 120890103 Laxå IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Hasselvallen
2008-04-05 13:00 120890247 Yxhults IK (D6H) - Axbergs IF (D6H) Kumlaby Grus
2008-04-05 13:00 120890261 Frövi IK (D4H) - Woodys FC (D5H)
2008-04-05 13:00 120890262 Frövi IK (D4H) - Woodys FC (D5H) Fröviskolan Grus
2008-04-05 13:00 120890269 IFK Askersund (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Solberga IP Grus
2008-04-05 14:15 120890256 Sköllersta IF B - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-04-05 15:00 120890042 KIF Örebro DUFF (D2D) - Linköping Kenty DFF (D2D) Felaktig arena
2008-04-05 15:00 120890175 Röfors IF (D7H) - Lindesbergs FK (D7H) Hasselvallen
2008-04-05 15:00 120890243 Finnerödja IF (D7H) - Mullhyttans IF (D6H) Västervallen Grus
2008-04-05 16:00 120890116 Rynninge IK (D3D) - Skattkärrs IF (D3D) 1 - 3 Karlslund Arena
2008-04-05 16:00 120890254 Kilsmo IK (D7H) - Fjugesta IF (D6H) Odenvallen B
2008-04-05 16:15 120890094 Garphyttans IF (D5H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) Trängens IP Grus
2008-04-05 17:15 120890055 FK Bosna 92 (D4H) - Norrköpings IF Bosna (D4H) 4 - 4 Behrn Arena
2008-04-06 00:00 120890099 Örebro Syrianska BK (D3H) - Syrianska IF Kerbura (D2H) Inst. Karlslund Arena
2008-04-06 09:00 120890264 Nora-Pershyttan BK B - Yxhults IK (D6H) 0 - 3 Karlsängs IP Grus
2008-04-06 10:00 120890258 FK Bosna B - FK Heden (D7H) Pettersbergs IP B
2008-04-06 10:15 120890066 IK Sturehov (D3D) - Villastadens IF (D3D) 1 - 0 Felaktig arena
2008-04-06 10:30 120890182 Ervalla SK (D4H) - Hovsta IF (D6H) 2 - 4 Lyckevallen
2008-04-06 11:00 120890248 Järnboås IF D7H) - FK Örebro (D5H) 1 - 1 Karlsängs IP Grus
2008-04-06 11:00 120890253 Fellingsbro GOIF B - Wedevågs IF (D7H) 2 - 0 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-04-06 12:00 120890110 Grönbo IF (D6H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-04-06 13:00 120890242 Laxå IF (P16) - Degerfors IF (PAL) 1 - 2 Hasselvallen
2008-04-06 14:00 120890251 Sköllersta IF F15-18 - Örebro SK Söder F15-18 Fall
2008-04-06 15:00 120890267 Adolfsbergs IK B - Nyckelby IF (D6H) Behrn Arena
2008-04-06 16:00 120890214 Lekebergs IF (D4D) - Mullhyttans IF (D4D) Åvallen
2008-04-06 17:30 120890270 Hallsbergs BK (D3D) - Laxå IF (D4D) Transtensvallen 9-1
2008-04-06 18:15 120890077 IFK Örebro (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Karlslund Arena
2008-04-08 17:15 120890279 Örebro SK Söder (D4H) - Fjugesta IF (D6H) Trängens IP Grus
2008-04-09 18:15 120890289 Hidingsta IK (D5H) - IFK Örebro (D3H) Tingstadsvallen
2008-04-10 00:00 120890288 Frövi IK (D4H) - Glanshammars IF (D5H) Inst. Fröviskolan Grus
2008-04-11 18:15 120890287 Ervalla SK (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) 2 - 0 Lyckevallen
2008-04-12 00:00 120890024 Örebro SK Ungdom (D3H) - Karlslunds IF HFK (D2H) Inst. Behrn Arena
2008-04-12 00:00 120890056 FK Bosna 92 (D4H) - IK Sturehov (D4H) Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-12 00:00 120890189 Yxhults IK (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Inst. Kumlaby Grus
2008-04-12 11:00 120890273 Pålsboda GoIF (D6H) - Kilsmo IK (D7H) Pålsboda IP Konstgräs
2008-04-12 11:30 120890191 Fjugesta IF (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Bergavallen Grus
2008-04-12 12:00 120890299 Åmmebergs IF (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) 2 - 6 Västra Å
2008-04-12 12:15 120890012 Karlslunds IF HFK (D2H) - Carlstad United BK (D1H) 0 - 3 Karlslund Arena
2008-04-12 12:15 120890296 Örebro SK Ungdom (D3H) - IF Eker Örebro (D3H) Behrn Arena
2008-04-12 13:00 120890104 Laxå IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Hasselvallen
2008-04-12 13:00 120890201 IFK Kumla F15-18 - Forsby FF F92 Kumla IP Grus
2008-04-12 13:00 120890266 Frövi IK U - Yxhults IK U Fröviskolan Grus
2008-04-12 13:00 120890278 Lillån FK (D4D) - Latorps IF (D4D) Lillåvallen Konstgräs
2008-04-12 13:00 120890290 IFK Askersund (D6H) - Tjällmo IF (D6H) Hammarvallen
2008-04-12 14:00 120890181 Axbergs IF (D6H) - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-04-12 14:00 120890298 Hampetorp-Odensbackens IF - Gropptorps IF (D6H) 5 - 5 Odenvallen B
2008-04-12 14:30 120890111 Grönbo IF (D6H) - Lindesbergs FK (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-04-12 15:00 120890235 Röfors IF (D7H) - Finnerödja IF (D7H) Hasselvallen
2008-04-12 15:00 120890294 Nyckelby IF (D6H) - Värhulta AIS 3 - 3 Arunavallen 1
2008-04-12 16:00 120890057 FK Bosna B - IK Sturehov B Tingstadsvallen B
2008-04-12 16:00 120890090 IF Eker Örebro (D3D) - BK Zeros (D3D) Karlslund Arena
2008-04-13 10:00 120890033 BK Forward (D1H) - Skövde AIK (D1H) Behrn Arena
2008-04-13 11:00 120890263 Yxhults IK (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Kumlaby
2008-04-13 11:00 120890286 Järnboås IF D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Karlsängs IP Grus
2008-04-13 12:00 120890043 KIF Örebro DUFF (D2D) - Gideonsbergs IF (D1D) Felaktig arena
2008-04-13 12:00 120890249 HOIF (D4D) - Arboga Södra IF (D5D) 0 - 5 Hampetorps IP
2008-04-13 12:00 120890295 IFK Örebro B - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Pettersbergs IP B
2008-04-13 13:00 120890173 Nora-Pershyttan BK B - IFK Askersund (D6H) Karlsängs IP Grus
2008-04-13 14:00 120890252 Sköllersta IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) 4 - 0 Fall
2008-04-13 14:00 120890282 FK Heden (D7H) - Guldsmedshytte/Strås (D7H) 3 - 7 Trängens IP Grus
2008-04-13 15:00 120890280 Laxå IF (P16) - Adolfsbergs IK (P16) Hasselvallen
2008-04-13 16:00 120890133 Örebro SK Söder Dam (D2D) - ÖSK Ungdom (P15) 0 - 5 Karlslund Arena
2008-04-13 16:00 120890215 Lekebergs IF (D4D) - Frövi IK (D3D) Åvallen
2008-04-13 17:00 120890291 Axberg/Ervalla U - IK Sturehov P-91 Lyckevallen
2008-04-13 18:00 120890146 Glanshammars IF (D2D) - Forsby FF (D3D) 6 - 0 Karlslund Arena
2008-04-14 18:30 120890297 IFK Hallsberg (D5H) - Lillån FK (D6H)
2008-04-15 18:00 120890301 Yxhults IK (D6H) - Adolfsbergs IK B Hjortvallen
2008-04-15 18:15 120890303 Östansjö IF (D5H) - Fjugesta IF (D6H) Bäcksjövallen
2008-04-15 18:15 120890313 Hidingsta IK (D5H) - IFK Kumla (D3H) 2 - 3 Tingstadsvallen 9-1
2008-04-16 18:30 120890283 IFK Hallsberg (D5H) - FK Bosna 92 (D4H) 1 - 0 Allévallen, Konstgräs
2008-04-16 18:30 120890302 Hampetorp-Odensbackens IF - Frövi IK (D4H) 0 - 0 Odenvallen
2008-04-17 18:15 120890192 Fjugesta IF (D6H) - FK Örebro (D5H) Bergavallen Grus
2008-04-19 00:00 120890025 Örebro SK Ungdom (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Inst. Behrn Arena
2008-04-19 00:00 120890174 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Fellingsbro GoIF (D4H) Inst. Karlsängs IP Grus
2008-04-19 00:00 120890304 Frövi IK (D4H) - Bäckhammars SK Inst. Fröviskolan Grus
2008-04-19 10:00 120890117 Rynninge IK (D3D) - Bråtens IK (D3D) 0 - 4 Karlslund Arena
2008-04-19 11:00 120890275 Ervalla SK (D4H) - Real Örebro (D5H) 1 - 0 Lyckevallen
2008-04-19 11:00 120890281 Laxå IF (P16) - IFK Mariestad II (P16) 8 - 0 Ramundervallen
2008-04-19 11:00 120890300 Åmmebergs IF (D6H) - Finnerödja IF (D7H) 3 - 1 Västra Å
2008-04-19 11:00 120890306 Östansjö IF (D5H) - Yxhults IK (D6H) 3 - 0 Bäcksjövallen
2008-04-19 11:00 120890311 Hidinge IF (D7H) - Bobby BK (D6H) Åvallen
2008-04-19 11:00 120890314 Laxå IF (D4H) - BK Forward/Eyra (D6H) Ramundervallen B
2008-04-19 12:00 120890112 Grönbo IF (D6H) - Kumla BK (D6H) 0 - 0 Stadsskogsskolan Grus
2008-04-19 12:00 120890284 Latorps IF (D4H) - DHL:s Landslag Karlslund Arena
2008-04-19 13:00 120890199 FK Bosna 92 (D4H) - FK Bosna Hercegovina (D6H) Ånnaboda IP
2008-04-19 14:00 120890292 FK Örebro (D5H) - Eskilstuna Babylon IF 3 - 1 Vivalla Företagsby
2008-04-19 14:30 120890316 IFK Lindesberg (D7H) - Wedevågs IF (D7H) 2 - 3 Stadsskogsskolan Grus
2008-04-19 15:00 120890274 Pålsboda GoIF (D6H) - Pars FC Örebro (D7H) Pålsboda IP Konstgräs
2008-04-19 15:00 120890310 Frövi IK (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF Lyckevallen
2008-04-20 00:00 120890277 Lekebergs IF (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF Inst. Åvallen
2008-04-20 00:00 120890317 IFK Lindesberg (D7H) - Nora-Pershyttan BK B Inst. Stadsskogsskolan Grus
2008-04-20 10:15 120890067 IK Sturehov (D3D) - DFK Värmbol (D3D) Felaktig arena
2008-04-20 11:00 120890318 Hallsbergs BK (D3D) - Villastadens IF (D3D) Transtensvallen B
2008-04-20 12:00 120890276 Ervalla SK (D4H) - Nyckelby IF (D6H) 4 - 0 Lyckevallen
2008-04-20 12:00 120890305 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Lillån FK (D6H) Björkvik
2008-04-20 14:00 120890320 Odensbackens BK (D7H) - IK Sturehov B 3 - 4 Hampetorps IP
2008-04-20 14:15 120890309 Karlslunds IF HFK (PAL) - Västerås SK FK (PAL) 5 - 3 Karlslund Arena
2008-04-20 15:00 120890307 Östansjö IF 2008 B - Yxhults IK U Bäcksjövallen
2008-04-20 15:00 120890308 Fellingsbro GOIF B - Kopparbergs FK (D7H) 0 - 0 Idrottsparken Fellingsbro
2008-04-20 16:00 120890271 Latorps IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) Karlslund Arena
2008-04-20 16:00 120890293 FK Heden (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) 4 - 1 Trängens IP Grus
2008-04-20 16:00 120890315 Vivalla Star IF (D7H) - Garphyttans IF (D5H) 4 - 2 Vivalla IP Konstgräs
2008-04-20 16:00 120890321 Hovsta IF (D6H) - Competencia SK (D7H) 3 - 0 Lyckevallen
2008-04-20 18:00 120890312 Hidinge IF (D7H) - Hidinge IF (D7H) Åvallen
2008-04-20 20:00 120890268 Karlslunds IF HFK (JUN) - Adolfsbergs IK B 3 - 3 Karlslund Arena
2008-04-22 00:00 120890198 Vretstorps IF (D4H) - BK Forward/Eyra (D6H) 4 - 1 Fredriksberg Grus
2008-04-23 18:30 120890285 Laxå IF (D4D) - Rävåsen (D5D) 3 - 1 Ramundervallen
2008-04-23 18:30 120890319 Sköllersta IF (D4D) - Örebro SK Söder F15-18 1 - 0 Sköllervallen IP
2008-04-23 19:00 120890272 IF Eker Örebro (D3D) - Örebro SK Ungdomsklubb Vivalla Företagsby
2008-04-25 18:30 120890326 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) Stråssa IP
2008-04-27 11:00 120890323 Nora-Pershyttan BK B - Woodys FC (D5H) Nitrovallen
2008-04-27 14:15 120890322 Karlslunds IF HFK (JUN) - Hampetorp-Odensbackens IF U-lag 2 - 0 Karlslund Arena
2008-04-27 16:30 120890327 Odensbackens BK (D7H) - Sköllersta IF B 0 - 7 Hampetorps IP
2008-04-28 19:00 120890324 Sköllersta IF F15-18 - IK Sturehov F15-18 Sköllervallen IP
Omgång 5
2008-04-27 15:00 120890325 Yxhults IK B - Yxhults IK U Moabvallen
2008-05-24 15:00 120890328 Dövas Landslag - Real Örebro (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2008-08-04 19:00 120890329 Hovsta IF - Värhulta AIS 4 - 0 Hovsta IP
2008-08-16 11:30 120890330 KIF Örebro DFF (DA) - Team Strömmen Felaktig arena
2008-08-17 13:00 120890331 KIF Örebro DFF (DA) - Team Strömmen Felaktig arena
2008-08-30 15:00 120890332 Dövas Landslag U23 - AC Testaccio Inst. Ekängs IP, Konstgräs
2008-09-17 17:00 120890333 BK Forward (D1H) - AIK Fotboll AB (Allsv.) 0 - 4 Trängens IP
2008-09-24 17:15 120890335 Laxå IF (D4D) - Kosovo damlandslag 2 - 2 Ramundervallen
2008-09-26 19:00 120890334 KIF Örebro DFF (DA) - Kosovo damlandslag Behrn Arena
2008-10-13 20:00 120890336 KIF Örebro DUFF (D2D) - Glanshammars IF (D2D) Felaktig arena

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info