Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Tr.match H5

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-02-06 12:00 140985001 Eneryda IF - Delary/Pjätteryd 0 - 0 Lindvallen
2010-02-19 19:00 140985131 Fågelfors IF - IF Stjärnan 6 - 0 Sparbanksvallen
2010-02-20 09:00 140985101 Råstorp/Timsfors/Markaryd - Hinneryds IF 0 - 0 Sparbanksvallen, Bjärnum
2010-02-20 12:00 140985003 Delary/Pjätteryd - Lönsboda GoIF 0 - 0 Lindvallen
2010-02-20 14:00 140985002 Lagans AIK - Eneryda IF 0 - 0 Lagavallen
2010-02-21 12:00 140985128 J-Södra IF J-lag - Egnahems BK 0 - 0 Tipshallen Elmia, Jönköping
2010-02-21 16:00 140985032 Stensjöns IF - Sävsjö FF 0 - 0 Skogsvallen
2010-02-21 19:30 140985056 Norrahammars GIS - Norrahammars IK 2 - 1 Tipshallen Elmia, Jönköping
2010-02-23 20:00 140985132 Fågelfors IF - Ruda/Fliseryd 6 - 0 Sparbanksvallen
2010-02-26 19:00 140985006 Kånna IF - Strömsnäsbruks IF 7 - 2 Lagavallen
2010-02-27 09:45 140985051 Ölmstads IS - IK Vista 0 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-02-27 10:00 140985004 Delary/Pjätteryd - Hanaskogs IS 2 - 2 Lindvallen
2010-02-27 11:00 140985081 Ljungbyholms GoIF - Trekantens IF 0 - 0
2010-02-27 11:00 Tranås, konstgräs 140985140 Bälaryds IK - Gripenbergs BK 0 - 0
2010-02-27 12:00 140985005 Eneryda IF - Strömsborgs IF 0 - 1 Lindvallen
2010-02-27 13:00 140985064 Åryds IK - IFK Grimslöv 4 - 0 TIVAB Vallen
2010-02-27 14:00 Nässjö FF P17 140985139 Bodafors SK - Nässjö FF U 0 - 0
2010-02-28 12:00 140985007 GoIF Ling - Horda AIK 0 - 0 Lagavallen
2010-02-28 14:00 140985104 Egnahems BK - IFK Öxnehaga 1 - 1 Tipshallen Elmia, Jönköping
2010-02-28 16:00 140985030 Stensjöns IF - IFK S/RIF 0 - 3 Skogsvallen
2010-03-05 19:00 140985023 Guddarps IF - Torpa IF 0 - 0 Lagavallen
2010-03-05 19:00 140985129 Fågelfors IF - Norrhults BK 2 - 2 Sparbanksvallen
2010-03-05 19:30 140985070 Rockneby IK - Ängö BK 1 - 5 Fjölebro IP
2010-03-06 09:45 140985050 Ölmstads IS - Lekeryd/Svart. SK 0 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-06 10:00 140985008 Eneryda IF - Strömsnäsbruks IF 0 - 0 Lindvallen
2010-03-06 11:00 140985082 Ljungbyholms GoIF - IFK Påryd 0 - 0
2010-03-06 12:00 140985010 Lagans AIK - Liatorps IF 2 - 1 Lagavallen
2010-03-06 12:00 140985078 Konga SK - Vederslöv/Dänn.IF 1 - 2
2010-03-06 13:30 140985106 Egnahems BK - Malmbäcks IF 0 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2010-03-06 14:00 140985124 Furuby IF - IFK Grimslöv 0 - 0
2010-03-06 15:30 140985103 Hovshaga AIF - Åryds IK 2 - 1
2010-03-06 17:00 140985048 Forsheda IF - Anderstorps IF 1 - 3 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-06 17:00 140985060 Norrahammars GIS - Barnarps IF 1 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-06 17:00 140985148 Skeppshults BK - Kärda IF 0 - 0 Gröndal Arena - Konstgräs
2010-03-06 19:00 140985144 Dannäs SK - FK Liljan 2 - 6 Gröndal Arena - Konstgräs
2010-03-07 00:00 140985120 Hillerstorps GoIF - Klevshults SK 0 - 0 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-07 11:00 140985024 Horda AIK - Ryssby IF 0 - 2 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-07 11:30 140985105 Egnahems BK - Skillingaryds IS 1 - 4 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-07 14:00 140985009 Delary/Pjätteryd - Strömsborgs IF 0 - 4 Lindvallen
2010-03-07 16:00 140985134 Burseryds IF - Reftele GoIF 1 - 3
2010-03-07 16:00 Skogsvallen, Nässjö 140985147 Solberga GoIF - Nässjö FF U 2 - 0
2010-03-07 17:00 140985077 IFK Öxnehaga - SK Beduinerna 1 - 2 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-07 19:00 Spelas i Tranås 140985150 IFK Österbymo - Gripenbergs BK 3 - 1
2010-03-12 18:30 140985011 Eneryda IF - Treby IF 0 - 0 Lindvallen
2010-03-12 19:00 140985012 Lagans AIK - Agunnaryds IF 5 - 0 Lagavallen
2010-03-12 19:00 140985133 Fågelfors IF - Oskarshamns AIK U 5 - 1 Sparbanksvallen
2010-03-13 00:00 140985121 Hillerstorps GoIF - FK Liljan 0 - 0 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-13 10:00 140985013 Guddarps IF - Kånna IF 1 - 1 Lagavallen
2010-03-13 11:00 140985083 Ljungbyholms GoIF - Läckeby GoIF 0 - 0
2010-03-13 12:00 140985014 Delary/Pjätteryd - Sibbhults IF 1 - 0 Lindvallen
2010-03-13 12:00 140985088 Liatorps IF - Slätthögs BoIF 0 - 0
2010-03-13 12:00 140985158 Vissefjärda GIF - Flerohopps GoIF 1 - 0 Konstgräsplanen, Em.IP
2010-03-13 13:00 140985145 Dannäs SK - Skillingaryds IS 0 - 3 Gröndal Arena - Konstgräs
2010-03-13 14:00 140985042 B.O.IF - Rumskulla GoIF 0 - 0
2010-03-13 14:00 140985125 Furuby IF - Norrhults BK 2 - 0
2010-03-13 15:00 140985117 Ingelstads IK - Lessebo GoIF 1 - 6
2010-03-14 09:45 140985063 Norrahammars GIS - Månsarps IF 0 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2010-03-14 10:00 140985156 Hamneda GoIK - KF Omen FK 0 - 0
2010-03-14 13:00 140985149 Reftele GoIF - Skeppshults BK 0 - 0 Granbacken
2010-03-14 15:00 140985025 Horda AIK - IFK Lammhult 3 - 4 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-14 16:00 140985135 Burseryds IF - Anderstorps IF 4 - 2
2010-03-14 17:00 140985052 Ölmstads IS - Gränna AIS 0 - 0 Råslätts IP - Konstgräs
2010-03-14 18:00 140985033 Stensjöns IF - Nässjö FF U 1 - 2 Skogsvallen
2010-03-14 20:00 140985058 Norrahammars IK - Tabergs SK 2 - 1 Tipshallen Elmia, Jönköping
2010-03-17 18:30 140985116 Åryds IK - Tingsryd United FC 1 - 1
2010-03-17 19:00 140985141 Möre BK - IFK Påryd 0 - 0
2010-03-17 21:00 Skogsvallen, Nässjö 140985152 Stensjöns IF - Habo IF 1 - 0
2010-03-19 19:00 140985130 Fågelfors IF - Åseda IF 5 - 3 Sparbanksvallen
2010-03-19 19:00 140985153 Lagans AIK - Furuby IF 2 - 5 Lagavallen
2010-03-20 00:00 140985071 Rockneby IK - Norra Tångs BK 3 - 0
2010-03-20 00:00 140985079 Hestra SSK - Sjötofta IF 0 - 0
2010-03-20 00:00 140985136 Burseryds IF - Ätrans FF 0 - 3
2010-03-20 00:00 140985159 Belganet-Hallabro IF - Vissefjärda GIF 0 - 0
2010-03-20 09:45 140985054 Ölmstads IS - Frinnaryds IF 0 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-20 11:00 140985084 Ljungbyholms GoIF - Bergkvara AIF 0 - 0
2010-03-20 11:00 140985146 Dannäs SK - Västboås GoIF 1 - 3 Gröndal Arena - Konstgräs
2010-03-20 11:30 140985076 IFK Öxnehaga - Tabergs SK 6 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-20 12:00 140985090 Liatorps IF - Alvesta GoIF 0 - 0
2010-03-20 12:00 140985142 Möre BK - Ängö BK 0 - 0
2010-03-20 12:00 140985151 Hallaryds IF - Strömsnäsbruks IF 3 - 1 Lindvallen
2010-03-20 13:00 140985066 Åryds IK - Vederslöv/Dänn.IF 2 - 2 TIVAB Vallen
2010-03-20 13:00 140985109 Hovshaga AIF - Slätthögs BoIF 2 - 3
2010-03-20 14:00 140985127 Furuby IF - Urshults IF 9 - 0
2010-03-20 17:00 140985026 Horda AIK - IFK Grimslöv 1 - 2 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-21 00:00 140985072 Rockneby IK - Hulterstads AIK 15 - 0
2010-03-21 11:00 140985161 Hestra SSK - Sjötofta IF 0 - 0
2010-03-21 12:00 140985015 Strömsnäsbruks IF - Knäreds IK 2 - 4 Strömsborg IP
2010-03-21 13:00 140985027 Horda AIK - Reftele GoIF 3 - 0 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-21 16:00 140985034 Stensjöns IF - FK Bosna Hercegovina 2 - 2 Skogsvallen
2010-03-21 17:00 140985047 Forsheda IF - Gislaveds FF 2 - 3 Gröndal Arena - Konstgräs
2010-03-24 20:00 140985022 Delary/Pjätteryd - Virestads IF 1 - 3 Lindvallen
2010-03-26 00:00 140985164 Barnarps IF - Barnarps IF 0 - 0
2010-03-27 00:00 140985154 Läckeby GoIF - Långemåla IF 0 - 0
2010-03-27 09:45 140985053 Ölmstads IS - Norrahammars IK 0 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-03-27 11:00 140985085 Ljungbyholms GoIF - S:t Sigfrids IF 0 - 0
2010-03-27 12:00 140985016 Delary/Pjätteryd - Glimåkra IF 0 - 0 Lindvallen
2010-03-27 13:00 140985115 Åryds IK - Slätthögs BoIF 1 - 1
2010-03-27 14:00 140985021 Guddarps IF - Lidhults GOIF 0 - 0 Lagavallen
2010-03-27 15:00 140985118 Ingelstads IK - Vederslöv/Dänn.IF 0 - 0
2010-03-27 16:00 140985043 B.O.IF - Frödinge/Brant. SK 0 - 0
2010-03-27 17:00 140985028 Horda AIK - IFK Lammhult 0 - 5 Ljusseveka - konstgräs
2010-03-27 17:00 140985061 Norrahammars GIS - Tabergs SK 0 - 0 Junebäckens IP - konstgräs
2010-03-28 14:00 140985019 Eneryda IF - Älmhults IF B 0 - 0 Lindvallen
2010-03-28 15:00 140985110 Hovshaga AIF - IFK Lammhult 0 - 0
2010-03-28 16:00 140985020 Agunnaryds IF - Strömsnäsbruks IF 2 - 2 Lagavallen
2010-03-28 16:00 140985031 Stensjöns IF - Waggeryds IK 1 - 2 Skogsvallen
2010-03-28 17:00 140985162 Burseryds IF - Kindaholms FF 0 - 2
2010-03-28 17:00 Spelas i Bodafors 140985163 Bodafors SK - Gripenbergs BK 0 - 0
2010-03-31 20:00 140985165 Guddarps IF - KF Omen FK 2 - 1 Lagavallen
2010-03-31 21:00 140985112 Hovshaga AIF - Sandsbro AIK 1 - 1 Tipshallen, Växjö
2010-04-01 00:00 140985137 Burseryds IF - Sjötofta IF 0 - 2
2010-04-01 13:00 140985029 Horda AIK - IFK S/RIF 1 - 0 Ljusseveka - konstgräs
2010-04-01 18:30 140985091 Liatorps IF - Traryds IF 0 - 0
2010-04-01 18:30 140985092 Strömsnäsbruks IF - Slätthögs BoIF 0 - 2 Strömsborg IP
2010-04-02 09:45 140985055 Ölmstads IS - Assyriska Turab. IK JKP. 1 - 2 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-04-02 10:00 140985093 Eneryda IF - Vislanda IF 6 - 0 Lindvallen
2010-04-02 11:00 140985080 Hestra SSK - Bosna IF 0 - 0 Isamon
2010-04-02 11:00 140985086 Ljungbyholms GoIF - Norrlidens IF WO (3 - 0)
2010-04-02 11:00 Bredstorp, Tranås 140985157 IFK Österbymo - Sommens AIF 1 - 1
2010-04-02 15:00 140985037 Ingelstads IK - Åryds IK 1 - 1 Ingelvi
2010-04-02 15:00 Tranås, Bredstorp 140985160 Lommaryds IF - Gripenbergs BK 0 - 0
2010-04-02 15:15 140985059 Norrahammars IK - Skillingaryds IS 7 - 4 Junebäckens IP - konstgräs
2010-04-03 00:00 140985122 Hillerstorps GoIF - Västboås GoIF 0 - 0 Ljusseveka - konstgräs
2010-04-04 14:00 140985155 Norrahammars GIS - KF Sjöbo 0 - 0 Zinkensdamm - Konstgräs
2010-04-05 00:00 140985074 Gislaveds FF - Hestra SSK 0 - 0 Ryttarvallen
2010-04-05 12:00 140985094 Strömsnäsbruks IF - Liatorps IF 3 - 2 Strömsborg IP
2010-04-05 12:00 140985100 Ljungby IF B - Torpa IF 4 - 0 Lagavallen
2010-04-05 14:00 140985041 B.O.IF - IK Tuna Södra 0 - 0
2010-04-05 17:00 140985138 Burseryds IF - Bosna IF 2 - 1
2010-04-05 17:30 140985167 Delary/Pjätteryd - Älmhults IF B 0 - 0
2010-04-07 21:00 140985166 Stensjöns IF - Annebergs GIF 2 - 3 Skogsvallen
2010-04-09 18:00 140985099 Agunnaryds IF - Guddarps IF 1 - 1 Ekvallen
2010-04-09 19:00 140985098 KF Omen FK - Traryds IF 0 - 0 Lagavallen
2010-04-10 00:00 140985075 Gislaveds FF - Nässjö FF U 4 - 6 Ryttarvallen
2010-04-10 09:45 140985057 Norrahammars IK - Waggeryds IK 2 - 2 Junebäckens IP - konstgräs
2010-04-10 11:00 140985049 Forsheda IF - Bosna IF 2 - 1 Ljusseveka - konstgräs
2010-04-10 11:00 140985087 Ljungbyholms GoIF - Nickebo IK 0 - 0
2010-04-10 13:00 Matchen spelas på gamla IP i Holsby 140985168 Holsby SK - Vetlanda FF 0 - 0
2010-04-10 14:00 140985044 B.O.IF - IFK Västervik 0 - 0
2010-04-10 15:00 140985062 Norrahammars GIS - Skillingaryds IS 0 - 0
2010-04-10 17:00 140985097 Delary/Pjätteryd - Hallaryds IF 0 - 0 Delary IP
2010-04-11 11:00 140985123 Åseda IF - Hovshaga AIF 0 - 0
2010-04-11 17:00 140985096 Eneryda IF - Hinneryds IF 2 - 1 Enevallen
2010-04-14 18:30 140985045 B.O.IF - Tjust IF 0 - 0
2010-04-15 18:00 140985143 Strömsnäsbruks IF - Traryds IF 0 - 0 Strömsborg IP
2010-08-02 18:00 Sockenmästarskap mellan Holsby SK, Alseda/Ädelfors FF och Skede IF. Turneringen går i Holsby 140985170 Holsby SK - Alseda/Ädelfors FF 2 - 0
2010-08-10 18:00 140985169 Agunnaryds IF - KF Omen FK 0 - 0 Ekvallen

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info