Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Fastighetsbyrån-Cup

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2010-09-21 19:30 120901063 Yxhults IK - Rynninge IK 5 - 3 Karlslund Arena
Semifinal
2010-08-31 18:15 120901061 Rynninge IK - Karlslunds IF HFK 5 - 1 Grenadjärvallen
2010-09-15 19:00 120901062 Yxhults IK - Ervalla SK 3 - 1 Kumla IP, Konstgräs
Kvartsfinal
2010-06-30 19:00 120901059 Ervalla SK - BK Forward 10 - 1 Lyckevallen
2010-08-10 19:00 120901058 IFK Hallsberg - Karlslunds IF HFK 0 - 2 Allévallen, Konstgräs
2010-08-16 19:00 120901060 Yxhults IK - Latorps IF 7 - 6 Moabvallen
2010-08-17 19:00 120901057 Vretstorps IF - Rynninge IK 1 - 2 Fredriksberg
1/8-final
2010-05-23 17:00 120901054 Frövi IK - Ervalla SK 1 - 4 Fröjevi IP
2010-05-25 18:20 120901052 IF Eker Örebro - Karlslunds IF HFK 1 - 10 Karlslund Arena
2010-05-25 20:00 120901049 IFK Kumla - Rynninge IK 2 - 6 Kumla IP, Konstgräs
2010-05-26 19:00 120901056 Latorps IF - ÖSK Elitfotboll AB 2 - 1 Björkvallen
2010-05-31 19:00 120901051 IFK Hallsberg - Närkes Kils SK 5 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-06-06 17:00 120901053 IFK Askersund - BK Forward 2 - 5 Solberga IP
2010-06-15 19:00 120901055 Yxhults IK - Sköllersta IF 4 - 2 Moabvallen
2010-06-29 19:00 120901050 Vretstorps IF - IFK Örebro 6 - 5 Fredriksberg
1/16-final
2010-04-07 19:15 120901035 Hovsta IF - Vretstorps IF 1 - 3 Lillåvallen Konstgräs
2010-04-07 19:15 120901046 Yxhults IK - FK Bosna 92 9 - 8 Kumla IP, Konstgräs
2010-04-10 11:00 120901044 Frövi IK - Hidingsta IK 4 - 3 Fröviskolan Grus
2010-04-11 12:00 120901041 Östansjö IF - BK Forward 4 - 6 Allévallen, Konstgräs
2010-04-11 20:00 120901048 Axbergs IF - Latorps IF 3 - 6 e.s. Allévallen, Konstgräs
2010-04-14 20:15 120901039 IF Eker Örebro - Glanshammars IF 3 - 2 Karlslund Arena
2010-04-17 10:10 120901043 Lillkyrka IF - Ervalla SK 1 - 3 Karlslund Arena
2010-04-17 14:15 120901034 Real Örebro - IFK Kumla 2 - 4 Pettersbergs IP B
2010-04-18 15:15 120901037 Närkes Kils SK - ÖSK Söder 6 - 2 Behrn Arena
2010-04-19 18:30 120901042 IFK Askersund - Laxå IF 3 - 1 Solberga IP Grus
2010-04-19 21:15 120901045 IK Sturehov - Sköllersta IF 2 - 4 Allévallen, Konstgräs
2010-04-20 18:45 120901040 Hällefors AIF - Karlslunds IF HFK 3 - 11 Hällevi
2010-04-22 18:00 120901038 Åmmebergs IF - IFK Hallsberg 1 - 4 Björkvallen
2010-04-23 18:30 120901036 FK Örebro - IFK Örebro 3 - 4 Tingstadsvallen
2010-05-03 19:00 120901033 Skyllbergs IK - Rynninge IK 1 - 19 Skyllbergsvallen
1/32-final
2010-03-14 16:10 120901008 Zinkgruvans IF - FK Örebro OW (0 - 3) Pettersbergs IP B
2010-03-18 20:15 120901018 Nora-Pershyttan BK - Östansjö IF 0 - 4 Allévallen, Konstgräs
2010-03-20 18:00 120901002 Skyllbergs IK - Fellingsbro GoIF 2 - 0 Allévallen, Konstgräs
2010-03-21 16:00 120901006 Hovsta IF - Närkesberg/Mariedamm 5 - 1 Allévallen, Konstgräs
2010-03-24 20:30 120901010 IFK Lindesberg - Närkes Kils SK 0 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-27 13:00 120901004 Nyckelby IF - Real Örebro 2 - 6 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2010-03-27 13:00 120901012 Åmmebergs IF - Hampetorp-Odensbackens IF 6 - 5 e.s. Björkvallen Grus
2010-03-27 17:45 120901028 Grönbo IF - Yxhults IK 2 - 6 Kumla IP, Konstgräs
2010-03-28 13:00 120901020 Järnboås IF - IFK Askersund 1 - 4 Martinvallen Grus
2010-03-28 13:00 120901032 Finnerödja IF - Axbergs IF 1 - 9 Västervallen Grus
2010-03-28 15:00 120901014 Pålsboda GoIF - IF Eker Örebro 8 - 9 e.s. Pålsboda IP Konstgräs
2010-03-28 15:00 120901026 Grythyttans IF - IK Sturehov 1 - 2 Hällevi Grus
2010-04-03 09:15 120901022 Lillkyrka IF - Garphyttans IF 8 - 6 e.s. Behrn Arena
2010-04-05 13:15 120901024 Mullhyttans IF - Frövi IK 2 - 3 Bergavallen Grus
2010-04-10 11:00 120901016 Hällefors AIF - Fjugesta IF 2 - 0 Hällevi Grus

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info