Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen, Herrar

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2006-03-17 17:30 Jönköpings Södra IF - Malmslätts AIK
2006-03-26 14:00 Lyckeby GoIF - Kalmar AIK FK
2006-03-28 19:00 Gunnilse IS - Husqvarna FF
2006-03-28 19:00 Eneby BK - Enskede IK
2006-03-30 19:00 Oxie IF - Gantofta IF
2006-03-30 19:00 FC Trollhättan - Lundby IF Edsborgs IP
2006-03-30 20:00 FF Södertälje - Topkapi Konya KIF
2006-04-01 12:00 FK Jat - Borås AIK
2006-04-01 13:00 Eslövs BK - Tvååkers IF
2006-04-01 13:00 Motala AIF FK - Myresjö IF Motala Idrottspark
2006-04-01 13:00 Bollstanäs SK - Visby IF Gute FK Bollstanäs IP 1
2006-04-01 13:00 Skiljebo SK - Syrianska FC Ringvallen 2 (konstgräs)
2006-04-01 13:00 Säters IF FK A - IK Sirius FK
2006-04-01 14:00 Väröbacka GIF - Slottskogen/Godhem
2006-04-01 14:00 IFK Fjärås - IFK Hässleholm
2006-04-01 14:00 IFK Tidaholm - IFK Värnamo Tidavallen E-plan
2006-04-01 14:00 IF Heimer - IFK Ölme
2006-04-01 14:00 Friska Viljor FC - Östersunds FK Skyttis IP
2006-04-01 14:00 Ersboda SK - Robertsfors IK Gammliavallen
2006-04-01 15:00 Grimsås IF - Ängelholms FF Grimsborg
2006-04-01 15:00 IF Viken - Hertzöga BK
2006-04-01 15:30 Kulladals FF - Höllvikens GIF
2006-04-01 20:00 Sandvikens IF - Skinnskattebergs SK
2006-04-02 11:00 IFK Viksjö - Hammarby TFF
2006-04-02 14:00 Tidaholms GoIF - BK Forward Ulvesborg
2006-04-02 15:00 Stavstens IF FK - Kristianstads FF
2006-04-02 15:00 Dalen/KFF - Tenhults IF Förbovallen 1
2006-04-02 17:30 Sandareds IF - Skärhamns IK Borås Arena
2006-04-02 18:00 Rynninge IK - Carlstad United BK
2006-04-02 20:00 Atlas Copco IF - Spårvägens FF Hagsätra IP 1
2006-04-05 19:30 Hudiksvalls ABK - IFK Timrå Idrottsparken
2006-04-06 18:30 Vasalund/Essinge IF - Heby AIF
2006-04-08 13:15 Avesta AIK - Enköping
2006-04-08 15:00 Haparanda FF - Sävast AIF
Omgång 2
2006-04-12 16:15 Gunnilse IS - Bodens BK Hjällbovallen 1 Gräs
2006-04-12 17:30 IFK Värnamo - Örebro Finnvedsvallen
2006-04-12 19:00 Sandvikens IF - Västerås SK FK Jernvallen 1 Konstgräs
2006-04-13 15:00 Spårvägens FF - Trelleborgs FF Hagsätra IP 1
2006-04-13 16:00 IFK Norrköping - Östersunds FK Norrköpings Idrottspark
2006-04-13 16:30 Vasalund/Essinge IF - Falkenbergs FF
2006-04-13 17:00 Kalmar AIK FK - Örgryte IS
2006-04-13 18:00 Enskede IK - Väsby United Hagsätra IP 1
2006-04-13 19:15 Gantofta IF - Kristianstads FF
2006-04-14 16:30 BK Forward - Landskrona BoIS Behrn Arena
2006-04-17 15:00 Motala AIF FK - Enköping Motala Idrottspark
2006-04-17 16:00 FF Södertälje - GAIS Södertälje Fotbollsarena
2006-04-18 17:45 Tenhults IF - Östers IF
2006-04-19 18:00 Jönköpings Södra IF - BK Häcken Stadsparksvallen
2006-04-19 18:00 IF Viken - Mjällby AIF
2006-04-19 18:00 Visby IF Gute FK - Ljungskile SK
2006-04-19 18:30 FC Trollhättan - GIF Sundsvall
2006-04-19 18:30 IF Heimer - IFK Göteborg IP Framnäs
2006-04-19 19:00 Ersboda SK - Degerfors IF Gammliavallen
2006-04-19 19:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna Stenhagens IP Konstgräs
2006-04-20 18:00 Eslövs BK - Assyriska Fören.
2006-04-20 18:00 FK Jat - Malmö FF
2006-04-20 18:30 Ängelholms FF - Gefle IF Ängelholms IP
2006-04-20 19:00 Carlstad United BK - Västra Frölunda IF Tingvalla IP
2006-04-20 19:00 Sävast AIF - Hammarby Björknäsvallen
2006-04-20 19:00 AIK - Hudiksvalls ABK
2006-04-20 20:00 Höllvikens GIF - Åtvidabergs FF Höllvikens IP plan 3
2006-04-29 13:00 Slottskogen/Godhem - IF Elfsborg Ruddalen 1 Konstgräs
2006-05-04 18:30 Skiljebo SK - Kalmar FF Hamre 10
2006-05-17 18:00 Hammarby TFF - Halmstads BK Hammarby IP 1
2006-05-18 18:30 Skärhamns IK - Helsingborgs IF Röavallen
2006-05-18 19:00 IFK Hässleholm - Djurgården Österås IP C-plan
Omgång 3
2006-05-16 19:00 Carlstad United BK - IFK Norrköping Tingvalla IP
2006-05-17 18:00 IF Brommapojkarna - Mjällby AIF Grimsta IP 1
2006-05-17 18:00 Degerfors IF - Assyriska Fören. Stora Valla
2006-05-17 18:30 Kristianstads FF - Östers IF G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
2006-05-17 18:30 Jönköpings Södra IF - Västerås SK FK Stadsparksvallen
2006-05-18 19:00 Landskrona BoIS - Örgryte IS Landskrona IP E-plan konstgräs
2006-05-18 19:00 Väsby United - Malmö FF Vilundavallen 1
2006-05-18 19:00 Gefle IF - Åtvidabergs FF Strömvallen
2006-05-18 19:00 Visby IF Gute FK - Örebro Gutavallen
2006-05-18 19:00 Enköping - Falkenbergs FF Enavallen A-plan
2006-05-18 19:00 FC Trollhättan - IF Elfsborg Edsborgs IP
2006-06-07 19:00 Gunnilse IS - Halmstads BK
2006-06-07 19:00 Kalmar FF - AIK Fredriksskans
2006-06-08 19:00 IFK Göteborg - Trelleborgs FF Gamla Ullevi
2006-06-28 19:00 Djurgården - GAIS Stockholms Stadion 1
2006-07-06 19:00 Hammarby - Helsingborgs IF Söderstadion
Omgång 4
2006-06-22 17:00 Västerås SK FK - Landskrona BoIS
2006-06-22 17:00 IFK Norrköping - Mjällby AIF Norrköpings Idrottspark
2006-07-06 17:00 IF Elfsborg - Djurgården Borås Arena
2006-07-06 18:00 Falkenbergs FF - Väsby United Falkenbergs IP A
2006-07-06 19:00 Halmstads BK - Gefle IF Glänninge IP
2006-07-06 19:00 Trelleborgs FF - Östers IF Optimera Arena, A-plan
2006-07-26 19:00 Visby IF Gute FK - Kalmar FF Gutavallen
2006-07-27 19:00 Helsingborgs IF - Degerfors IF Olympia, Helsingborg
Omgång 5
2006-08-03 19:00 Landskrona BoIS - Gefle IF
2006-08-03 19:00 Östers IF - Väsby United Värendsvallen
2006-08-19 16:00 Helsingborgs IF - IF Elfsborg
2006-08-31 19:00 Kalmar FF - IFK Norrköping Fredriksskans
Omgång 6
2006-10-19 19:00 Helsingborgs IF - Östers IF Olympia, Helsingborg
2006-10-19 19:00 Kalmar FF - Gefle IF Fredriksskans
Omgång 7
2006-11-11 16:00 Gefle IF - Helsingborgs IF Råsunda

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info