Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher med 3 domare

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Arameisk-Syrianska IF (D2H) Arameisk-Syrianska IF(Föreningen) Gul/Röd, Röd, Röd
Arboga Södra IF (D3D) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Arboga Södra IF (D4H) Mikael Wiker 0707616307 Gul, Svart, Gul
Arboga Södra IF (DHJ) Kjell Adolfsson 0703789894 Gul, Svart, Gul
Assyriska FC (D4H) Daniel Dinler Blå, Vit, Vit
Athletic FC (D1H) Athletic FC Eskilstuna(Föreningen) Orange, Orange, Orange
Avesta AIK (D3H) Avesta AIK(Föreningen) Blåvit, Blå, Blå
Avesta DFK (D3D) Avesta DFK(Föreningen) Grön, Svart, Grön
Babylon FK (D5H) Hakim Al-Hakim Mörk blå, Mörk blå, Vit
Barkarö SK (F17) Barkarö SK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Bele Barkarby FF U21 Bele Barkarby FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart/Vit
BK Sport (D4D) Roger Hedlund 0702484290 Gul, Svart, Gul/svart
BK Sport (D4H) BK Sport(Föreningen) Gul, Svart, Gul/svart
BK Tinnis (D1D) Magnus Candevi 0761268489 Grön, Grön, Grön
Bosnisk SK (D4H) Smajo Murguz 0765690750 0765690750 grön,grön,grön
Bälinge IF (D4H) Bälinge IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Dalkurd FF (D1H) Dalkurd FF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Dingtuna GIF (D6H) Benny Harlin svart/svart/gul
Ekerö IK (D2H) Ekerö IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Enköpings IS (D4H) Enköpings IS(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Enköpings SK FK (D3H) Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Enköpings SK FK Jun Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Enköpings SK FK U19 D1 Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Enköpings SK UK (D2D) Henrik Pettersson 017121046 0732613322 Grön, Svart, Grön
Eskilstuna City FK (D2H) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK (DPA) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK (U17A) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK U19 Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK U19 D1 Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna Södra FF (D3H) Eskilstuna Södra FF(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Svarta
Eskilstuna United DFF F19 Eskilstuna United DFF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Fagersta Södra IK (D4H) Kai Kinnari 0736963264 Blå, blå, Vit
Fagersta Södra IK (DHJ) Jan Ivan Ludvig Andersson Blå, blå, Vit
Fanna BK (D1D) Fanna BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Fanna BK (D5H) Mathias Gallo Svart, Svart, Svart
Fanna BK (DHJ) Fanna BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
FC Europa J (D6H) FC Europe Juniors(Föreningen) Blå, Vit, Röd
FC Sporting (D6H) Fredrik Tengström 0736725454 0736725454 Tröja:Lila/vit Shorts:vit Strumpor:Lila
Fellingsbro GoIF (D6H) Victor Huerta 0706117668 Svart/Vit, Svart, Vit/Svart
FK Bosna 92 (D3H) FK Bosna 92 Örebro(Föreningen) blå, blå, blå
Forsby FF (D1D) Roger Karlsson 0707224712 Blå/vit, Svart, Vita
Forsby FF (Utv.D) Roger Karlsson 0707224712 Blå/vit, Svart, Vita
Forssa BK (F17) Forssa BK(Föreningen) Vit, Blå, vit
Gideonsbergs IF (D2D) Gideonsbergs IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Gideonsbergs IF (D5H) Gideonsbergs IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Gillberga-Lista IF (D8H) Gillberga-Lista IF(Föreningen) vit, blå, blå
Gnesta FF (D4D) Gnesta FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Grällsta IF (D7H) Grällsta IF(Föreningen) Orange, Vit, Orange
Grönbo IF (D6H) Bo Häger 058110913 0703650424 Gul herr, gul dam , Svart herr, svart dam , Gul herr, gul dam
Gustafs GoIF (D1D) Gustafs GoIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Hallstahammar SK (D4H) Hallstahammars SK FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Hallstahammar SK FK (DHJ) Jan Finell 0760506237 Röd, Vit, Röd
Hallstahammars SK FK DReH) Hallstahammars SK FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Heby AIF (D3H) Heby AIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Hed IF Heds IF(Föreningen) Blå-röd randig, Blå, Röd
Hille IF Hille IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Himmeta IF (D6H) Mats Kögl 022116058 0706016058 Gul, blå, blå
Håbo FF (D4H) Håbo FF(Föreningen) röd, röd, vit
Hällbybrunns IF (D2D) Sara Bylund 0709993232 Vit Svart inslag, Svart, vita
Hällbybrunns IF (D4D) Sara Bylund 0709993232 Vit Svart inslag, Svart, vita
Hällbybrunns IF (D5H) Hällbybrunns IF(Föreningen) Vit Svart inslag, Svart, vita
IF Verdandi (D5H) IF Verdandi(Föreningen) röd, röd, röd
IF Vesta (D4H) IF Vesta(Föreningen) Blå/vit, Vit, blå
IF VP Uppsala (D4H) IF VP Uppsala(Föreningen) Orange, Mörkblå, Mörkblå
IFK Ekberga (D6H) Åke Tränstad 021353516 Blå, Blå, Blå
IFK Eskilstuna (D3H) IFK Eskilstuna(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Hedemora FK (D6H) IFK Hedemora FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Kumla (D3D) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Kumla U IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Mora FK (D2D) IFK Mora FK(Föreningen) Blåvit, Blå, Blå
IFK Stockholm 1, Pojkar 17 2014 IFK Stockholm(Föreningen) Röd, Röd, Röd
IFK Uppsala (DU19) IFK Uppsala(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Västerås (D3D) Börje Persson 0702254624 Vit/Blå, Blå, Vit
IFK Västerås (D4H) Göran Stärling 0762161520 Vit/Blå, Blå, Vit
IFK Västerås FK (DPA) IFK Västerås FK(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Vit
IFK Örebro (D4H) Lasse Holm 0722475200 Blå, Blå, Blå
IK Franke (D3H) IK Franke(Föreningen) Grön, Grön
IK Franke (U19) IK Franke(Föreningen) Grön, Grön
IK Franke P97 (U19) IK Franke(Föreningen) Grön, Grön
IK Oden (D5H) Stefan Lindh 0709173058 Blå-vit, Blå, Blå
IK Sirius FK (DJdiv1) IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
IK Sirius FK (DPA) IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
IK Sturehov (D3H) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Viljan (D3H) IK Viljan Strängnäs(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Immetorp BK (D5H) Immetorp BK(Föreningen) grön, vit, gröna
Immetorp BK 2 (D6H) Immetorp BK(Föreningen) grön, vit, gröna
Irsta IF (D2D) Anders Svensson 0722117709 Grön, Grön, Grön
Irsta IF (D4H) Jari Kuru 0213720036 0761458287 Grön/grön/grön
Juventus IF (D3H) Jozo Pertunaj Svart/vit, Vit, Vita
Järla IF FK (JDM) Järla IF FK(Föreningen) Vit, 11-manna Vit - övriga svart Svart, Vit
Karlslunds IF HFK (D2H) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Katrineholms SK FK (D4H) Lars Pettersson 0708701313
Kolsva IF (D4H) Tomas Nilsson 0706745125 Vit, Svart, Svart
Korsnäs IF FK (D1D) Korsnäs IF FK(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Gul
Krylbo IF (D5H) Krylbo IF(Föreningen) Svart, Svart, Gul
Kungsör BK (D3H) Kungsör BK(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Kungsör BK (DHJ) Lars Åke Rosander 022710562 0735712623 Röd, Svart, Svart
Kungsör BK (DRH) Kungsör BK(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Kvarnsvedens IK (DE1D) Kvarnsvedens IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Köping FF (DHJ) Peter Skantz 0735585175 Röd/svart, Svart, Svart
Lagunda AIK (D5H) Göran Westerberg 0171461000 0706221330 röd, blå, röd
Lillån FK (D2D) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Ludvika FK (HJH) Ludvika FK(Föreningen) Gul, Grön, Gul
Markim-Orkesta IF (D4H) Markim-Orkesta IF(Föreningen) vit, vit, vit
MD FF Köping (D3H) Köping FF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Medåkers IF (D5H) Medåkers IF(Föreningen) Svart-gul, Svart, Svart
Munktorps BK (D3H) Lars Åke Larsson 022140549 0763916475 Svart-vit, Svart, Svart
Nora-Pershyttan BK (D4H) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora-Pershyttan BK /GSBK (DHJ) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
NorbergsAIF (D6H) Norbergs AIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Norrby SK (D3D) Per Rydberg 022421298 0703431852 Blå, Blå, Blå
Norrby SK (D4H) Sonny Cedervång 022414408 0730386188 Blå, Blå, Blå
Nyckelby IF (D7H) Nyckelby IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Nyköpings BIS (D1H) Nyköpings BIS(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Ope IF (D1D) Ope IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Ope IF (D2D) Ope IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Ramnäs IF (D6H) Lars-Olof Stålarv 022033181 0704197714 Grön/vit, Vit, grön
Ransta IK (D5H) Roger Johansson 022420660 0706717092 Röd, Vit
Riddarhytte SK (D7H) Mats Jansson 022213588 Vit, Blå, Blå
Romfartuna GIF (D5H) Romfartuna GIF(Föreningen) Grön, Svart, Vit
Romfartuna GIF (DHJ) Roger Pettersson 02127320 0739106346 Grön, Svart, Vit
Runhällens BoIS (D7H) Runhällens BOIS(Föreningen) RÖD-SVART RANDIG, SVART, SVART
Rytterne IS (D1D) Mats Johansson 022043287 0705435068 Röd/vit/vit
Rytterne IS U (Utv.) Rytterne IS(Föreningen) Röd, Vit, Vit
Sala FF (D3H) Ove Eriksson 0738527624 Röd, Röd, Röd
Sala FF (DHJ) Bengt Englund 022417555 0705802313 Röd, Röd, Röd
Sandvikens IF (D2H) Sandvikens IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Skiljebo SK (D2H) Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skiljebo SK (DJD1H) Göran Skoglund 021142675 0706813948 Gul/svart, Svart, Svart
Skiljebo SK (U17A) Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skinnskattebergs SK (D5H) Skinnskattebergs SK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Skinnskattebergs SK Juniorer Skinnskattebergs SK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Skogsbo-Avesta IF (D5H) Matts Bergström 0705510638 0734451522 Gul, Svart
Skogstorps GoIF (D5H) Skogstorps GOIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Skultuna IS (D5H) Robert Eklund 0762526838 Röd-svart, Svart, Svart
Skuttunge SK (H6) Skuttunge SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Smedjebackens FK (D3D) Ronny Rydén 024071456 0722867998 Röd, Röd, Röd
Smedjebackens FK (D4H) Örjan Igelström 024071809 0705276186 Röd, Röd, Röd
Sollentuna FK (D5H) Sollentuna FK(Föreningen) Svart/vit, Svart, Svart
Spånga IS FK (U17A) Spånga IS FK(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
Stallarholmens SK (D5H) Stallarholmens SK(Föreningen) Gul/Grön, Grön, Gul
Strömsbergs IF (D2H) Strömsbergs IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Sunnersta AIF (D4H) Sunnersta AIF(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Svart/Grön
Surahammar FK (D4H) Surahammars FK(Föreningen) Svart-vit, Svart, Svart-vit
Surahammars FK (D3D) Malin Rauch 022031699 0736311457 Svart-vit, Svart, Svart-vit
Syrianska Eskilstuna IF (D5H) Syrianska Eskilstuna IF(Föreningen) Röd/Gul, Röd/Gul
Syrianska IF Kerburan (D2H) Syrianska IF Kerburan(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Syrianska IF Kerburan U19 D1 Syrianska IF Kerburan(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Säters IF FK (D3D) Säters IF FK(Föreningen) Blåvit, Blå, Blå / Vit
Söderbärke GoIF (D6H) Söderbärke GOIF(Föreningen) vit, blå, vit
Södertälje FK (D2H) Oktay Izgin 0735365757 Röd, Svart, Svarta
Södra Trögds IK (D5H) Södra Trögds IK(Föreningen) Grön/gul randigt, Grön, Gul
Sörstafors-Kolbäck (D5H) Sörstafors-Kolbäck FK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Tillberga IK Fotboll (D5H) Anders Olsson 02160325 0765690013 Grön, Grön, Grön
Torshälla-Nyby IS (D4H) Torshälla-Nyby IS(Föreningen) Grön/Svart, svart, Grön
Tortuna SK (D4H) Tobias Henriksson 0760152147 Gul, Svart, Svarta
Triangelns IK (D3D) Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Triangelns IK (D4H) Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Triangelns IK (HJH) Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Triangelns IK Flick Utvecklingslag Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Trosa-Vagnhärad DFF (D4D) Trosa-Vagnhärad DFF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Tärnsjö IF (D5H) Johan Johansson 0704297897 Vit, Vit, Vit
Upsala IF (D3H) Upsala IF(Föreningen) Svart-vitrandiga, Svarta, Svarta
Upsala IF (F16) Upsala IF(Föreningen) Svart-vitrandiga, Svarta, Svarta
Wahlsta SK (D7H) Ulf Pettersson 022160036 Gul, Svart, Svart
Vaksala SK (D2D) Vaksala SK(Föreningen) Svart/gul randiga, Svart, Gula
Valskog IK (D6H) John Elf 0725256007 Röd, Blå, Blå
Vasalunds IF (D U19 All) Vasalunds IF(Föreningen) Röda, Svarta, Röda
Vendelsö IK F99 Vendelsö IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vingåkers IF (D4H) Vingåkers IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Virsbo IF (D7H) Anders Grankvist 0736811511 Blå, Vit, blå
Värhulta AIS (D6H) Magnus Lindroos 058940345 0765634230 RÖD, RÖD, RÖD
Värmbols FC (D3H) Värmbols FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (D2H) Värmdö IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västanfors IF (D3D) Per Olander 022314664 0705376224 Röd, Röd, Röd
Västerfärnebo AIK (D5H) Tommy Fahlin 022470378 0704560649 Vit, Blå, Vit
Västerås BK 30 (D1D) Bengt Gustafsson 022014980 0705108781 Vit, Svart, Vit
Västerås BK 30 (D4H) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås BK 30 (DHJ) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås BK 30 (F17) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås BK 30 (Utv.D) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås IK (D2D) Anders Bengtson Gul-svart, Svart, Svart
Västerås IK (D2H) Västerås IK(Föreningen) Gul-svart, Svart, Svart
Västerås IK (Utv.D) Anders Bengtson Gul-svart, Svart, Svart
Västerås SK FK Jonas Ökvist 0706863647 Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK FK (D1H) Fredrik Ramström Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK FK (U17A) Jonas Ökvist 0706863647 Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK FK U19 D1 Jonas Ökvist 0706863647 Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK U (D5H) Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK Ungdom (DHJ) Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Yxhults IK (D4H) Yxhults IK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Älta IF (D1D) Älta IF(Föreningen) Gul, svart, gul
Älvsjö AIK FF U19 All Älvsjö AIK FF(Föreningen) vit, blå, vita
Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Öfvre Adolfsberg FC(Föreningen) Vit-Grön, Grön, Vit
Öfvre Adolfsberg FC D2D Öfvre Adolfsberg FC(Föreningen) Vit-Grön, Grön, Vit
Örebro SK FK (U17A) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Östansbo IS (D4H) Lars-Åke Wallenstein 024081577 0703555799 Blå, Blå, Blå
Östansbo IS (HJH) Östansbo IS(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-02-01 13:00 210889037 Kungsör BK (D3H) - Triangelns IK (D4H) Centralvallen
2014-02-01 13:00 210889119 Västerås SK FK - Nyköpings BIS (D1H) Solid Park Arena
2014-02-08 13:00 210889038 Kungsör BK (D3H) - Eskilstuna City FK U19 D1 4 - 2 Centralvallen
2014-02-08 13:00 210889138 Västerås SK FK - Södertälje FK (D2H) 1 - 0 Solid Park Arena
2014-02-08 15:00 210889137 Romfartuna GIF (DHJ) - Östansbo IS (HJH) 0 - 2 Ringvallen
2014-02-08 15:15 210889145 Västerås IK (D2H) - Håbo FF (D4H) 1 - 1 Solid Park Arena
2014-02-09 14:00 210889090 Västerås IK (D2D) - Enköpings SK UK (D2D) 3 - 1 Solid Park Arena
2014-02-15 13:00 210889030 Kungsör BK (D3H) - Torshälla-Nyby IS (D4H) 1 - 4 Centralvallen
2014-02-15 15:00 210889187 Västerås BK 30 (D4H) - Västerås IK (D2H) 1 - 0 Ringvallen
2014-02-16 11:00 210889046 Västerås IK (Utv.D) - Forsby FF (Utv.D) 1 - 4 Solid Park Arena
2014-02-16 15:00 210889008 Syrianska IF Kerburan U19 D1 - Älvsjö AIK FF U19 All 0 - 5 Solid Park Arena
2014-02-22 13:00 210889031 Kungsör BK (D3H) - Skiljebo SK (D2H) 0 - 3 Centralvallen
2014-02-22 13:00 210889174 Västerås SK FK - Arameisk-Syrianska IF (D2H) 6 - 1 Solid Park Arena
2014-02-22 15:00 210889146 Västerås IK (D2H) - Eskilstuna Södra FF (D3H) 2 - 2 Solid Park Arena
2014-02-22 15:00 210889149 Västerås SK FK (U17A) - Enköpings SK FK U19 D1 4 - 0 Ringvallen
2014-02-22 17:00 210889082 IFK Västerås (D4H) - IK Franke (D3H) 1 - 2 Solid Park Arena
2014-02-23 11:00 210889105 Skiljebo SK (DJD1H) - Syrianska IF Kerburan U19 D1 4 - 1 Hamre IP
2014-02-23 13:00 210889185 Skiljebo SK (U17A) - IFK Stockholm 1, Pojkar 17 2014 5 - 2 Hamre IP
2014-02-23 13:00 210889201 Norrby SK (D4H) - Södra Trögds IK (D5H) 1 - 1 Lärkans Sportfält
2014-02-23 13:00 210889205 Kungsör BK (DRH) - Medåkers IF (D5H) Centralvallen
2014-02-23 15:00 210889150 Västerås SK FK (U17A) - Örebro SK FK (U17A) 0 - 4 Solid Park Arena
2014-02-23 15:00 210889194 IK Oden (D5H) - FC Sporting (D6H) 3 - 1 Hamre IP
2014-02-25 19:30 210889213 Irsta IF (D4H) - Gideonsbergs IF (D5H) 0 - 0 Hamre IP
2014-02-28 18:00 210889157 IK Franke (D3H) - Enköpings SK FK (D3H) 0 - 0 Råby IP
2014-03-01 10:50 210889181 Skinnskattebergs SK (D5H) - Smedjebackens FK (D4H) Mälarenergi Arena
2014-03-01 11:00 210889195 IK Oden (D5H) - IFK Ekberga (D6H) 4 - 2 Hamre IP
2014-03-01 13:00 210889066 Hallstahammar SK (D4H) - Triangelns IK (D4H) 1 - 7 Trollebo IP
2014-03-01 13:00 210889123 Västerås BK 30 (D4H) - Munktorps BK (D3H) 5 - 2 Ringvallen
2014-03-01 13:00 210889139 Västerås SK FK - Skiljebo SK (D2H) 2 - 0 Solid Park Arena
2014-03-01 13:00 210889202 Bosnisk SK (D4H) - Tillberga IK Fotboll (D5H) 3 - 0 Råby IP
2014-03-01 13:00 210889214 Värhulta AIS (D6H) - Sörstafors-Kolbäck (D5H) 1 - 0 Centralvallen
2014-03-01 15:00 210889113 Tortuna SK (D4H) - Ransta IK (D5H) 0 - 1 Ringvallen
2014-03-01 15:30 210889009 Syrianska IF Kerburan (D2H) - MD FF Köping (D3H) 3 - 1 Solid Park Arena
2014-03-01 17:30 210889083 IFK Västerås (D4H) - IK Sturehov (D3H) 0 - 2 Solid Park Arena
2014-03-02 11:00 210889091 Skiljebo SK (DJD1H) - Irsta IF (D4H) 3 - 1 Hamre IP
2014-03-02 11:00 210889151 Västerås SK FK (U17A) - Skiljebo SK (U17A) 3 - 1 Solid Park Arena
2014-03-02 13:00 210889152 Västerås SK FK U19 D1 - IFK Uppsala (DU19) 3 - 2 Solid Park Arena
2014-03-02 13:00 210889211 Kungsör BK (DHJ) - Triangelns IK (HJH) 2 - 4 Centralvallen
2014-03-02 15:00 210889002 Västerås IK (D2D) - Triangelns IK (D3D) 1 - 1 Solid Park Arena
2014-03-02 15:00 Laget är en blandning U19-U21
210889039 Kungsör BK (D3H) - Eskilstuna City FK U19 D1 1 - 1 Centralvallen
2014-03-05 18:15 210889010 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Munktorps BK (D3H) 4 - 0 Solid Park Arena
2014-03-05 19:00 210889140 Västerås SK FK - Dalkurd FF (D1H) Inst. Solid Park Arena
2014-03-05 19:00 210889218 Kungsör BK (DRH) - Fellingsbro GoIF (D6H) 3 - 3 Centralvallen
2014-03-06 19:00 210889216 Hallstahammar SK (D4H) - IK Franke (D3H) 3 - 2 Trollebo IP
2014-03-08 00:00 210889168 Gideonsbergs IF (D2D) - Okänd motståndare Inst. Ringvallen
2014-03-08 10:30 210889161 Gideonsbergs IF (D5H) - Tortuna SK (D4H) 0 - 1 Solid Park Arena
2014-03-08 11:00 210889131 Västerås BK 30 (F17) - Barkarö SK (F17) 2 - 1 Ringvallen
2014-03-08 11:00 210889203 Bosnisk SK (D4H) - Romfartuna GIF (D5H) 3 - 0 Råby IP
2014-03-08 11:00 210889217 Valskog IK (D6H) - Nyckelby IF (D7H) 10 - 0 Centralvallen (konstgräs)
2014-03-08 11:30 210889225 Surahammar FK (D4H) - IK Oden (D5H) 1 - 2 Mälarenergi Arena
2014-03-08 13:00 210889032 Kungsör BK (D3H) - IFK Västerås (D4H) 1 - 0 Centralvallen
2014-03-08 13:00 210889041 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Södertälje FK (D2H) 0 - 1 Solid Park Arena
2014-03-08 13:00 210889067 Hallstahammar SK (D4H) - BK Sport (D4H) 5 - 2 Trollebo IP
2014-03-08 14:00 210889186 Norrby SK (D4H) - Fanna BK (D5H) Lärkans Sportfält
2014-03-08 15:00 210889052 Fagersta Södra IK (D4H) - Sörstafors-Kolbäck (D5H) 8 - 0 Fagerliden (konstgräs)
2014-03-08 15:00 Motståndare är ändrad till Kazakiska IF 210889077 Ramnäs IF (D6H) - Himmeta IF (D6H) 4 - 3 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-08 15:00 210889158 IK Franke (D3H) - IK Viljan (D3H) 1 - 0 Råby IP
2014-03-08 15:00 210889215 Värhulta AIS (D6H) - Fellingsbro GoIF (D6H) 3 - 6 Centralvallen
2014-03-08 17:00 210889223 IK Franke P97 (U19) - Dingtuna GIF (D6H) Råby IP
2014-03-09 00:00 210889206 Rytterne IS U (Utv.) - Hällbybrunns IF (D4D) Inst. Trollebo IP (finns ej)
2014-03-09 10:30 210889093 Skiljebo SK (U17A) - Eskilstuna City FK (DPA) 1 - 2 Hamre IP
2014-03-09 12:00 210889094 Skiljebo SK (DJD1H) - Eskilstuna City FK U19 D1 2 - 2 Hamre IP
2014-03-09 13:00 210889128 Västerås BK 30 (D1D) - BK Tinnis (D1D) 1 - 1 Ringvallen
2014-03-09 13:00 210889175 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Ludvika FK (HJH) 5 - 4 Trollebo IP (finns ej)
2014-03-09 15:15 210889219 Romfartuna GIF (DHJ) - Köping FF (DHJ) 1 - 2 Kvarnbackavallen
2014-03-09 16:00 210889118 Västerfärnebo AIK (D5H) - Sala FF (DHJ) 2 - 0 Lärkans Sportfält
2014-03-09 16:30 210889003 Västerås IK (D2D) - Fanna BK (D1D) Solid Park Arena
2014-03-09 18:30 210889011 Syrianska IF Kerburan U19 D1 - Västerås SK FK U19 D1 1 - 0 Solid Park Arena
2014-03-10 17:30 210889227 Västerås SK FK (D1H) - Västerås IK (D2H) 5 - 1 Solid Park Arena
2014-03-12 18:00 210889095 Skiljebo SK (D2H) - Syrianska IF Kerburan (D2H) 1 - 4 Hamre IP
2014-03-12 19:30 210889228 Kungsör BK (DHJ) - Arboga Södra IF (DHJ) 5 - 1 Centralvallen (konstgräs)
2014-03-15 10:30 210889084 IFK Västerås (D4H) - Bosnisk SK (D4H) 2 - 2 Solid Park Arena
2014-03-15 11:00 210889027 Surahammars FK (D3D) - Hällbybrunns IF (D4D) 6 - 3 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-15 11:00 210889047 Sörstafors-Kolbäck (D5H) - Dingtuna GIF (D6H) Trollebo IP
2014-03-15 11:00 210889114 Tortuna SK (D4H) - Okänd motståndare Inst. Ringvallen
2014-03-15 11:00 210889224 Tortuna SK (D4H) - Syrianska Eskilstuna IF (D5H) 2 - 0 Ringvallen
2014-03-15 12:00 210889075 Sala FF (D3H) - Upsala IF (D3H) 0 - 2 Lärkans Sportfält
2014-03-15 13:00 210889012 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Västerås SK FK 2 - 3 Solid Park Arena
2014-03-15 13:00 210889068 Hallstahammar SK (D4H) - MD FF Köping (D3H) 2 - 7 Trollebo IP
2014-03-15 13:00 210889096 Skiljebo SK (D2H) - Karlslunds IF HFK (D2H) 1 - 4 Hamre IP
2014-03-15 13:00 210889196 IK Oden (D5H) - Romfartuna GIF (D5H) 2 - 1 Ringvallen
2014-03-15 13:00 210889207 Kolsva IF (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Kristinelunds Sportfält
2014-03-15 14:00 210889200 Sala FF (DHJ) - Grällsta IF (D7H) Lärkans Sportfält
2014-03-15 15:00 210889018 Tillberga IK Fotboll (D5H) - Lagunda AIK (D5H) Inst. Solid Park Arena
2014-03-15 15:00 210889120 Himmeta IF (D6H) - Ramnäs IF (D6H) 5 - 3 Kristinelunds Sportfält
2014-03-15 15:00 210889159 IK Franke (D3H) - Munktorps BK (D3H) 3 - 2 Råby IP
2014-03-15 16:15 210889220 Romfartuna GIF (DHJ) - IK Franke (U19) 0 - 1 Kvarnbackavallen
2014-03-15 17:00 210889230 Västmanland P15:1 - Södermanland P 15 Solid Park Arena
2014-03-15 19:00 210889231 Västmanland P15:2 - Södermanland P 15 Solid Park Arena
2014-03-16 00:00 210889097 Skiljebo SK (U17A) - IK Franke (U19) Inst. Hamre IP
2014-03-16 11:00 210889013 Syrianska IF Kerburan U19 D1 - Vasalunds IF (D U19 All) Uppskj. Solid Park Arena
2014-03-16 13:00 210889098 Skiljebo SK (DJD1H) - Gideonsbergs IF (D5H) 4 - 0 Hamre IP
2014-03-16 13:00 210889147 Västerås IK (D2H) - Heby AIF (D3H) 3 - 0 Solid Park Arena
2014-03-16 13:00 210889234 NorbergsAIF (D6H) - IFK Hedemora FK (D6H) Fagerliden
2014-03-16 15:00 210889004 Västerås IK (D2D) - Hällbybrunns IF (D2D) 3 - 0 Solid Park Arena
2014-03-16 15:00 210889053 Fagersta Södra IK (D4H) - Söderbärke GoIF (D6H) Inst. Fagerliden (konstgräs)
2014-03-16 16:00 210889062 Västerfärnebo AIK (D5H) - Norrby SK (D4H) 0 - 5 Lärkans Sportfält
2014-03-16 16:00 210889232 Irsta IF (D2D) - Norrby SK (D3D) 2 - 0 Hamre IP
2014-03-16 17:00 210889115 Forsby FF (Utv.D) - Gideonsbergs IF (D2D) 3 - 1 Centralvallen (konstgräs)
2014-03-16 17:00 210889153 Västerås SK FK (U17A) - Eskilstuna City FK (U17A) 3 - 1 Solid Park Arena
2014-03-18 19:30 210889236 Irsta IF (D4H) - IK Franke (D3H) 0 - 4 Hamre IP
2014-03-19 18:15 210889015 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Eskilstuna City FK (D2H) Inst. Solid Park Arena
2014-03-19 19:00 210889033 Kungsör BK (D3H) - Värmbols FC (D3H) Centralvallen
2014-03-20 18:30 210889238 Forsby FF (Utv.D) - Eskilstuna United DFF F19 0 - 3 Kristinelunds Sportfält
2014-03-20 19:00 210889148 Västerås IK (D2H) - Avesta AIK (D3H) 2 - 5 Solid Park Arena
2014-03-22 00:00 210889240 Rytterne IS (D1D) - Gustafs GoIF (D1D) Inst. Trollebo IP (finns ej)
2014-03-22 10:30 210889019 Tillberga IK Fotboll (D5H) - Tortuna SK (D4H) 0 - 0 Solid Park Arena
2014-03-22 11:00 210889023 Munktorps BK (D3H) - Kolsva IF (D4H) 3 - 3
2014-03-22 11:00 210889048 Sörstafors-Kolbäck (D5H) - NorbergsAIF (D6H) 4 - 0 Trollebo IP
2014-03-22 11:00 210889124 Västerås BK 30 (D4H) - Enköpings IS (D4H) 0 - 1 Ringvallen
2014-03-22 11:00 210889197 IK Oden (D5H) - Västerås SK U (D5H) 1 - 0 Hamre IP
2014-03-22 12:00 210889106 Irsta IF (D4H) - Okänd motståndare Hamre IP
2014-03-22 13:00 210889034 Kungsör BK (D3H) - Heby AIF (D3H) 2 - 2 Centralvallen
2014-03-22 13:00 210889057 Surahammar FK (D4H) - Skinnskattebergs SK (D5H) 2 - 3 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-22 13:00 210889069 Hallstahammar SK (D4H) - Sunnersta AIF (D4H) Inst. Trollebo IP
2014-03-22 13:00 210889099 Skiljebo SK (D2H) - MD FF Köping (D3H) 0 - 1 Hamre IP
2014-03-22 13:00 210889125 Västerås BK 30 (D4H) - Bälinge IF (D4H) 0 - 2 Ringvallen
2014-03-22 13:00 210889237 Hallstahammar SK (D4H) - Yxhults IK (D4H) 1 - 2 Trollebo IP (finns ej)
2014-03-22 14:00 210889172 Avesta DFK (D3D) - Västanfors IF (D3D) Avestavallen
2014-03-22 15:00 210889078 Ramnäs IF (D6H) - Babylon FK (D5H) 8 - 2 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-22 15:00 210889121 Himmeta IF (D6H) - Fellingsbro GoIF (D6H) 3 - 1 Centralvallen
2014-03-22 15:00 210889160 IK Franke (D3H) - IFK Eskilstuna (D3H) 2 - 1 Råby IP
2014-03-22 17:00 210889162 Gideonsbergs IF (D5H) - FC Sporting (D6H) 3 - 5 Solid Park Arena
2014-03-22 17:00 210889204 Bosnisk SK (D4H) - FK Bosna 92 (D3H) 0 - 2 Råby IP
2014-03-23 11:00 210889100 Skiljebo SK (U17A) - IFK Västerås FK (DPA) 3 - 4 Hamre IP
2014-03-23 11:00 210889154 Västerås SK FK (U17A) - Spånga IS FK (U17A) 2 - 2 Solid Park Arena
2014-03-23 13:00 210889101 Skiljebo SK (DJD1H) - Västerås SK FK U19 D1 1 - 1 Hamre IP
2014-03-23 13:00 210889132 Västerås BK 30 (F17) - Forssa BK (F17) 4 - 2 Ringvallen
2014-03-23 13:00 210889169 Gideonsbergs IF (D2D) - Okänd motståndare 1 - 0 Solid Park Arena
2014-03-23 13:00 210889229 Kungsör BK (DHJ) - Romfartuna GIF (DHJ) 2 - 3 Centralvallen
2014-03-23 15:00 210889005 Västerås IK (D2D) - Lillån FK (D2D) 9 - 0 Solid Park Arena
2014-03-23 15:00 210889042 Skultuna IS (D5H) - Västerfärnebo AIK (D5H) 2 - 0 Kvarnbackavallen
2014-03-23 15:00 210889129 Västerås BK 30 (D1D) - Älta IF (D1D) Ringvallen
2014-03-23 15:00 210889176 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Sala FF (DHJ) Trollebo IP (finns ej)
2014-03-23 17:00 matchen spelar 3x30 min 210889110 Västmanland P15:1 - Uppland 0 - 2 Hamre IP
2014-03-23 17:00 210889155 Syrianska IF Kerburan U19 D1 - Enköpings SK FK U19 D1 4 - 3 Solid Park Arena
2014-03-23 17:00 210889242 Arboga Södra IF (DHJ) - Nora-Pershyttan BK /GSBK (DHJ) 2 - 4 Centralvallen
2014-03-23 17:30 210889028 Surahammars FK (D3D) - IFK Västerås (D3D) 1 - 3 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-23 19:00 210889111 Västmanland P15:2 - Uppland Hamre IP
2014-03-25 18:30 210889076 Sala FF (D3H) - Tärnsjö IF (D5H) 1 - 0 Lärkans Sportfält
2014-03-26 18:00 210889256 Babylon FK (D5H) - Syrianska IF Kerburan U19 D1 2 - 4 Wenströmska IP
2014-03-26 19:30 210889253 Romfartuna GIF (D5H) - Enköpings SK FK (D3H) Ringvallen
2014-03-28 18:30 210889035 Kungsör BK (D3H) - BK Sport (D4H) 3 - 1 Centralvallen
2014-03-29 210889058 Surahammar FK (D4H) - Sunnersta AIF (D4H) Inst. Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-03-29 00:00 210889070 Hallstahammar SK (D4H) - IF Vesta (D4H) Inst. Trollebo IP
2014-03-29 10:30 210889163 Gideonsbergs IF (D5H) - Romfartuna GIF (D5H) 0 - 0 Solid Park Arena
2014-03-29 10:50 210889182 Smedjebackens FK (D4H) - Tortuna SK (D4H) 1 - 0 Mälarenergi Arena
2014-03-29 11:00 210889133 Västerås BK 30 (F17) - Upsala IF (F16) 1 - 2 Ringvallen
2014-03-29 12:00 210889257 Norrby SK (D4H) - Grällsta IF (D7H) 5 - 2 Lärkan (konstgräs)
2014-03-29 13:00 210889102 Skiljebo SK (D2H) - Eskilstuna City FK (D2H) 1 - 4 Hamre IP
2014-03-29 13:00 210889126 Västerås BK 30 (D4H) - Sala FF (D3H) 1 - 7 Ringvallen
2014-03-29 13:00 210889142 Västerås SK FK - Värmdö IF (D2H) 4 - 1 Solid Park Arena
2014-03-29 13:00 210889198 Västanfors IF (D3D) - Säters IF FK (D3D) 4 - 2 Fagerliden
2014-03-29 13:00 210889255 Valskog IK (D6H) - Fellingsbro GoIF (D6H) 2 - 2 Centralvallen
2014-03-29 13:00 210889260 Juventus IF (D3H) - Hallstahammar SK (D4H) 3 - 1 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-03-29 15:00 210889085 IFK Västerås (D4H) - Markim-Orkesta IF (D4H) 2 - 1 Solid Park Arena
2014-03-29 15:00 210889183 MD FF Köping (D3H) - IK Franke (D3H) 3 - 3 Centralvallen
2014-03-29 15:00 210889208 Kolsva IF (D4H) - IFK Örebro (D4H) 2 - 2 Kristinelunds Sportfält
2014-03-29 15:00 210889241 Rytterne IS (D1D) - Vaksala SK (D2D) Inst. Trollebo IP (finns ej)
2014-03-29 17:00 210889020 Tillberga IK Fotboll (D5H) - IK Oden (D5H) 9 - 2 Solid Park Arena
2014-03-30 09:00 210889226 Västmanlands FF F16 - Forsby FF (D1D) 2 - 2 Solid Park Arena
2014-03-30 10:00 210889103 Skiljebo SK (U17A) - IK Sirius FK (DPA) Inst. Hamre IP
2014-03-30 11:30 210889104 Skiljebo SK (DJD1H) - IK Sirius FK (DJdiv1) Inst. Hamre IP
2014-03-30 12:00 210889190 Sala FF (DHJ) - Romfartuna GIF (DHJ) 1 - 0 Lärkans Sportfält
2014-03-30 13:00 210889024 Munktorps BK (D3H) - Irsta IF (D4H) 3 - 1
2014-03-30 13:00 210889130 Västerås BK 30 (D1D) - Kvarnsvedens IK (DE1D) Ringvallen
2014-03-30 13:00 210889243 Kungsör BK (DHJ) - Nora-Pershyttan BK /GSBK (DHJ) 7 - 1 Centralvallen
2014-03-30 14:00 210889258 Irsta IF (D2D) - Hällbybrunns IF (D2D) 1 - 4 Hamre 5 (konstgräs)
2014-03-30 15:00 210889043 Skultuna IS (D5H) - Bosnisk SK (D4H) 1 - 1 Kvarnbackavallen
2014-03-30 15:00 210889087 IFK Västerås (D3D) - Trosa-Vagnhärad DFF (D4D) 3 - 2 Solid Park Arena
2014-03-30 15:00 210889188 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Skinnskattebergs SK Juniorer 2 - 1 Trollebo IP (finns ej)
2014-03-30 15:00 210889233 Värhulta AIS (D6H) - Himmeta IF (D6H) 0 - 3 Centralvallen
2014-03-30 15:00 210889244 Värhulta AIS (D6H) - Himmeta IF (D6H) Inst. Centralvallen
2014-03-30 17:00 210889016 Syrianska IF Kerburan U19 D1 - Eskilstuna City FK U19 D1 Solid Park Arena
2014-04-01 18:00 210889127 Västerås BK 30 (D4H) - IK Franke (D3H) Inst. Ringvallen
2014-04-01 19:00 210889054 Fagersta Södra IK (D4H) - Östansbo IS (D4H) Fagerliden (konstgräs)
2014-04-01 19:00 210889249 Surahammar FK (D4H) - Sörstafors-Kolbäck (D5H) 6 - 0 Mälarenergi Arena
2014-04-02 18:00 210889265 IK Franke (D3H) - Juventus IF (D3H) 0 - 3 Råby IP
2014-04-05 210889156 Västerås IK (D2H) - Enköpings SK FK (D3H) Inst. Solid Park Arena
2014-04-05 210889251 Rytterne IS (D1D) - Ope IF (D1D) Inst. Trollebo IP (finns ej)
2014-04-05 11:00 210889074 Hallstahammars SK FK DReH) - Immetorp BK 2 (D6H) Inst. Trollebo IP
2014-04-05 11:00 210889264 Bosnisk SK (D4H) - MD FF Köping (D3H) Inst. Wenströmska IP
2014-04-05 11:00 210889268 Bosnisk SK (D4H) - Assyriska FC (D4H) 3 - 2 Wenströmska IP
2014-04-05 11:30 210889262 Norrby SK (D3D) - Avesta DFK (D3D) 4 - 2 Lärkans Sportfält
2014-04-05 13:00 210889021 Tillberga IK Fotboll (D5H) - Hällbybrunns IF (D5H) 1 - 3 Wenströmska IP
2014-04-05 13:00 210889025 Munktorps BK (D3H) - Avesta AIK (D3H) Inst. x planen finns ej som anläggning
2014-04-05 13:00 210889036 Kungsör BK (D3H) - IK Viljan (D3H) 2 - 1 Centralvallen
2014-04-05 13:00 210889071 Hallstahammar SK (D4H) - Immetorp BK (D5H) 3 - 3 Trollebo IP
2014-04-05 13:00 210889079 Ramnäs IF (D6H) - Virsbo IF (D7H) 6 - 1 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-05 13:00 210889092 Skiljebo SK (D2H) - IK Franke (D3H) 2 - 2 Hamre IP
2014-04-05 13:00 210889143 Västerås SK FK - Strömsbergs IF (D2H) 1 - 0 Solid Park Arena
2014-04-05 13:00 210889167 Västerås BK 30 (D4H) - IF VP Uppsala (D4H) 3 - 4 Ringvallen
2014-04-05 13:00 210889173 Västanfors IF (D3D) - Smedjebackens FK (D3D) 1 - 2 Fagerliden
2014-04-05 15:00 210889055 Fagersta Södra IK (D4H) - Smedjebackens FK (D4H) 5 - 1 Fagerliden (konstgräs)
2014-04-05 15:00 210889107 Irsta IF (D4H) - Stallarholmens SK (D5H) 0 - 3 Hamre IP
2014-04-05 15:00 210889184 MD FF Köping (D3H) - Arboga Södra IF (D4H) 8 - 3 Parkuddens IP
2014-04-05 15:30 210889017 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Ekerö IK (D2H) 1 - 1 Solid Park Arena
2014-04-05 17:00 210889164 Gideonsbergs IF (D5H) - Dingtuna GIF (D6H) 5 - 2 Ringvallen
2014-04-06 00:00 210889252 Västerås IK (Utv.D) - IFK Kumla (D3D) Inst. Solid Park Arena
2014-04-06 00:00 210889259 Irsta IF (D2D) - Öfvre Adolfsberg FC D2D Inst. Hamre 5 (konstgräs)
2014-04-06 11:00 210889170 Gideonsbergs IF (D2D) - Ope IF (D2D) 3 - 0 Ringvallen
2014-04-06 12:00 210889193 Sala FF (DHJ) - Runhällens BoIS (D7H) 0 - 1 Lärkans Sportfält
2014-04-06 13:00 210889049 Sörstafors-Kolbäck (D5H) - IFK Ekberga (D6H) Trollebo IP
2014-04-06 13:00 210889088 IFK Västerås (D3D) - Hällbybrunns IF (D4D) 0 - 2 Solid Park Arena
2014-04-06 13:00 210889209 Kolsva IF (D4H) - Skinnskattebergs SK (D5H) 1 - 1 Kristinelunds Sportfält
2014-04-06 13:00 210889263 Västerås BK 30 (F17) - Vendelsö IK F99 2 - 1 Ringvallen
2014-04-06 15:00 210889006 Västerås IK (D2D) - Lillån FK (D2D) Inst. Solid Park Arena
2014-04-06 15:00 210889044 Skultuna IS (D5H) - Tortuna SK (D4H) 1 - 1 Kvarnbackavallen
2014-04-06 15:00 210889059 Surahammar FK (D4H) - Triangelns IK (D4H) 1 - 1 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-06 15:00 210889116 Forsby FF (Utv.D) - Barkarö SK (F17) 3 - 1 Centralvallen (konstgräs)
2014-04-06 15:00 210889135 Västerås BK 30 (D1D) - Forsby FF (D1D) 7 - 1 Ringvallen
2014-04-06 15:00 210889178 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Romfartuna GIF (DHJ) Trollebo IP (finns ej)
2014-04-06 15:00 210889270 Västerås BK 30 (D1D) - Ope IF (D1D) Ringvallen
2014-04-06 16:00 210889063 Västerfärnebo AIK (D5H) - NorbergsAIF (D6H) 4 - 0 Lärkans Sportfält
2014-04-06 16:00 210889266 Assyriska FC (D4H) - IK Oden (D5H) Råby IP
2014-04-06 17:00 210889245 Värhulta AIS (D6H) - IF Verdandi (D5H) 3 - 4 Centralvallen (konstgräs)
2014-04-10 19:00 210889060 Surahammar FK (D4H) - Nora-Pershyttan BK (D4H) 3 - 4 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-12 00:00 210889117 Forsby FF (Utv.D) - Hällbybrunns IF (D4D) Inst. Kristinelunds Sportfält
2014-04-12 09:15 210889221 Romfartuna GIF (DHJ) - IK Franke (U19) 0 - 4 Solid Park Arena
2014-04-12 11:00 210889022 Tillberga IK Fotboll (D5H) - IF Verdandi (D5H) 0 - 0 Solid Park Arena
2014-04-12 11:00 210889050 Sörstafors-Kolbäck (D5H) - Kolsva IF (D4H) 4 - 1 Trollebo IP
2014-04-12 11:00 210889273 Västmanland FF F15 - Södermanland F 15 Hamre IP
2014-04-12 12:00 210889108 Irsta IF (D4H) - Okänd motståndare Hamre IP
2014-04-12 12:30 210889274 Västmanland FF F15 - Södermanland F 15 Hamre IP
2014-04-12 13:00 210889026 Munktorps BK (D3H) - BK Sport (D4H) Inst. x planen finns ej som anläggning
2014-04-12 13:00 210889072 Hallstahammar SK (D4H) - Katrineholms SK FK (D4H) 3 - 2 Trollebo IP (finns ej)
2014-04-12 13:00 210889080 Ramnäs IF (D6H) - Wahlsta SK (D7H) 4 - 2 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-12 13:00 210889086 IFK Västerås (D4H) - Triangelns IK (D4H) 3 - 2 Solid Park Arena
2014-04-12 13:00 210889089 IFK Västerås (D3D) - Gnesta FF (D4D) 3 - 1 Wenströmska IP
2014-04-12 13:00 210889235 Riddarhytte SK (D7H) - FC Europa J (D6H) 2 - 4 Fagerliden
2014-04-12 17:00 210889210 Romfartuna GIF (D5H) - Ransta IK (D5H) Ringvallen
2014-04-12 17:00 210889246 Värhulta AIS (D6H) - Nyckelby IF (D7H) 4 - 2 Centralvallen (konstgräs)
2014-04-13 210889061 Surahammar FK (D4H) - Munktorps BK (D3H) Inst. Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-13 210889171 Gideonsbergs IF (D2D) - Okänd motståndare Inst. Ringvallen
2014-04-13 210889191 Sala FF (DHJ) - Fanna BK (DHJ) Inst. Lärkans Sportfält
2014-04-13 13:00 210889136 Västerås BK 30 (F17) - Triangelns IK Flick Utvecklingslag Inst. Ringvallen
2014-04-13 13:00 210889144 Västerås SK FK - Athletic FC (D1H) 0 - 2 Solid Park Arena
2014-04-13 13:00 210889212 Kungsör BK (DHJ) - Skiljebo SK (DJD1H) 2 - 3 Centralvallen
2014-04-13 13:00 210889254 Västerås BK 30 (F17) - Eskilstuna United DFF F19 2 - 4 Ringvallen
2014-04-13 15:00 Matchens motståndare har ändrats till Öfvre Adolfsberg 210889007 Västerås IK (D2D) - IFK Mora FK (D2D) Inst. Solid Park Arena
2014-04-13 15:00 210889045 Skultuna IS (D5H) - Babylon FK (D5H) 3 - 0 Kvarnbackavallen
2014-04-13 15:00 210889199 Västanfors IF (D3D) - Arboga Södra IF (D3D) Fagerliden
2014-04-13 15:00 210889275 Västerås IK (D2D) - Öfvre Adolfsberg FC D2D Inst. Solid Park Arena
2014-04-13 15:00 210889278 Västerås IK (D2D) - Korsnäs IF FK (D1D) 0 - 3 Solid Park Arena
2014-04-13 16:00 210889064 Västerfärnebo AIK (D5H) - Tärnsjö IF (D5H) 3 - 3 Lärkans Sportfält
2014-04-13 17:00 210889029 Surahammars FK (D3D) - BK Sport (D4D) 7 - 0 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-13 17:00 210889165 Gideonsbergs IF (D5H) - Assyriska FC (D4H) 3 - 2 Solid Park Arena
2014-04-13 17:00 210889247 Värhulta AIS (D6H) - Grönbo IF (D6H) 3 - 6 Centralvallen (konstgräs)
2014-04-13 18:00 210889272 Arboga Södra IF (D4H) - Vingåkers IF (D4H) 4 - 1 Ekbackens IP
2014-04-13 19:00 210889277 FC Sporting (D6H) - Västerås SK U (D5H) 1 - 3 Wenströmska IP
2014-04-14 18:00 210889276 Västerås BK 30 (Utv.D) - Gideonsbergs IF (D2D) 2 - 0 Ringvallen
2014-04-15 19:00 210889279 Surahammar FK (D4H) - Bosnisk SK (D4H) 1 - 3 Mälarenergi Arena
2014-04-17 19:00 210889056 Fagersta Södra IK (D4H) - Nora-Pershyttan BK (D4H) 0 - 3 Fagerliden (konstgräs)
2014-04-17 19:30 210889283 Babylon FK (D5H) - Assyriska FC (D4H) 4 - 3 Wenströmska IP
2014-04-18 11:00 210889051 Sörstafors-Kolbäck (D5H) - Värhulta AIS (D6H) 5 - 0 Trollebo IP (finns ej)
2014-04-18 12:00 210889109 Irsta IF (D4H) - Fanna BK (D5H) WO (3 - 0) Ringvallen
2014-04-18 13:00 210889073 Hallstahammar SK (D4H) - Skogstorps GoIF (D5H) 4 - 1 Trollebo IP
2014-04-18 13:00 210889081 Ramnäs IF (D6H) - Riddarhytte SK (D7H) 5 - 0 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-04-19 11:00 210889281 Medåkers IF (D5H) - Kolsva IF (D4H) Inst. Parkuddens IP
2014-04-20 00:00 210889122 Himmeta IF (D6H) - Gillberga-Lista IF (D8H) Inst. Kristinelunds Sportfält
2014-04-20 15:00 210889280 Bosnisk SK (D4H) - Håbo FF (D4H) Inst. Wenströmska IP
2014-04-21 12:00 210889192 Sala FF (DHJ) - Västerås BK 30 (DHJ) Inst. Lärkans Sportfält
2014-04-21 13:00 210889284 Gideonsbergs IF (D2D) - Skiljebo SK (U17A) 1 - 10 Solid Park Arena
2014-04-21 13:15 210889222 Romfartuna GIF (DHJ) - Skiljebo SK (U17A) Hamre IP
2014-04-21 14:00 210889065 Västerfärnebo AIK (D5H) - Krylbo IF (D5H) 1 - 2 Lärkans Sportfält
2014-04-21 15:00 210889180 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Östansbo IS (HJH) 0 - 1 Trollebo IP (finns ej)
2014-04-21 15:00 210889261 Skultuna IS (D5H) - IFK Ekberga (D6H) 3 - 0 Kvarnbackavallen
2014-04-21 16:00 210889269 Ransta IK (D5H) - Skogsbo-Avesta IF (D5H) 0 - 3 Lärkans Sportfält
2014-04-21 17:00 210889248 Värhulta AIS (D6H) - Fellingsbro GoIF (D6H) 0 - 1 Arunavallen
2014-04-21 17:00 210889271 Surahammar FK (D4H) - Romfartuna GIF (D5H) 8 - 2 Mälarenergi Arena
2014-04-21 19:30 210889282 Irsta IF (D2D) - Norrby SK (D3D) 2 - 1 Hamre IP
2014-04-24 20:00 210889285 Fagersta Södra IK (DHJ) - Östansbo IS (HJH) Inst. Fagerliden
2014-04-25 18:00 210889286 Västerås BK 30 (Utv.D) - Västerås IK (Utv.D) Ringvallen 1
2014-04-26 210889166 Gideonsbergs IF (D5H) - Okänd motståndare Inst. Solid Park Arena
2014-04-27 13:00 210889189 Hallstahammar SK FK (DHJ) - Västerås SK Ungdom (DHJ) 1 - 3 Trollebo IP (finns ej)
2014-04-27 13:15 210889287 IK Franke (U19) - Skiljebo SK (DJD1H) 2 - 2 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-04-27 17:00 210889239 Virsbo IF (D7H) - FC Sporting (D6H) 2 - 1 Virsbo IP
2014-06-11 18:30 210889112 Västmanlands FF P15 - Gestrikland 1 - 3 Tegelvallen
2014-07-18 19:00 210889294 Västerås IK (D2H) - Eskilstuna City FK (D2H) 2 - 2 Solid Park Arena
2014-07-19 13:00 210889298 Juventus IF (D3H) - Skiljebo SK (D2H) 4 - 4 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-07-20 13:30 210889267 Syrianska IF Kerburan (D2H) - Sandvikens IF (D2H) 0 - 0 Solid Park Arena
2014-07-22 19:00 210889295 IK Franke (D3H) - Assyriska FC (D4H) 6 - 0 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-07-23 18:00 210889291 Kungsör BK (DRH) - Eskilstuna City FK U19 Runevallen
2014-07-24 19:00 210889296 Fagersta Södra IK (D4H) - Skogsbo-Avesta IF (D5H) 4 - 3 Onsjövallen
2014-07-26 14:00 210889292 Kungsör BK (D3H) - Okänd motståndare Inst. Runevallen
2014-07-26 15:00 210889289 Västerfärnebo AIK (D5H) - IFK Ekberga (D6H) 1 - 1 Svedboäng
2014-07-28 19:00 210889301 Norrby SK (D4H) - Enköpings IS (D4H) 2 - 4 Norrbyliden
2014-07-29 19:00 210889303 Kungsör BK (D3H) - Yxhults IK (D4H) 3 - 3 Runevallen
2014-07-30 19:00 210889288 Dingtuna GIF (D6H) - Västerfärnebo AIK (D5H) 2 - 1 Tingsliden
2014-07-30 19:00 210889290 Gideonsbergs IF (D5H) - Tortuna SK (D4H) Inst. Önsta IP A
2014-07-31 19:00 210889297 Fagersta Södra IK (D4H) - Tillberga IK Fotboll (D5H) Onsjövallen
2014-07-31 19:00 210889300 Surahammar FK (D4H) - Gideonsbergs IF (D5H) 1 - 0 Mälarenergi Arena (konstgräs)
2014-08-01 18:00 210889304 NorbergsAIF (D6H) - Västerfärnebo AIK (D5H) 3 - 2 Malmheden
2014-08-02 11:00 210889305 Arboga Södra IF (D3D) - Triangelns IK (D3D) Sturevallen
2014-08-02 12:00 210889293 Valskog IK (D6H) - Hed IF Björliden 1
2014-08-02 18:00 210889306 IFK Västerås (D4H) - Romfartuna GIF (D5H) 2 - 0 Rocklunda 10
2014-08-03 15:00 210889302 Norrby SK (D4H) - Hille IF 3 - 1 Norrbyliden
2014-08-03 17:00 210889299 Tortuna SK (D4H) - Sörstafors-Kolbäck (D5H) 1 - 0 Tortuna IP
2014-08-24 10:15 matchen spelas 3x30 210889307 Västmanland P14:1 - Västmanland P14:2 Trollebo IP (finns ej)
2014-08-24 10:15 matchen spelas 3x30 min 210889309 Västmanland F14:1 - Västmanland F14:2 Trollebo IP (finns ej)
2014-08-24 12:30 matchen spelas 3x30 min 210889308 Västmanland P14:3 - Västmanland P14:4 Trollebo IP
2014-08-24 12:30 matchen spelas 3x30 min 210889310 Västmanland F14:3 - Västmanland F14:4 Trollebo IP (finns ej)
2014-09-02 19:30 210889311 Västmanlands FF F16 - Örebro FF (F98) Solid Park Arena
2014-10-12 11:00 210889316 Västmanland P15:1 - Västmanland P15:2 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-10-12 11:45 210889317 Västmanland P15:2 - Västmanlands FF P15 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-10-12 12:30 210889318 Västmanland P15:1 - Västmanlands FF P15 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-10-13 18:00 Match 3 x 30 min 210889319 Västmanland P15:1 - Västmanland P15:2 Solid Park Arena
2014-10-13 18:45 match spelas 3 x 30 min 210889320 Västmanland P15:1 - Västmanland P15:3 Solid Park Arena
2014-10-13 19:30 Match spelas 3 x 30 min 210889321 Västmanland P15:2 - Västmanland P15:3 Solid Park Arena
2014-10-20 18:00 matchtid 2x40 el. 3x25 min 210889327 Västmanland F14:1 - Västmanland F14:2 Solid Park Arena
2014-10-20 19:30 matchtid 2x40 el 3x25 min 210889328 Västmanland F14:3 - Västmanland F14:4 Solid Park Arena
2014-10-25 15:00 210889325 Västmanlands FF P16 - Uppland Råby IP 3 (konstgräs)
2014-10-26 19:00 210889312 Västmanlands FF F16 - Södermanland F 16-1 Solid Park Arena
2014-11-01 09:30 Matchens speltid är 45 min 210889313 Västmanland F15:1 - Västmanland F15:2 Solid Park Arena
2014-11-01 10:30 Matchens speltid är 45 min 210889314 Västmanland F15:2 - Västmanland F15:3 Solid Park Arena
2014-11-01 11:30 Matchens speltid är 45 min 210889315 Västmanland F15:1 - Västmanland F15:3 Solid Park Arena
2014-11-01 13:30 210889326 Västmanlands FF P16 - Östergötland Solid Park Arena
2014-11-15 14:00 matchen spelas 2x25 minuter 210889322 Västmanland P15:1 - Västmanland P15:2 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-11-15 15:00 Matchen spelas 2 x 25 minuter 210889323 Västmanland P15:1 - Västmanland P15:3 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-11-15 16:00 Matchen spelas 2 x 25 minuter 210889324 Västmanland P15:2 - Västmanland P15:3 Råby IP 3 (konstgräs)
2014-11-22 13:00 210889329 Sala FF (D3H) - Skuttunge SK (H6) Lärkans Sportfält
2014-12-01 18:30 210889331 Skiljebo SK (D2H) - Skiljebo SK (D2H) Hamre 1
2014-12-07 14:00 210889330 Romfartuna GIF (D5H) - Sollentuna FK (D5H) 1 - 2 Solid Park Arena
2015-01-06 14:45 210889332 Västmanlands FF F16 - Södermanland F 16-1 2 - 0 Solid Park Arena

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info