Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Myresjöhus cup herrar, Cupspel

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2019-10-16 18:00 121910030 Latorps IF - Vretstorps IF 5 - 6 Behrn Arena
Semifinal
2019-09-18 17:30 121910028 Latorps IF - Rynninge IK 2 - 1 Björkvallen
2019-10-12 14:00 121910029 Vretstorps IF - Örebro SK 6 - 0 Fredriksberg
Kvartsfinal
2019-08-12 19:00 121910025 SMÅ IF - Latorps IF 0 - 4 Tingstadsvallen
2019-08-12 19:00 121910026 Vretstorps IF - Yxhults IK 4 - 2 Fredriksberg
2019-08-19 19:00 121910024 FC Örebro Nordic - Rynninge IK 3 - 4 Lundby IP A
2019-09-05 18:15 121910027 Lillån FK - Örebro SK 4 - 5 Lillåvallen
1/8-final
2019-06-11 19:00 121910016 FC Örebro Nordic - Nora BK 3 - 2 Lundby IP A
2019-06-11 19:00 121910017 Scandinavian FC Örebro - Rynninge IK 3 - 6 Universitetet
2019-06-11 19:00 121910021 Vretstorps IF - Adolfsbergs IK 3 - 2 Fredriksberg
2019-06-24 18:00 121910023 Stene IF - Örebro SK 3 - 8 Hagavallen
2019-06-28 19:00 121910018 IFK Lindesberg - Latorps IF 2 - 4 Fritidsbyn A
2019-06-28 19:00 121910019 SMÅ IF - IF Eker Örebro WO (3 - 0) Tingstadsvallen
2019-06-30 17:00 121910020 Mariebergs IK - Yxhults IK 6 - 8 e.s. Mariebergs IP
2019-07-01 19:00 121910022 Hovsta IF - Lillån FK 7 - 8 e.s. Hovsta IP
1/16-final
2019-05-06 19:00 121910001 Axbergs IF - Nora BK 2 - 4 Dyltavallen
2019-05-06 19:00 121910002 Frövi IK - FC Örebro Nordic 2 - 7 Fröjevi IP
2019-05-06 19:00 121910003 Ervalla SK - Scandinavian FC Örebro 3 - 5 Lyckevallen
2019-05-06 19:00 Matchen avbruten i den 45:e spelminuten. Resultatet fastställt till 0-4 av SvFF. 121910006 Vivalla SK - Latorps IF 0 - 4 Vivalla IP Konstgräs
2019-05-06 19:00 121910009 Åmmebergs IF - Yxhults IK 3 - 9 Björkvallen
2019-05-06 19:00 121910014 Örebro SK Söder - Lillån FK 5 - 6 Grönpepparparkens IP A
2019-05-13 19:00 121910004 Lillkyrka IF - Rynninge IK 5 - 10 Kärsta IP
2019-05-13 19:00 121910005 IFK Lindesberg - IK Sturehov 2 - 1 Fritidsbyn A
2019-05-13 19:00 121910007 Sköllersta IF - IF Eker Örebro 2 - 3 Sköllervallen IP
2019-05-13 19:00 121910008 SMÅ IF - Karlslunds IF HFK 3 - 1 Tingstadsvallen
2019-05-13 19:00 121910010 Mariebergs IK - IFK Askersund 3 - 1 Mariebergs IP
2019-05-13 19:00 121910011 Hampetorp-Odensbackens IF - Vretstorps IF 2 - 3 Odenvallen
2019-05-13 19:00 121910012 Glanshammars IF - Adolfsbergs IK 3 - 6 Skölvboslätt IP
2019-05-20 19:00 121910015 Stene IF - FK Bosna 92 5 - 1 Hagavallen
2019-05-21 19:00 121910013 Hovsta IF - IFK Kumla 5 - 1 Hovsta IP

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info