Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Ettan 2020

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-01-25 13:00 IFK Värnamo - Gnosjö IF Ljusseveka konstgräs
2020-02-08 12:00 Utsiktens BK - Qviding FIF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-08 12:00 Tvååkers IF - IS Halmia Övrevi A
2020-02-08 13:00 FC Trollhättan - IK Oddevold Edsborgs IP Konstgräs
2020-02-08 13:00 Landskrona BoIS - Hvidovre Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-02-08 13:00 Gefle IF FF - Sandvikens IF Gavlevallen
2020-02-08 14:00 IFK Haninge - FC Stockholm Internazionale Torvalla IP 1
2020-02-08 14:00 Sollentuna FK - Akropolis IF Norrvikens IP 2 Hall
2020-02-08 14:00 Nyköpings BIS - Värmbols FC Rosvalla IP KG A
2020-02-08 14:00 Assyriska Turabin IK - Örebro Syrianska IF Zinkensdamm - Konstgräs
2020-02-09 14:00 Vasalunds IF - Karlbergs BK Skytteholms IP 1
2020-02-09 16:15 Täby FK - IFK Lidingö FK Vikingavallen/Täby IP 1
2020-02-11 16:30 Utsiktens BK - Örgryte IS FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-11 18:00 Nyköpings BIS - Degerfors IF Rosvalla IP KG A
2020-02-11 19:00 Lindome GIF - Norrby IF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-02-15 14:00 Assyriska Turabin IK - Åtvidabergs FF Zinkensdamm - Konstgräs
2020-02-22 12:00 Lindome GIF - Qviding FIF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-02-22 12:30 Vasalunds IF - Täby FK Skytteholms IP 1
2020-02-22 13:00 FC Trollhättan - Ljungskile SK Edsborgs IP Konstgräs
2020-02-22 13:00 Lunds BK - FC Rosengård 1917 Klostergårdens IP, centrumplan
2020-02-22 14:00 Skövde AIK - Carlstad United BK Södermalms IP konstgräs
2020-02-22 14:00 IFK Haninge - Karlbergs BK Torvalla IP 1
2020-02-22 14:00 Motala AIF FK - IK Tord Idrottsparken Motala A
2020-02-22 15:00 Gefle IF FF - Ytterhogdals IK Gavlevallen
2020-02-29 12:00 Utsiktens BK - Västra Frölunda IF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-02-29 13:00 IFK Värnamo - Assyriska Turabin IK Ljusseveka konstgräs
2020-02-29 13:00 Lunds BK - Ängelholms FF Klostergårdens IP, centrumplan
2020-02-29 13:00 Landskrona BoIS - Österlen FF Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-02-29 14:00 IFK Haninge - IK Frej Täby Torvalla IP 1
2020-02-29 14:00 Motala AIF FK - IF Sylvia Idrottsparken Motala A
2020-02-29 15:00 Gefle IF FF - Kvarnsvedens IK Gavlevallen
2020-03-01 14:00 Vasalunds IF - Nyköpings BIS Skytteholms IP 1
2020-03-03 19:00 Landskrona BoIS - FC Rosengård 1917 Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-07 12:00 Lindome GIF - Kållered SK Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-07 12:30 Gefle IF FF - IFK Kumla Gavlevallen
2020-03-07 13:00 Qviding FIF - Grebbestads IF Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-07 13:00 FC Trollhättan - Qviding FIF Edsborgs IP Konstgräs
2020-03-07 14:00 Skövde AIK - BK Forward Södermalms IP konstgräs
2020-03-07 14:00 FC Linköping City - Vasalunds IF Linköping Arena
2020-03-07 14:00 IFK Haninge - IFK Stocksund Torvalla IP 1
2020-03-07 14:00 Nyköpings BIS - IF Sylvia Rosvalla IP KG A
2020-03-07 14:30 Utsiktens BK - Husqvarna FF Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-11 19:00 Lindome GIF - Örgryte IS FF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-14 12:00 Eskilsminne IF - Lunds BK Filborna IP 5
2020-03-14 13:00 IFK Värnamo - Utsiktens BK Ljusseveka konstgräs
2020-03-14 13:00 Qviding FIF - Onsala BK Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-14 13:00 FC Trollhättan - Stenungsunds IF Edsborgs IP Konstgräs
2020-03-14 14:00 IFK Haninge - IF Sylvia Torvalla IP 1
2020-03-14 14:00 Motala AIF FK - Assyriska Turabin IK Idrottsparken Motala A
2020-03-14 15:00 Gefle IF FF - Valbo FF Gavlevallen
2020-03-18 19:00 Lindome GIF - Ljungskile SK Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-21 12:00 Eskilsminne IF - IS Halmia Filborna IP 5
2020-03-21 12:00 Utsiktens BK - Ljungskile SK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-21 12:00 Lindome GIF - IK Oddevold Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-21 13:00 Qviding FIF - Stenungsunds IF Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-21 13:00 Sandvikens IF - Kvarnsvedens IK Jernvallen 1 Konstgräs
2020-03-21 14:00 Skövde AIK - FC Trollhättan Södermalms IP konstgräs
2020-03-21 14:00 IFK Haninge - Täby FK Torvalla IP 1
2020-03-21 14:00 Assyriska Turabin IK - Nyköpings BIS Zinkensdamm - Konstgräs
2020-03-25 19:00 Landskrona BoIS - Torns IF Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-27 18:30 Lunds BK - IFK Malmö FK Klostergårdens IP, centrumplan
2020-03-28 12:00 Eskilsminne IF - Ängelholms FF Filborna IP 5
2020-03-28 12:00 Utsiktens BK - Assyriska BK Ruddalen 1 Konstgräs
2020-03-28 12:00 Lindome GIF - Västra Frölunda IF Lindevi IP 1 Konstgräs
2020-03-28 12:30 Gefle IF FF - Hudiksvalls Förenade FF Gavlevallen
2020-03-28 13:00 IFK Värnamo - Husqvarna FF Ljusseveka konstgräs
2020-03-28 13:00 Qviding FIF - IK Oddevold Valhalla 1 Konstgräs
2020-03-28 13:00 Sandvikens IF - Vasalunds IF Jernvallen 1 Konstgräs
2020-03-28 14:00 Tvååkers IF - Vinbergs IF Övrevi A
2020-03-29 13:00 Landskrona BoIS - KSF Prespa Birlik Landskrona IP F-plan konstgräs
2020-03-29 13:00 Nyköpings BIS - IFK Haninge Rosvalla IP KG A

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info