Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matcher idag - Dalarnas Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 Gustafs GoIF - Bollstanäs SK Morbyvallen
P16 Nationell Grupp 6
17:00 Forssa BK - IK Brage Sportfältets konstgräs
Division 4 Herrar
15:00 Slätta SK U - IF Tunabro A Slätta IP
Division 5 Herrar
13:00 Sundborns GoIF A - Forssa BK U Sundens IP
15:00 M.I.L - IF Vikapojkarna ABB Arena Konstgräs
15:00 Skogsbo/Avesta IF A - Östansbo IS A Klockarvallen A
15:00 Swesom FC A - Nyhammars IF A Sportfältet Konstgräs (Maservallen)
Division 6 Norra, Herrar
14:00 Äppelbo AIK - Vattnäs SK Gullängens IP B
Division 6 Södra, Herrar
11:00 Husby AIK - Bullermyrens IK U Husbyvallen
17:30 Smedjebackens FK - Långshyttans AIK FK Herosvallen
Division 7 Norra, Herrar
15:00 Åsens SK - Färnäs SK Hedvallen
15:00 Älvdalens IF FK - Vansbro AIK FK U Älvdalens IP
Division 3 Damer
15:00 Smedjebackens FK U - Malungs IF Herosvallen
15:00 Svärdsjö IF - Avesta AIK U Källängets IP A
15:00 Säters IF FK A - IFK Mora FK Säters IP
18:00 Grycksbo IF BK - Dala Järna IK Tansvallen
Division 4 Damer
11:00 Mockfjärds BK - Falu BS FK Mockfjärds IP
11:00 Torsångs IF - Bjursås IK Torsångs IP A
18:00 IFK Hedemora FK - IFK Ludvika Brunnsjöliden A
Pojkar 15 Elit
11:00 Östansbo IS - Kvarnsvedens IK Björkliden A
15:00 Hälsinggårdens AIK Fotboll - Falu BS FK Haraldsbo IP
16:00 Öna SK - Korsnäs IF FK Öna IP
Pojkar Division 2
Somaliska Förening Ileys - Kvarnsvedens IK OW (0 - 3)
14:00 IFK Rättvik FK - Falu BS FK Hedslund Konstgräs
17:00 Östansbo IS - Islingby IK Björkliden A
Pojkar Division 3 Grupp 1
15:00 Vansbro AIK FK - Sälen-Lima Vanåvallen A
Pojkar Division 3 Grupp 2
11:00 Svärdsjö/Sundborn - Hälsinggårdens AIK Fotboll Röd Källängets IP A
15:00 Krylbo IF - Horndals IF Krylbo IP
15:00 Vika IF - Falu BS FK Blå Vikavallen
Pojkar Division 3 Grupp 3
10:00 IK Brage vit - Falu BS FK Vit 2 - 3 Sportfältet 6
15:00 Slätta SK Svart - Ludvika FK Bågskytteplan
Pojkar Division 4 Grupp 1
10:00 Öna SK - Gagnefs IF Öna IP
13:30 Slätta SK gul - Vikarby IK Slätta IP Konstgräs
15:00 Dala-Järna IK - IFK Rättvik FK Dala Järna IP A
15:00 Malungs IF - Bjursås IK Skinnarvallen A
Pojkar Division 4 Grupp 2
15:00 Swesom FC - IF Tunabro Sportfältet 10
16:00 IK Brage grön - Krylbo IF Sportfältet 5
17:00 Sundborn/Svärdsjö - Korsnäs IF FK gul Grånäs
Pojkar Division 4 Grupp 3
11:00 Östansbo IS - Gustafs GoIF Björkliden B 9-manna
16:00 Smedjebackens FK - Ludvika FK Hagvallen
Pojkar Division 5 Grupp 1
11:00 IFK Våmhus - IFK Mora FK vit Våmevi
13:00 Älvdalens IF FK - Orsa IF FK Älvdalens IP
16:00 Sälen-Lima - Färnäs SK Tjärnheden
Pojkar Division 5 Grupp 2
11:00 IK Brage grön - Leksands IF FK vit Sportfältet 12
16:00 IF Tunabro blå - Dala-Järna IK Gyllevallen
17:00 IFK Rättvik FK - Forssa BK Hedslund Konstgräs 7-m
17:00 Kvarnsvedens IK - Djurmo Sifferbo IF Kvarnsvedens IP
Pojkar Division 5 Grupp 3
11:00 Bjursås IK - Svärdsjö/Sundborn Bjurliden
12:00 Vika IF - Slätta SK Vikavallen
15:45 Falu BS FK Gul - Envikens IF Kopparvallen B 7-manna
Pojkar Division 5 Grupp 4
14:15 Falu BS FK Blå - IK Brage vit Kopparvallen B 7-manna
Pojkar Division 5 Grupp 5
12:00 Islingby IK vit - Säters IF FK Idunvallen
Pojkar Division 6 Grupp 1
11:00 IFK Mora FK - Orsa IF FK Prästholmens IP
11:00 Sollerö IF - Idre/Särna SK Sollerö IP
11:00 Älvdalens IF FK - Öna SK Älvdalens IP
15:00 IFK Mora FK - Idre/Särna SK Prästholmens IP
Pojkar Division 6 Grupp 2
11:00 Siljansnäs IF - Djurmo Sifferbo IF Hallevi IP
13:00 Malungs IF - Leksands IF FK blå Skinnarvallen 7-manna
Pojkar Division 6 Grupp 3
11:00 Hälsinggårdens AIK Fotboll - Svärdsjö IF Haraldsbo IP
18:30 Kvarnsvedens IK rödvit - Samuelsdals IF Kvarnsvedens IP
Pojkar Division 6 Grupp 4
11:00 Slätta SK gul - Kvarnsvedens IK röd Slätta IP Konstgräs
12:30 Leksands IF FK vit - IK Brage svart Siljansvallen 7-m
Pojkar Division 6 Grupp 5
17:00 Östansbo IS - Dalsom Förening Björkliden C 7-manna
Pojkar Division 6 Grupp 6
10:00 Långshyttans AIK FK - Stora Skedvi IK FF Klosterliden
12:30 Skogsbo-Avesta IF - Säters IF FK Klockarvallen 7-manna
14:00 Kvarnsvedens IK vit - IFK Hedemora FK Kvarnsvedens IP
16:00 Vika IF - Avesta AIK Vikavallen
Pojkar Division 7 Grupp 1
11:00 Sälen-Lima - IFK Mora FK Tjärnheden
15:00 Vikarby IK - Älvdalens IF FK Lissandvallen 7-m
Pojkar Division 7 Grupp 2
11:00 Vansbro AIK FK - Dala-Järna IK Vanåvallen B
Pojkar Division 7 Grupp 3
10:00 Vika IF - Bjursås IK Vikavallen
10:30 Sundborns GOIF - Forssa BK vit Grånäs
11:00 Envikens IF - Falu BS FK Blå Rönnvallen
Pojkar Division 7 Grupp 4
09:30 Kvarnsvedens IK röd - Forssa BK blå Kvarnsvedens IP
10:00 Korsnäs IF FK gulsvart - Falu BS FK Gul Lindvallen Konstgräs
15:00 IK Brage grön - Slätta SK Gul Sportfältet 16
15:00 Islingby IK röd - Torsångs IF Idunvallen
Pojkar Division 7 Grupp 5
10:30 Smedjebackens FK - Östanbo IS blå Herosvallen
11:00 Kvarnsvedens IK vit - Ludvika FK Kvarnsvedens IP
18:00 Islingby IK vit - Nyhammars IF Idunvallen
Pojkar Division 7 Grupp 6
11:00 Skogsbo-Avesta IF - Krylbo IF Klockarvallen 7-manna
14:00 Östansbo IS Vit - Säters IF FK Björkliden C 7-manna
Flickor Division 1
19:00 Kvarnsvedens IK röd - Torsångs IF Ljungbergsplanen
Flickor Division 2 Grupp 2
15:00 IFK Ludvika - Korsnäs IF FK ABB Arena A
16:00 Kvarnsvedens IK - Torsångs IF Kvarnsvedens IP
Flickor Division 3 Grupp 1
11:00 Sälen-Lima - Malungs IF Tjärnheden
12:00 Dala-Floda IF - IFK Mora FK Flodavallen
14:00 Sollerö IF - Slätta SK Blå Sollerö IP
Flickor Division 3 Grupp 2
16:00 Avesta AIK blå - Slätta SK gul Avestavallen C
Flickor Division 4 Grupp 1
11:00 Leksands IF FK - IF Tunabro Siljansvallen 7-m
Flickor Division 4 Grupp 2
13:00 Kvarnsvedens IK vit - Svärdsjö IF Kvarnsvedens IP
14:00 IFK Hedemora FK - Enviken/Sundborn Brunnsjöliden A
17:00 Falu BS FK - IFK Ludvika Kopparvallen Konstgräs 9-m
Flickor Division 5 Grupp 1
12:00 Älvdalens IF FK - Siljansnäs IF Älvdalens IP
14:00 Leksands IF FK - Sälen-Lima Siljansvallen 7-m
15:00 Orsa IF FK - Äppelbo AIK Lillåvallen
17:00 Malungs IF - IFK Mora FK Skinnarvallen 7-manna
Flickor Division 5 Grupp 2
14:00 Vika IF - Kvarnsvedens IK Vikavallen
17:15 Falu BS FK - Bjursås IK Kopparvallen B 7-manna
Flickor Division 5 Grupp 3
14:00 Östansbo IS - IF Tunabro Björkliden A 7-manna
17:00 Bullermyrens IK röd - Skogsbo/Avesta IF Skvalet
17:00 Torsångs IF - Säters IF FK Torsångs IP 7v7
Flickor Division 6 Grupp 1
13:00 Vikarby IK - IFK Mora FK Lissandvallen 7-m
13:00 Öna SK - Malungs IF Öna IP 7-m
16:00 Färnäs SK - Idre/Särna SK Färnäs IP
Flickor Division 6 Grupp 2
15:00 Sundborns GOIF - Kvarnsvedens IK Blå Grånäs
15:30 Kvarnsvedens IK röd - Korsnäs IF FK Kvarnsvedens IP
Flickor Division 6 Grupp 3
12:00 Fors IK - IFK Hedemora FK Fors IP
Flickor Division 7 Grupp 1
11:00 IF Tunabro - Dala-Järna IK Gyllevallen
17:00 Smedjebackens FK - Bullermyrens IK Herosvallen
Flickor Division 7 Grupp 2
11:00 Slätta SK Svart - Falu BS FK Slätta IP Konstgräs
11:00 Säters IF FK - Hälsinggårdens AIK Fotboll Säters IP
Ungdoms DM-Miljönären Cup Flickor 14, 9-m
16:30 Islingby IK - Korsnäs IF FK Idunvallen
Pojkar 16 (2003)
15:00 Kvarnsvedens IK - Hille IF Ljungbergsplanen

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info