Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher SöFF 1 domare

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AC Primavera AC Primavera(Föreningen) Blå, Blå, Blå
AIK FF U17 AIK FF(Föreningen) Svart, Vit, Svart/Gul
Al Salam SK Alsalam United SK(Föreningen) Oliver grön, Svart, Oliver grön
Arboga Södra IF U Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Assyriska FF i Örebro FC Örebro Nordic(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Bie GoIF Bie GOIF(Föreningen) Grön/, Svart, Grön
Björkviks IF Teodor Windahl 0706665269 Gul, Svart, Gul
Björnlunda IF Björnlunda IF(Föreningen) Grön/Gul, Grön, grön
BK Forward U17 BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Sport 2 BK Sport(Föreningen) Gul, Svart, Gul/svart
BK Tinnis Dam Kenneth Åkerström 0736754793 Grön, Grön, Grön
Delta Örebro IF Delta Örebro IF(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Enköpings SK FK U17 Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Enskede IK U17 Enskede IK(Föreningen) Svarta, svarta, röda
Ericsbergs GoIF Mathias Engeroth 015015109 0709904316 Gul, Svart, Gul
Eskilstuna Babylon IF Eskilstuna Babylon IF(Föreningen) Lila , Lila, Svart
Eskilstuna Babylon IF Eskilstuna Babylon IF(Föreningen) Lila , Lila, Svart
Eskilstuna City FK U17 Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Gideonsbergs IF Dam Gideonsbergs IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Gnesta FF Gnesta FF Kansliet Blå, Blå, Blå
Gusums IF Gusums IF(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Hageby IF Hageby IF(Föreningen) Gul/Svart, Svart, svart
Hargs BK Hargs BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hälleforsnäs IF Hälleforsnäs IF(Föreningen) Tröja Blå, Byxa Svart, Strumpor Div 5 Svart Div 7 Blå ungdom blå
IFK Eskilstuna U17 Naim Naaman 0737023774 Blå, Vit, Blå
IFK Mariefred Carl Magnus Lundström 0733625915 Blå,Vit, Blå, Blå
IFK Nyköping IFK Nyköping(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Nyköping Dam IFK Nyköping(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Täby FK Dam IFK Täby FK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
IK Oden IK Oden(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
IK Sirius FK U17 IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
Julita GoIF Lars Conny Klasson 015092350 Grön, Svart, Svart
Järna SK 2 Järna SK(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Katrineholms AIK Cristian Mascayano Vergara 0722521946 Gul, Svart, Gul
Krokeks IF Krokeks IF(Föreningen) Röd, Röd, Vit
Kvicksunds SK Kvicksunds SK(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Lindö FF J Lindö FF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nyköpings BIS Dam Nyköpings BIS(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Nävekvarns GoIF Nävekvarns GOIF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Reijmyre IF Reijmyre IF(Föreningen) Grön/vit randig, Grön, Gröna
Runtuna IK Runtuna IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Rönninge Salem Fotboll Rönninge Salem Fotboll(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Skogstorps GoIF Skogstorps GOIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Stenkvista GoIF Stenkvista GOIF(Föreningen) Gula, Svart, Gula
Stigtomta IF Stigtomta IF(Föreningen) Gult, Svart, Gult
Syrianska Eskilstuna IF Syrianska Eskilstuna IF(Föreningen) Röd/Gul, Röd/Gul
Södertälje City FC Södertälje City FC(Föreningen) Himmelsblå, Vit, Himmelsblå
Södertälje FK Yusuf Besara 0704366398 Röd, Svart, Svarta
Triangelns IK 2 Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Triangelns IK U19 Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Tystberga GIF Magnus Nyman 0760250850 Svart, Svart, Svart
Vagnhärads SK 2 Trosa-Vagnhärad SK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Valla IF Valla IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Vingåkers IF Raul Waher 015113851 0705420357 Gul, Svart, Svart
VoIF Diana Velociped-O IF Diana(Föreningen) Lila, Svart, Svart
Värmbols FC J Svante Villman 015051272 0768616363 Blå, Blå, Blå
Västerås SK FK P97 Jonas Ökvist 0706863647 Grön-vit, Vit, Vit
Åkers IF Irene Norin 015931505 0704178758 Gul, Svart, Svart/Gul
Älvsjö AIK FF U17 Älvsjö AIK FF(Föreningen) vit, blå, vita
Ärla IF Joakim Granberg 016143010 0707517600 Röd, Blå, Röd
Östermalms IS Östermalms IS(Föreningen) Röd, Vit, röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2013-02-16 12:00 163102011 IFK Nyköping Dam - Nyköpings BIS Dam 4 - 0 Rosvalla IP
2013-02-16 13:00 163102015 Värmbols FC J - Vingåkers IF 1 - 3 Backavallen, konstgräs
2013-02-22 19:30 163102021 Eskilstuna City FK U17 - AIK FF U17 0 - 0 Tunavallen
2013-02-23 13:00 163102024 IFK Eskilstuna U17 - Östermalms IS 0 - 3 Triangelborg
2013-02-24 11:00 163102016 Värmbols FC J - Björkviks IF 11 - 1 Backavallen, konstgräs
2013-03-02 13:00 163102012 IFK Nyköping Dam - BK Tinnis Dam 0 - 0 Rosvalla IP
2013-03-03 15:00 163102001 Eskilstuna City FK U17 - Värmbols FC J 0 - 1 Triangelborg
2013-03-09 11:00 163102019 IFK Nyköping - Nävekvarns GoIF 0 - 0 Rosvalla IP
2013-03-09 11:00 163102032 Ärla IF - Katrineholms AIK 7 - 1 Tunavallen
2013-03-09 13:00 163102013 IFK Nyköping Dam - Gideonsbergs IF Dam 6 - 1 Rosvalla IP
2013-03-09 14:00 163102027 Södertälje FK - Rönninge Salem Fotboll 6 - 9 Brunnsängs IP
2013-03-09 17:00 163102007 IFK Eskilstuna U17 - Arboga Södra IF U 5 - 0 Tunavallen
2013-03-10 11:00 163102002 Eskilstuna City FK U17 - Älvsjö AIK FF U17 0 - 1 Tunavallen
2013-03-10 15:30 163102031 Vagnhärads SK 2 - Järna SK 2 3 - 5 Häradsvallen
2013-03-15 19:00 163102036 Ericsbergs GoIF - Bie GoIF 8 - 0 Backavallen
2013-03-16 11:00 163102033 Ärla IF - Åkers IF 3 - 3 Tunavallen
2013-03-16 17:00 163102025 IFK Eskilstuna U17 - Värmbols FC J 3 - 1 Tunavallen
2013-03-17 11:00 163102008 BK Sport 2 - Hälleforsnäs IF 0 - 0 Tunavallen
2013-03-22 19:00 163102020 IFK Nyköping - Stigtomta IF 0 - 0
2013-03-23 09:15 163102044 IFK Eskilstuna U17 - Västerås SK FK P97 2 - 1 Tunavallen
2013-03-23 17:00 163102034 Ärla IF - Valla IF 0 - 0 Tunavallen
2013-03-23 19:00 163102022 Hargs BK - Hälleforsnäs IF 0 - 0 Rosvalla IP
2013-03-24 11:00 163102003 Eskilstuna City FK U17 - IK Sirius FK U17 0 - 2 Tunavallen
2013-03-24 15:00 163102028 Södertälje FK - FC Hallunda 2 - 1 Brunnsängs IP
2013-03-29 11:00 163102037 Katrineholms AIK - Hageby IF 0 - 0 Backavallen, konstgräs
2013-03-30 15:00 163102045 Syrianska Eskilstuna IF - Eskilstuna Babylon IF 0 - 0 Tunavallen
2013-03-31 17:00 163102038 Södertälje FK - Södertälje City FC Inst. Brunnsängs IP
2013-04-01 11:00 163102004 Eskilstuna City FK U17 - Enköpings SK FK U17 0 - 0 Tunavallen
2013-04-01 13:00 163102039 Ericsbergs GoIF - Hälleforsnäs IF 1 - 3 Backavallen
2013-04-01 15:00 163102043 Julita GoIF - Värmbols FC J 0 - 4 Backavallen
2013-04-01 17:00 163102029 Björkviks IF - Valla IF 2 - 4 Backavallen, konstgräs
2013-04-07 09:00 163102049 Syrianska Eskilstuna IF - Östermalms IS 5 - 2 Tunavallen
2013-04-07 11:00 163102005 Eskilstuna City FK U17 - BK Forward U17 Inst. Tunavallen
2013-04-07 11:00 163102030 Björkviks IF - Reijmyre IF 0 - 0 Backavallen, konstgräs
2013-04-07 13:00 163102048 AC Primavera - Skogstorps GoIF 0 - 0 Tunavallen
2013-04-07 14:30 163102026 Tystberga GIF - Krokeks IF 0 - 0 Häradsvallen-konstgräs
2013-04-07 17:00 163102009 BK Sport 2 - Stenkvista GoIF 0 - 0 Tunavallen
2013-04-07 17:00 163102017 Värmbols FC J - Ericsbergs GoIF 2 - 7 Backavallen, konstgräs
2013-04-07 18:00 163102035 Ärla IF - Hälleforsnäs IF 1 - 5 Toresunds IP
2013-04-12 17:00 163102051 Triangelns IK U19 - Eskilstuna City FK U17 0 - 0 Triangelborg
2013-04-13 00:00 163102006 Eskilstuna City FK U17 - Enskede IK U17 Inst. Tunavallen
2013-04-13 11:00 163102023 Hargs BK - Krokeks IF Inst. Rosvalla IP
2013-04-13 15:00 163102018 Värmbols FC J - Lindö FF J 5 - 5 Backavallen, konstgräs
2013-04-13 15:00 163102046 Syrianska Eskilstuna IF - AC Primavera 0 - 0 Tunavallen
2013-04-13 16:00 163102041 Gnesta FF - Tystberga GIF 0 - 2 Hagstumosse IP K
2013-04-13 17:00 163102040 Ericsbergs GoIF - Katrineholms AIK 4 - 1 Backavallen
2013-04-14 09:00 163102050 Eskilstuna City FK U17 - AIK FF U17 3 - 0 Tunavallen
2013-04-14 11:00 163102010 BK Sport 2 - Eskilstuna Babylon IF 0 - 0 Tunavallen
2013-04-14 12:30 163102014 IFK Nyköping Dam - IFK Täby FK Dam 0 - 0 Rosvalla IP
2013-04-14 13:00 163102047 Tystberga GIF - Al Salam SK Inst.
2013-04-18 19:00 163102052 Gnesta FF - Björnlunda IF 2 - 2 Hagstumosse IP K
2013-04-19 19:00 163102055 Syrianska Eskilstuna IF - Delta Örebro IF 4 - 3 Triangelborg
2013-04-20 16:00 163102042 Vingåkers IF - Gusums IF 5 - 0 Högsjö Idrottsplats
2013-04-21 15:00 163102056 Stenkvista GoIF - Triangelns IK 2 3 - 4 Hammargärdet
2013-08-03 15:00 163102057 Kvicksunds SK - VoIF Diana 3 - 5
2013-08-05 19:00 163102058 Eskilstuna Babylon IF - AC Primavera 1 - 4
2013-08-10 13:00 163102059 Ärla IF - IFK Mariefred 6 - 2 Åsborgen

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info