Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AC Testaccio BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Adolfsbergs IK (D3H) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart/svarta/gul
Adolfsbergs IK (D4D) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK (P16) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK B Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AIK Fotboll AB (Allsv.) AIK Fotboll AB(Föreningen) Svart, Vit, Svart / Gul
Arboga Södra IF (D5D) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Arboga Södra IF J1 Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Assyriska FF i Ö-O (D6H) FC Örebro Nordic(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Axberg/Ervalla U Axbergs IF(Föreningen) Marinblå, Vinröd, Marinblå
Axbergs IF (D6H) Axbergs IF(Föreningen) Marinblå, Vinröd, Marinblå
Axbergs IF B Axbergs IF(Föreningen) Marinblå, Vinröd, Marinblå
BK Forward (D1H) BK Forward(Föreningen) Gul/Svart/Gul
BK Forward (PAL) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward/Eyra (D6H) BK Forward/Eyra(Föreningen)
BK Kenty (P15) AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
BK Tinnis (D2D) Linköping BK Tinnis(Föreningen) Grön, Grön, Grön
BK Tinnis B (D3D) Linköping BK Tinnis(Föreningen) Grön, Grön, Grön
BK Zeros (D3D) BK Zeros(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Bobby BK (D6H) Bobby BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Brickebackens IF (D7H) Brickebackens IF(Föreningen) Röd/vit
Bråtens IK (D3D) Bråtens IK(Föreningen) blå, blå, blå
Bäckhammars SK Bäckhammars SK(Föreningen) röd-svart, svart, röda
Carlstad United BK (D1H) Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Competencia SK (D7H) Competencia SK(Föreningen) orange, svart, svart
Dalkarlsbergs IF (D7H) Dalkarlsbergs IF(Föreningen)
Dalkurd FF (D3H) Dalkurd FF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Degerfors IF (JUN) Degerfors IF(Föreningen) röd, vita, vita
Degerfors IF (PAL) Degerfors IF(Föreningen) röd, vita, vita
Degerfors IF (SE) Degerfors IF(Föreningen) röd, vita, vita
DFK Värmbol (D3D) DFK Värmbol(Föreningen) Blå, Blå, Blå
DHL:s Landslag BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Dövas Landslag Leif Järnkvist 0765511258 Svart/Grå, Svart/grå, Svart/Grå
Dövas Landslag U23 BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Enhörna IF D4H) Enhörna IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Enköping (SE) Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Ervalla SK (D4H) Ervalla SK(Föreningen) Gul, gul, gul
Eskilstuna Babylon IF Eskilstuna Babylon IF(Föreningen) Lila , Lila, Lila
Eskilstuna City FK johan bergfeldt (D2H) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna United DF (D1D) Eskilstuna United DFF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Falköpings KIK (D1D) Falköpings Kvinnliga IK(Föreningen) Röd, Röd, Röda
FC Syrianska Linköping (D5H) FC Syrianska Linköping(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röd
Fellingsbro GoIF (D4H) Fellingsbro GOIF(Föreningen) Svart/Vit, Svart, Vit/Svart
Fellingsbro GOIF B Fellingsbro GOIF(Föreningen) Svart/Vit, Svart, Vit/Svart
Finnerödja IF (D7H) Finnerödja IF(Föreningen) Grön/vit, Grön, Vit
Fjugesta IF (D6H) Fjugesta IF(Föreningen) Röd, Svart, Svart
FK Bosna 92 (D4H) FK Bosna 92 Örebro(Föreningen) blå, blå, blå
FK Bosna B FK Bosna 92 Örebro(Föreningen) blå, blå, blå
FK Bosna Hercegovina (D6H) Mirza Basic 0769412494 vit/vit/vit
FK Heden (D7H) FK Heden(Föreningen)
FK Örebro (D5H) Torbjörn From 0739300302 Vitgrön, Grön, Grön
Forsby FF (D3D) Forsby FF(Föreningen) Blå/vit, Svart, Vita
Forsby FF F92 Forsby FF(Föreningen) Blå/vit, Svart, Vita
Frövi IK F15-18 Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Frövi IK (D3D) Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Frövi IK (D4H) Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Frövi IK U Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Garphyttans IF (D5H) Garphyttans IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Gideonsbergs IF (D1D) Gideonsbergs IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Glanshammar FF (D3D) Glanshammar Fotbolls Förening(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Glanshammars IF (D2D) Glanshammars IF(Föreningen) Gul/Svart/Gul
Glanshammars IF (D5H) Glanshammars IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Glanshammars IF B Glanshammars IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Gropptorps IF (D6H) Gropptorps IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Grythyttans IF (D7H) Grythyttans IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Grönbo IF (D6H) Grönbo IF(Föreningen) Gul herr, gul dam , Svart herr, svart dam , Gul herr, gul dam
Guldsmedshytte/Strås (D7H) Guldsmedsh.-Stråssa BK(Föreningen) Röd-vit, vit-röd, vit-röd
Gustafs GoIF (D2D) Gustafs GoIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Hagaberg FK (D7H) Hagaberg Futsal Club(Föreningen) Vit/Svart/Vit
Hallsbergs BK (D3D) Hallsbergs BK(Föreningen) Svart, Svart, svart
Hammarby TFF (D2H) Boo FK(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Hampetorp-Odensbackens IF Hampetorp-Odensbackens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Hampetorp-Odensbackens IF U-lag Mattias Felldin 0706450839 Röd, Svart, Röd
Hasslö-Torsö GoIF (D6H) BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Hidinge IF (D7H) Lekebergs IF Östra(Föreningen) Svart/Röd, Svart, Svart
Hidingsta IK (D5H) Hidingsta IK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
HOIF (D4D) Hampetorp-Odensbackens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Hova IF (D4H) Hova IF(Föreningen) Svart/Blå, Svart, Blå
Hovsta IF Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, svart
Hovsta IF (D6H) Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, svart
Hovsta/Axberg (D4D) Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, svart
Huddinge IF (D3H) Huddinge IF(Föreningen) Gul med svarta detaljer, Svart, Vit
Husqvarna FF Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hällefors AIF A-lag (D6H) Bengt Olof Eriksson 059110748 0706841068 vit, grön, vit
IF Brommapojkarna (D2D) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Eker Örebro (D3D) Mats Lindström 019246800 0705134200 Svart, Svart, Svart
IF Eker Örebro (D3H) IF Eker Örebro(Föreningen) svart/svart/svart
IF Eker Örebro (P16) Mustaf Cali Siyaad 0736192978 Svart, Svart, Svart
IF Eker Örebro B Oscar Hult 0722474560 Svart, Svart, Svart
IF Sylvia (D1H) IF Sylvia(Föreningen) Svart/vit, Svart, Vit
IFK Askersund (D6H) IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Askersund B IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Eskilstuna D2H) IFK Eskilstuna(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Hallsberg (D5H) IFK Hallsberg FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Kristinehamn (D4H) IFK Kristinehamn(Föreningen) blå/vit, blå, blå
IFK Kumla (D2D) IFK Kumla(Föreningen) Vit/blå/Vit
IFK Kumla (D3H) IFK Kumla(Föreningen) Vit/blå/Vit
IFK Kumla DUFF (D3D) IFK Kumla Dam/Ungdoms FF(Föreningen)
IFK Kumla F15-18 IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Kumla U IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Lindesberg (D3D) IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Lindesberg (D7H) IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Mariestad IFK Mariestad(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Mariestad (D3H) IFK Mariestad(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Mariestad II (P16) IFK Mariestad(Föreningen) Blå/Vit, Blå, Blå
IFK Sunne (D4H) IFK Sunne Fotboll(Föreningen) vit, blå, vita
IFK Ölme (D3H) IFK Ölme(Föreningen) blå, blå, blå
IFK Örebro (D3H) IFK Örebro(Föreningen) Blå/Blå/Blå
IFK Örebro B IFK Örebro(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IK Brage (D1H) IK Brage(Föreningen) Grön, Vit, Vit
IK Sturehov (D3D) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov (D4H) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov B IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov F15-18 IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov P-91 IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Tun (D2D) IK Tun(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Immetorps BK (D5H) Immetorp BK(Föreningen) grön, vit, gröna
Jitex BK (D1D) Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Julita GoIF (D6H) Julita GoIF(Föreningen) Grön, Svart, Svart
Järnboås IF D7H) Järnboås IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Karlslunds FF (D6H) Karlslunds FF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (D2H) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd/Blå/Röd
Karlslunds IF HFK (JUN) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (PAL) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlstad BK (D3H) Karlstads BK(Föreningen) blå, vita, blå
Katrineholms SK FK (D3H) Katrineholms SK FK(Föreningen)
KB Karlskoga (D2H) KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KB Karlskoga (P16) KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KB Karlskoga FF (JUN) KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KIF Örebro DFF (DA) KIF Örebro DFF(Föreningen) röd/blå/röd
KIF Örebro DUFF (D2D) KIF Örebro DUFF(Föreningen) Röd/svart
Kilsmo IK (D7H) Kilsmo IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kopparbergs FK (D7H) Kopparbergs FK(Föreningen)
Kosovo damlandslag BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Kumla BK (D6H) Kumla BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kungsör BK (D4H) Kungsör BK(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Kvarnsvedens IK (D3H) Kvarnsvedens IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Köping FF (D3H) Köping FF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Latinos FC (D7H) Latinos FC(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Latorps IF (D4D) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Latorps IF (D4H) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Laxå IF (D4D) Laxå IF(Föreningen) Röd/Vit/Röd
Laxå IF (D4H) Laxå IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Laxå IF (P16) Laxå IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Laxå IF B Laxå IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Laxå IF U Laxå IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Lekebergs IF (D4D) Lekebergs IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lekebergs IF (D4H) Lekebergs IF(Föreningen) Svart/Röd/Svart/Svart
Lidköpings IF Lidköpings FK Akademi(Föreningen) Röd/Svart, Vit, Vit
Lillkyrka IF (D5H) Lillkyrka IF(Föreningen) Gul, A-lag:Gul, B-lag:Blå/ Junior: gul, A-lag:Gul /B-lag:Gul
Lillån FK (D4D) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lillån FK (D6H) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lillån FK (P15) Lillån FK(Föreningen) Grön/Grön/Vit
Lindesbergs FK (D7H) Lindesbergs FK(Föreningen)
Linköping Kenty DFF (D2D) BK Kenty(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Linköpings FF (D2H) FC Linköping City(Föreningen) blå, blå, blå
Mariebergs IK (D7H) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariestads BK (D4H) BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Medåkers IF (D7H) Medåkers IF(Föreningen) Svart-gul, Svart, Svart
Mjölby Södra IF (D2D) Mjölby Södra IF(Föreningen) vit, svart, svart
Motala AIF FK (D1H) Motala AIF FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Mullhyttans IF (D4D) Mullhyttans IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Mullhyttans IF (D6H) Mullhyttans IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nora-Pershyttan BK (D3D) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora-Pershyttan BK B Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Norrköpings IF Bosna (D4H) Norrköpings IF Bosna(Föreningen) Ljus Blå, vit, Ljus blå
Nyckelby IF (D6H) Nyckelby IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Närkes Kils SK (D6H) Per Forsman Blå, Blå, Blå
Närkesberg/Mariedamm (D6H) FK Silva(Föreningen) vit, blå, Blå
Odensbackens BK (D7H) Odensbackens BK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Pars FC Örebro (D7H) Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Pålsboda GoIF (D6H) Pålsboda GOIF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Real Örebro (D5H) Real Örebro FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Rynninge IK (D2H) Rynninge IK(Föreningen) Vit/Blå/Vit
Rynninge IK (D3D) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK U Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rävåsen (D5D) Rävåsens IK Karlskoga(Föreningen) röd, röd, röda
Röfors IF (D7H) Röfors IF(Föreningen) svart, svart, gul
Sannaheds IF (D7H) Joakim Sandberg 019572520 0706207128 Röd, Svart, Svart
Skattkärrs IF (D3D) Skattkärrs IF(Föreningen) röd, röd, röda
Skiljebo SK (D2H) Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skyllbergs IK (D4D) Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Skyllbergs IK (D5H) Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Sköllersta IF F15-18 Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Sköllersta IF (D4D) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Sköllersta IF (D4H) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Sköllersta IF B Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Skövde AIK (D1H) Skövde AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
SMÅ IF (D5H) Stora Mellösa-Åsbyvikens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Stene IF (D5H) Stene IF(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Stora Tuna IK A (D5H) Stora Tuna IK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Strömtorps IK (D4H) Strömtorps IK(Föreningen) blå, blå, blå
Svartå IF (D7H) Svartå IF(Föreningen) Svart, Svart, Gul
Syrianska IF Kerbura Syrianska IF Kerburan(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Syrianska IF Kerbura (D2H) Syrianska IF Kerburan(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Team Strömmen BK Ett Fyra(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Tjällmo IF (D6H) Tjällmo IF(Föreningen) vit, svart, röd
Torshälla-Nyby IS (D3D) Torshälla-Nyby IS(Föreningen) Grön/Svart, svart, Grön
Wedevågs IF (D7H) Wedevågs IF(Föreningen) Rosa, svart, svart
Vetlanda FF Thomas Lundgren 038317723 0705430897 Grön, Vit, Grön
Vetlanda FF B Thomas Lundgren 038317723 0705430897 Grön, Vit, Grön
Villastadens IF (D3D) Villastadens IF(Föreningen) Svart, svart, Svart
Vivalla Star IF (D7H) Vivalla Star IF(Föreningen) svartvit randig , svart, svart
Woodys FC (D5H) Woody's FC(Föreningen) svart-röd, svart, Röd
Vretstorps IF (D4H) Vretstorps IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Värhulta AIS Värhulta AIS(Föreningen) RÖD, RÖD, RÖD
Värhulta/IFK Arboga (D6H) IFK Arboga FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Värmbols FC (D2H) Värmbols FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västerås BK 30, U (D3D) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås SK FK Västerås SK FK(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Västerås SK FK (PAL) Västerås SK FK(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Yxhults IK (D6H) Yxhults IK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Yxhults IK B Robin Eriksson 0762506101 Vit/Svart/Vit
Yxhults IK U Yxhults IK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Åmmebergs IF (D6H) Åmmebergs IF(Föreningen) blå, blå, blå
Åtorps IF (D4H) Åtorps IF(Föreningen) blå, blå, blå
Älvsjö AIK FF (D1D) Älvsjö AIK FF(Föreningen) vit, blå, vita
Ämterviks FF (D3D) Ämterviks FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Öfvre Adolfsberg FC(Föreningen) Vit/Grön, Grön, Vit
Örebro SK Örebro SK FK(Föreningen) Vit/Svart/Vit
Örebro SK FK Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK Söder (D4H) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder Dam Jonas Ask 0736972809 Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder Dam (D2D) Jonas Ask 0736972809 Svart/Svart/Vit
Örebro SK Söder F15-18 Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Ungdom (D3H) Bert Dimberg 019187421 0703977555 Svart, Svart, Svart och vita
Örebro SK Ungdomsklubb Jonas Ask 0736972809 Svart, Svart, Svart och vita
Örebro Syrianska BK (D3H) Örebro Syrianska IF(Föreningen) Röd/Gul/Röd/Röd
ÖSK Söder B Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
ÖSK Ungdom (P15) Örebro SK Ungdomsklubb(Föreningen) Svart, Svart, Svart och vita
Östansjö IF (D5H) Östansjö IF(Föreningen) grön, grön, grön
Östansjö IF 2008 B Östansjö IF(Föreningen) grön, grön, grön
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2008-01-27 18:15 120890050 Latorps IF (D4H) - IFK Örebro (D3H) Karlslund Arena
Omgång 2
2008-02-02 10:30 120890034 Rynninge IK (D2H) - Örebro Syrianska BK (D3H) 3 - 2 Behrn Arena
2008-02-02 12:15 120890001 Karlslunds IF HFK (D2H) - Huddinge IF (D3H) 4 - 2 Karlslund Arena
2008-02-02 15:00 120890026 BK Forward (D1H) - KB Karlskoga (D2H) 5 - 2 Behrn Arena
2008-02-08 19:45 120890073 IFK Örebro (D3H) - Hova IF (D4H) 3 - 2 Behrn Arena
2008-02-09 08:20 120890081 Örebro SK Söder (D4H) - Adolfsbergs IK (D3H) Behrn Arena
2008-02-09 12:15 120890002 Karlslunds IF HFK (D2H) - Köping FF (D3H) 0 - 2 Karlslund Arena
2008-02-09 13:45 120890015 Örebro SK Ungdom (D3H) - Värmbols FC (D2H) Behrn Arena
2008-02-09 15:30 120890035 Rynninge IK (D2H) - Degerfors IF (SE) 0 - 1 Behrn Arena
2008-02-10 00:00 120890027 BK Forward (D1H) - Enköping (SE) Inst.
2008-02-10 13:45 120890080 BK Forward/Eyra (D6H) - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Felaktig arena
2008-02-13 17:30 120890003 Karlslunds IF HFK (D2H) - Örebro SK 1 - 5 Karlslund Arena
2008-02-16 10:15 120890084 IF Eker Örebro B - Vivalla Star IF (D7H) Vivalla IP Konstgräs
2008-02-16 10:45 120890016 Örebro SK Ungdom (D3H) - Lidköpings IF Behrn Arena
2008-02-16 12:30 120890028 BK Forward (D1H) - Degerfors IF (SE) 1 - 1 Behrn Arena
2008-02-16 17:00 120890083 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Kumla (D3H) Behrn Arena
2008-02-20 18:00 120890004 Karlslunds IF HFK (D2H) - Örebro SK Ungdom (D3H) 1 - 5 Karlslund Arena
2008-02-23 10:30 120890017 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Eskilstuna D2H) Behrn Arena
2008-02-23 12:30 120890044 KIF Örebro DFF (DA) - Jitex BK (D1D) Behrn Arena
2008-02-23 14:00 120890105 Karlslunds IF HFK (JUN) - KB Karlskoga FF (JUN) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-02-23 16:00 120890085 Örebro Syrianska BK (D3H) - FC Syrianska Linköping (D5H) 4 - 1 Karlslund Arena
2008-02-23 17:00 120890029 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) 2 - 3 Behrn Arena
2008-02-24 00:00 120890005 Karlslunds IF HFK (D2H) - Degerfors IF (SE) WO (3 - 0) Karlslund Arena
2008-02-24 09:30 120890068 BK Forward/Eyra (D6H) - Latorps IF (D4H) Felaktig arena
2008-02-24 10:00 120890086 IF Eker Örebro (D3D) - Lillån FK (P15) Karlslund Arena
2008-02-24 11:30 120890036 Rynninge IK (D2H) - Dalkurd FF (D3H) 1 - 0 Behrn Arena
2008-02-24 16:15 120890074 IFK Örebro (D3H) - Vretstorps IF (D4H) 1 - 0 Karlslund Arena
2008-02-24 18:15 120890082 Latorps IF (D4D) - Frövi IK (D3D) Karlslund Arena
2008-02-27 19:00 120890072 Örebro SK FK - Eskilstuna City FK johan bergfeldt (D2H) Felaktig arena
2008-02-28 19:00 120890071 Örebro SK FK - Västerås SK FK Felaktig arena
2008-02-28 19:00 120890128 Frövi IK (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 4 Fröviskolan Grus
2008-02-29 20:00 120890127 Örebro SK Söder Dam (D2D) - IF Eker Örebro (D3D) 3 - 1 Karlslund Arena
Omgång 3
2008-03-01 00:00 120890038 KIF Örebro DUFF (D2D) - Gustafs GoIF (D2D) Inst.
2008-03-01 08:20 120890148 Adolfsbergs IK (P16) - Degerfors IF (PAL) Felaktig arena
2008-03-01 10:00 120890095 Örebro Syrianska BK (D3H) - Sköllersta IF (D4H) 2 - 0 Karlslund Arena
2008-03-01 10:00 120890124 Närkes Kils SK (D6H) - Glanshammars IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-01 10:45 120890018 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Örebro (D3H) Behrn Arena
2008-03-01 11:00 120890118 Yxhults IK (D6H) - IFK Hallsberg (D5H) Kumlaby Grus
2008-03-01 12:15 120890006 Karlslunds IF HFK (D2H) - Eskilstuna City FK johan bergfeldt (D2H) 2 - 2 Karlslund Arena
2008-03-01 12:15 120890134 Latorps IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-01 13:00 120890058 IF Eker Örebro (D3H) - Enhörna IF D4H) Felaktig arena
2008-03-01 13:00 120890100 Laxå IF (D4H) - Mariestads BK (D4H) Västervallen Grus
2008-03-01 13:00 120890152 Frövi IK (D4H) - Skyllbergs IK (D5H) 4 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-01 14:00 120890069 BK Forward/Eyra (D6H) - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-03-01 15:30 120890030 BK Forward (D1H) - Husqvarna FF 1 - 1 Behrn Arena
2008-03-01 16:00 120890049 FK Bosna 92 (D4H) - Glanshammars IF (D5H) 4 - 3 Pettersbergs IP B
2008-03-01 16:00 120890087 IF Eker Örebro (D3D) - HOIF (D4D) Karlslund Arena
2008-03-01 16:00 120890120 IK Sturehov (D4H) - FK Örebro (D5H) 5 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-02 10:00 120890051 FK Bosna B - Mullhyttans IF (D6H) 4 - 1 Pettersbergs IP B
2008-03-02 10:00 120890126 Latorps IF (D4D) - Villastadens IF (D3D) Karlslund Arena
2008-03-02 12:00 120890121 IFK Örebro B - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Pettersbergs IP B
2008-03-02 13:00 120890045 KIF Örebro DFF (DA) - Älvsjö AIK FF (D1D) Behrn Arena
2008-03-02 14:00 120890147 IK Sturehov (D4H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) 2 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-02 14:20 120890153 Karlslunds IF HFK (PAL) - Arboga Södra IF J1 10 - 2 Karlslund Arena
2008-03-02 16:00 120890113 Rynninge IK (D3D) - Lillån FK (D4D) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 00:00 120890019 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Ölme (D3H) Inst. Behrn Arena
2008-03-08 00:00 120890138 IFK Lindesberg (D7H) - Wedevågs IF (D7H) Inst. Stadsskogsskolan Grus
2008-03-08 00:00 120890165 Järnboås IF D7H) - Nora-Pershyttan BK B Inst. Karlsängs IP Grus
2008-03-08 10:00 120890129 Örebro SK Söder Dam (D2D) - BK Tinnis B (D3D) 0 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 10:00 120890166 Glanshammars IF (D5H) - Stora Tuna IK A (D5H) 11 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 11:00 120890119 Yxhults IK (D6H) - Frövi IK (D4H) Kumlaby Grus
2008-03-08 11:00 120890163 Lekebergs IF (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 3 Vretalund
2008-03-08 12:00 120890136 Närkes Kils SK (D6H) - Ervalla SK (D4H) Fröviskolan Grus
2008-03-08 12:15 120890007 Karlslunds IF HFK (D2H) - Skiljebo SK (D2H) 0 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 12:15 120890135 Latorps IF (D4H) - Fjugesta IF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 13:00 120890046 KIF Örebro DFF (DA) - Västerås BK 30, U (D3D) Behrn Arena
2008-03-08 13:00 120890123 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Hasslö-Torsö GoIF (D6H) Kumlaby
2008-03-08 13:00 120890154 IFK Askersund (D6H) - Åmmebergs IF (D6H) 3 - 0 Solberga IP Grus
2008-03-08 14:00 120890160 IK Sturehov (D4H) - Örebro SK Söder (D4H) 3 - 6 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 14:15 120890158 Karlslunds FF (D6H) - Lillån FK (D6H) 11 - 1 Karlslund Arena
2008-03-08 15:00 120890031 BK Forward (D1H) - Motala AIF FK (D1H) 2 - 1 Behrn Arena
2008-03-08 16:00 120890052 FK Bosna 92 (D4H) - IFK Kumla (D3H) 4 - 2 Pettersbergs IP B
2008-03-08 16:00 120890162 BK Forward (PAL) - Västerås SK FK (PAL) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-08 16:15 120890075 IFK Örebro (D3H) - Katrineholms SK FK (D3H) 2 - 2 Karlslund Arena
2008-03-08 17:00 120890059 IF Eker Örebro (D3H) - IFK Kristinehamn (D4H) Felaktig arena
2008-03-09 10:00 120890122 IFK Örebro B - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) 0 - 5 Pettersbergs IP B
2008-03-09 10:00 120890164 Adolfsbergs IK B - Hidingsta IK (D5H) 1 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-09 12:00 120890107 Grönbo IF (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-09 12:00 120890125 HOIF (D4D) - Sköllersta IF (D4D) 1 - 0 Odenvallen B
2008-03-09 12:00 120890161 IK Sturehov B - ÖSK Söder B 8 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-09 13:00 120890101 Laxå IF B - IFK Askersund (D6H) Västervallen Grus
2008-03-09 13:00 120890149 Fellingsbro GOIF B - Nyckelby IF (D6H) 4 - 6 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-09 13:30 120890039 KIF Örebro DUFF (D2D) - IF Brommapojkarna (D2D) Felaktig arena
2008-03-09 15:45 120890064 IK Sturehov (D3D) - Bråtens IK (D3D) Felaktig arena
2008-03-09 16:00 120890178 IF Eker Örebro (D3D) - Adolfsbergs IK (D4D) Karlslund Arena
2008-03-09 17:30 120890070 BK Forward/Eyra (D6H) - FK Örebro (D5H) 0 - 1 Felaktig arena
2008-03-09 18:00 120890096 Örebro Syrianska BK (D3H) - IK Sturehov (D4H) Inst. Karlslund Arena
2008-03-11 17:15 120890184 Örebro SK Söder (D4H) - Sköllersta IF (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-13 18:45 120890186 Lillån FK (D6H) - Vivalla Star IF (D7H) 0 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2008-03-13 19:00 120890159 Frövi IK (D4H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) 6 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-13 20:00 120890142 Glanshammars IF (D2D) - Lillån FK (D4D) 7 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 08:15 120890213 BK Forward/Eyra (D6H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-15 08:20 120890167 Adolfsbergs IK B - Sköllersta IF (D4H) Behrn Arena
2008-03-15 10:00 120890091 IF Eker Örebro B - Lillkyrka IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 10:00 120890114 Rynninge IK (D3D) - Ämterviks FF (D3D) 2 - 4 Karlslund Arena
2008-03-15 10:45 120890020 Örebro SK Ungdom (D3H) - Karlstad BK (D3H) Behrn Arena
2008-03-15 11:00 120890176 Yxhults IK (D6H) - Närkes Kils SK (D6H) Kumlaby Grus
2008-03-15 11:00 120890187 IFK Kumla F15-18 - Frövi IK F15-18 Kumla IP Grus
2008-03-15 12:00 120890157 Kilsmo IK (D7H) - Bobby BK (D6H) 0 - 0 Odenvallen B
2008-03-15 12:15 120890009 Karlslunds IF HFK (D2H) - Linköpings FF (D2H) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 12:15 120890194 Glanshammars IF (D5H) - Värhulta/IFK Arboga (D6H) 1 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 12:30 120890168 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Sunne (D4H) Felaktig arena
2008-03-15 13:00 120890155 FK Örebro (D5H) - Ervalla SK (D4H) 4 - 1 Fröviskolan Grus
2008-03-15 14:00 120890013 Karlslunds IF HFK (JUN) - Degerfors IF (JUN) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-15 14:00 120890014 Real Örebro (D5H) - FK Bosna 92 (D4H) 0 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-15 14:00 120890200 Hampetorp-Odensbackens IF - IFK Hallsberg (D5H) 0 - 1 Odenvallen B
2008-03-15 15:00 120890040 KIF Örebro DUFF (D2D) - IK Tun (D2D) Felaktig arena
2008-03-15 15:00 120890204 Öfvre Adolfsberg FC (D5H) - Frövi IK (D4H) 0 - 2 Fröviskolan Grus
2008-03-15 15:15 120890190 Garphyttans IF (D5H) - Kumla BK (D6H) Kumlaby Grus
2008-03-15 16:00 120890097 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Ölme (D3H) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-16 00:00 120890206 IK Sturehov (D4H) - IFK Kumla U OW (0 - 3) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-16 10:00 120890053 FK Bosna B - Vivalla Star IF (D7H) 3 - 0 Pettersbergs IP B
2008-03-16 10:00 120890088 IF Eker Örebro (D3D) - Lillån FK (D4D) Karlslund Arena
2008-03-16 10:45 120890065 IK Sturehov (D3D) - Torshälla-Nyby IS (D3D) Felaktig arena
2008-03-16 13:00 120890170 Nora-Pershyttan BK (D3D) - Adolfsbergs IK (D4D) Karlsängs IP Grus
2008-03-16 14:00 120890185 FK Heden (D7H) - Axbergs IF B 2 - 1 Pettersbergs IP B
2008-03-16 14:15 120890207 Karlslunds IF HFK (PAL) - Degerfors IF (PAL) 6 - 0 Karlslund Arena
2008-03-16 14:30 120890139 IFK Lindesberg (D7H) - Åmmebergs IF (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-16 15:00 120890060 IF Eker Örebro (D3H) - Kungsör BK (D4H) Felaktig arena
2008-03-16 15:00 120890205 Laxå IF (P16) - KB Karlskoga (P16) 3 - 0 Hasselvallen
2008-03-16 16:00 120890130 Örebro SK Ungdomsklubb - Frövi IK (D3D) Inst. Karlslund Arena
2008-03-16 17:10 120890193 BK Forward (PAL) - Hampetorp-Odensbackens IF U-lag Felaktig arena
2008-03-16 18:15 120890076 IFK Örebro (D3H) - Laxå IF (D4H) 10 - 1 Karlslund Arena
2008-03-17 19:00 120890143 Glanshammars IF (D2D) - IF Eker Örebro (D3D) 12 - 1 Karlslund Arena
2008-03-17 20:00 120890209 Örebro SK Söder (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 0 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-20 00:00 120890047 KIF Örebro DFF (DA) - Falköpings KIK (D1D) Inst. Behrn Arena
2008-03-20 17:00 120890220 Lekebergs IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vretalund Grus
2008-03-20 18:15 120890032 BK Forward (D1H) - IK Brage (D1H) 1 - 1 Behrn Arena
2008-03-20 20:15 120890218 Latorps IF (D4H) - Immetorps BK (D5H) Karlslund Arena
2008-03-21 00:00 120890150 Fellingsbro GoIF (D4H) - Real Örebro (D5H) 0 - 1 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-21 00:00 120890227 Hampetorp-Odensbackens IF - Julita GoIF (D6H) 0 - 0 Odenvallen B
2008-03-21 10:00 120890231 Glanshammars IF (D5H) - Rynninge IK U 3 - 1 Trängens IP Grus
2008-03-21 10:15 120890078 IFK Örebro (D3H) - IFK Mariestad (D3H) 5 - 0 Karlslund Arena
2008-03-21 10:30 120890021 Örebro SK Ungdom (D3H) - Sköllersta IF (D4H) Behrn Arena
2008-03-21 11:00 120890171 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Ervalla SK (D4H) 4 - 1 Karlsängs IP Grus
2008-03-21 11:00 120890177 Yxhults IK (D6H) - FK Örebro (D5H) 3 - 1 Kumlaby Grus
2008-03-21 11:00 120890225 Hovsta IF (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-21 12:00 120890108 Grönbo IF (D6H) - Wedevågs IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-21 12:15 120890008 Karlslunds IF HFK (D2H) - Adolfsbergs IK (D3H) 2 - 1 Karlslund Arena
2008-03-21 12:15 120890093 Garphyttans IF (D5H) - Mullhyttans IF (D6H) Trängens IP Grus
2008-03-21 13:00 120890223 Nyckelby IF (D6H) - Medåkers IF (D7H) 4 - 0 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-03-21 14:00 120890216 Lillån FK (D6H) - Kilsmo IK (D7H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-21 14:30 120890140 IFK Lindesberg (D7H) - Hidinge IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-21 15:00 120890061 IF Eker Örebro (D3H) - Frövi IK (D4H) Felaktig arena
2008-03-21 15:00 120890183 IFK Askersund (D6H) - Östansjö IF (D5H) Solberga IP Grus
2008-03-22 10:00 120890219 ÖSK Ungdom (P15) - BK Kenty (P15) Karlslund Arena
2008-03-24 09:00 120890137 Sköllersta IF (D4H) - Ervalla SK (D4H) Felaktig arena
2008-03-24 10:15 120890180 Lillkyrka IF (D5H) - Närkes Kils SK (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-24 11:00 120890211 Lekebergs IF (D4D) - Latorps IF (D4D) Vretalund Grus
2008-03-24 11:30 120890229 IFK Kumla (D3H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-24 12:00 120890195 Vretstorps IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Fredriksberg Grus
2008-03-24 13:00 120890048 KIF Örebro DFF (DA) - Eskilstuna United DF (D1D) Behrn Arena
2008-03-24 13:00 120890102 Laxå IF B - IFK Hallsberg (D5H) Hasselvallen
2008-03-24 14:00 120890217 Lillån FK (D6H) - Östansjö IF (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-24 14:00 120890221 Lekebergs IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vretalund Grus
2008-03-24 15:00 120890222 Fellingsbro GoIF (D4H) - Real Örebro (D5H) 0 - 1 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-03-24 15:30 120890228 Mariebergs IK (D7H) - IK Sturehov P-91 1 - 4 Sörbyvallen Örebro Grus
2008-03-25 17:15 120890202 Fjugesta IF (D6H) - Örebro SK Söder (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-26 19:00 120890010 Karlslunds IF HFK (D2H) - BK Forward (D1H) 4 - 1 Karlslund Arena
2008-03-26 20:00 120890236 Hidingsta IK (D5H) - Yxhults IK (D6H) 1 - 0 Vivalla IP Konstgräs
2008-03-26 20:45 120890062 IF Eker Örebro (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Felaktig arena
2008-03-27 20:00 120890245 Assyriska FF i Ö-O (D6H) - Vivalla Star IF (D7H) Trängens IP Grus
2008-03-28 19:45 120890079 IFK Örebro (D3H) - Vetlanda FF 4 - 0 Behrn Arena
2008-03-29 00:00 120890063 IF Eker Örebro (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Inst.
2008-03-29 00:00 120890092 IF Eker Örebro B - Närkes Kils SK (D6H) Inst. Vivalla IP Konstgräs
2008-03-29 00:00 120890172 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Inst. Karlsängs IP Grus
2008-03-29 10:00 120890115 Rynninge IK (D3D) - HOIF (D4D) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-03-29 10:00 120890210 IFK Lindesberg (D3D) - IF Eker Örebro (D3D) 2 - 3 Stadsskogsskolan Grus
2008-03-29 11:00 120890179 Axbergs IF (D6H) - Hovsta IF (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2008-03-29 11:00 120890203 Fjugesta IF (D6H) - Lekebergs IF (D4H) Bergavallen Grus
2008-03-29 11:00 120890233 Laxå IF U - Yxhults IK U 0 - 3 Hasselvallen
2008-03-29 12:00 120890141 IFK Lindesberg (D7H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-03-29 12:00 120890196 Vretstorps IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) 2 - 1 Fredriksberg Grus
2008-03-29 12:15 120890011 Karlslunds IF HFK (D2H) - IFK Mariestad (D3H) 5 - 0 Karlslund Arena
2008-03-29 12:15 120890246 IF Eker Örebro (P16) - Adolfsbergs IK (P16) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-29 13:00 120890208 Laxå IF (D4H) - IFK Kristinehamn (D4H) Hasselvallen
2008-03-29 14:00 120890106 Karlslunds IF HFK (JUN) - Vetlanda FF B 5 - 2 Karlslund Arena
2008-03-29 14:00 120890244 Hampetorp-Odensbackens IF U-lag - Hidingsta IK (D5H) 4 - 0 Odenvallen B
2008-03-29 14:15 120890022 Örebro SK Ungdom (D3H) - Hammarby TFF (D2H) Behrn Arena
2008-03-29 14:30 120890239 Garphyttans IF (D5H) - IK Sturehov B Sörbyvallen Örebro Grus
2008-03-29 16:00 120890098 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Eskilstuna D2H) 0 - 0 Karlslund Arena
2008-03-30 10:15 120890234 Latorps IF (D4H) - IK Sturehov (D4H) Karlslund Arena
2008-03-30 11:00 120890188 Yxhults IK (D6H) - Mariebergs IK (D7H) Kumlaby Grus
2008-03-30 11:00 120890237 Sköllersta IF (D4D) - Skyllbergs IK (D4D) 2 - 1 Solberga IP Grus
2008-03-30 12:00 120890041 KIF Örebro DUFF (D2D) - Mjölby Södra IF (D2D) Felaktig arena
2008-03-30 12:00 120890089 IF Eker Örebro (D3D) - BK Tinnis B (D3D) Vivalla IP Konstgräs
2008-03-30 12:00 120890169 Adolfsbergs IK B - Lillån FK (D6H) Trängens IP Grus
2008-03-30 13:00 120890226 Wedevågs IF (D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Sjöängen Grus
2008-03-30 13:00 120890232 IFK Askersund B - Finnerödja IF (D7H) Solberga IP
2008-03-30 14:00 120890212 Lekebergs IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) 0 - 2 Vretalund Grus
2008-03-30 14:15 120890238 Karlslunds IF HFK (PAL) - KB Karlskoga (P16) WO (3 - 0) Karlslund Arena
2008-03-30 14:15 120890240 BK Forward/Eyra (D6H) - Sköllersta IF (D4H) Trängens IP Grus
2008-03-30 14:30 120890109 Grönbo IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D6H) 8 - 0 Stadsskogsskolan Grus
2008-03-30 16:00 120890132 Örebro SK Ungdomsklubb - Bråtens IK (D3D) 1 - 1 Karlslund Arena
2008-03-30 16:00 120890230 IFK Kumla (D2D) - BK Tinnis (D2D) Kumlaby Grus
2008-03-30 17:00 120890151 Fellingsbro GoIF (D4H) - Glanshammars IF (D5H) 0 - 0 Idrottsparken Fellingsbro
2008-03-30 18:00 120890144 Glanshammars IF (D2D) - Hallsbergs BK (D3D) 4 - 0 Karlslund Arena
2008-04-02 18:30 120890241 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Björkvallen Grus
2008-04-07 19:15 120890131 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Glanshammars IF (D2D) 1 - 3 Karlslund Arena
Omgång 4
2008-04-02 20:45 120890257 IF Eker Örebro (D3H) - Sköllersta IF (D4H) Felaktig arena
2008-04-04 19:00 120890260 Nora-Pershyttan BK B - Lindesbergs FK (D7H) Karlsängs IP Grus
2008-04-05 00:00 120890023 Örebro SK Ungdom (D3H) - Linköpings FF (D2H) Inst.
2008-04-05 00:00 120890037 Rynninge IK (D2H) - Kvarnsvedens IK (D3H) Inst. Behrn Arena
2008-04-05 00:00 120890054 FK Bosna B - FK Örebro (D5H) Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-05 00:00 120890224 Nyckelby IF (D6H) - Real Örebro (D5H) Inst. Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-04-05 10:00 120890145 Glanshammars IF (D2D) - Frövi IK (D3D) 3 - 2 Karlslund Arena
2008-04-05 10:00 120890250 Mariebergs IK (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) 0 - 0 Trängens IP Grus
2008-04-05 11:00 120890156 IF Eker Örebro (D3H) - Ervalla SK (D4H) Lyckevallen
2008-04-05 11:00 120890259 Åmmebergs IF (D6H) - Närkesberg/Mariedamm (D6H) 1 - 2 Björkvallen Grus
2008-04-05 12:00 120890197 Vretstorps IF (D4H) - IFK Kumla (D3H) 1 - 3 Fredriksberg Grus
2008-04-05 12:00 120890265 Rynninge IK U - Glanshammars IF B Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-05 12:15 120890255 Glanshammars IF (D5H) - Immetorps BK (D5H) 0 - 7 Trängens IP Grus
2008-04-05 13:00 120890103 Laxå IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Hasselvallen
2008-04-05 13:00 120890247 Yxhults IK (D6H) - Axbergs IF (D6H) Kumlaby Grus
2008-04-05 13:00 120890261 Frövi IK (D4H) - Woodys FC (D5H)
2008-04-05 13:00 120890262 Frövi IK (D4H) - Woodys FC (D5H) Fröviskolan Grus
2008-04-05 13:00 120890269 IFK Askersund (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Solberga IP Grus
2008-04-05 14:15 120890256 Sköllersta IF B - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-04-05 15:00 120890042 KIF Örebro DUFF (D2D) - Linköping Kenty DFF (D2D) Felaktig arena
2008-04-05 15:00 120890175 Röfors IF (D7H) - Lindesbergs FK (D7H) Hasselvallen
2008-04-05 15:00 120890243 Finnerödja IF (D7H) - Mullhyttans IF (D6H) Västervallen Grus
2008-04-05 16:00 120890116 Rynninge IK (D3D) - Skattkärrs IF (D3D) 1 - 3 Karlslund Arena
2008-04-05 16:00 120890254 Kilsmo IK (D7H) - Fjugesta IF (D6H) Odenvallen B
2008-04-05 16:15 120890094 Garphyttans IF (D5H) - Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) Trängens IP Grus
2008-04-05 17:15 120890055 FK Bosna 92 (D4H) - Norrköpings IF Bosna (D4H) 4 - 4 Behrn Arena
2008-04-06 00:00 120890099 Örebro Syrianska BK (D3H) - Syrianska IF Kerbura (D2H) Inst. Karlslund Arena
2008-04-06 09:00 120890264 Nora-Pershyttan BK B - Yxhults IK (D6H) 0 - 3 Karlsängs IP Grus
2008-04-06 10:00 120890258 FK Bosna B - FK Heden (D7H) Pettersbergs IP B
2008-04-06 10:15 120890066 IK Sturehov (D3D) - Villastadens IF (D3D) 1 - 0 Felaktig arena
2008-04-06 10:30 120890182 Ervalla SK (D4H) - Hovsta IF (D6H) 2 - 4 Lyckevallen
2008-04-06 11:00 120890248 Järnboås IF D7H) - FK Örebro (D5H) 1 - 1 Karlsängs IP Grus
2008-04-06 11:00 120890253 Fellingsbro GOIF B - Wedevågs IF (D7H) 2 - 0 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2008-04-06 12:00 120890110 Grönbo IF (D6H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2008-04-06 13:00 120890242 Laxå IF (P16) - Degerfors IF (PAL) 1 - 2 Hasselvallen
2008-04-06 14:00 120890251 Sköllersta IF F15-18 - Örebro SK Söder F15-18 Fall
2008-04-06 15:00 120890267 Adolfsbergs IK B - Nyckelby IF (D6H) Behrn Arena
2008-04-06 16:00 120890214 Lekebergs IF (D4D) - Mullhyttans IF (D4D) Åvallen
2008-04-06 17:30 120890270 Hallsbergs BK (D3D) - Laxå IF (D4D) Transtensvallen 9-1
2008-04-06 18:15 120890077 IFK Örebro (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Karlslund Arena
2008-04-08 17:15 120890279 Örebro SK Söder (D4H) - Fjugesta IF (D6H) Trängens IP Grus
2008-04-09 18:15 120890289 Hidingsta IK (D5H) - IFK Örebro (D3H) Tingstadsvallen
2008-04-10 00:00 120890288 Frövi IK (D4H) - Glanshammars IF (D5H) Inst. Fröviskolan Grus
2008-04-11 18:15 120890287 Ervalla SK (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) 2 - 0 Lyckevallen
2008-04-12 00:00 120890024 Örebro SK Ungdom (D3H) - Karlslunds IF HFK (D2H) Inst. Behrn Arena
2008-04-12 00:00 120890056 FK Bosna 92 (D4H) - IK Sturehov (D4H) Inst. Pettersbergs IP B
2008-04-12 00:00 120890189 Yxhults IK (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Inst. Kumlaby Grus
2008-04-12 11:00 120890273 Pålsboda GoIF (D6H) - Kilsmo IK (D7H) Pålsboda IP Konstgräs
2008-04-12 11:30 120890191 Fjugesta IF (D6H) - Garphyttans IF (D5H) Bergavallen Grus
2008-04-12 12:00 120890299 Åmmebergs IF (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) 2 - 6 Västra Å
2008-04-12 12:15 120890012 Karlslunds IF HFK (D2H) - Carlstad United BK (D1H) 0 - 3 Karlslund Arena
2008-04-12 12:15 120890296 Örebro SK Ungdom (D3H) - IF Eker Örebro (D3H) Behrn Arena
2008-04-12 13:00 120890104 Laxå IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Hasselvallen
2008-04-12 13:00 120890201 IFK Kumla F15-18 - Forsby FF F92 Kumla IP Grus
2008-04-12 13:00 120890266 Frövi IK U - Yxhults IK U Fröviskolan Grus
2008-04-12 13:00 120890278 Lillån FK (D4D) - Latorps IF (D4D) Lillåvallen Konstgräs
2008-04-12 13:00 120890290 IFK Askersund (D6H) - Tjällmo IF (D6H) Hammarvallen
2008-04-12 14:00 120890181 Axbergs IF (D6H) - Karlslunds FF (D6H) Karlslund Arena
2008-04-12 14:00 120890298 Hampetorp-Odensbackens IF - Gropptorps IF (D6H) 5 - 5 Odenvallen B
2008-04-12 14:30 120890111 Grönbo IF (D6H) - Lindesbergs FK (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2008-04-12 15:00 120890235 Röfors IF (D7H) - Finnerödja IF (D7H) Hasselvallen
2008-04-12 15:00 120890294 Nyckelby IF (D6H) - Värhulta AIS 3 - 3 Arunavallen 1
2008-04-12 16:00 120890057 FK Bosna B - IK Sturehov B Tingstadsvallen B
2008-04-12 16:00 120890090 IF Eker Örebro (D3D) - BK Zeros (D3D) Karlslund Arena
2008-04-13 10:00 120890033 BK Forward (D1H) - Skövde AIK (D1H) Behrn Arena
2008-04-13 11:00 120890263 Yxhults IK (D6H) - Öfvre Adolfsberg FC (D5H) Kumlaby
2008-04-13 11:00 120890286 Järnboås IF D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Karlsängs IP Grus
2008-04-13 12:00 120890043 KIF Örebro DUFF (D2D) - Gideonsbergs IF (D1D) Felaktig arena
2008-04-13 12:00 120890249 HOIF (D4D) - Arboga Södra IF (D5D) 0 - 5 Hampetorps IP
2008-04-13 12:00 120890295 IFK Örebro B - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Pettersbergs IP B
2008-04-13 13:00 120890173 Nora-Pershyttan BK B - IFK Askersund (D6H) Karlsängs IP Grus
2008-04-13 14:00 120890252 Sköllersta IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) 4 - 0 Fall
2008-04-13 14:00 120890282 FK Heden (D7H) - Guldsmedshytte/Strås (D7H) 3 - 7 Trängens IP Grus
2008-04-13 15:00 120890280 Laxå IF (P16) - Adolfsbergs IK (P16) Hasselvallen
2008-04-13 16:00 120890133 Örebro SK Söder Dam (D2D) - ÖSK Ungdom (P15) 0 - 5 Karlslund Arena
2008-04-13 16:00 120890215 Lekebergs IF (D4D) - Frövi IK (D3D) Åvallen
2008-04-13 17:00 120890291 Axberg/Ervalla U - IK Sturehov P-91 Lyckevallen
2008-04-13 18:00 120890146 Glanshammars IF (D2D) - Forsby FF (D3D) 6 - 0 Karlslund Arena
2008-04-14 18:30 120890297 IFK Hallsberg (D5H) - Lillån FK (D6H)
2008-04-15 18:00 120890301 Yxhults IK (D6H) - Adolfsbergs IK B Hjortvallen
2008-04-15 18:15 120890303 Östansjö IF (D5H) - Fjugesta IF (D6H) Bäcksjövallen
2008-04-15 18:15 120890313 Hidingsta IK (D5H) - IFK Kumla (D3H) 2 - 3 Tingstadsvallen 9-1
2008-04-16 18:30 120890283 IFK Hallsberg (D5H) - FK Bosna 92 (D4H) 1 - 0 Allévallen, Konstgräs
2008-04-16 18:30 120890302 Hampetorp-Odensbackens IF - Frövi IK (D4H) 0 - 0 Odenvallen
2008-04-17 18:15 120890192 Fjugesta IF (D6H) - FK Örebro (D5H) Bergavallen Grus
2008-04-19 00:00 120890025 Örebro SK Ungdom (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Inst. Behrn Arena
2008-04-19 00:00 120890174 Nora-Pershyttan BK Herrar Div.6 (D6H) - Fellingsbro GoIF (D4H) Inst. Karlsängs IP Grus
2008-04-19 00:00 120890304 Frövi IK (D4H) - Bäckhammars SK Inst. Fröviskolan Grus
2008-04-19 10:00 120890117 Rynninge IK (D3D) - Bråtens IK (D3D) 0 - 4 Karlslund Arena
2008-04-19 11:00 120890275 Ervalla SK (D4H) - Real Örebro (D5H) 1 - 0 Lyckevallen
2008-04-19 11:00 120890281 Laxå IF (P16) - IFK Mariestad II (P16) 8 - 0 Ramundervallen
2008-04-19 11:00 120890300 Åmmebergs IF (D6H) - Finnerödja IF (D7H) 3 - 1 Västra Å
2008-04-19 11:00 120890306 Östansjö IF (D5H) - Yxhults IK (D6H) 3 - 0 Bäcksjövallen
2008-04-19 11:00 120890311 Hidinge IF (D7H) - Bobby BK (D6H) Åvallen
2008-04-19 11:00 120890314 Laxå IF (D4H) - BK Forward/Eyra (D6H) Ramundervallen B
2008-04-19 12:00 120890112 Grönbo IF (D6H) - Kumla BK (D6H) 0 - 0 Stadsskogsskolan Grus
2008-04-19 12:00 120890284 Latorps IF (D4H) - DHL:s Landslag Karlslund Arena
2008-04-19 13:00 120890199 FK Bosna 92 (D4H) - FK Bosna Hercegovina (D6H) Ånnaboda IP
2008-04-19 14:00 120890292 FK Örebro (D5H) - Eskilstuna Babylon IF 3 - 1 Vivalla Företagsby
2008-04-19 14:30 120890316 IFK Lindesberg (D7H) - Wedevågs IF (D7H) 2 - 3 Stadsskogsskolan Grus
2008-04-19 15:00 120890274 Pålsboda GoIF (D6H) - Pars FC Örebro (D7H) Pålsboda IP Konstgräs
2008-04-19 15:00 120890310 Frövi IK (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF Lyckevallen
2008-04-20 00:00 120890277 Lekebergs IF (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF Inst. Åvallen
2008-04-20 00:00 120890317 IFK Lindesberg (D7H) - Nora-Pershyttan BK B Inst. Stadsskogsskolan Grus
2008-04-20 10:15 120890067 IK Sturehov (D3D) - DFK Värmbol (D3D) Felaktig arena
2008-04-20 11:00 120890318 Hallsbergs BK (D3D) - Villastadens IF (D3D) Transtensvallen B
2008-04-20 12:00 120890276 Ervalla SK (D4H) - Nyckelby IF (D6H) 4 - 0 Lyckevallen
2008-04-20 12:00 120890305 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Lillån FK (D6H) Björkvik
2008-04-20 14:00 120890320 Odensbackens BK (D7H) - IK Sturehov B 3 - 4 Hampetorps IP
2008-04-20 14:15 120890309 Karlslunds IF HFK (PAL) - Västerås SK FK (PAL) 5 - 3 Karlslund Arena
2008-04-20 15:00 120890307 Östansjö IF 2008 B - Yxhults IK U Bäcksjövallen
2008-04-20 15:00 120890308 Fellingsbro GOIF B - Kopparbergs FK (D7H) 0 - 0 Idrottsparken Fellingsbro
2008-04-20 16:00 120890271 Latorps IF (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) Karlslund Arena
2008-04-20 16:00 120890293 FK Heden (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) 4 - 1 Trängens IP Grus
2008-04-20 16:00 120890315 Vivalla Star IF (D7H) - Garphyttans IF (D5H) 4 - 2 Vivalla IP Konstgräs
2008-04-20 16:00 120890321 Hovsta IF (D6H) - Competencia SK (D7H) 3 - 0 Lyckevallen
2008-04-20 18:00 120890312 Hidinge IF (D7H) - Hidinge IF (D7H) Åvallen
2008-04-20 20:00 120890268 Karlslunds IF HFK (JUN) - Adolfsbergs IK B 3 - 3 Karlslund Arena
2008-04-22 00:00 120890198 Vretstorps IF (D4H) - BK Forward/Eyra (D6H) 4 - 1 Fredriksberg Grus
2008-04-23 18:30 120890285 Laxå IF (D4D) - Rävåsen (D5D) 3 - 1 Ramundervallen
2008-04-23 18:30 120890319 Sköllersta IF (D4D) - Örebro SK Söder F15-18 1 - 0 Sköllervallen IP
2008-04-23 19:00 120890272 IF Eker Örebro (D3D) - Örebro SK Ungdomsklubb Vivalla Företagsby
2008-04-25 18:30 120890326 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - Dalkarlsbergs IF (D7H) Stråssa IP
2008-04-27 11:00 120890323 Nora-Pershyttan BK B - Woodys FC (D5H) Nitrovallen
2008-04-27 14:15 120890322 Karlslunds IF HFK (JUN) - Hampetorp-Odensbackens IF U-lag 2 - 0 Karlslund Arena
2008-04-27 16:30 120890327 Odensbackens BK (D7H) - Sköllersta IF B 0 - 7 Hampetorps IP
2008-04-28 19:00 120890324 Sköllersta IF F15-18 - IK Sturehov F15-18 Sköllervallen IP
Omgång 5
2008-04-27 15:00 120890325 Yxhults IK B - Yxhults IK U Moabvallen
2008-05-24 15:00 120890328 Dövas Landslag - Real Örebro (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2008-08-04 19:00 120890329 Hovsta IF - Värhulta AIS 4 - 0 Hovsta IP
2008-08-16 11:30 120890330 KIF Örebro DFF (DA) - Team Strömmen Felaktig arena
2008-08-17 13:00 120890331 KIF Örebro DFF (DA) - Team Strömmen Felaktig arena
2008-08-30 15:00 120890332 Dövas Landslag U23 - AC Testaccio Inst. Ekängs IP, Konstgräs
2008-09-17 17:00 120890333 BK Forward (D1H) - AIK Fotboll AB (Allsv.) 0 - 4 Trängens IP
2008-09-24 17:15 120890335 Laxå IF (D4D) - Kosovo damlandslag 2 - 2 Ramundervallen
2008-09-26 19:00 120890334 KIF Örebro DFF (DA) - Kosovo damlandslag Behrn Arena
2008-10-13 20:00 120890336 KIF Örebro DUFF (D2D) - Glanshammars IF (D2D) Felaktig arena

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info