Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2011-01-29 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - IFK Örebro (D3H) Behrn Arena
Omgång 2
2011-02-05 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Götene IF (D2H) Behrn Arena
2011-02-06 16:00 Örebro Syrianska IF (D3H) - Rynninge IK (D2H) Karlslund Arena
2011-02-12 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - KB Karlskoga FF (D2H) Behrn Arena
2011-02-12 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Karlslunds FF (D4H) Karlslund Arena
2011-02-12 17:15 BK Forward (D1H) - IFK Örebro (D3H) Behrn Arena
2011-02-13 13:00 Rynninge IK (D2H) - Carlstad United BK (D2H) Behrn Arena
2011-02-13 16:00 Örebro Syrianska IF (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Karlslund Arena
2011-02-14 17:45 Hidingsta IK (D4H) - Adolfsbergs IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-02-16 19:30 Yxhults IK (D5H) - Yxhults IK (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-18 18:00 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Tjällmo IF (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-02-19 10:20 Lillån FK Dam (D3D) - Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) Karlslund Arena
2011-02-19 11:15 Yxhults IK (D5H) - Assyriska FF i Örebro (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-19 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Rynninge IK (D2H) Karlslund Arena
2011-02-19 13:00 KIF Örebro DFF (DA) - Dalsjöfors GoIF (DA) Behrn Arena
2011-02-19 13:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Mjölby AI FF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-19 15:15 BK Forward (D1H) - KB Karlskoga FF (D2H) Behrn Arena
2011-02-19 16:00 IFK Örebro (D3H) - LSW IF (D3H) Karlslund Arena
2011-02-20 12:15 IK Sturehov (D3D) - Borens IK (D2D) Behrn Arena
2011-02-23 18:30 Yxhults IK (D5H) - Tjällmo IF (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-26 10:15 Hidingsta IK (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Karlslund Arena
2011-02-26 11:15 Yxhults IK (D5H) - IFK Hallsberg (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-26 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Karlstad BK (D1H) Behrn Arena
2011-02-26 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - KB Karlskoga FF (D2H) Karlslund Arena
2011-02-26 13:10 IFK Kumla Dam (D3D) - Linghems SK (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-26 14:15 Karlslunds FF (D4H) - IFK Örebro (D3H) Karlslund Arena
2011-02-26 15:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Örebro SK Söder (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-02-26 16:00 Örebro Syrianska IF (D3H) - Carlstad United BK (D2H) Karlslund Arena
2011-02-26 16:00 Närkes Kils SK (D5H) - Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-02-26 17:15 BK Forward (D1H) - IK Sleipner (D1H) Behrn Arena
2011-02-26 18:15 BK Forward/Eyra (D4H) - Vretstorps IF (D4H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-02-26 18:20 Lillån FK Dam (D3D) - Garphyttans IF Damer (D4D) Karlslund Arena
2011-02-27 12:15 IK Sturehov (D3D) - Lotorps IF (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-02-27 14:00 IF Eker Örebro (D5H) - Arboga Södra IF (DRH) (B-lag) Vivalla IP Konstgräs
2011-02-27 16:15 KIF Örebro DUFF (D2D) - Borens IK (D2D) Behrn Arena
2011-02-27 17:00 Sannaheds IF (D7H) - Adolfsbergs IK (D6H) Kumla IP, Konstgräs
Omgång 3
2011-03-01 21:00 (Inst.) Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Strömtorps IK Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-02 19:45 Rynninge IK (D2H) - Motala AIF FK (D1H) Behrn Arena
2011-03-05 08:15 IK Sturehov (A och B lag) - Mariebergs IK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 09:30 Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - Kilsmo IK (D6H) Odenvallen B
2011-03-05 10:00 Åmmebergs IF (D6H) - Tjällmo IF (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 10:15 FK Bosna 92 (D4H) - IFK Örebro (D3H) Karlslund Arena
2011-03-05 12:15 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) Behrn Arena
2011-03-05 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Arboga Södra IF (D3H) Karlslund Arena
2011-03-05 12:15 Yxhults IK (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-05 12:20 IFK Hallsberg (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 14:00 Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) - Glanshammars IF Herr (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 14:15 Karlslunds FF (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Karlslund Arena
2011-03-05 16:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Immetorp BK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-05 16:00 Sköllersta IF (D3H) - Lekebergs IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 18:00 Närkes Kils SK (D5H) - Närkesberg/Mariedamm (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-05 20:00 Östansjö IF (D6H) - Fjugesta IF (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 08:15 Hidingsta IK (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 10:20 IFK Hallsberg (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 12:15 IK Sturehov (D4D) - Flens IF-Södra 2 (D5D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-06 12:15 Vretstorps IF (D4H) - IFK Örebro Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 14:00 (Inst.) IF Eker Örebro (D5H) - Arboga Södra IF (DRH) (B-lag) Vivalla IP Konstgräs
2011-03-06 14:15 IK Sturehov (D5H) - Adolfsbergs IK (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 16:15 Lekebergs IF (D4H) - Vingåkers IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 18:00 BK Forward/Eyra (D4H) - Laxå IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-06 18:15 (Inst.) Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) - Öfvre Adolfsberg FC (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-06 19:00 IF Eker Örebro (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-08 20:40 IFK Lindesberg (D6H) - IFK Kumla Herr (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-10 19:00 (Inst.) Axbergs IF (D5H) - Lillån FK (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2011-03-12 10:15 Sköllersta IF (D4D) - Nora-Pershyttan BK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-03-12 10:15 IK Sturehov (D3D) - Forsby FF (D3D) Karlslund Arena
2011-03-12 12:00 (Inst.) Grönbo IF (D6H) - FK Örebro (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2011-03-12 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Skiljebo SK Herr A (D2H) Karlslund Arena
2011-03-12 12:20 IFK Hallsberg (D5H) - Rävåsens IK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-12 13:00 (Inst.) Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - Julita GoIF (D5H) Odenvallen B
2011-03-12 13:10 IFK Kumla Dam (D3D) - BK Tinnis (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-12 14:00 Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) - Lindesbergs FK (D7H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-12 14:00 Nyckelby IF (D7H) - Värhulta AIS (D6H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2011-03-12 14:15 Karlslunds FF (D4H) - Adolfsbergs IK (D4H) Karlslund Arena
2011-03-12 15:00 KIF Örebro DFF (DA) - LSK Strömmen (Damer) Behrn Arena
2011-03-12 15:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Lekebergs IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-12 16:00 Östansjö IF (D6H) - Lillkyrka IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-12 16:15 Rynninge IK Dam (D3D) - Arboga Södra IF (D3D) Karlslund Arena
2011-03-12 19:00 Kumla BK (D5H) - Immetorp BK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-12 20:15 IK Sturehov (D5H) - Frövi IK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 08:20 Hidingsta IK (D8H) - Sköllersta IF Utvecklingslag (D8H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 10:00 Laxå IF (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 10:00 Adolfsbergs IK (D6H) - Axbergs IF (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-13 10:15 Yxhults IK (B-lag) - Hovsta IF (D7H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-13 10:20 Lillån FK Dam (D3D) - Frövi IK A-Lag Damer (D3D) Karlslund Arena
2011-03-13 11:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Arboga Södra IF (D3H) Behrn Arena
2011-03-13 12:00 Sköllersta IF (D3H) - Ervalla SK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 12:00 Mariebergs IK (D5H) - Karlslunds IF HFK (JAL) Karlslund Arena
2011-03-13 12:15 Örebro SK Söder Dam (D2D) - IFK Skoghall (D2D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-13 14:15 BK Forward/Eyra (D4H) - IK Sturehov (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 14:15 Örebro SK Söder (D5H) - Real Örebro (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-13 16:00 IFK Örebro - Örebro SK Söder (D5H) Karlslund Arena
2011-03-13 16:00 (Inst.) IF Eker Örebro (D5H) - Fjugesta IF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2011-03-13 16:00 FC Höftskott (D7H) - Närkesberg/Mariedamm (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 16:15 KIF Örebro DUFF (D2D) - Smedby AIS (D2D) Behrn Arena
2011-03-13 20:00 Hallsbergs BK A-lag - Bråtens IK Dam Allévallen, Konstgräs
2011-03-13 20:15 Hidingsta IK (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-15 18:00 KIF Örebro DFF (DA) - QBIK (D1D) Behrn Arena
2011-03-17 20:00 Öfvre Adolfsberg FC (D3D) - Götlunda IF Damlag (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-19 08:00 Hidingsta IK (D8H) - Hovsta IF (D7H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-19 11:00 Kumla BK (D5H) - Ängebäck BK (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-19 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Carlstad United BK (D2H) Behrn Arena
2011-03-19 12:15 Vretstorps IF (D4H) - Rävåsens IK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-19 13:10 IFK Kumla Dam (D3D) - DFK Värmbol (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-19 14:00 Sköllersta IF (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-19 14:15 KIF Örebro DFF (DA) - Jitex BK (DA) Behrn Arena
2011-03-19 15:00 IFK Kumla Herr (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-19 16:00 IFK Örebro (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-19 16:15 (Inst.) BK Forward (D1H) - BK Kenty (D2H) Behrn Arena
2011-03-19 17:15 Yxhults IK (D5H) - Örebro SK FK 2 (PAL) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-19 18:00 Laxå IF (D4H) - Immetorp BK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-20 00:00 (Inst.) Mariebergs IK (D5H) - Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-20 08:00 Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) - Rynninge IK Dam (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-20 10:00 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Kolsva IF (D4H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-20 11:45 KIF Örebro DUFF (D2D) - Ämterviks FF (D2D) Behrn Arena
2011-03-20 12:15 IK Sturehov (D4D) - Götlunda IF U1 (D6D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-20 14:00 IFK Örebro - Kungsör BK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-20 15:15 IFK Kumla F15/18 - Rävåsens IK F17 Kumla IP, Konstgräs
2011-03-20 20:00 IK Sturehov (D7H) - Latorps IF (D6H) Karlslund Arena
2011-03-20 20:45 Lekebergs IF (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-23 18:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - BK Forward (D1H) Karlslund Arena
2011-03-23 19:30 Laxå IF (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-24 21:00 Adolfsbergs IK (D4H) - IK Sturehov (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-26 00:00 (Inst.) Sköllersta IF (D3H) - Assyriska FF i Örebro (D4H)
2011-03-26 10:15 Yxhults IK (D5H) - Ervalla SK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-26 10:20 IFK Hallsberg (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-26 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Spårvägens FF (D2H) Behrn Arena
2011-03-26 12:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Strömtorps IK Kumla IP, Konstgräs
2011-03-26 12:00 Sköllersta IF (D3H) - Pars FC Örebro (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-26 14:00 Laxå IF (D4H) - Åtorps IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-26 14:00 Kilsmo IK (D6H) - Internationella FC Katrineholm Odenvallen B
2011-03-26 14:10 IFK Kumla Dam (D3D) - Arboga Södra IF (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-26 16:00 Vretstorps IF (D4H) - Kumla BK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-26 18:15 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Rävåsens IK(D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-26 18:15 Stene IF (D7H) - Närkes Kils SK (D8H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-27 08:00 HOIF (D4D) - IK Sturehov (D4D) Allévallen, Konstgräs
2011-03-27 10:15 IK Sturehov (D4D) - Forsby FF, U (D5D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-03-27 10:15 Sköllersta IF (D4D) - Bråtens IK Dam Allévallen, Konstgräs
2011-03-27 11:45 Yxhults IK (B-lag) - Ervalla SK (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2011-03-27 12:00 Laxå IF (D5H) - Vretstorps IF (D7H) Allévallen, Konstgräs
2011-03-27 13:00 Rynninge IK (D2H) - Arboga Södra IF (D3H) Behrn Arena
2011-03-27 16:15 (Inst.) KIF Örebro DFF F17 - Gideonsberg IF, U (D3D) Behrn Arena
2011-03-27 18:15 BK Forward/Eyra (D4H) - Karlslunds FF (D4H) Karlslund Arena
2011-03-27 20:00 IF Eker Örebro (D7H) - Brickebackens IF Div.7 Herrar Allévallen, Konstgräs
2011-03-31 18:00 Örebro SK FK (A/B) - Örebro SK Ungdom (D2H) Behrn Arena
2011-03-31 20:30 BK Forward (D1H) - Rynninge IK (D2H) Behrn Arena
2011-04-02 11:15 Yxhults IK (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Kumla IP, Konstgräs
Omgång 4
2011-04-02 08:15 Hidingsta IK (D8H) - Örebro SK Söder div 8 Herrar Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-02 09:00 Fellingsbro GoIF (D5H) - Skultuna IS (D5H) x planen finns endast under anläggning
2011-04-02 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - Gamla Upsala SK (D2H) Behrn Arena
2011-04-02 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Värmbols FC (D2H) Karlslund Arena
2011-04-02 12:20 IFK Hallsberg (D5H) - Hidingsta IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-02 13:10 (Inst.) IFK Kumla Dam (D3D) - Lindö FF (D3D) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-02 14:00 Kilsmo IK (D6H) - Tisnarbro IF (D5H) Högsjö IP
2011-04-02 14:15 Vretstorps IF (D4H) - Åtorps IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-02 15:00 KIF Örebro DFF (DA) - Linköpings FC (DA) Behrn Arena
2011-04-02 15:00 Kumla BK (D5H) - Fjugesta IF (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-02 16:15 Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) - IFK Arboga FK Damlag Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-02 16:15 Sköllersta IF (D4D) - Lillån FK Dam (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-02 18:00 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - IK Sturehov (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-03 10:00 Östansjö IF (D6H) - Laxå IF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-03 10:15 IK Sturehov (D3D) - BK Sport (D4D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-03 10:15 BK Forward/Eyra (D4H) - IFK Örebro Karlslund Arena
2011-04-03 11:30 Frövi IK A-Lag Damer (D3D) - Rävåsens IK(D3D) Fröviskolan Grus
2011-04-03 11:45 Yxhults IK (P17) - Örebro SK Söder (P17) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-03 13:00 Rynninge IK (D2H) - Sköllersta IF (D3H) Behrn Arena
2011-04-03 13:00 Hällefors AIF A-lag (D7H) - Storfors FF (D6H) Hällevi Grus
2011-04-03 14:00 Lekebergs IF (D7H) - Bobby BK (D7H) Vretalund Grus
2011-04-03 14:00 FK Örebro (D6H) - Frövi IK (D5H) Pettersbergs IP B
2011-04-03 14:15 Laxå IF (D3D) - Frövi IK A-Lag Damer (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-03 15:00 Nora-Pershyttan BK (D3D) - Kolsva IF (D4D) Martinvallen Grus
2011-04-03 16:00 IF Eker Örebro (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2011-04-03 16:15 Rynninge IK Dam (D3D) - Bråtens IK Dam Karlslund Arena
2011-04-03 20:00 Hallsbergs BK A-lag - Öfvre Adolfsberg FC (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-07 19:00 IFK Kumla Herr (D4H) - Kungsör BK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-07 20:15 Sköllersta IF (D3H) - IFK Hallsberg (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-08 20:00 HOIF (D4D) - Lillån FK Dam (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-09 00:00 IFK Hallsberg (D5H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H)
2011-04-09 09:15 Lekebergs IF P94 - Yxhults IK (P17) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-09 10:00 IF Eker Örebro (D3D) - Öfvre Adolfsberg FC (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-09 10:15 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Åmmebergs IF (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-09 10:20 Lillån FK Dam (D3D) - Bråtens IK Dam Karlslund Arena
2011-04-09 12:00 IFK Askersund (D5H) - Storebro IF (D6H) Solberga IP Grus
2011-04-09 12:15 Karlslunds IF HFK (D3H) - Örebro SK Ungdom (D2H) Karlslund Arena
2011-04-09 13:15 Fellingsbro GoIF (D5H) - Ervalla SK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-09 14:00 Laxå IF (D4H) - Strömtorps IK Hyttvallen
2011-04-09 14:15 Karlslunds FF (D4H) - Latorps IF (D5H) Karlslund Arena
2011-04-09 15:00 (Inst.) IFK Kumla Herr (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-09 15:15 KIF Örebro DUFF (D2D) - IFK Skoghall (D2D) Behrn Arena
2011-04-09 16:15 Sköllersta IF (D4D) - Nora-Pershyttan BK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-09 17:00 Kumla BK (D5H) - Rävåsens IK (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-09 18:15 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Ämterviks FF (D2D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-10 08:15 Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) - Frövi IK A-Lag Damer (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-10 12:00 Hidingsta IK (D8H) - Rynninge IK Utvecklingslag Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-10 12:00 Laxå IF (D5H) - Woodys FC Allévallen, Konstgräs
2011-04-10 15:00 Nyckelby IF (D7H) - Medåkers IF (D5H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2011-04-10 16:00 IFK Örebro - Lekebergs IF (D4H) Karlslund Arena
2011-04-10 16:15 Laxå IF (D3D) - Åtorps IF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-11 17:30 IFK Lindesberg (D6H) - Guldsmedshytte/Strås (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2011-04-11 20:30 IFK Kumla Herr (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-15 18:00 Brickebackens IF Div.7 Herrar - SMÅ IF (D7H) Tingstadsvallen
2011-04-15 18:30 Real Örebro (D5H) - Ervalla SK (D4H) Lyckevallen
2011-04-15 18:30 Pålsboda GoIF (D6H) - Pars FC Örebro (D5H) Pålsboda IP
2011-04-15 19:00 IFK Lindesberg (D7H) - Ludvika FK U (D5H) Stadsskogsskolan Grus
2011-04-16 08:15 Sköllersta IF (D4D) - Team Rosa SK (D4D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-16 10:15 Örebro SK Ungdomsklubb (D3D) - Rytterne IS (D3D) Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-16 12:00 Karlslunds FF (D4H) - IK Sturehov (D5H) Karlslund Arena
2011-04-16 12:00 Grönbo IF (D6H) - Bobby BK (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2011-04-16 13:00 Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) - IFK Grängesberg FK (D5H) Ängarna A
2011-04-16 13:00 Pålsboda GoIF (D8H) - Pars FC Örebro (D8H) Pålsboda IP
2011-04-16 16:00 HOIF (D4D) - Frövi IK (D4D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-16 16:00 Mullhyttans IF (D6H) - Garphyttans IF (D6H) Hyttvallen
2011-04-16 18:00 Kumla BK (D5H) - Glanshammars IF Herr (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-17 10:15 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - IFK Örebro Ekängs IP, Konstgräs
2011-04-17 14:15 BK Forward/Eyra (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Allévallen, Konstgräs
2011-04-17 16:00 IK Sturehov (D3D) - Götlunda IF Damlag (D4D)
2011-04-17 16:00 IF Eker Örebro (D5H) - FK Örebro (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2011-04-17 16:00 Nyckelby IF (D7H) - Ervalla SK (D6H) Karlslund Arena
2011-04-17 16:00 Fjugesta IF (D6H) - Lillkyrka IF (D5H) Bergavallen
2011-04-17 16:15 KIF Örebro DUFF (D2D) - Västanfors IF FK (D2D) Behrn Arena
2011-04-17 17:00 Nora-Pershyttan BK (D3D) - Frövi IK A-Lag Damer (D3D) Ängarna A
2011-04-17 17:00 Öfvre Adolfsberg FC (D3D) - Lillån FK Dam (D3D) Tingstadsvallen
2011-04-17 18:15 IFK Lindesberg (D6H) - Sannaheds IF (D7H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-18 17:00 Hidingsta IK (D4H) - Strömtorps IK Tingstadsvallen
2011-04-19 18:15 Östansjö IF (D6H) - IFK Örebro Bäcksjövallen
2011-04-19 18:15 Skyllbergs IK (D6H) - Zinkgruvans IF (D7H) Åsbroplan
2011-04-19 19:00 Axbergs IF (D5H) - Lillån FK (D6H) Lillåvallen
2011-04-19 20:30 IFK Kumla Herr (D4H) - IK Sturehov (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-20 12:30 Yxhults IK (P17) - BK Forward (P17) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-20 18:00 Adolfsbergs IK (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) Tingstadsvallen
2011-04-21 18:00 Yxhults IK (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) Moabvallen
2011-04-21 18:30 Åmmebergs IF (D6H) - IFK Askersund (D5H) Västra Å
2011-04-21 18:45 Hovsta IF (D7H) - Pars FC Örebro (D8H) Hovsta IP
2011-04-22 10:15 Garphyttans IF (D6H) - Kilsmo IK (D6H) Karlslund Arena
2011-04-22 11:00 Ervalla SK (D4H) - Rävåsens IK (D5H) Lyckevallen
2011-04-22 13:00 Fjugesta IF (D6H) - IF Eker Örebro (D5H) Bergavallen
2011-04-22 13:00 IK Sturehov (D7H) - Hidingsta IK (D8H) Lyckevallen
2011-04-22 14:30 Grönbo IF (D6H) - Guldsmedshytte/Strås (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2011-04-22 16:15 Stene IF (D7H) - Närkes Kils SK (D8H) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-24 15:15 IFK Kumla F15/18 - IF Eker Örebro IF Eker 15-18 Kumla IP, Konstgräs
2011-04-24 17:00 Sannaheds IF (D7H) - Brickebackens IF Div.7 Herrar Kumla IP, Konstgräs
2011-04-25 11:15 KIF Örebro DUFF (D2D) - Mariestads BoIS FF (D2D) Behrn Arena
2011-04-25 12:00 IFK Hallsberg FK P17 - Adolfsbergs IK P16-17 Allévallen, Konstgräs
2011-04-25 17:00 Östansjö IF (D7H) - Sannaheds IF (D7H) Bäcksjövallen
2011-04-25 18:00 Hallsbergs BK (D4D) - Sköllersta IF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2011-04-26 16:00 Örebro SK FK B - Örebro SK Ungdom (D2H) Behrn Arena
2011-04-26 18:00 Rynninge IK Dam (D3D) - KIF Örebro DUFF (D2D) Hagaby IP
2011-04-26 18:30 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - Östansbo IS U (D6H) Stråssa IP
2011-04-26 19:00 Hidingsta IK (D8H) - Hovsta IF (D7H) Hovsta IP
2011-04-26 19:40 IFK Kumla Dam (D3D) - Örebro SK Söder Dam (D2D) Kumla IP, Konstgräs
2011-04-27 18:45 HOIF (D4D) - IK Sturehov (D4D) Odenvallen
2011-04-28 19:00 Hovsta IF (D7H) - Värhulta AIS (D6H) Hovsta IP
2011-04-28 19:00 IFK Lindesberg F 15-18 - IF Eker Örebro IF Eker 15-18 Orielfältet
Omgång 5
2011-05-02 18:30 Pålsboda GoIF (D8H) - Sköllersta IF Utvecklingslag (D8H) Pålsboda IP
2011-05-17 16:00 Örebro SK FK (A/B) - Örebro SK Ungdom (D2H) Behrn Arena
2011-07-23 12:00 Örebro SK Ungdom (D2H) - BK Forward (D1H) Behrn Arena
Omgång 6
2011-06-09 19:00 Garphyttans IF B - Delta Örebro IF B Kilsbergsvallen
Omgång 7
2011-07-19 18:00 Rynninge IK (D2H) - Karlslunds IF HFK (D3H)
2011-07-23 15:00 Lekebergs IF (D4H) - Yxhults IK (D5H) Vretalund
2011-07-30 15:00 Lekebergs IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vretalund
Omgång 8
2011-08-02 19:00 Lillån FK Dam (D3D) - Sköllersta IF (D4D) Lillåvallen
2011-08-04 19:00 Garphyttans IF (D6H) - Mullhyttans IF (D6H) Kilsbergsvallen
2011-08-04 19:00 Nora-Pershyttan BK Herrar (D6H) - Närkes Kils SK (D5H) Norvalla
2011-08-06 12:00 (Inst.) Östansjö IF (D6H) - Hova IF A-lag (D6H) Bäcksjövallen
2011-08-06 15:00 Grönbo IF (D6H) - Frövi IK (D5H) Björkängens IP
2011-08-07 11:00 Real Örebro (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2011-08-09 19:00 IFK Lindesberg (D6H) - Lindesbergs FK (D7H) Stadsskogsvallen
Omgång 9
2011-11-22 18:00 IFK Hallsberg (D5H) - Rynninge IK (D2H) Allévallen, Konstgräs
2011-11-24 19:15 Närkes Kils SK (D5H) - Lillån FK (D6H) Allévallen, Konstgräs
2011-11-26 16:00 Rynninge IK (D2H) - Adolfsbergs IK (D4H) Karlslund Arena
2011-12-01 18:30 Adolfsbergs IK (D4H) - BK Forward (D1H) Behrn Arena
2011-12-13 18:15 IFK Hallsberg (D5H) - Lillån FK (D6H) Allévallen, Konstgräs

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info