Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2012-01-23 17:30 120890034 Karlslunds IF HFK (D2H) - Adolfsbergs IK (D4H) 1 - 0 Karlslund Arena
2012-01-28 12:30 120890012 KIF Örebro DFF (DA) - Sils IF Dam (D2D) Behrn Arena
2012-01-29 13:00 120890047 Örebro SK FK (U21) - Karlstad BK (D1H) Behrn Arena
Omgång 2
2012-02-02 19:45 120890070 Adolfsbergs IK (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-02-04 18:15 120890049 Örebro Syrianska IF (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Karlslund Arena
2012-02-05 13:00 120890002 Örebro SK FK (U21) - Tibro AIK FK (D2H) Behrn Arena
2012-02-11 13:00 120890013 KIF Örebro DFF (DA) - Eskilstuna United DFF (D1D) Behrn Arena
2012-02-11 13:00 120890084 Örebro Distriktslag P97 - Värmland Distriktslag P97 4 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-02-11 14:45 120890085 Örebro Distriktslag P97 - Värmland Distriktslag P97 Allévallen, Konstgräs
2012-02-11 15:15 120890103 Hidingsta IK (D4H) - Mariebergs IK (D5H) Trängens IP Konstgräs
2012-02-12 13:00 120890099 Örebro (F97 Distriktslag) - Västmanland (F97:1) Allévallen, Konstgräs
2012-02-12 14:30 120890100 Örebro (F97 Distriktslag) - Västmanland (F97:1) 3 - 3 Allévallen, Konstgräs
2012-02-16 20:10 120890108 Adolfsbergs IK (D4H) - IFK Örebro (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-02-18 10:15 120890109 Örebro SK FK 2 (PAL) - Djurgårdens Fotboll AB (PAL) Behrn Arena
2012-02-18 13:00 120890014 KIF Örebro DFF (DA) - AIK FF (DA) Behrn Arena
2012-02-18 15:15 120890110 Närkes Kils SK (D4H) - Lillån FK (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-02-18 15:30 120890031 BK Forward (D1H) - KB Karlskoga FF (D2H) 0 - 1 Behrn Arena
2012-02-18 16:15 120890028 Rynninge IK (D2H) - Örebro Syrianska IF (D3H) Karlslund Arena
2012-02-19 13:00 120890018 KIF Örebro DUFF (D2D) - Örebro SK Söder Dam (D2D) Behrn Arena
2012-02-19 14:15 120890060 Yxhults IK (D4H) - Örebro SK Ungdom 2 (D5H) 4 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2012-02-19 15:15 120890083 KIF Örebro DFF F17 - Värmland Distriktslag F96 Behrn Arena
2012-02-25 11:15 120890061 Yxhults IK (D4H) - Örebro SK Ungdom (D3H) Kumla IP, Konstgräs
2012-02-25 12:15 120890048 Karlslunds IF HFK (D2H) - IFK Ölme (D3H) 0 - 2 Karlslund Arena
2012-02-25 13:00 120890105 Lilla Örebro BK (D7H) - Närkes Kils SK (D8H) 0 - 4 Trängens IP Konstgräs
2012-02-25 13:30 120890022 IFK Kumla Herr (D3H) - LSW IF (D4H) 3 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2012-02-25 14:15 120890089 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - Laxå IF (D5H) 0 - 0 Karlslund Arena
2012-02-25 15:00 120890032 BK Forward (D1H) - Karlstad BK (D1H) 2 - 1 Behrn Arena
2012-02-25 15:15 120890129 Hidingsta IK (D4H) - IK Sturehov (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-02-25 16:00 120890050 Örebro Syrianska IF (D3H) - Arboga Södra IF (D4H) 3 - 0 Karlslund Arena
2012-02-26 14:00 120890104 KIF Örebro DUFF (D2D) - Hörnebo SK (D3D) Behrn Arena
2012-02-26 19:15 120890036 Vretstorps IF (D4H) - BK Forward/Eyra (D4H) 4 - 4 Allévallen, Konstgräs
Omgång 3
2012-03-02 19:15 120890029 Rynninge IK (D2H) - IFK Eskilstuna (D3H) Behrn Arena
2012-03-03 10:15 120890158 Sköllersta IF (D3D) - Garphyttans IF (D4D) Allévallen, Konstgräs
2012-03-03 12:15 120890009 Karlslunds IF HFK (D2H) - BK Forward (D1H) 1 - 2 Karlslund Arena
2012-03-03 12:15 120890113 Åmmebergs IF (D6H) - Tjällmo IF (D6H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-03 13:00 120890015 KIF Örebro DFF (DA) - QBIK (D1D) Behrn Arena
2012-03-03 13:15 120890160 Hidingsta IK (D4H) - Hovsta IF (D6H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-03 14:15 120890090 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - IFK Örebro (D4H) 4 - 0 Karlslund Arena
2012-03-03 14:15 120890126 IFK Hallsberg (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-03 15:15 120890062 Yxhults IK (D4H) - IF Eker Örebro (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-03 17:15 120890159 Yxhults IK (JA) - Bråtens IK (Junior) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-04 10:00 120890132 Östansjö IF (D6H) - Fjugesta IF (D6H) 2 - 4 Allévallen, Konstgräs
2012-03-04 10:00 120890146 IFK Kumla (F15/18) - Rävåsens IK (F15-18) 0 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-04 11:00 120890155 Fellingsbro GoIF (D5H) - IFK Lindesberg (D6H) x planen finns ej som anläggning
2012-03-04 12:00 120890154 Hallsbergs BK (D3D) - Vadstena GoIF (D3D) Allévallen, Konstgräs
2012-03-04 13:10 120890053 IFK Kumla Dam (D3D) - Eneby BK (D2D) 0 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-04 14:15 120890123 HOIF (D4D) - Garphyttans IF (D4D) 1 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-03-04 15:30 120890151 Real Örebro (D5H) - Glanshammars IF (D5H) 1 - 1 Behrn Arena
2012-03-04 16:00 120890161 IF Eker Örebro IF Eker 15-18 - Rävåsens IK (F15-18) 4 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-03-04 16:15 120890141 Örebro SK Söder Dam (D2D) - BK Tinnis (D3D) Karlslund Arena
2012-03-04 18:15 120890162 Sköllersta IF (D3H) - Örebro SK Söder Allévallen, Konstgräs
2012-03-04 19:30 120890115 Hovsta IF (D6H) - Nyckelby IF (D7H) 9 - 2 Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-04 20:00 120890107 IK Sturehov (D4H) - IFK Örebro 2 (D5H) 1 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-03-10 11:15 120890081 BK Forward (PAL) - Eskilstuna City FK (PAL) 5 - 2 Trängens IP Konstgräs
2012-03-10 12:00 120890133 Östansjö IF (D6H) - IFK Askersund (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-10 12:00 120890156 FK Örebro (D7H) - Lilla Örebro BK (D7H) 2 - 3 Sörbyvallen Örebro Grus
2012-03-10 12:15 120890010 Karlslunds IF HFK (D2H) - IFK Eskilstuna (D3H) 2 - 1 Karlslund Arena
2012-03-10 13:00 120890016 KIF Örebro DFF (DA) - Jitex BK (DA) Behrn Arena
2012-03-10 13:00 120890145 Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - SMÅ IF (D6H) Odenvallen B
2012-03-10 14:15 120890024 IFK Kumla Herr (D3H) - Rynninge IK (D2H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-10 14:15 120890091 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) 0 - 0 Karlslund Arena
2012-03-10 14:15 120890114 Åmmebergs IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-10 15:00 120890169 Nyckelby IF (D7H) - Grönbo IF (D6H) 1 - 1 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2012-03-10 16:00 120890051 Örebro Syrianska IF (D3H) - IFK Ölme (D3H) Karlslund Arena
2012-03-10 16:15 120890063 Yxhults IK (D4H) - Örebro SK Ungdom (D3H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-10 18:00 120890168 IF Eker Örebro Dam (D3D) - KIF Örebro DFF (F17) 0 - 3 Karlslund Arena
2012-03-11 10:15 120890164 Sköllersta IF (D3D) - Lillån FK Dam (D3D) Allévallen, Konstgräs
2012-03-11 10:15 120890165 Yxhults IK (D6H) - FK Silva (D7H) 8 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-11 12:15 120890150 IFK Hallsberg (D4H) - BK Forward/Eyra (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-11 12:30 120890019 KIF Örebro DUFF (D2D) - Mariestads BoIS FF (D2D) 2 - 1 Behrn Arena
2012-03-11 13:00 120890184 Real Örebro (D5H) - Örebro SK Ungdom 2 (D5H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-11 13:10 120890054 IFK Kumla Dam (D3D) - IFK Wreta Kloster DAM (D3D) 5 - 4 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-11 14:00 120890182 Örebro (F96) - Södermanland (F 16) Allévallen, Konstgräs
2012-03-11 16:15 120890142 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Arboga Södra IF (D3D) 1 - 1 Karlslund Arena
2012-03-11 17:15 120890183 Frövi IK (D6H) - Närkes Kils SK (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-11 18:00 120890163 Fjugesta IF (D6H) - Adolfsbergs IK (D6H) 9 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-03-11 20:00 120890106 Nora-Pershyttan BK (D5H) - Lindesbergs FK (D6H) 2 - 3 Allévallen, Konstgräs
2012-03-13 20:30 120890186 Adolfsbergs IK (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-17 10:15 120890041 Vretstorps IF (D4H) - Närkes Kils SK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-17 11:00 120890035 KIF Örebro DFF (DA) - Djurgårdens IF DFF (DA) Behrn Arena
2012-03-17 12:15 120890187 Adolfsbergs IK U-17 - Örebro SK FK P-97 Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-17 13:00 120890052 Örebro Syrianska IF (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-17 13:15 120890033 BK Forward (D1H) - IK Brage (SE) 2 - 2 Behrn Arena
2012-03-17 13:30 120890025 IFK Kumla Herr (D3H) - Immetorp BK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-17 14:15 120890189 Sköllersta IF (D3H) - Villastadens IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-17 15:00 120890112 Rynninge IK Dam (D3D) - Arboga Södra IF (D3D) 3 - 0 Trängens IP Konstgräs
2012-03-17 16:15 120890064 Yxhults IK (D4H) - IK Sturehov (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-17 16:15 120890127 IFK Hallsberg (D4H) - Kristbergs IF (D5H) 12 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-03-18 10:15 120890172 IK Sturehov (P16) - Skyllbergs IK P16-17 3 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-03-18 11:00 120890020 KIF Örebro DUFF (D2D) - Västerås IK Dam (D2D) Behrn Arena
2012-03-18 11:30 120890147 IFK Kumla (F15/18) - IK Sturehov (F15-18) 4 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-18 14:00 120890005 Örebro SK FK (U21) - Lidköpings FK (D3H) Behrn Arena
2012-03-18 14:00 120890195 Hallsbergs BK (D3D) - Hovsta IF (D4D) 4 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-03-18 15:15 120890030 Rynninge IK (D2H) - Köping FF (D3H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-18 15:15 120890065 Yxhults IK (D6H) - Hovsta IF (D6H) Inst. Kumla IP, Konstgräs
2012-03-18 16:00 120890039 IF Eker Örebro IF Eker 15-18 - Örebro SK Söder F15 1 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-03-18 16:30 120890096 BK Forward 2 (D5H) - Adolfsbergs IK (D4H) 0 - 2 Behrn Arena
2012-03-18 17:00 120890139 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-18 18:00 120890193 Yxhults IK (JA) - BK Forward (PAL) 5 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-20 17:30 120890092 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - Villastadens IF (D4H) 2 - 2 Karlslund Arena
2012-03-20 19:15 120890102 Rynninge IK (D2H) - BK Forward (D1H) Behrn Arena
2012-03-24 10:15 120890121 IK Sturehov (D4D) - Hovsta IF (D4D) 2 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-03-24 12:15 120890042 Vretstorps IF (D4H) - Immetorp BK (D4H) 2 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-03-24 12:15 120890198 Örebro SK FK P96 - IK Sturehov (P16) 0 - 3 Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-24 12:30 120890021 KIF Örebro DUFF (D2D) - Borens IK (D2D) Behrn Arena
2012-03-24 13:15 120890190 Rynninge IK 2 (D5H) - Hidingsta IK (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-24 14:00 120890137 Laxå IF (D5H) - Adolfsbergs IK (D4H) 1 - 5 Allévallen, Konstgräs
2012-03-24 14:00 120890188 Örebro SK FK (P96) - IFK Norrköping FK (P16) Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-24 14:00 120890196 IFK Kumla Herr (D3H) - Köping FF (D3H) 1 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-24 15:00 120890116 Karlslunds IF HFK (P14) - FC Djursholm PA (P14) 2 - 1 Behrn Arena
2012-03-24 15:15 120890097 BK Forward 2 (D5H) - IK Sturehov (D4H) 5 - 1 Trängens IP Konstgräs
2012-03-24 16:00 120890199 Kumla BK (D6H) - Bobby BK (D7H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-25 10:15 120890043 Vretstorps IF (D6H) - IFK Hallsberg (D6H) 1 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-03-25 12:15 120890178 Sköllersta IF (D3D) - Julita GoIF/Gropptorps IF (D4D) 5 - 3 Allévallen, Konstgräs
2012-03-25 13:00 120890140 Öfvre Adolfsberg FC (D4H) - Närkes Kils SK (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-03-25 13:55 120890056 IFK Kumla Dam (D3D) - Lillån FK Dam (D3D) 3 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-25 14:15 120890203 HOIF (D4D) - IF Eker Örebro IF Eker 15-18 2 - 6 Allévallen, Konstgräs
2012-03-25 15:00 120890201 Örebro SK FK P-97 - Märsta IK P97 Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-25 16:00 120890157 Fellingsbro GOIF (D8H) - Götlunda IF (D7H) 3 - 0 Idrottsparken Fellingsbro Grus
2012-03-25 17:45 120890148 IFK Kumla (F15/18) - Hovsta IF Lillån (F15-18) 4 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2012-03-28 19:45 120890117 Rynninge IK (D2H) - IFK Ölme (D3H) Behrn Arena
2012-03-31 11:15 120890066 Yxhults IK (D4H) - Sköllersta IF (D3H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-31 11:15 120890214 BK Forward 2 (D5H) - Laxå IF (D5H) 5 - 1 Trängens IP Konstgräs
2012-03-31 11:45 120890118 Rynninge IK (D2H) - FBK Karlstad (D3H) Behrn Arena
2012-03-31 12:15 120890011 Karlslunds IF HFK (D2H) - Nyköpings BIS (D2H) 1 - 3 Karlslund Arena
2012-03-31 12:15 120890128 IFK Hallsberg (D4H) - Juventus IF (D3H) Allévallen, Konstgräs
2012-03-31 12:15 120890213 Örebro SK FK 2 (PAL) - IK Brage (PAL) Ekängs IP, Konstgräs
2012-03-31 14:15 120890044 IFK Hallsberg (D4H) - IFK Motala FK (D5H) Inst.
2012-03-31 14:15 120890202 Vretstorps IF (D4H) - IFK Motala FK (D5H) 10 - 1 Allévallen, Konstgräs
2012-03-31 15:00 120890087 IFK Örebro (D4H) - Kisa BK (D4H) 1 - 2 Trängens IP Konstgräs
2012-03-31 15:00 120890205 Mullhyttans IF (D6H) - Stene IF (D7H) 10 - 3 Åvallen
2012-03-31 15:15 120890217 Yxhults IK (JA) - Sköllersta IF 2 (D5H) Kumla IP, Konstgräs
2012-03-31 16:00 120890194 Pålsboda GoIF (D5H) - Rynninge IK 2 (D5H) 1 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-03-31 16:15 120890166 Örebro Syrianska IF (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Karlslund Arena
2012-03-31 17:00 120890088 IFK Örebro 2 (D5H) - Kisa BK (D4H) 0 - 0 Trängens IP Konstgräs
2012-04-25 18:15 120890177 Sköllersta IF (D3D) - HOIF (D4D) Allévallen, Konstgräs
Omgång 4
2012-04-01 10:15 120890206 Vretstorps IF (D4H) - IFK Askersund (D5H) 0 - 6 Allévallen, Konstgräs
2012-04-01 11:15 120890197 Garphyttans IF (D6H) - Grönbo IF (D6H) 5 - 0 Trängens IP Konstgräs
2012-04-01 11:30 120890149 IFK Kumla (F15/18) - Töreboda IK (F17) 0 - 0 Kumla IP, Konstgräs
2012-04-01 13:00 120890208 FC Assyriska (D4H) - Närkes Kils SK (D4H) Trängens IP Konstgräs
2012-04-01 13:30 120890026 IFK Kumla Herr (D3H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2012-04-01 14:15 120890215 Sköllersta IF (D3D) - Frövi IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2012-04-01 15:00 120890218 Örebro SK FK P-97 - Nora-Pershyttan BK P15 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-01 16:00 120890175 Öfvre Adolfsberg FC (D2D) - Borens IK (D2D) 2 - 3 Karlslund Arena
2012-04-01 20:00 120890212 Hallsbergs BK (D3D) - Garphyttans IF (D4D) 5 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-04-03 15:00 120890222 Lindesbergs FK (D6H) - Delta Örebro IF (D6H) 2 - 5 Trängens IP Konstgräs
2012-04-05 20:00 120890170 IFK Kumla Herr (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2012-04-06 08:15 120890237 Garphyttans IF (D6H) - Lekebergs IF (D7H) 2 - 3 Karlslund Arena
2012-04-06 12:15 120890093 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - BK Forward 2 (D5H) 2 - 2 Karlslund Arena
2012-04-06 14:15 120890130 IFK Hallsberg (D4H) - IFK Askersund (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-06 15:00 120890224 Fellingsbro GoIF (D5H) - Medåkers IF (D4H) 2 - 3 Arunavallen 1
2012-04-07 12:15 120890226 Närkes Kils SK (D4H) - Örebro SK Ungdomsklubb (D5H) Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-08 12:15 120890191 Rynninge IK 2 (D5H) - Real Örebro (D5H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-08 15:00 120890231 Örebro SK FK P-97 - Adolfsbergs IK (P97) 3 - 8 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-08 15:15 120890067 Yxhults IK (D6H) - IK Sturehov (D6H) Kumla IP, Konstgräs
2012-04-08 16:00 120890040 IF Eker Örebro IF Eker 15-18 - Lillån FK F15 7 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-04-08 18:00 120890046 Örebro SK Söder F15 - IK Sturehov F15 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-08 18:30 120890216 IFK Kumla (F15/18) - Karlskoga SK (F16) Kumla IP, Konstgräs
2012-04-08 19:30 120890232 Örebro SK FK P-97 - Hampetorp-Odensbackens IF (P17) Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-09 09:45 120890219 Lillån FK Dam (D3D) - Garphyttans IF (D4D) 4 - 0 Karlslund Arena
2012-04-09 12:15 120890225 BK Forward 2 (D5H) - Örebro SK Ungdom (D3H) 4 - 1 Trängens IP Konstgräs
2012-04-09 13:45 120890143 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Lkpg Kenty DFF B (D3D) 2 - 2 Karlslund Arena
2012-04-09 16:00 120890210 Grönbo IF (D6H) - Bobby BK (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2012-04-09 17:00 120890223 Östansjö IF (D6H) - Vretstorps IF (D4H) Bäcksjövallen
2012-04-09 18:15 120890179 Sköllersta IF (D3D) - IK Sturehov (D4D) 3 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-04-09 20:15 120890233 Sköllersta IF (D3H) - Rynninge IK (D2H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-11 18:30 120890207 Vretstorps IF (D4H) - Pålsboda GoIF (D5H) 6 - 2 Fredriksberg
2012-04-14 00:00 120890027 IFK Kumla Herr (D3H) - Arboga Södra IF (D4H)
2012-04-14 10:15 120890248 Örebro Syrianska IF (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Karlslund Arena
2012-04-14 12:15 120890094 Karlslunds IF HFK 2 (D5H) - IK Sturehov (D4H) 2 - 3 Karlslund Arena
2012-04-14 12:15 120890242 Örebro SK FK 2 (PAL) - Adolfsbergs IK (A/B) 3 - 0 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-14 14:00 120890153 Kilsmo IK (D6H) - Marsjö-Byle GoIF (D6H) Högsjö Idrottsplats
2012-04-14 14:15 120890131 IFK Hallsberg (D4H) - Villastadens IF (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-14 14:15 120890192 Yxhults IK (D4H) - Hidingsta IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs
2012-04-14 15:15 120890221 Hovsta IF (D4D) - Pars FC Örebro (D4D) 0 - 1 Trängens IP Konstgräs
2012-04-14 16:00 120890120 IF Eker Örebro (D5H) - FK Örebro (D7H) 2 - 0 Karlslund Arena
2012-04-14 16:00 120890204 Kumla BK (D6H) - Fjugesta IF (D6H) 0 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2012-04-14 18:30 120890235 Adolfsbergs IK U-17 - Örebro SK FK (P95) 2 - 6 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-15 10:00 120890176 Öfvre Adolfsberg FC (D2D) - Arboga Södra IF (D3D) 5 - 2 Karlslund Arena
2012-04-15 11:15 120890069 Yxhults IK (D6H) - IFK Örebro 2 (D5H) 2 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2012-04-15 11:15 120890211 Real Örebro (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) 3 - 1 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-15 12:15 120890209 KIF Örebro DFF (F17) - IK Sturehov (D4D) Behrn Arena
2012-04-15 13:00 120890111 Rynninge IK Dam (D3D) - Örebro SK Söder Dam (D2D) 2 - 2 Trängens IP Konstgräs
2012-04-15 13:10 120890058 IFK Kumla Dam (D3D) - Rävåsens IK (D2D) 0 - 3 Kumla IP, Konstgräs
2012-04-15 14:00 120890239 Hallsbergs BK (D3D) - GSBK/Kopparberg (D3D) 4 - 0 Allévallen, Konstgräs
2012-04-15 14:00 120890246 SMÅ IF (D6H) - Garphyttans IF (D6H) 3 - 8 Tingstadsvallen
2012-04-15 15:00 120890229 Örebro Distriktslag P97 - Östergötland (P97) 2 - 3 Fredriksberg
2012-04-15 15:00 120890243 Örebro SK FK P-97 - Kungsör BK (P97) 5 - 3 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-15 15:10 120890234 Örebro (F97 Distriktslag) - IK Sturehov (D4D) 6 - 1 Trängens IP Konstgräs
2012-04-15 16:00 120890238 Östansjö IF (D7H) - Pålsboda GoIF (D7H) 4 - 4 Bäcksjövallen
2012-04-15 16:00 120890247 Nyckelby IF (D7H) - Ervalla SK (D5H) 5 - 4 Lyckevallen
2012-04-15 16:15 120890144 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Borens IK (D2D) 4 - 1 Karlslund Arena
2012-04-15 18:15 120890220 Lillån FK Dam (D3D) - IF Eker Örebro Dam (D3D) Karlslund Arena
2012-04-15 18:15 120890244 Fjugesta IF (D8H) - Mullhyttans IF (D8H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-15 19:30 120890241 IK Sturehov (P16) - Adolfsbergs IK U-17 0 - 2 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-15 20:15 120890180 Närkes Kils SK (D4H) - Latorps IF (D5H) 2 - 1 Karlslund Arena
2012-04-17 17:45 120890249 Pålsboda GoIF (D5H) - Pars FC Örebro (D5H) Pålsboda IP
2012-04-19 18:00 120890253 Nora-Pershyttan BK (D5H) - IFK Grängesberg (D6H) Ängarna A
2012-04-19 18:30 120890227 Yxhults IK (D4H) - BK Forward 2 (D5H) Moabvallen
2012-04-20 18:30 120890230 Nyckelby IF (D7H) - Garphyttans IF (D6H) Inst. Arunavallen 1
2012-04-21 10:15 120890181 Närkes Kils SK (D4H) - Örebro SK Ungdom 2 (D5H) 4 - 1 Karlslund Arena
2012-04-21 12:00 120890138 Laxå IF (D5H) - Immetorp BK (D4H) Allévallen, Konstgräs
2012-04-21 12:00 120890251 Grönbo IF (D6H) - Hovsta IF (D6H) Lyckevallen
2012-04-21 12:15 120890245 Örebro SK (D7H) - Grythyttans IF (D7H) 3 - 6 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-21 14:00 120890250 Mullhyttans IF (D6H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 4 Åsavallen
2012-04-21 17:15 120890254 Hovsta (D4D) - IFK Lindesberg (D4D) 6 - 0 Trängens IP Konstgräs
2012-04-21 18:00 120890167 FK Örebro (D7H) - Ervalla SK (D5H) 3 - 7 Karlslund Arena
2012-04-21 18:30 120890236 Adolfsbergs IK U-17 - Örebro SK FK (P96) 1 - 2 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-22 10:00 120890185 Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - Kilsmo IK (D6H) Odenvallen
2012-04-22 14:10 120890059 IFK Kumla Dam (D3D) - Öfvre Adolfsberg FC (D2D) 0 - 7 Kumla IP, Konstgräs
2012-04-22 15:00 120890257 Örebro SK FK P-97 - Arboga Södra IF (P97) Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-22 16:00 120890240 Hallsbergs BK (D3D) - Sköllersta IF (D3D) 0 - 2 Allévallen, Konstgräs
2012-04-22 18:00 120890045 Örebro SK Söder F15 - Karlskoga SK (F15) Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-22 18:15 120890255 Real Örebro (D5H) - Bobby BK (D7H) 1 - 1 Karlslund Arena
2012-04-24 16:00 120890200 Kumla BK (D6H) - Yxhults IK (D6H) Inst. Kumla IP, Konstgräs
2012-04-25 20:30 120890256 IK Sturehov (D4D) - Pars FC Örebro (D4D) 7 - 0 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-29 11:45 120890259 Bobby BK (D7H) - IF Eker Örebro (D7H) 4 - 2 Trängens IP Konstgräs
2012-04-29 13:00 120890258 Skyllbergs IK P16-17 - Örebro SK FK P96 2 - 4 Björkvik
2012-04-29 15:00 120890263 Örebro SK FK P-97 - Arboga Södra IF (P97) 4 - 0 Ekängs IP, Konstgräs
2012-04-29 15:50 120890260 Lilla Örebro BK (D7H) - Axbergs IF (D7H) 5 - 2 Trängens IP Konstgräs
2012-05-01 11:00 120890261 Lilla Örebro BK (D7H) - FK Örebro (D7H) 2 - 3 Hedens IP A
Omgång 5
2012-05-01 10:45 120890262 Örebro SK FK (P95) - IK Sturehov (P16) 4 - 0 Ekängs IP, Konstgräs
Omgång 6
2012-06-03 16:00 120890264 IK Sturehov (P16) - Adolfsbergs IK (P97) 5 - 1 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
Omgång 7
2012-07-24 18:30 120890268 Karlslunds IF HFK (D2H) - IFK Kumla Herr (D3H) 2 - 1 Karlslund Arena
2012-07-29 13:00 120890269 Karlslunds IF HFK (D2H) - Gamla Upsala SK (D2H) 2 - 1 Karlslund Arena
Omgång 8
2012-08-01 19:00 120890270 Latorps IF (D5H) - Åtorps IF (D6H) Björkvallen
2012-08-02 18:00 120890273 IFK Hallsberg (D4H) - Lillån FK (D5H) Transtensvallen A
2012-08-02 19:00 120890271 Östansjö IF (D6H) - Sannaheds IF (D6H) 6 - 0 Bäcksjövallen
2012-08-04 11:00 120890272 Skyllbergs IK P16-17 - Borens IK (P17) 8 - 3 Skyllbergsvallen
2012-08-04 13:00 120890274 IFK Örebro (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) 2 - 1 Behrn Arena
2012-08-04 15:00 120890265 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) 1 - 0 Trängens IP
2012-08-04 15:00 120890266 Garphyttans IF (D6H) - Grönbo IF (D6H) 8 - 0 Kilsbergsvallen
Omgång 10
2012-10-14 13:15 120890277 Örebro Distriktslag F15 - Östergötland Distriktslag F15 Sköllervallen IP
2012-10-14 15:15 120890278 Örebro Distriktslag F15 - Östergötland Distriktslag F15 3 - 0 Sköllervallen IP
2012-10-19 19:30 120890275 Örebro Distriktslag P16 - Dalarna Distriktslag P16 Allévallen, Konstgräs
2012-10-19 19:45 120890276 Örebro Distriktslag F16 - Dalarna Distriktslag F16 2 - 1 Kumla IP, Konstgräs
2012-10-21 15:15 120890279 Örebro Distriktslag F16 - ÖSK Söder F16 4 - 2 Kumla IP, Konstgräs
2012-10-27 11:30 120890280 Örebro SK FK 2 (PAL) - Carlstad United BK (PAL) Ekängs IP, Konstgräs
Omgång 11
2012-11-13 17:00 120890281 Örebro Distriktslag (P98) - Örebro SK FK P-97 Karlslund Arena
2012-11-13 20:00 120890282 Örebro Distriktslag (P98) - Örebro SK FK P-97 Karlslund Arena
Omgång 12
2012-12-10 19:30 120890283 IFK Kumla Herr (D3H) - Adolfsbergs IK (D4H) Kumla IP, Konstgräs

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info