Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
Öfvre Adolfsberg FC - Västerås IK OW (0 - 3)
2014-04-04 19:45 FC Djursholm - Tyresö DFF 2 - 1 Stockhagens IP 1
2014-04-09 19:30 Ytterby IS - Stångenäs AIS 1 - 5 Ytterns IP 3 konstgräs
2014-04-27 13:00 Nysätra IF - Kiruna FF 0 - 6 43 Stantorsvallen
2014-04-27 14:00 Gimonäs UIF - Alviks IK 0 - 4 Campus Arena
2014-04-28 19:00 Lindome GIF - IFK Örby 3 - 0 82 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-04-30 18:00 Dalhem IF - Enskede IK 1 - 5 25 Dalhem IP
2014-04-30 19:00 Själevads IK - Krokom/Dvärsätts IF 3 - 1 21 Skyttis IP
2014-05-06 19:00 IFK Värnamo - Nittorps IK 1 - 5 Finnvedsvallen
2014-05-12 20:00 Qviding FIF - Falköpings KIK 1 - 3 15 Valhalla 1 Konstgräs
2014-05-13 19:00 Tranås FF - Borens IK 1 - 0 65 Bredstorps IP - Konstgräs
2014-05-13 19:15 IK Gauthiod - Kungsbacka DFF 0 - 1 35 Lunnevi IP A-plan
2014-05-13 19:30 Ängelholms FF - IF Böljan 1 - 4 Ängelholms IP
2014-05-13 20:00 FC Vetlanda Dam - BK Tinnis 0 - 5 Heds Arena - Konstgräs
2014-05-14 19:00 IF Viken - IFK Skoghall DF 2 - 6 78 Rösvallen
2014-05-14 19:00 Åsa IF - Vallens IF 7 - 3 Åsa IP
2014-05-14 19:00 Vellinge IF - Stattena IF 1 - 8 90 Vellinge IP A-plan
2014-05-17 13:00 Modo FF - Burträsk FF 0 - 3 32 Kempevallen
2014-05-20 19:00 IFK Timrå - Ljusdals IF 2 - 3 42 Bergeforsens IP
2014-05-20 19:00 IFK Fjärås - Torslanda IK 1 - 3 45 Ögärdets IP
2014-05-20 19:00 DFF Kristianstadstjejerna - Karlskrona FF 2 - 3 67 Vilans IP B-plan
2014-05-20 19:15 Lerums IS - Lidköpings FK 1 - 4 52 Aspevallen 1 Gräs
2014-05-21 19:00 Dalby GIF - Asarums IF FK 0 - 14 Dalby IP
2014-05-21 19:15 Åkers IF - Älvsjö AIK FF 6 - 2 121 Bruksvallen Åker
2014-05-21 19:15 Villastadens IF - Lillån FK 0 - 4 63 Sannaheden
2014-05-22 19:00 Avesta AIK - Fanna BK 0 - 2 50 Avestavallen Konstgräs
2014-05-26 19:30 Hertzöga BK - Mariestads BoIS FF 3 - 1 Ilanda IP A-plan
2014-05-27 19:00 Hultsfreds FK - IFK Norrköping DFK 0 - 17 Knektavallen
2014-05-27 19:00 Mönsterås GOIF - Madesjö IF 0 - 5 40 Mönsterås IP
2014-05-27 19:00 Oxie SK - Eskilsminne DIF 2 - 1 Oxievångs IP
2014-05-27 20:15 Täby FK - Västerås BK 30 0 - 3 Tibblevallen (Täby SC 1)
2014-05-28 19:00 Ulricehamns IFK - Mariebo IK 2 - 8 Lassalyckan A-plan konstgräs
2014-05-28 20:00 Stuvsta IF - IFK Nyköping 1 - 3 20 Stuvsta IP 1
2014-05-29 13:00 Enköpings SK UK - Korsnäs IF FK 0 - 5 54 Enavallen A-plan
2014-05-29 13:00 Sollentuna FK - Tierps IF 0 - 8 37 Helenelunds IP 1
2014-05-29 14:00 Alnö IF - IK Huge 1 - 2 e.f. 65 Släda IP
2014-05-29 15:00 Skattkärrs IF - Skövde KIK 1 - 5 Caland Arena (Skogsvallen)
2014-05-30 17:00 Hittarps IK - Växjö DFF 5 - 1 Laröds IP A-plan
Omgång 2
Enskede IK - Tyresö WO (3 - 0)
Åsa IF - Torslanda IK WO (3 - 0)
2014-07-19 14:00 Burträsk FF - Sunnanå SK 0 - 5 200 Burträsk IP
2014-07-19 15:00 Lidköpings FK - QBIK 2 - 1 132 Lockörns IP
2014-07-20 15:00 Alviks IK - Umeå IK FF 0 - 13 Liko Arena
2014-07-20 15:00 Nittorps IK - IS Halmia 5 - 4 e.s. 95 Åsavallen A
2014-07-21 19:00 Själevads IK - Umeå Södra FF 1 - 2 Själevads IP A-Plan
2014-07-22 19:00 Kiruna FF - Piteå IF 0 - 3 149 Lombia IP
2014-07-29 19:00 Korsnäs IF FK - IF Brommapojkarna 1 - 0 105 Lindvallen A
2014-07-29 19:00 Falköpings KIK - Hovås Billdal IF 1 - 2 Odenplan 2
2014-07-30 19:00 Västerås BK 30 - Eskilstuna United DFF 0 - 6 363 Ringvallen 2 (konstgräs)
2014-07-30 19:00 Madesjö IF - Vittsjö GIK 1 - 13 Madesjövallen
2014-07-30 19:00 Karlskrona FF - Kristianstads DFF 1 - 6 213 Hästö IP
2014-07-30 20:00 FC Djursholm - Älta IF 0 - 4 Djursholms IP 2
2014-08-01 19:00 Hittarps IK - Asarums IF FK 0 - 5 77 Laröds IP A-plan
2014-08-05 19:00 IFK Skoghall DF - KIF Örebro DFF 0 - 10 205 Lunnevi IP A-plan
2014-08-05 19:00 Stattena IF - FC Rosengård 1 - 12 1 028 Olympiafältet
2014-08-06 19:00 IK Huge - IK Sirius FK 0 - 9 68 Kastvallen
2014-08-06 19:00 Fanna BK - AIK FF 0 - 9 300 Enavallen A-plan
2014-08-06 19:00 Åkers IF - Hammarby IF DFF 0 - 8 73 Bruksvallen Åker
2014-08-06 19:00 Hertzöga BK - Mallbackens IF Sunne 1 - 11 205 Ilanda IP A-plan
2014-08-06 19:00 Kungsbacka DFF - Jitex Mölndal BK 0 - 3 249 Tingbergsvallen
2014-08-06 19:00 Oxie SK - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 13 Oxievångs IP
2014-08-06 19:30 Lindome GIF - Stångenäs AIS 1 - 4 100 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-08-12 19:00 Tierps IF - Djurgårdens IF FF 0 - 3 250 Vegavallen 1
2014-08-12 19:00 Västerås IK - Bollstanäs SK 0 - 2 150 Apalby 1
2014-08-12 19:30 IF Böljan - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 7 Falkenbergs IP A
2014-08-13 19:00 IFK Norrköping DFK - Linköpings FC 0 - 6 205 Östgötaporten
2014-08-13 19:00 Tranås FF - BK Tinnis 2 - 1 90 Bredstorps IP
2014-08-13 19:00 Skövde KIK - Mariebo IK 1 - 2 Södermalms IP konstgräs
2014-08-13 19:30 Lillån FK - IFK Nyköping 2 - 1 36 Lillåvallen
2014-08-19 18:30 Ljusdals IF - Kvarnsvedens IK 0 - 7 110 Erik Hamréns plan
Omgång 3
2014-09-09 17:30 Åsa IF - Hovås Billdal IF 0 - 2 120 Åsa C
2014-09-10 17:30 Korsnäs IF FK - Kvarnsvedens IK 0 - 2 267 Lindvallen A
2014-09-10 20:00 Enskede IK - Djurgårdens IF FF 1 - 2 101 Enskede IP 2
2014-09-11 19:00 Umeå Södra FF - Piteå IF 0 - 5 75 T3 Arena
2014-09-16 19:30 Stångenäs AIS - Jitex Mölndal BK 0 - 1 75 Brastad Arena
2014-09-17 19:30 Lillån FK - Hammarby IF DFF 0 - 4 84 Behrn Arena
2014-09-21 16:30 Lidköpings FK - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 11 180 Lockörns IP
2014-09-23 19:00 Tranås FF - Mariebo IK 1 - 7 235 Bredstorps IP
2014-09-24 18:00 Nittorps IK - Vittsjö GIK 2 - 7 267 Dalshov Konstgräs
2014-09-24 19:00 Sunnanå SK - Umeå IK FF 0 - 2 110 Sörvalla A
2014-09-24 19:00 Mallbackens IF Sunne - KIF Örebro DFF 1 - 3 348 Fryxellska skolan
2014-09-25 18:30 Älta IF - Linköpings FC 1 - 3 150 Älta IP 1
2014-10-01 18:30 Asarums IF FK - FC Rosengård 0 - 8 1 180 Asarums IP konstgräs
2014-10-08 19:00 IK Sirius FK - AIK FF 0 - 3 260 Studenternas
2014-10-09 19:30 Bollstanäs SK - Eskilstuna United DFF 1 - 4 Bollstanäs IP 1
2014-10-15 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF 2 - 3 Limhamns IP, konstgräs
Omgång 4
2015-02-15 14:00 Kopparbergs/Göteborg FC - FC Rosengård 1 - 2 e.f. Valhalla 1 Konstgräs
2015-03-14 12:00 Djurgårdens IF FF - Hammarby IF DFF 3 - 2 277 Stadshagens IP 1
2015-03-15 18:00 Hovås Billdal IF - Kristianstads DFF 8 - 7 e.s. Valhalla 1 Konstgräs
2015-03-28 14:00 Kvarnsvedens IK - KIF Örebro DFF 0 - 2 133 Ljungbergsplanen
2015-03-29 15:00 Umeå IK FF - AIK 1 - 0 e.f. 161 Gammliavallen
2015-03-29 16:00 Eskilstuna United DFF - Piteå IF 3 - 4 e.s. Tunavallen
2015-03-31 19:00 Mariebo IK - Jitex Mölndal BK 0 - 3 255 Skandiamäklarna IP 1
2015-03-31 19:00 Linköpings FC - Vittsjö GIK 5 - 0 89 Linköping Arena
Omgång 5
2015-04-21 18:30 Djurgårdens IF FF - FC Rosengård 0 - 4 752 Stockholms Stadion 1
2015-04-22 19:00 KIF Örebro DFF - Piteå IF 5 - 1 Behrn Arena
2015-04-22 19:00 Hovås Billdal IF - Linköpings FC 0 - 2 65 Valhalla 1 Konstgräs
2015-05-12 19:00 Jitex Mölndal BK - Umeå IK FF 0 - 2 135 Åbyvallen 1 Konstgräs
Omgång 6
2015-07-12 13:00 FC Rosengård - Umeå IK FF 4 - 1 Malmö IP
2015-07-12 15:30 Linköpings FC - KIF Örebro DFF 3 - 0 Arena Linköping
Omgång 7
2015-08-09 15:00 Linköpings FC - FC Rosengård 2 - 0 5 602 Linköping Arena

Postadress:
Kvarnsvedens IK - Fotboll
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Besöksadress:
Blomsterstigen 2
78468 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0243238995
E-post: This is a mailto link

Se all info