Hoppa till sidans innehåll

Schema för stallvärdarna vecka 2-9

16 JAN 2021 09:25
Vi fortsätter med stallvärdar under vecka 2-9 som en åtgärd för att coronasäkra vår verksamhet.
  • Uppdaterad: 06 FEB 2021 10:39

Vi vill givetvis att så många som möjligt ges möjlighet att vara stallvärd någon gång under perioden. De som redan anmält sig står i nu i schemat, men om fler hör av sig så justerar vi om det behövs. 

Det finns fortfarande flera lediga tider, så hör av er till Maria på 0709-621280 om ni är intresserade. Schemat uppdateras flera gånger per vecka, så håll löpande koll!

Regler för stallvärdar sitter på insidan av kanslidörren uppe i kafeterian. Där finns också de gula västar man ska ha på sig som stallvärd.

Vecka 2 (11–17 januari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Ebba O

Tisdag (16.15-19.30): Carloyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta, Alva E och Ebba Ro

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Emma G

Torsdag (16.40-19.30): Carloyn (fram till 18.00), Hedvig, Ebba O

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Josefine, Ella F, Elise, Alice E, Alva E, Greta, Ebba Ro

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Ella F, Elise, Alice E, Alva E, Greta, Ebba O, Ebba Ro

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba O (från 11.00)

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Hedvig, Greta, Ebba O

 

Vecka 3 (18–24 januari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta, Alva E

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta, Alva E

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Emma G

Torsdag (16.40-19.30): Carolyn (fram till 18.00), Emma G

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Hedvig, Greta, Alva E, Ebba Ro

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Hedvig, Greta, Alva E, Ebba Ro, Ebba O och Alva O

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

 

Vecka 4 (25–31 januari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta, Alva E

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Cornelia

Torsdag (16.40-19.30): Carolyn (fram till 18.00), Emma G

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Isabelle, Elise, Hedvig (12.00), Greta (12.00), Ebba Ro (12.00)

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Josefine, Ella F, Hedvig, Greta, Ebba Ro, Ebba O, Alva O,

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N, Hedvig, Greta

 

Vecka 5 (1–7 februari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta,

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Cornelia

Torsdag (16.40-19.30) Carolyn (fram till 18.00), Emma G

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00 Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Hedvig, Ebba Ro

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N, Ebba O (10.30)

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N, Ebba O

 

Vecka 6 (8–14 februari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Cornelia

Torsdag (16.40-19.30): Carolyn (fram till 18.00), Emma G

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Elise, Greta, Ebba Ro, Ebba O och Alva O

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Josefine, Ella F, Greta, Ebba Ro, Ebba O och Alva O

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N, 

 

Vecka 7 (15–21 februari)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Cornelia

Torsdag (16.40-19.30): Carolyn (fram till 18.00), Emma G, Tilda

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro, Alva O, Ebba O

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro, Ebba O, Alva O

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00; Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

 

Vecka 8 Sportlov med specialschema heldagar

Vardagsschema    

Måndag (7.30-16.00): USS Sportlovsfritids

Måndag (16.00-20.00): Hedvig, Greta

Tisdag (7.30-16.00): USS Sportlovsfritids

Tisdag (16.00-20.00): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta,

Onsdag (7.30-16.00): USS Sportlovsfritids

Onsdag (16.00-20.00): Ebba N, Cornelia

Torsdag (7.30-16.00): Emma G, Ebba N, Carolyn (fram till 18.00),

Torsdag (16.00-20.00): Ebba N, Emma G, Tilda

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Hedvig, Greta, Josefine, Ella F, Elise, Ebba Ro, Ebba O

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro, Ebba O

Söndagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

 

Vecka 9 (1–7 mars)

Vardagsschema

Måndag (16.40-19.30): Hedvig, Greta

Tisdag (16.15-19.30): Carolyn (fram till 17.00), Hedvig, Greta

Onsdag (16.15-19.30): Ebba N, Cornelia

Torsdag (16.40-19.30): Carolyn (fram till 18.00), Emma G, Tilda

Fredag (hästarnas vilodag)

Lördagsschema

Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro, Ebba O och Alva O (fr kl 11.00)

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Hedvig, Greta, Ebba Ro, Ebba O och Alva O (fr kl 11.00)

Söndagsschema

 Morgonmock 7.30-9.00: Lotte, Carolyn, Daniel, Emma

Förmiddagspass 9.00-13.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

Eftermiddagspass 13.00-17.00: Cornelia, Olivia, Lea, Ebba N,

 

 

 

Skribent: Maria Ahrgren
Epost: Adressen Gömd

 

Postadress:
Lagga Fältrittklubb - Ridsport
Maria Ahrgren, Stora Berget
74193 Knivsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: ordforande@laggafrk....

Se all info