Hoppa till sidans innehåll

Info

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar 12 Norra Y

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Brunflo FK Svart Sanna Mattsson 0706780550 Gul/Svart/Svart
Frösö IF Svart Mattias Persson Rosa/Svart/Svart
IFK Östersund City Röd Elisabet Rondung 0706430721 Röd/Vita/Vita
IFK Östersund Lugnvik Per-Erik Dillner Röd/Vita/Vita
Krokom Dvärsätts IF Anna Hellström 0706645835 Grön/Vit/Grön
Ope IF Blå Mårten Eneberg 0703115505 0703821528 Vit/Blå/Vit
Ås IF Gul Kristina Petri 0733161734 Blå/Vit/Vit
Östersunds FK Martin Johansson 0738641574 Röd-Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-16 18:30 Krokom Dvärsätts IF - Ope IF Blå Krokomsviken
2019-05-18 10:45 Östersunds FK - IFK Östersund Lugnvik Jämtkraft Arena B-plan
2019-05-25 12:00 Frösö IF Svart - Krokom Dvärsätts IF Länsförsäkringar AC 1
2019-05-25 12:30 IFK Östersund Lugnvik - Ope IF Blå ÖP-hallen
2019-05-25 16:45 IFK Östersund City Röd - Ås IF Gul ÖP-hallen
2019-05-28 17:45 Ås IF Gul - Frösö IF Svart Hovängen 3
2019-05-28 18:30 Krokom Dvärsätts IF - Brunflo FK Svart Krokomsviken
2019-05-28 18:45 Ope IF Blå - IFK Östersund City Röd Odensala Sportfält 6
2019-05-30 10:30 Brunflo FK Svart - Östersunds FK Åkreäng Konstgräs
Juni
2019-06-04 18:00 Brunflo FK Svart - Ås IF Gul Åkreäng Konstgräs
2019-06-04 18:30 Frösö IF Svart - Ope IF Blå Länsförsäkringar AC 1
2019-06-04 18:45 IFK Östersund Lugnvik - IFK Östersund City Röd Lugnvik
2019-06-08 09:00 Östersunds FK - IFK Östersund City Röd Jämtkraft Arena B-plan
2019-06-11 17:45 Ås IF Gul - Krokom Dvärsätts IF Hovängen 3
2019-06-11 18:45 Ope IF Blå - Brunflo FK Svart Odensala Sportfält 6
2019-06-11 18:45 IFK Östersund Lugnvik - Frösö IF Svart Lugnvik
2019-06-17 18:00 Brunflo FK Svart - IFK Östersund Lugnvik Åkreäng Konstgräs
2019-06-18 17:40 Frösö IF Svart - IFK Östersund City Röd Warners
2019-06-18 18:00 Ås IF Gul - Östersunds FK Hovängen 3
2019-06-19 19:00 Krokom Dvärsätts IF - Östersunds FK Krokomsviken
2019-06-24 19:00 Krokom Dvärsätts IF - IFK Östersund Lugnvik Krokomsviken
2019-06-25 18:45 IFK Östersund City Röd - Brunflo FK Svart Tallvallen 2
2019-06-25 18:45 Ope IF Blå - Ås IF Gul Odensala Sportfält 6
2019-06-29 10:30 Brunflo FK Svart - Frösö IF Svart Åkreäng Konstgräs
2019-06-30 15:00 Ope IF Blå - Östersunds FK Torvallens IP 9
2019-06-30 18:30 Krokom Dvärsätts IF - IFK Östersund City Röd Krokomsviken
2019-06-30 19:00 Ås IF Gul - IFK Östersund Lugnvik Hovängen 3
Augusti
2019-08-13 18:30 Frösö IF Svart - Brunflo FK Svart Lövsta IP
2019-08-15 18:45 IFK Östersund Lugnvik - Ås IF Gul Lugnvik
2019-08-20 18:00 Brunflo FK Svart - IFK Östersund City Röd Åkreäng Konstgräs
2019-08-20 18:30 Frösö IF Svart - Östersunds FK Lövsta IP
2019-08-20 19:00 Ås IF Gul - Ope IF Blå Hovängen 3
2019-08-22 18:45 IFK Östersund Lugnvik - Krokom Dvärsätts IF Lugnvik
2019-08-24 09:00 Östersunds FK - Ope IF Blå Jämtkraft Arena B-plan
2019-08-27 18:45 IFK Östersund City Röd - Frösö IF Svart Tallvallen 2
2019-08-29 18:45 IFK Östersund Lugnvik - Brunflo FK Svart Lugnvik
2019-08-29 19:15 Östersunds FK - Frösö IF Svart Jämtkraft Arena B-plan
2019-08-31 09:30 Ope IF Blå - Krokom Dvärsätts IF Odensala Sportfält 2
September
2019-09-01 16:00 IFK Östersund City Röd - Krokom Dvärsätts IF Tallvallen 2
2019-09-03 17:30 IFK Östersund City Röd - Östersunds FK Tallvallen 1
2019-09-03 17:45 Brunflo FK Svart - Ope IF Blå Åkreäng Konstgräs
2019-09-03 18:30 Krokom Dvärsätts IF - Ås IF Gul Krokomsviken
2019-09-03 19:00 Frösö IF Svart - IFK Östersund Lugnvik Lövsta IP
2019-09-07 09:00 Östersunds FK - Krokom Dvärsätts IF Jämtkraft Arena B-plan
2019-09-10 18:00 Ope IF Blå - Frösö IF Svart Odensala Sportfält 6
2019-09-10 19:00 Ås IF Gul - Brunflo FK Svart Hovängen 3
2019-09-12 17:30 IFK Östersund City Röd - IFK Östersund Lugnvik Lugnvik
2019-09-12 18:00 Krokom Dvärsätts IF - Frösö IF Svart Krokomsviken
2019-09-14 10:30 Östersunds FK - Ås IF Gul Jämtkraft Arena B-plan
2019-09-17 Frösö IF Svart - Ås IF Gul Länsförsäkringar AC 2
2019-09-17 17:30 IFK Östersund City Röd - Ope IF Blå Tallvallen 2
2019-09-17 18:30 Brunflo FK Svart - Krokom Dvärsätts IF Vikvallen
2019-09-19 17:30 IFK Östersund Lugnvik - Östersunds FK Lugnvik
2019-09-21 09:00 Östersunds FK - Brunflo FK Svart Jämtkraft Arena B-plan
2019-09-24 17:30 Ope IF Blå - IFK Östersund Lugnvik Odensala Sportfält 7
2019-09-26 17:45 Ås IF Gul - IFK Östersund City Röd Hovängen 3

Postadress:
Långsele AIF - Fotboll
Idrottsvägen 3
88230 Långsele

Kontakt:
Tel: 062021563
Fax: 062021563
E-post: This is a mailto link

Se all info