Hoppa till sidans innehåll

Resultat


   Klicka för länk till: sträcktider      
  Herrar 44km (75 / 75) Tid Efter
  1. Per Arvidsson IF Start 3:17:54
  2. Henrik Pilvinge OK Kolmården 3:20:30 +2:36
  3. Erik Drotz IK NocOut.se 3:25:54 +8:00
  4. Magnus Mossberg Kopparbergs IF 3:36:17 +18:23
  5. Fredrik Johnsson Örebro AIK 3:49:08 +31:14
  6. Robert Vestman Almby IK 3:58:10 +40:16
  7. Rikard Åsander Kristinehamns Multisport 3:59:01 +41:07
  8. Andrew Lowry Örebro AIK 3:59:46 +41:52
  9. Claes Lagerström Garphyttans IF 4:00:10 +42:16
  10. Jonas Janegren IF Start 4:00:20 +42:26
  11. Selim Kramle Svartå IF 4:00:59 +43:05
  12. Patrik Nilvér LK Gränslöst 4:03:45 +45:51
  13. Anders Frick Örebro AIK 4:04:20 +46:26
  14. Oscar Säwström Klubblös 4:05:03 +47:09
  15. Anders Lönnstedt Nacka Värmdö SK 4:09:24 +51:30
  16. Björn Eklund Dalkarsbergs IF 4:11:28 +53:34
  17. Magnus Andersson Västerås LK 4:13:28 +55:34
  18. Magnus Stranneby Vretstorps IF 4:14:26 +56:32
  19. Magnus Liljerås Östansjö SK 4:18:13 +60:19
  20. Senad Suhonjic Västerås LK 4:18:56 +61:02
  21. Henning Holmström Klubblös 4:20:09 +62:15
  22. Christian Bartoll Klubblös 4:20:18 +62:24
  23. Tomas Karlsson Vretstorps IF 4:22:55 +65:01
  24. Gustav Wangel Nacka Värmdö SK 4:25:27 +67:33
  25. Pontus Nylander Nacka Värmdö SK 4:25:29 +67:35
  26. Anders Söderlund Nacka Värmdö SK 4:25:55 +68:01
  27. Mattias Krysander Vreta SoMK 4:33:35 +75:41
  28. Stefan Nilsson Klubblös 4:33:45 +75:51
  29. Claes Nilsson Vretstorps IF 4:34:24 +76:30
  30. Michael Liljenroth Vretstorps IF 4:36:42 +78:48
  31. Fredrik Widfeldt Tjalve IF Norrköping 4:39:17 +81:23
  32. Mathias Johansen Klubblös 4:44:37 +86:43
  33. Rihards Darzins Almby IK 4:47:57 +90:03
  34. Pär Nolin Garphyttans IF 4:51:15 +93:21
  35. Per Johansson Västerås LK 4:54:17 +96:23
  36. Richard Lindström Sundsvall 5:01:08 +103:14
  37. Mikael Andersson Dark Trail Runners 5:01:37 +103:43
  38. Tommy Oskarsson Kristinehamn 5:02:22 +104:28
  39. Stefan Sjögren Örebro AIK 5:02:58 +105:04
  40. Joacim Nilsson IFK Nora 5:05:23 +107:29
  41. Jonas Fritzon Vintrosa 5:07:05 +109:11
  42. Mikael Nornvik Karlslunds IF 5:14:10 +116:16
  43. Emil Sundholm Nacka Värmdö SK 5:15:06 +117:12
  44. Mikael Hedström Hedströms Motor 5:15:08 +117:14
  44. Svante Sundholm Nacka Värmdö SK 5:15:08 +117:14
  46. Bengt Jansson Hogia Running Club 5:26:09 +128:15
  47. Fredrik Svensson Vretstorps IF 5:29:52 +131:58
  48. Daniel Sandberg Klubblös 5:31:54 +134:00
  49. Björn Nilsson IF Göta Karlstad 5:35:42 +137:48
  50. Per Lindell Västerås LK 5:39:06 +141:12
  51. Anders Karlsson Svillinge 5:41:26 +143:32
  52. Peter Liljenfors Lonesome Runners 5:48:18 +150:24
  53. Tord Blücher Storådalens SK 6:01:02 +163:08
  54. Niclas Dia SOK Knallen 6:01:03 +163:09
  55. Mats Kjellén Kyrkans löparklubb 6:10:07 +172:13
  56. Torbjörn Klemensson Scania Road Runners 6:11:16 +173:22
  57. Niclas Häggman Västerås LK 6:11:20 +173:26
  58. Jan-Erik Ramström Stockholm Långdistansklubb 6:26:04 +188:10
  59. Ola Vagaasaar Eidsvoll OL 6:31:11 +193:17
  Andreas Österlund Örebro AIK Utg.
  Anton Holgersson Klubblös Utg.
  Christoffer Markusson klubblös Utg.
  Fredrik Hartman Örebro AIK Utg.
  Fredrik Sundkvist Klubblös Utg.
  Kristoffer Sjölin LK Gränslöst Utg.
  Mattias Klahr Lonesome Runners Utg.
  Ola Lagerström Attunda OK Utg.
  Stefan Sager Örebro AIK Utg.
  Tony Larsson Kungsörs SK Utg.
  Johan Nilsson IF Start Ej start
  Jonas Söderling Nacka Värmdö SK Ej start
  Linus Rosdal Klubblös Ej start
  Marcus Bock Klubblös Ej start
  Peter Nilsson Klubblös Ej start
  Thomas Rundström Adventure Racing Club Ej start
       
  Damer 44km (18 / 18) Tid Efter
  1. Åsa Bergman Västerås LK 3:55:09
  2. Therese Fjordäng Örebro AIK 3:55:27 +0:18
  3. Katarina Hildingsdotter Team Nordic Trail 4:37:52 +42:43
  4. Erica Bjärmark Zinkgruvans IF 4:44:44 +49:35
  5. Karolina Viktorsson Klubblös 5:00:53 +65:44
  6. Camilla S Kindvall Fjugesta 5:02:10 +67:01
  7. Karin Karlsson Örebro AIK 5:02:27 +67:18
  8. Soraya Jongbloed Sportintrocteur Forma 5:38:53 +103:44
  9. Caroline Svedberg Löparbruttorna 5:39:49 +104:40
  10. Tanja Håkansson Björnstorps IF 5:48:16 +113:07
  11. Karolina Petersen Klubblös 6:00:39 +125:30
  12. Åsa Olsén Mullhyttan 6:01:16 +126:07
  13. Josephine Lindström Klubblös 6:11:02 +135:53
  14. Carina Borén Stockholm Långdistansklubb 6:26:03 +150:54
  Johanna Söderin Team Nordic Trail Utg.
  Karin Nordmark Örebro AIK Utg.
  Lena Bodin Örebro AIK Utg.
  Therése Ericsson Klubblös Utg.
       
  Lagtävling 44km (13 / 13) Tid Efter
  1. Nacka Värmdö SK JE, AE, OE 3:13:09
  2. Skoglunds+Jonny IS, MS, ES, MS, JL 3:35:24 +22:15
  3. Young Boys AF, FB, RB, FP 3:41:37 +28:28
  4. Zinkgruvianerna KB, MHJ, RH, MB, MW 3:44:36 +31:27
  5. IF Start DA, MD,PH 3:46:27 +33:18
  6. Östansö+Stig SS,MF,KJ, AJ, SJ 3:51:30 +38:21
  7. Syltmunkarna TG, DG, KW 3:54:52 +41:43
  8. Saablar AT-Fritid Arboga P-ES, JG, AG, TE 4:11:47 +58:38
  9. Lag Emelie & co A, K, H, M, ES 4:14:25 +61:16
  10. Gott & Blandat AR, YJ, KK, TK, HdK 4:15:40 +62:31
  11. Sydnärkepolisen A, B, B, E 4:34:56 +81:47
  12. ÖFVRE Kopparhult BH, NN1, NN2, NN3, NN4 4:35:48 +82:39
  13. Dekorum UL, NN1, NN2, NN3 4:51:54 +98:45
Uppdaterad: 27 APR 2019 20:42 Skribent: Carina Älgmyr
Epost: Adressen Gömd
Uppkommande event:
12/6 Sillfesten

Postadress:
Laxå OK - Orientering
Box 73
69522 Laxå

Kontakt:
Tel: 0705915512
E-post: This is a mailto link

Se all info