Jag hälsar alla välkomna till planket. Vill inte se några påhopp eller förolämpningar på planket. Vi tar gärna emot, tips, idéer, resultat, kommande aktiviteter m.m.
Fegisar som inte vågar skriva sitt namn tar vi bort.
Härligt jobbat idag grabbar och Tische hoppas vollykanonen fortfarande känns i foten. Snygg macka förresten...
Läs matchreferat på TFK's hemsidahttp://www.tfk.nu/Ett klart lyft jämfört med Tun matchen garbbar. Idag var ni MYCKET BRA och kämpade förnämligt.
Tjena!Nu har vårens nyheter börjat droppa in och butiken är fylld av nya t-shirt, hoods, byxor, väskor m.m från Quiksilver, Billabong, O'neill, Independent och Santa Cruz...ha de gott och vi ses i shoppen!!!Se hemsida för ett urval.Öppettider:Mån - Fre 15-18Lör 10-14Sön 13-16
Häftigt! Hoppas ni hade en riktigt rolig dag och njöt av segern, den är ni väl värda. (Skäms nästan för att jag inte var där och hejade på :-)Massor av Grattis !!/Elin
Nej 2-2 mot Tun var la ingen höjdare med tanke på att vi spelar i en högre division, men samtidigt spelade Tun överraskande bra fotboll. Vi får dock vara nöjda med att inga allvarliga skador uppstod i laget då de flesta Tunspelare är så där äckligt "bonn-hårda" i kroppen. De spelar inte direkt fult men varenda jävla närkamp så får en veta att man lever. Haha, jo Rudde hade trivts som fisken i vattnet:-)
det har jag inte blivit kallad sen hitler gick i kortbyxor!
2-2 mot Tun är väll inget ni är nöjda mä elle?En sådan här match mot ett lag som Tun skulle ju ingen annan än Marcus "Vinnie Jones råskinnet" Rudolfsson spela med sin engelska spelstil det hade jag betalat höga summor för att se att se HEHE!D du RUDDE
härligt tjejer det var kul att hör bra jobbat. det är kul att vi har så bra flick lag.
Säsongen har ju inte kommit igång än så då blir det tunt på hemsidan. Har du eller någon annan något att komma med så tar jag gärna emot den informationen och lägger ut den på hemsidan. Allt material mailas till: Ju fler som hjälps åt ju bättre hemsida får vi!
Ska bli kul å möta Tun på konstgräset. Är ju en match som vi såklart ska vinna enkelt. Samtidigt är det med lite rädsla man går in mot Tun då man vet att de med all rätt har ett rykte om sig att vara hårdnackade å man vill ju gärna ha bena i behåll efter avslutad match.
@lsif_dam
@lsif_herr