Hoppa till sidans innehåll

Resultat juli


10-jul Hallands 3-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 29.20 25.04 10 52
10-jul Eskiltuna Weekend 09 etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 40.10 34.36 2 4 S
Joel Vidfelt H14 33.13 18.15 9 17
Martin Vidfelt H16 39.42 24.31 4 11
Tomas Vidfelt H45 41.07 28.12 25 37 B
11-jul Hallands 3-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 42.26 36.30 10 52
11-jul Eskiltuna Weekend 09 etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 76.46 63.17 2 5 S
Martin Vidfelt H16 72.08 36.20 9 11
Tomas Vidfelt H45 86.44 50.38 32 37
Karin Damström Öppen 4 67.18 49.19 9 36
12-jul Hallands 3-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 35.43 30.11 12 52
12-jul Hallands 3-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 107.29 94.22 9
12-jul Eskiltuna Weekend 09 etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 92.18 68.29 2 3 B
Joel Vidfelt H14 72.19 35.18 12 15
Martin Vidfelt H16 59.24 39.46 7 11
Tomas Vidfelt H45 57.52 44.15 19 36 S
Karin Damström Öppen 4 57.35 44.35 6 32 B
12-jul Eskiltuna Weekend 09 totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 209.14 166.22 2
Martin Vidfelt H16 171.14 100.37 6
Tomas Vidfelt H45 185.43 124.24 28
19-jul 5-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 50.48 36.24 37 98 S
Max Lindkvist H75 59.23 66
Rolf Helmersson H65K 54.33 32.54 54 140
Anders Holmberg H55K 61.54 36.55 93 111
Klas Thybeck H50K 43.48 35.35 25 184 S
Tomas Vidfelt H45 54.38 35.45 103 218
Patrik Thybeck H45K 39.14 30.19 35 209 S
Mats Ericsson H45M 90.01 38.38 81 104
Johannes Ericsson H18 85.31 41.37 99 107
Ola Lindgren H17-20 84.15 42.45 34 39
Martin Vidfelt H15 47.52 29.06 71 163
Jakob Ericsson H15 63.47 125
Joel Vidfelt H13 45.02 25.31 74 157
Gun Helmersson D75 49.29 46.47 2 27 G
Asta Sjöberg D70 39.59 39.59 1 66 G
Annika Brodin D45 43.36 34.33 24 117 S
Anette Ericsson D45M 71.22 36.24 76 106
Ulrica Vidfelt D35M 64.18 37.58 50 75
Sofia Carlsson D21M 62.14 48.13 20 64 B
Hanna Hellsing D15 33.24 31.27 5 166
Malin Lindgren U3 55.04 27.45 48 83
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
20-jul 5-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 53.51 35.12 48 96 B
Max Lindkvist H75 91.12 88
Rolf Helmersson H65K 51.06 34.16 65 140 B
Anders Holmberg H55K 75.48 38.25 96 108
Klas Thybeck H50K 50.13 36.56 59 182 S
Tomas Vidfelt H45 63.33 41.55 88 211
Patrik Thybeck H45K 56.50 33.03 111 201
Mats Ericsson H45M 89.13 47.05 76 103
Johannes Ericsson H18 84.25 55.15 69 106
Ola Lindgren H17-20 94.18 41.44 33 39
Martin Vidfelt H15 54.14 31.58 76 161
Jakob Ericsson H15 83.16 141
Joel Vidfelt H13 49.44 21.19 122 157
Gun Helmersson D75 44.13 27.26 9 27
Asta Sjöberg D70 36.34 35.08 5 64 G
Annika Brodin D45 44.02 30.03 25 118 B
Anette Ericsson D45M 67.30 32.04 95 105
Ulrica Vidfelt D35M 61.53 38.23 57 75
Sofia Carlsson D21M 51.43 46.13 8 62 S
Hanna Hellsing D15 38.23 32.35 22 167
Malin Lindgren U3 50.34 22.46 63 82
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
21-jul 5-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 58.34 39.51 24 93 B
Max Lindkvist H75 78.50 70
Rolf Helmersson H65K 47.16 27.31 92 140
Anders Holmberg H55K 63.42 35.31 84 106
Klas Thybeck H50K 43.15 32.12 45 183 S
Tomas Vidfelt H45 65.58 38.04 124 210
Patrik Thybeck H45K 42.00 32.25 53 197 S
Mats Ericsson H45M 96.11 35.36 98 100
Johannes Ericsson H18 78.41 50.05 87 101 B
Ola Lindgren H17-20 75.34 43.29 29 38
Jakob Ericsson H15 64.31 33.46 111 162
Martin Vidfelt H15 78.20 145
Joel Vidfelt H13 56.45 23.19 122 157
Gun Helmersson D75 50.25 35.02 8 27 S
Asta Sjöberg D70 42.25 38.19 4 64 G
Annika Brodin D45 49.35 30.19 49 114
Anette Ericsson D45M 54.11 31.11 61 103
Ulrica Vidfelt D35M 61.33 35.38 61 75
Sofia Carlsson D21M 48.56 45.04 8 62 S
Hanna Hellsing D15 36.43 32.26 6 165
Malin Lindgren U3 42.27 20.10 54 80
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
23-jul 5-dagars etapp 4
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 31.26 21.58 42 94 B
Max Lindkvist H75 52.46 87
Rolf Helmersson H65K 23.32 17.00 24 141 S
Anders Holmberg H55K 44.46 25.16 92 108
Klas Thybeck H50K 28.08 24.05 31 183 S
Tomas Vidfelt H45 40.25 22.11 149 209
Patrik Thybeck H45K 28.54 24.07 28 198 S
Mats Ericsson H45M 37.36 18.47 67 103
Johannes Ericsson H18 43.54 27.39 74 105 B
Ola Lindgren H17-20 76.34 26.46 38 38
Jakob Ericsson H15 34.54 21.03 117 163
Martin Vidfelt H15 36.57 127
Joel Vidfelt H13 37.12 20.02 82 154
Gun Helmersson D75 33.07 26.20 7 28 S
Asta Sjöberg D70 27.21 27.21 1 62 G
Annika Brodin D45 30.06 22.47 28 116 S
Anette Ericsson D45M 49.41 25.09 83 105
Ulrica Vidfelt D35M 55.10 25.50 64 72
Sofia Carlsson D21M 31.10 29.04 6 64 S
Hanna Hellsing D15 27.30 23.29 29 161
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
24-jul 5-dagars etapp 5
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 33.16 26.21 15 88
Max Lindkvist H75 57.24 78
Rolf Helmersson H65K 45.13 31.47 60 136
Anders Holmberg H55K 61.06 34.32 87 104
Klas Thybeck H50K 36.19 31.31 23 181
Tomas Vidfelt H45 59.18 36.23 125 208
Patrik Thybeck H45K 42.21 34.39 37 188
Mats Ericsson H45M 64.38 35.37 63 102
Johannes Ericsson H18 79.00 42.21 92 100
Ola Lindgren H17-20 138.51 45.07 36 37
Martin Vidfelt H15 45.11 32.28 77 162
Jakob Ericsson H15 57.25 139
Joel Vidfelt H13 42.23 23.38 103 142
Gun Helmersson D75 36.48 31.30 6 27
Asta Sjöberg D70 27.26 25.05 3 58
Annika Brodin D45 37.13 31.03 19 112
Anette Ericsson D45M 50.42 34.31 43 104
Ulrica Vidfelt D35M 67.43 38.31 60 72
Sofia Carlsson D21M 58.03 44.14 24 63
Hanna Hellsing D15 35.28 31.09 22 156
Malin Lindgren U3 41.40 19.49 62 81
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
24-jul 5-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac
Claes Sjöberg H75 227.55 172.06 26
Max Lindkvist H75 339.35 172.06 74
Rolf Helmersson H65K 221.40 146.27 59
Anders Holmberg H55K 307.16 175.40 84
Klas Thybeck H50K 201.43 166.12 33
Tomas Vidfelt H45 283.52 177.30 102
Patrik Thybeck H45K 209.19 162.34 49
Mats Ericsson H45M 377.39 176.12 75
Johannes Ericsson H18 371.31 230.33 82
Ola Lindgren H17-20 469.32 213.02 35
Martin Vidfelt H15 262.34 155.18 101
Jakob Ericsson H15 303.53 155.18 122
Joel Vidfelt H13 231.06 113.49 95
Gun Helmersson D75 214.02 175.47 4
Asta Sjöberg D70 173.45 168.45 2
Annika Brodin D45 204.32 159.43 29
Anette Ericsson D45M 293.26 163.36 72
Ulrica Vidfelt D35M 310.37 183.02 59
Sofia Carlsson D21M 252.06 225.52 9
Hanna Hellsing D15 171.28 161.56 11
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
29-jul Gränsjakten etapp 1 , medel
Klass Tid S-tid Plac
Tomas Vidfelt H45 38.27 27.23 16 25 S
Martin Vidfelt H16 43.01 24.10 13 14
Joel Vidfelt H14 46.10 26.05 12 17
Ulrica Vidfelt Öppen 2 46.51 46.51 1 18 B
30-jul Gränsjakten E2 , lång
Klass Tid S-tid Plac
Tomas Vidfelt H45 60.34 48.08 12 25
30-jul Gränsjakten totalt
Klass Tid S-tid Plac
Tomas Vidfelt H45 99.01 76.56 15
Uppdaterad: 01 SEP 2009 10:56 Skribent: Roland Nord

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@lindebygdensok....

Se all info

linde_4f.jpg

LIBO

Ingen fotobeskrivning tillgänglig.

lf2.jpg