Hoppa till sidans innehåll

Resultat maj-juni


01-maj Silverjakten Lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Gun Helmersson D75 49.17 49.17 1 3 G
Anders Holmberg H55 75.00 41.01 22 23
Rolf Helmersson H65 59.30 35.18 30 32
01-maj Tisarträffen Kort
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D14 29.34 29.34 1 8
Sofia Carlsson D21 52.01 31.39 24 25
Ulrica Vidfelt D35M 46.23 40.00 4 7 S
Anna-Maria Backryd D45 27.53 27.53 1 12 G
Annika Brodin D45 36.37 6 S
Asta Sjöberg D65 31.31 31.31 1 10 G
Joel Vidfelt H14 54.43 22.59 13 17
Ola Lindgren H18 72.34 29.27 7 7
Tomas L Karlsson H21 51.12 30.06 16 19
Tomas Vidfelt H45 38.11 34.36 3 16 G
Henrik Hallor H45 40.14 4 S
Patrik Thybeck H45 40.46 6 S
Klas Thybeck H50 28.47 23.41 4 11 G
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
Malin Lindgren U2 22.47 15.43 4 6
Erik Karlsson Öppen 1 31.08 16.49 6 10
02-maj Tisarträffen Lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Anna-Maria Backryd D45 44.09 44.09 1 11 G
Annika Brodin D45 49.56 2 G
Asta Sjöberg D65 42.35 42.35 1 11 G
Joel Vidfelt H14 74.43 35.29 9 10
Ola Lindgren H18 163.18 48.12 8 8
Tomas L Karlsson H35 81.03 58.48 5 6 S
Tomas Vidfelt H45 56.49 49.27 6 19 S
Patrik Thybeck H45 60.52 9 S
Henrik Hallor H45 69.19 15 S
03-maj Zinkgruvemedeln
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D14 56.49 37.18 5 8
Anna-Maria Backryd D45 30.36 30.36 1 7 G
Joel Vidfelt H14 44.43 27.18 6 10
Martin Vidfelt H16 65.44 37.27 5 8
Henrik Hallor H45 46.49 36.44 6 13 S
Tomas Vidfelt H45 49.02 7 S
Mats Ericsson H45 65.55 12
Klas Thybeck H50 37.22 37.22 1 10 G
Anders Holmberg H55 64.47 31.00 28 28
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
Simon Björklund U2 32.41 32.41 1 2
Ulrica Vidfelt Öppen 4 54.32 40.45 7 23
16-maj Närkedubbeln Medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 29.36 29.36 1 20
Erika Wallberg D16 75.01 29.36 19 20
Anna-Maria Backryd D45 27.08 27.08 1 25 G
Annika Brodin D45 32.25 7 S
Gun Helmersson D75 44.11 44.11 1 4 G
Jelrik Hupkes H12 62.12 17.08 30 31
Joel Vidfelt H14 50.22 26.18 20 30
Martin Vidfelt H16 48.01 29.44 26 41
Ola Lindgren H18 60.44 40.07 4 4 B
Henrik Hallor H45 45.11 31.44 18 32 B
Tomas Vidfelt H45 53.13 24
Mats Ericsson H45 75.57 30
Klas Thybeck H50 36.59 28.52 8 32 S
Anders Holmberg H55 60.12 27.39 40 44
Rolf Helmersson H65 39.25 30.16 16 57 S
Claes Sjöberg H75 41.22 5 S
Max Lindkvist H75 63.47 31.24 14 15
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
Erik Kling U2 24.21 21.00 2 28
Valter Prosper U4 33.38 33.38 1 4
Jonas Kling Öppen 4 39.51 38.54 2 46 B
17-maj Närkedubbeln Lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 48.43 38.10 7 22
Ulrica Vidfelt D35M 65.01 54.11 4 5 S
Annika Brodin D45 37.30 35.45 4 22 G
Anette Ericsson D45M 74.38 65.04 2 3 S
Asta Sjöberg D70 34.39 34.39 1 8 G
Joel Vidfelt H14 68.17 34.09 28 33
Martin Vidfelt H16 44.51 31.02 15 40
Tomas Vidfelt H45 59.15 43.49 14 29 S
Mats Ericsson H45 126.06 27
Klas Thybeck H50 61.14 46.37 15 35 S
Claes Sjöberg H75 36.30 32.49 4 11 G
Karin Damström Öppen 4 54.41 36.45 22 42
21-maj MYC Lång Evertsberg
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 45.09 38.05 5 11 S
Rolf Helmersson H65 53.55 39.13 39 46 S
Anders Holmberg H55 78.26 41.21 40 44
Klas Thybeck H50 49.33 34.01 21 44 B
Tomas Vidfelt H45 56.41 40.45 47 87 S
Patrik Thybeck H45 58.06 49 B
Martin Vidfelt H16 95.12 36.32 77 86
Joel Vidfelt H14 69.18 26.20 68 81
Asta Sjöberg D70 35.00 33.52 2 11 G
Ulrica Vidfelt D35M 63.01 42.43 16 24 B
Sofia Carlsson D21 83.45 51.45 15 16
22-maj MYC Sprint IFK Moras OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 19.13 16.32 6 6 S
Rolf Helmersson H65 23.06 14.22 16 21
Anders Holmberg H55 24.02 13.13 21 22
Klas Thybeck H50 15.51 12.14 12 30 S
Patrik Thybeck H45 16.53 13.39 22 55 S
Asta Sjöberg D70 22.15 20.03 2 5 G
Sofia Carlsson D21 22.14 15.30 25 30 S
23-maj MYC Medel Vika IFK Moras OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 31.01 24.26 6 14 S
Rolf Helmersson H65 33.22 22.41 24 49 B
Anders Holmberg H55 52.30 22.39 45 49
Klas Thybeck H50 33.30 24.06 24 49 S
Tomas Vidfelt H45 36.37 25.15 40 85 S
Patrik Thybeck H45 41.37 59
Joel Vidfelt H14 67.29 25.20 75 93
Gun Helmersson D75 53.36 32.12 5 8
Asta Sjöberg D70 27.19 27.19 1 13 G
Sofia Carlsson D21 46.40 39.10 8 19 S
Ulrica Vidfelt Öppen 4 54.31 36.02 23 48
30-maj Sprint-DM
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 13.57 12.37 2 5
Ulrica Vidfelt D35 27.11 17.47 5 6
Asta Sjöberg D65 12.01 10.57 2 3
Joel Vidfelt H14 23.48 14.09 9 9
Martin Vidfelt H16 16.34 14.11 3 8
Klas Thybeck H50 17.11 17.11 1 7
Rolf Helmersson H65 13.38 11.13 3 4
Claes Sjöberg H70 16.04 13.22 4 5
31-maj ÖLOF:s Parktour 1 
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Jelrik Hypkes H12 30.26 12.28 7 8
Joel Vidfelt H14 18.42 11.31 7 12
Johan Håkansson H14 27.27 12
Martin Vidfelt H16 13.55 13.04 2 3
Hanna Hellsing D16 15.29 14.29 3 5
Erika Wallberg D16 20.24 4
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
Hilding Anger Axelsson Inskolning Godkänd
04-jun ÖLOF:s Parktour 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 14.35 14.12 2 5
Erik Kling H10 31.40 9.08 6 7
Andreas Kemhagen H12 37.47 12.55 9 11
Joel Vidfelt H14 19.09 11.44 10 12
Wouter Prosber H16 14.44 12.29 4 5
Martin Vidfelt H16 16.48 5
Isak Vidfelt U1 19.00 11.57 11 14
Tomas Vidfelt Öppen 16 14.34 11.04 5 8
06-jun Ösa-träffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 27.17 22.55 2 8 S
Asta Sjöberg D70 28.19 28.19 1 8 G
07-jun Ösa-träffen, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 61.25 40.26 5 7 B
Asta Sjöberg D70 43.24 43.24 1 9 G
07-jun Sommarlandssprinten
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Vidfelt H45 19.40 12.39 38 72
Ola Lindgren H20 34.21 19.53 6 8
Joel Vidfelt H14 27.45 18.44 26 41
Johan Håkansson H14 28.35 28
Jelrik Hupkes H12 53.44 13.03 63 73
Simon Björklund H10 39.01 9.45 72 84
Joel Magnusson H10 43.06 75
Annika Brodin D45 20.49 15.47 13 43
Ulrica Vidfelt D35 34.43 18.01 16 22
Erika Wallberg D16 28.40 19.37 11 17
Linnéa Magnusson D11 36.17 9.22 61 67
Isak Vidfelt U1 19.15 9.46 39 141
Hanna Hellsing X-tra D16 22.09 18.31 5 68
Johannes Ericsson X-tra H18 25.33 15.42 29 47
Alexander Oskarsson X-tra H18 27.12 34
Jakob Ericsson X-tra H16 31.03 16.22 42 72
Wouter Prosber X-tra H16 32.09 44
Mats-Erik Björklund Öppen 5 33.56 15.45 124 155
Susanne Hellsing Öppen 5 35.13 129
14-jun ÖLOF:s Parktour 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Martin Vidfelt H16 29.55 22.00 3 6
Joel Vidfelt H14 35.56 22.40 5 13
Hanna Hellsing D16 27.11 24.56 2 6
Isak Vidfelt U1 19.02 12.47 7 12
17-jun ÖLOF:s Parktour 4
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Isak Vidfelt Inskolning Godkänd
Martin Vidfelt H16 21.16 17.13 4 5
Hanna Hellsing D16 21.46 21.19 3 6
26-jun 3+3 Sprint 09
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 13.53 13.32 2 5
Annika Brodin D45 16.51 14.17 5 10
Asta Sjöberg D70 12.28 12.28 1 9
Joel Vidfelt H14 21.14 11.55 18 20
Martin Vidfelt H16 17.34 12.44 4 9
Klas Thybeck H50 17.17 14.35 2 8
Claes Sjöberg H75 19.31 17.19 3 6
27-jun 3+3 Långdistans 09
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 39.24 32.59 2 5
Ulrica Vidfelt D35M 69.09 52.32 3 4 B
Annika Brodin D45 41.37 36.51 4 18 S
Ethel Nord D65 55.24 36.55 10 20 B
Gun Helmersson D75 71.25 71.25 1 4 G
Joel Vidfelt H14 55.37 26.07 19 21
Martin Vidfelt H16 45.13 30.02 4 7
Tomas Vidfelt H45 54.23 39.33 7 19 S
Klas Thybeck H50 49.50 39.44 9 16 S
Anders Holmberg H55 82.42 33.43 17 19
Rolf Helmersson H65 61.26 38.34 21 36
Claes Sjöberg H75 43.35 37.55 4 15 S
28-jun 3+3 Medeldistans 09
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 34.35 28.57 2 4
Ulrica Vidfelt D35M 34.20 28.00 5 6 S
Annika Brodin D45 51.33 33.24 10 17
Ethel Nord D65 44.28 23.51 18 19
Asta Sjöberg D70 25.21 25.21 1 10 G
Gun Helmersson D75 37.26 37.26 1 3 G
Joel Vidfelt H14 47.35 21.42 20 21
Tomas Vidfelt H45 42.23 28.54 13 19 B
Klas Thybeck H50 49.15 30.51 11 15
Rolf Helmersson H65 30.16 18.41 25 30
Roland Nord Öppen 7 54.50 24.26 16 19
Uppdaterad: 07 JUL 2009 19:31 Skribent: Roland Nord

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@lindebygdensok....

Se all info

linde_4f.jpg

LIBO

Ingen fotobeskrivning tillgänglig.

lf2.jpg