Hoppa till sidans innehåll

Hösttävlingar


08-aug Eskilstunaorienteringen
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 27.11 23.21 3 5
13-aug OL-rounden, natt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Anna-Maria Backryd D45 37.44 37.44 1 12 G
Annika Brodin D45 40.58 3 G
Joel Vidfelt H14 32.05 16.58 9 9
Martin Vidfelt H16 53.02 37.58 7 7
Henrik Hallor H45 65.16 55.02 5 11 S
Tomas Vidfelt H45 67.56 7 S
Ulrica Vidfelt Öppen 2 17.44 16.26 2 11 B
Isak Vidfelt Öppen 2 17.55 3
14-aug OL-rounden, lång (SvM)
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 70.39 60.23 3 6 S
Anna-Maria Backryd D45 44.32 41.35 2 26 G
Annika Brodin D45 47.47 4 S
Elisabet Hansson D45M 70.44 68.24 2 4 S
Asta Sjöberg D70 41.05 41.05 1 6 G
Gun Helmersson D75 49.07 49.07 1 1
Isak Vidfelt H10 45.20 14.16 16 18
Joel Vidfelt H14 56.47 21.35 31 33
Martin Vidfelt H16 79.16 38.29 10 11
Tomas Karlsson H35 88.36 69.32 6 11 S
Henrik Hallor H45 79.50 50.42 20 33
Bengt Visén H45M 80.53 52.20 2 3
Klas Thybeck H50 74.24 48.58 22 31
Anders Holmberg H55 93.23 45.11 33 34
Rolf Helmersson H65 74.45 44.24 25 33
Karin Damström Öppen 4 45.07 34.47 4 21 B
15-aug OL-rounden, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D40 53.26 32.04 10 10
Annika Brodin D45 36.36 27.13 11 18 S
Anette Ericsson D50 41.43 25.38 8 11
Asta Sjöberg D70 30.21 30.21 1 2 G
Gun Helmersson D75 40.43 40.43 1 1
Isak Vidfelt H10 94.21 16.14 15 15
Martin Vidfelt H16 37.20 25.40 6 10
Jakob Ericsson H16 46.38 9
Johannes Ericsson H20 76.56 35.55 3 3
Tomas Karlsson H35 43.38 40.52 3 7 G
Tomas Vidfelt H45 38.09 30.23 8 19 S
Klas Thybeck H50 37.04 28.29 11 22 S
Mats Ericsson H50 67.27 22
Anders Holmberg H55 66.52 29.53 20 21
Rolf Helmersson H65 38.46 25.53 17 24 B
Max Lindkvist H75 48.17 26.55 4 5
15-aug Lesjöfors MIX-en
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord D65 43.24 43.24 1 3 G
Roland Nord H65 56.23 39.13 11 19 B
21-aug Barkenträffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 41.51 40.28 3 5 S
Isak Vidfelt H10 22.31 11.14 8 9
Joel Vidfelt H14 49.37 22.13 9 9
Martin Vidfelt H16 39.05 28.36 5 6
Tomas Vidfelt H45 34.37 29.26 10 18 S
21-aug Golden Weekend, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 26.32 26.22 2 13
Ethel Nord D65 26.50 25.20 2 9 G
Asta Sjöberg D70 24.00 24.00 1 1
Gun Helmersson D75 33.40 33.40 1 4 G
Jakob Ericsson H16 41.06 20.50 5 6
Johannes Ericsson H20 44.41 44.41 1 1
Klas Thybeck H50 28.43 21.22 8 15 S
Mats Ericsson H50 47.29 14
Roland Nord H65 29.53 20.38 9 18 S
Rolf Helmersson H65 33.58 14
22-aug Barken träffen, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 56.34 50.17 3 5 S
Isak Vidfelt H10 34.36 17.28 6 6
Joel Vidfelt H14 81.19 29.19 11 12
Martin Vidfelt H16 86.16 44.33 7 7
22-aug Golden Weekend, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 36.02 36.02 1 11
Ethel Nord D65 48.39 40.15 3 10 S
Asta Sjöberg D70 40.39 40.39 1 3 G
Mats Ericsson H50 104.45 38.48 18 18
Roland Karlsson H55 56.38 42.57 8 17 S
Kent Karlsson H55 68.55 42.57 14 17
Roland Nord H65 48.44 37.14 3 18 S
29-aug Västervåla Möte, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Karlsson H35 63.50 63.50 1 2 G
Klas Thybeck H50 52.11 39.19 7 10 S
Anders Holmberg H55 78.54 37.27 12 13
Rolf Helmersson H65 56.34 36.16 13 16
Asta Sjöberg D70 30.32 30.32 1 6 G
Gun Helmersson D75 47.48 47.48 1 2 G
04-sep Veteran-RM, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Anna-Maria Backryd D45 31.25 31.25 1 9 G
Annika Brodin D50 37.43 29.51 6 19 S
Asta Sjöberg D70 41.33 37.29 4 16 G
Gun Helmersson D75 50.10 35.50 10 14 S
Anders Holmberg H55 64.09 30.40 34 35
Rolf Helmersson H65 53.08 28.55 58 66
05-sep Veteran-RM, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Anna-Maria Backryd D45 36.25 36.25 1 9 G
Annika Brodin D50 41.12 34.27 6 18 S
Asta Sjöberg D70 32.21 32.21 1 17 G
Gun Helmersson D75 46.27 37.48 7 14 S
Tomas Vidfelt H45 58.32 41.57 14 17 S
Anders Holmberg H55 105.19 46.39 30 30
Rolf Helmersson H65 70.51 33.50 62 66
05-sep Malmiafejden, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Karlsson H35 60.15 37.50 8 9
05-sep Korpen
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Sofia Carlsson D21 44.30 33.54 4 9 S
Karin Damström D45 56.42 34.39 5 5
Isak Vidfelt H10 132.42 21.39 10 10
Joel Vidfelt H14 79.05 26.17 13 13
Jakob Ericsson H16 58.50 38.05 5 6
Martin Vidfelt H16 76.45 6
Patrik Thybeck H45 57.30 48.04 4 7 S
Henrik Hallor H45 57.36 5 S
Klas Thybeck H50 46.09 41.02 4 13 S
Mats Ericsson H50 77.02 10
Bengt Visén H50 85.43 12
Roland Karlsson H55 49.38 34.35 5 8 B
Kent Karlsson H55 55.15 7
Claes Sjöberg Öppen 1 64.56 31.15 11 11
07-sep Nattugglan
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Vidfelt Bana 2 37.43 35.24 2 24 B
Hans Helmersson Bana 2 43.44 13 B
Henrik Hallor Bana 2 51.03 21
Anna-Maria Backryd Bana 3 31.18 31.18 1 30 B
Hanna Hellsing Bana 3 32.05 3 B
Martin Vidfelt Bana 3 32.28 4 B
Sofia Carlsson Bana 3 36.11 12 B
Annika Brodin Bana 3 36.54 16 B
Ulrica Vidfelt Bana 4 38.34 33.51 3 6 B
Joel Vidfelt Bana 4 67.17 6
10-sep Natt-DM
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 36.52 36.52 1 5
18-sep DM medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 30.17 30.17 1 6
Evelina Sjödin U2 43.07 22.50 3 4
Rasmus Sjödin U2 46.55 4
19-sep DM lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Isak Vidfelt H10 39.25 23.28 3 3
Hanna Hellsing D16 42.33 42.33 1 4
Rasmus Sjödin U2 38.24 36.07 2 4
Evelina Sjödin U2 52.38 3
03-okt Dag-KM
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Anna-Maria Backryd D21 39.25 39.25 1 7
Annika Brodin D21 43.59 2
Sofia Carlsson D21 49.48 3
Monica Lindkvist D21 54.20 4
Ulrica Vidfelt D21 64.34 5
Susanne Hellsing D21 66..31 6
Karin Damström D21 73.29 7
Asta Sjöberg D65 42.53 42.53 1 2
Ethel Nord D65 50.33 2
Gun Helmersson D75 55.42 55.42 1 2
Tomas L Karlsson H21 63.21 63.21 1 2
Martin Vidfelt H21 66.12 2
Tomas Vidfelt H45 55.03 55.03 1 3
Patrik Thybeck H45 57.45 2
Henrik Hallor H45 63.48 3
Klas Thybeck H50 47.04 47.04 1 3
Eddie Israelsson H50 55.25 2
Bengt Visén H50 79.45 3
Roland Karlsson H55 58.02 58.02 1 2
Kent Karlsson H55 64.36 2
Rolf Helmersson H60 68.51 68.51 1 3
Kjell Jansson H60 76.00 2
Lars-Ivan Carlsson H60 88.18 3
Per Thybeck H75 73.04 73.04 1 2
Max Lindkvist H75 81.26 2
17-okt Älgfritt, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Asta Sjöberg D70 35.43 35.43 1 3 G
Gun Helmersson D75 52.57 43.45 2 4 S
Klas Thybeck H50 29.40 24.08 8 15 S
Anders Holmberg H55 52.59 29.13 15 16
Rolf Helmersson H65 35.19 24.13 17 23 B
23-okt Köpingsträffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Martin Vidfelt H16 31.28 25.05 7 9
Joel Vidfelt H14 45.41 15.57 13 14
Anna-Maria Backryd D45 20.15 19.16 3 16 G
Tomas Vidfelt H45 33.38 25.34 11 36 S
Patrik Thybeck H45 34.37 17 S
Henrik Hallor H45 34.49 18 S
Annika Brodin D50 22.23 21.53 2 8 G
Bengt Visén H50 47.51 21.52 26 26
Asta Sjöberg D65 26.47 21.47 5 14 S
Sofia Carlsson Öppen 7 33.59 25.10 6 20 B
23-okt Helg utan älg E1, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord D65 36.15 24.13 7 13 B
Tomas Karlsson H35 36.29 30.08 4 11 S
Klas Thybeck H50 29.23 28.51 4 27 G
Anders Holmberg H55 46.01 23.48 21 24
Rolf Helmersson H65 32.05 22.46 14 32 S
Roland Nord H65 44.16 28
Kjell Jansson Öppen 4 46.00 22.47 19 32
24-okt Helg utan älg E2, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord D65 49.22 42.13 4 13 S
Tomas Karlsson H35 76.37 52.33 10 12 B
Klas Thybeck H50 39.17 32.01 11 26 S
Anders Holmberg H55 64.24 29.34 22 23
Roland Nord H65 40.43 35.48 3 31 S
Rolf Helmersson H65 49.51 20 S
Kjell Jansson Öppen 4 69.15 36.01 13 15
24-okt Helg utan älg, totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord D65 85.37 66.26 5 16
Tomas Karlsson H35 113.06 92.03 7 12
Klas Thybeck H50 68.40 61.19 3 26
Anders Holmberg H55 110.25 54.22 20 23
Rolf Helmersson H65 81.56 63.39 15 31
Roland Nord H65 84.59 20
30-okt Bornholm Höst-Open etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 44.59 41.36 7 14
Roland Nord H65 37.13 28.17 21 48
Rolf Helmersson H65 44.05 38
31-okt Bornholm Höst-Open etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 43.23 39.21 3 13
Roland Nord H65 36.58 31.09 11 46
Rolf Helmersson H65 45.40 31
31-okt Bornholm Höst-Open totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 1.28.22 1.25.48 6 14
Roland Nord H65 1.14.11 59.30 12 48
Rolf Helmersson H65 1.29.45 35
31-okt Oktoberracet, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Asta Sjöberg D70 25.45 25.45 1 7 G
Claes Sjöberg H75 50.27 25.33 22 27
Uppdaterad: 01 NOV 2010 10:32 Skribent: Roland Nord

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@lindebygdensok....

Se all info

linde_4f.jpg

LIBO

Ingen fotobeskrivning tillgänglig.

lf2.jpg