Hoppa till sidans innehåll

Sommartävlingar


27-jun Idre Fjäll-OL
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 75.09 51.04 4 8 B
Annika Brodin D45 53.54 44.23 6 9 S
Tomas Vidfelt H45 60.38 52.48 7 13 S
28-jun Fjällsprinten
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Annika Brodin D45 19.39 13.15 8 12
Joel Vidfelt H14 24.16 11.22 17 20
Martin Vidfelt H16 19.55 18.03 5 6
Ola Lindgren H18 43.22 17.29 8 8
Tomas Vidfelt H45 16.54 14.58 8 18
29-jun Idre 3-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 80.57 53.24 6 8
Annika Brodin D50 41.07 39.52 2 13 G
Joel Vidfelt H14 63.19 30.34 13 21
Martin Vidfelt H16 86.40 50.47 10 10
Tomas Vidfelt H45 72.44 48.07 14 28 B
Isak Vidfelt U2 45.21 21.43 10 11
30-jun Idre 3-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 58.32 28.33 7 8
Annika Brodin D50 28.29 24.52 4 12 S
Joel Vidfelt H14 72.01 21.47 18 21
Martin Vidfelt H16 43.48 28.15 9 10
Tomas Vidfelt H45 39.25 26.47 19 28 B
Isak Vidfelt U2 25.33 16.26 8 11
01-jul Idre 3-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 89.12 50.01 6 8
Annika Brodin D50 52.59 51.33 2 12
Joel Vidfelt H14 70.06 26.41 18 20
Tomas Vidfelt H45 71.48 60.47 4 27
Isak Vidfelt U2 34.29 16.47 12 13
01-jul Idre 3-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 228.41 136.34 6
Annika Brodin D50 122.35 122.35 1
Joel Vidfelt H14 205.26 79.02 15
Tomas Vidfelt H45 183.57 138.08 11
Isak Vidfelt U2 105.23 57.33 9
02-jul Sälens 3+3 sprint
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Annika Brodin D45 18.57 17.23 3 18
Ethel Nord D65 25.34 15.21 12 16
Asta Sjöberg D70 18.00 18.00 1 8
Joel Vidfelt H14 19.59 9.46 23 25
Martin Vidfelt H16 19.41 15.04 9 17
Ola Lindgren H18 31.13 13.54 16 18
Tomas Vidfelt H45 18.37 16.04 10 29
Roland Nord H65 16.45 14.01 11 29
03-jul Sälens 3+3 lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 65.23 54.04 4 7 S
Annika Brodin D45 43.34 32.50 11 23 S
Ethel Nord D65 38.04 30.27 3 22 S
Asta Sjöberg D70 33.58 28.58 4 9 S
Joel Vidfelt H14 74.59 27.19 19 19
Martin Vidfelt H16 57.13 38.08 13 17
Tomas Vidfelt H45 45.31 40.10 7 33 S
Roland Nord H65 49.54 34.30 19 38 B
Isak Vidfelt U2 23.13 17.46 6 8
04-jul Sälens 3+3 medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Annika Brodin D45 31.36 23.34 9 20 S
Ethel Nord D65 32.44 22.35 7 20 S
Asta Sjöberg D70 25.53 22.55 3 9 G
Martin Vidfelt H16 36.41 26.36 13 25
Ola Lindgren H18 61.51 40.51 4 4 B
Tomas Vidfelt H45 27.47 23.52 7 30 S
Roland Nord H65 29.30 24.32 15 31 S
Isak Vidfelt U2 29.23 20.44 7 8
09-jul Eskiltuna Weekend etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 39.35 39.35 1 7 S
Asta Sjöberg D70 28.26 28.26 1 15 G
Martin Vidfelt H16 31.34 22.52 17 25 S
10-jul Eskiltuna Weekend etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 55.39 53.31 2 7 S
Asta Sjöberg D70 38.05 35.22 3 14 G
Tomas Vidfelt H45 67.21 45.43 21 31 B
Meriem Khechini ÖppEn 2 82.59 29.26 23 24
Karin Damström ÖppEn 4 57.04 36.40 10 27
Hanna Hellsing ÖppEn 8 61.28 44.12 15 36
Annika Brodin ÖppEn 8 66.50 23
10-jul Gotlands 2-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 51.25 40.00 9 28 S
11-jul Gotlands 2-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 52.26 41.14 9 26 S
11-jul Gotlands 2-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 103.51 81.14 9
11-jul Eskiltuna Weekend etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 73.02 51.20 3 5
Asta Sjöberg D70 41.32 39.44 2 14
Martin Vidfelt H16 82.57 37.20 20 22
Tomas Vidfelt H45 63.33 51.08 13 29
Rolf Helmersson ÖppEn 7 52.46 28.20 42 61
Anders Holmberg ÖppEn 7 58.19 46
Annika Brodin ÖppEn 8 70.43 48.01 23 30
Erik Lindgren ÖppEn 9 103.54 58.20 9 10
11-jul Eskiltuna Weekend totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 168.16 155.01 2
Asta Sjöberg D70 108.03 104.09 2
13-jul Gotlands 3-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 33.04 26.01 15 46 S
14-jul Gotlands 3-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 30.44 24.10 9 44 S
15-jul Gotlands 3-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 45.36 32.22 17 41
15-jul Gotlands 3-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 109.24 88.37 12
16-jul Hallands 3-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 33.00 27.24 6 11 S
17-jul Hallands 3-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 43.13 36.44 5 11 S
Tomas Vidfelt H45 44.42 33.06 23 89 S
18-jul Hallands 3-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 40.17 32.28 4 10
Tomas Vidfelt H45 49.31 29.11 71 83
18-jul Hallands 3-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D35M 116.30 98.46 4
22-jul Tour de Värmland, Filipstad
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord Öppen 4 56.55 32.08 9 14
Roland Nord Öppen 5 70.19 40.36 14 14
25-jul 5-dagars etapp 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 39.03 31.56 24 159
Joel Vidfelt H14 63.31 30.06 126 167
Martin Vidfelt H16 59.45 36.20 98 181
Isak Vidfelt U1 26.09 14.13 82 158
Asta Sjöberg Öppen 4 38.35 31.39 8 214 B
Ethel Nord Öppen 4 47.24 50
Mats Ericsson Öppen 4 63.17 134
Klas Thybeck Öppen 8 50.52 33.02 27 186
Filip Danielsson Öppen 10 95.27 65.14 5 11
Johan danielsson Öppen 10 95.31 6
26-jul 5-dagars etapp 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 30.19 24.29 37 162
Martin Vidfelt H16 50.28 23.16 138 179
Isak Vidfelt U1 24.15 11.43 89 157
27-jul 5-dagars etapp 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 55.33 44.53 24 159
Joel Vidfelt H14 75.21 28.36 145 164
Martin Vidfelt H16 135.12 43.08 166 175
Isak Vidfelt U1 22.50 14.08 39 155
29-jul 5-dagars etapp 4
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 45.05 28.29 88 154
Joel Vidfelt H14 54.32 28.48 125 156
Martin Vidfelt H16 48.41 30.55 107 173
Isak Vidfelt U1 20.55 13.17 54 143
Filip Danielsson Öppen 10 100.37 71.50 9 15
Roland Palm Öppen 10 100.47 10
30-jul 5-dagars etapp 5
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 59.05 38.26 94 146
Joel Vidfelt H14 62.35 25.43 131 160
Martin Vidfelt H16 54.51 35.35 99 168
Isak Vidfelt U1 19.02 11.51 37 143
Jenny Alvarsson Öppen 3 74.49 30.05 54 84
Mats Ericsson Öppen 5 74.01 28.28 135 154
30-jul 5-dagars totalt
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 229.05 171.10 43
Martin Vidfelt H16 348.57 175.23 128
Isak Vidfelt U1 113.11 67.09 50
31-jul WMOC Sprint kval
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord W65-1 21.44 12.17 39 62
Asta Sjöberg W70-1 12.34 11.57 2 53
Roland Nord M65-2 17.05 13.12 29 62
01-aug WMOC Sprint final
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord W65-B 16.54 12.51 22 80
Asta Sjöberg W70-A 15.53 13.39 17 60
Roland Nord M65-B 16.02 14.26 23 79
03-aug WMOC Lång kval 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord W65-3 44.05 30.17 23 67
Asta Sjöberg W70-1 37.34 29.49 9 57
Roland Nord M65-3 60.08 38.33 29 69
04-aug WMOC Lång kval 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord W65-3 63.54 31.34 51 67
Asta Sjöberg W70-1 49.11 34.27 21 56
Roland Nord M65-3 54.50 41.34 20 67
06-aug WMOC Lång final
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ethel Nord W65-B 57.01 38.39 24 81
Asta Sjöberg W70-A 39.18 39.18 1 60
Roland Nord M65-B 73.50 45.09 56 80
Uppdaterad: 13 OKT 2010 17:41 Skribent: Roland Nord

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@lindebygdensok....

Se all info

linde_4f.jpg

LIBO

Ingen fotobeskrivning tillgänglig.

lf2.jpg