Hoppa till sidans innehåll

Vårtävlingar


03-apr Vårflåset, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Vidfelt H45 49.59 38.32 9 18 S
Joel Vidfelt H14 94.36 29.59 15 16
Isak Vidfelt U1 22.08 21.46 2 3
Ulrica Vidfelt Öppen 5 52.24 33.57 22 28
04-apr Romeleträffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Vidfelt H45 30.11 23.37 7 21 S
Joel Vidfelt H14 50.00 20.20 8 9
Ulrica Vidfelt D40 38.48 26.11 10 12 B
05-apr Romeleträffen, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Tomas Vidfelt H45 56.27 46.45 14 32 S
Joel Vidfelt H14 69.44 30.51 18 20
Ulrica Vidfelt D40 64.23 37.04 15 17
Isak Vidfelt U1H 25.17 25.17 1 3
17-apr Kolmårdsdubbeln, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D40 55.38 24.37 27 29
Annika Brodin D45 33.08 26.34 7 28 S
Joel Vidfelt H14 44.38 24.49 29 43
Martin Vidfelt H16 42.35 23.26 37 50
Tomas Vidfelt H45 42.43 22.01 46 53
18-apr Enenracet, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Claes Sjöberg H75 23.47 18.29 8 16 S
Asta Sjöberg D70 22.15 22.15 1 8 G
24-apr Letälvsträffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Sofia Carlsson D21 47.20 38.58 6 8 S
Patrik Thybeck H45 33.36 28.27 8 11 S
24-apr Bergslagsträffen, medel
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 31.34 30.46 2 13
Annika Brodin D50 25.34 25.34 1 7 G
Ethel Nord D65 26.40 24.04 2 12 G
Asta Sjöberg D70 24.05 24.05 1 10 G
Gun Helmersson D75 44.21 36.00 4 5 S
Joel Vidfelt H14 70.25 20.35 16 18
Martin Vidfelt H16 36.29 25.59 9 11
Ola Lindgren H18 69.12 37.51 2 2
Tomas Karlsson H35 47.36 37.21 3 5 S
Tomas Vidfelt H45 40.57 28.54 11 17 S
Klas Thybeck H50 32.34 24.38 9 15 S
Anders Holmberg H55 47.53 24.53 16 16
Rolf Helmersson H65 43.06 29.26 17 24 B
Claes Sjöberg H75 37.10 29.59 6 11 S
Isak Vidfelt U1 33.33 27.29 3 8
Eva-Lena Persson Öppen 1 64.38 21.55 9 11
Susanne Karlsson Öppen 1 64.41 10
Ulrica Vidfelt Öppen 4 44.22 36.16 6 37 B
Helena Björzén Öppen 7 43.18 32.18 17 30
25-apr NOK´s Nationella, lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Ulrica Vidfelt D40 82.53 48.20 5 6
Anna-Maria Backryd D45 44.03 44.03 1 10 G
Annika Brodin D45 50.14 4 S
Ethel Nord D65 39.43 37.01 2 11 G
Asta Sjöberg D70 46.36 41.29 2 8 G
Tomas Karlsson H35 76.16 64.47 2 3 S
Tomas Vidfelt H45 56.51 44.54 5 14 S
Henrik Hallor H45 70.43 9
Bengt Visén H50 89.46 51.38 8 9
Claes Sjöberg H75 48.00 43.35 4 7 G
02-maj Silverjakten
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Asta Sjöberg D70 34.09 31.15 4 12 G
Claes Sjöberg H75 35.38 27.07 6 11 S
06-maj Parkserien 1, Hagaby GoIF
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Isak Vidfelt H10 26.44 11.09 7 8
Simon Björklund H10 29.18 8
Johan Håkansson H14 12.52 8.34 10 15
Joel Vidfelt H14 15.40 14
Hanna Hellsing D16 11.23 11.21 2 7
Martin Vidfelt H16 11.07 8.28 8 9
Wouter Prosber Öppen 1 11.27 9.17 5 11
08-maj Tisarträffen
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Sofia Carlsson D21 42.00 27.28 19 22 B
Anna-Maria Backryd D45 24.35 23.09 2 8 G
Annika Brodin D50 27.10 27.10 1 6 G
Asta Sjöberg D70 29.46 29.46 1 6 G
Gun Helmersson D70 45.20 5
Joel Vidfelt H14 57.09 25.21 10 14
Martin Vidfelt H16 40.54 27.44 5 11
Tomas Vidfelt H45 30.29 28.43 3 13 G
Patrik Thybeck H45 31.42 4 G
Henrik Hallor H45 34.10 5 S
Klas Thybeck H50 33.16 25.32 4 10 S
Anders Holmberg H55 47.11 27.42 14 15
Rolf Helmersson H65 38.50 25.26 14 16 B
Claes Sjöberg H75 39.12 24.24 4 5
Isak Vidfelt U1 27.31 25.28 3 9
Ulrica Vidfelt Öppen 4 56.54 47.51 3 11 B
09-maj Tivedsträffen
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 36.58 36.58 1 6
Anna-Maria Backryd D45 46.40 46.40 1 7 G
Annika Brodin D45 54.10 5 S
Ethel Nord D65 40.25 40.25 1 6 G
Simon Björklund H10 59.02 20.54 2 2
Joel Vidfelt H14 63.02 36.00 5 8
Martin Vidfelt H16 58.49 38.09 5 8
Henrik Hallor H45 66.21 52.50 5 9 S
Tomas Vidfelt H45 79.07 7 B
Klas Thybeck H50 71.31 49.14 10 13 B
Roland Nord Öppen 7 32.28 23.39 5 12
09-maj Högberget-Lång
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Asta Sjöberg D70 35.47 35.47 1 10 G
Claes Sjöberg H75 41.41 35..18 5 10 S
13-maj Närkekvartetten tävling 1
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 34.09 31.03 6 74
Sofia Carlsson D21 64.40 46.08 6 11 S
Ulrica Vidfelt D35M 58.10 48.48 8 15 S
Anna-Maria Backryd D45 38.55 38.15 2 43 G
Annika Brodin D45 46.44 38.15 13 43 S
Asta Sjöberg D70 44.26 39.18 4 14 S
Tomas Karlsson H35 80.24 50.13 18 25
Patrik Thybeck H45 56.19 43.21 31 83 S
Tomas Vidfelt H45 60.01 42 S
Henrik Hallor H45 65.42 48 B
Klas Thybeck H50 81.17 49.39 40 55
Bengt Visén H50 135.40 51
Claes Sjöberg H75 48.43 33.51 8 14 B
Isak Vidfelt U2 29.48 23.01 11 32
Roland Nord Öppen 7 72.14 32.05 59 78
14-maj Närkekvartetten tävling 2
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 27.23 22.20 6 79
Ulrica Vidfelt D40 54.11 28.17 43 51
Anna-Maria Backryd D45 23.06 22.21 3 51 G
Annika Brodin D50 21.52 21.52 1 26 G
Joel Vidfelt H14 40.49 22.00 48 81
Martin Vidfelt H16 38.12 21.38 57 86
Wouter Prosber H18 49.18 26.00 15 16
Tomas Karlsson H35 38.02 26.33 12 22 B
Tomas Vidfelt H45 30.29 24.56 14 79 S
Henrik Hallor H45 44.09 59
Klas Thybeck H50 30.22 24.46 16 51 S
Claes Sjöberg H75 44.34 27.56 8 14
15-maj Närkekvartetten tävling 3
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 59.24 45.11 19 61
Sofia Carlsson D21 74.34 58.19 7 19 S
Ulrica Vidfelt D35M 64.38 54.33 6 13 S
Annika Brodin D45 48.13 41.01 8 48 S
Asta Sjöberg D70 36.02 35.09 3 13 G
Joel Vidfelt H14 53.07 24.20 55 63
Martin Vidfelt H16 76.06 37.48 49 70
Patrik Thybeck H45 71.14 46.02 29 65
Tomas Vidfelt H45 83.45 43
Rolf Helmersson H65 65.34 43.50 37 59 B
Isak Vidfelt U2 24.04 17.07 14 24
16-maj Närkekvartetten tävling 4
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 43.38 30.52 26 55
Ulrica Vidfelt D40 61.40 32.34 32 36
Martin Vidfelt H16 42.17 29.45 21 59
Tomas Vidfelt H45 51.29 28.50 32 52
Klas Thybeck H50 39.27 28.42 18 51 S
23-maj Parkserien 2, Lindebygden
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Martin Vidfelt H16 22.01 16.28 6 9
Johan Håkansson H14 28.48 18.53 6 13
Joel Vidfelt H14 30.20 8
Hanna Hellsing D16 20.38 18.26 2 5
David Lundkvist U2 25.53 12.21 8 10
Malin Sjödin U1 14.26 10.23 2 6
Evelina Sjödin U1 20.05 4
Wouter Prosber Öppen 10 20.25 18.40 3 9
Jonas Kling Öppen 10 26.04 7
28-maj MYC sprint, IFK Moras OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 18.35 14.23 11 16
29-maj MYC långdistans, PFK Moras OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 50.42 34.38 20 27 B
Anders Holmberg H55 77.21 35.41 29 30
Rolf Helmersson H65 92.36 43.18 29 32
30-maj MYC lmedeldistans, PFK Moras OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Klas Thybeck H50 31.01 22.45 17 32 S
Anders Holmberg H55 50.32 24.19 25 27
Rolf Helmersson H65 35.58 22.48 25 27
Gun Helmersson Öppen 7 57.59 22.18 32 32
06-jun Sommarlandssprinten
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Jonas Kling H45 23.45 14.24 49 66
Mats-Erik Björklund H40 44.39 16.39 77 81
Erik Lindgren H21 40.09 15.50 7 7
Ola Lindgren H20 32.31 22.44 8 8
Johan Håkansson H14 25.58 16.41 13 54
Rasmus Sjödin H11 40.42 9.27 39 43
Erik Kling H10 15.36 10.42 20 71
Joel Magnusson H10 23.43 52
Simon Björklund H10 34.12 64
Anna-Maria Backryd D45 18.30 17.04 6 37
Annika Brodin D45 20.45 17
Ulrica Vidfelt D40 25.37 16.57 35 64
Henrietta Sjödin D35 34.14 17.56 25 27
Evelina Sjödin U2 21.26 15.30 15 126
Isak Vidfelt U2 27.02 54
Malin Sjödin U2 40.24 107
Niklas Sjödin Öppen 5 34.02 16.17 44 146
Susanne Hellsing Öppen 5 44.40 121
Hanna Hellsing D-xtra 16 26.48 23.23 3 41
Joel Vidfelt H-xtra 14 33.19 19.48 37 52
Martin Vidfelt H-stra 16 28.30 23.02 20 59
Wouter Prosber H-xtra 18 27.52 20.21 23 39
13-jun Arbogasprinten
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Sofia Carlsson D21 16.34 13.57 4 7
Patrik Thybeck H45 15.32 13.40 5 13
Klas Thybeck Öppen 5 12.53 12.53 1 10
13-jun Parserien 3. OK Tylöskog
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 18.40 18.40 1 3
20-jun Parserien 4. KFUM Örebro OK
Klass Tid S-tid Plac Ant M
Hanna Hellsing D16 16.02 15.21 2 3
Uppdaterad: 13 OKT 2010 17:43 Skribent: Roland Nord

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@lindebygdensok....

Se all info

linde_4f.jpg

LIBO

Ingen fotobeskrivning tillgänglig.

lf2.jpg