Hoppa till sidans innehåll

Utdrag ur tävlingsprogram 2020


                    Sista  
        Ett urval av tävlingar där klubben varit representerad de senaste åren.         anmälan  
  Mars                  
  29   Måsenstafetten OK Måsen S L     Inställd  
  April                  
  5   Kolmårdskavlen OK Kolmården S L     Inställd  
  Fr 10   Arosträffen Västerås SOK   M     05-apr  
  Fr 10   Stigtomtakavlen OK Hällen S L     Inställd  
  12   Påsk-OL Kjula IF   L     Inställd  
  13   Ärlamedeln Ärla IF   M     Inställd  
  18*   Boforsloppet Degerfors OK/OK Djerf   M     12-apr  
  18   Torfejden, förlängd medel OK Tor   L     12-apr  
  19   Letälvsträffen Degerfors OK/OK Djerf   M     12-apr  
  19   Torfejden, medel OK Tor   M     12-apr  
  25*   Tisarträffen dag 1, medel OK Tisaren   M     19-apr  
  26*   Tisarträffen dag 2, lång OK Tisaren   L     19-apr  
  Maj                  
  Fr 1   Silverjakten Sala OK   L     26-apr  
  3   Veteranträffen Österfärnebo IF   M        
  9*   Närkekvartetten #1, medel KFUM Örebro OK   M     03-maj  
  10*   Närkekvartetten #2, lång KFUM Örebro OK   L     03-maj  
  16*   Närkekvartetten #3, medel Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro   M     10-maj  
  17*   Närkekvartetten #4, lång Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro   L     10-maj  
  23   Filipstadsträffen Filipstads OK   M     13-maj  
  31   Dag-KM Lindebygdens OK   M        
  Juni                  
  6   Kinnekullesprinten OK Klyftamo   S        
  7   Sommarlandssprinten IK Gandvik   S        
  Fr 26   3+3 i Sälen etapp 1 Malungs OK Skogsmårdarna   M        
  27   3+3 i Sälen etapp 2 Malungs OK Skogsmårdarna   L        
  28   3+3 i Sälen etapp 3 Malungs OK Skogsmårdarna   L        
  28*   DM och Örebro City sprint Almby IK   S     21-jun  
  28*   DM + Örebro City sprintstafett Almby IK S S     21-jun  
  Juli                  
  Fr 3   Eskilstuna weekend etapp 1 IK Standard/Ärla IF   M        
  4   Eskilstuna weekend etapp 2 IK Standard/Ärla IF   L        
  4   Gotlands 2-dagars etapp 1 Svaide Roma SOK   M     28-jun  
  5   Eskilstuna weekend etapp 3 IK Standard/Ärla IF   L        
  5   Gotlands 2-dagars etapp 2 Svaide Roma SOK   L     28-jun  
  Ti 7   Gotlands 3-dagars etapp 1 Gotlands Bro OK   M     30-jun  
  On 8   Gotlands 3-dagars etapp 2 Gotlands Bro OK   M     30-jun  
  To 9   Gotlands 3-dagars etapp 3 Gotlands Bro OK   L     30-jun  
  11   Gotland Team Sprint Visborgs OK S S     05-jul  
  11   Gotland Tough Sprint Visborgs OK   S     05-jul  
  12   Engelbrektssprinten Norbergs OK   S        
  20   O-ringen i Uppsala etapp 1 O-ringen   M        
  Ti 21   O-ringen i Uppsala etapp 2 O-ringen   L        
  To 23   O-ringen i Uppsala etapp 3 O-ringen   L        
  Fr 24   O-ringen i Uppsala etapp 4 O-ringen   M        
  25   O-ringen i Uppsala etapp 5 O-ringen   L        
  Fr 31   Ungdomens 10-mila IF Hagen m fl S L        
  Augusti                  
  8*   Kopparbergsorienteringen OK Järnbärarna/Lindebygdens OK   M        
  9*   Kopparbergsorienteringen OK Järnbärarna/Lindebygdens OK   L        
  15*   Golden Weekend dag 1 Arboga OK   M        
  15   Avestapropagandan dag 1 Avesta OK   L        
  16   Golden Weekend dag 2 Arboga OK   M        
  16   Avestapropagandan dag 2 Avesta OK   M        
  Fr 21   OL-rounden dag 1, natt OK Hedströmmen/Vandrarringen   L N      
  22*   OL-rounden dag 2 OK Hedströmmen/Vandrarringen   L        
  23   OL-rounden dag 3 OK Hedströmmen/Vandrarringen   M        
  Fr 28   Veteran-SM, sprint Köping-Kolsva OK   S        
  29   Veteran-SM, medel Köping-Kolsva OK   M        
  30   Veteran-SM, lång Köping-Kolsva OK   L        
  September                
  Fr 4*   DM, natt, Örebro län Askersunds OK   L N      
  6*   DM Örebro län, stafett Laxå OK S L        
  12*   DM Örebro län, medel OK Milan   M        
  13*   DM Örebro län, lång OK Milan   L        
  20   Kroppa IF:s nationella Kroppa IF   M        
  26   Swedish League publiktävling Almby IK   M        
  27   Swedish League publiktävling Almby IK   L        
  Oktober                  
  3   Skärmjakten dag 1 HJS-Vansbro OK   L        
  4   Skärmjakten dag 2 HJS-Vansbro OK   M        
  10   25-manna Snättringe SK m fl S L        
  Ti 13   Natt-KM Lindebygdens OK   M        
  Fr 16   Lugnetsprinten Korsnäs IF OK / OK kåre   S     15-okt  
  17   Helg utan älg dag 1 Garda OK   L     11-okt  
  17   Daladubbeln, stafett OK Kåre m fl S M        
  18   Helg utan älg dag 2 Garda OK   M     11-okt  
  18   Daladubbeln, patrull OK Kåre m fl   U        
  25   Smålandskavlen IK Hakarpspojkarna m fl S L        
  31   Lången OK Tyr   L        
  November                
  1   Korten OK Tyr   M        
                       
                       
    *   Klubben betalar reseersättning för ungdomar            
                       

 

 

Postadress:
Lindebygdens OK - Orientering
K Thybeck, Rumängsvägen 11
71172 Vedevåg

Kontakt:
Tel: 058114738
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

LIBO